Skocz do zawartości
Forum

Niania elektroniczna - przydaje się?


Gość No_name

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem niani, niedługo pojawi się na świecie moje pierwsze dziecko i wydaje mi się, że czułabym się pewniej i bezpieczniej, gdyby niania stała na straży snu mojego dziecka. Tyle, że nie bardzo się orientuje, jakie funkcje w takim sprzęcie się przydają i na co zwrócić uwagę? Lepsza taka trochę jak walkie talkie, taka z kamerą itd.? Czy zasięg działania ma znaczenie? Macie, używacie coś takiego i z jakiej firmy? Będę wdzięczna za porady.

Odnośnik do komentarza

ja mam taką najzwyklejszą, takie właśnie jednostronne walkie talkie ;) mi nic więcej nie potrzeba, bo chce po prostu wiedzieć kiedy się obudzi jak pójdę np do ogródka po warzywa, albo wieczorem posiedzieć na dworze (to oczywiście w porze letniej). nie muszę na niego patrzeć. w sumie odkąd się skończyły ciepłe dni to niani nie używałam, znowu pewnie się przyda w lato.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

My mimo, że również mamy mieszkanie postanowiliśmy kupić nianię. Był to bardzo dobry pomysł gdyż mimo wszystko nie zawsze jestem w stanie wychwycić gdy mała się budzi - niania mi w tym pomaga ;) Nasza niania jest firmy Tommee Tippee i posiada również monitor oddechu, który dla mnie był must have. Matka się naczytała o śmierci łóżeczkowej w ciąży ;) Ale dała o sobie znać gdy mała jako noworodek bardzo mocno przysnęła parę razy.

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4amg7yq15qbqv9.png

Odnośnik do komentarza

jak masz większy dom albo ogród, to bym ci radziła kupić avent z kamerką, będziesz mogła zerknąć, co się dzieje w pokoju malucha, a i na wyjazdach się przydaje, moi znajomi taką mieli, to mogli sobie spokojnie siedzieć na werandzie, a ja co trochę do małego zaglądałam zapobiegawczo. zerknij sobie w necie, mają sporo różnych modeli, z kamerką i bez, różne zasięgi, więc jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza

My mamy nianie philips avent bez kamery i jest bardzo przydatna . Dziecko wieczorem juz spi w pokoju a my śmiało moZemy oglądać film w drugim pokoju mój syn wieczorem budzi sie pre razy wiec kd razu słyszę . Super rzecz ten kto wymyślil gratulacje :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam cyfrową nianię z kamerką marki Philips Avent- model SCD603/00. U mnie się sprawdza w 100%. Przede wszystkim strzałem w dziesiątkę jest funkcja kamery- w ciągu dnia mogę spokojnie przygotować obiad, powiesić pranie itd.:) a mój maluch bawi się w pokoju obok i widzę co się u niego dzieje, natomiast w ciemności automatycznie włącza się noktowizjer i też mamy podgląd. Obraz jest bardzo wyraźny. Używam niani zarówno w mieszkaniu jak i domu. W obu przypadkach mi się przydaje:) W domu mogłam mojego śpiącego maluszka zostawić bezpiecznie na piętrze - nianie bez kamery, moim zdaniem, nie do końca pozwolą nam na taki komfort psychiczny. Dodatkowo w tym modelu mogę włączać maluchowi kołysanki ( 3 do wyboru). Ja jestem bardzo zadowolona z tej niani i mi się często przydaje:)

monthly_2015_05/niania-elektroniczna-przydaje-sie_30235.jpg

Odnośnik do komentarza

Pati_f
Ja mam cyfrową nianię z kamerką marki Philips Avent- model SCD603/00. U mnie się sprawdza w 100%. Przede wszystkim strzałem w dziesiątkę jest funkcja kamery- w ciągu dnia mogę spokojnie przygotować obiad, powiesić pranie itd.:) a mój maluch bawi się w pokoju obok i widzę co się u niego dzieje, natomiast w ciemności automatycznie włącza się noktowizjer i też mamy podgląd. Obraz jest bardzo wyraźny. Używam niani zarówno w mieszkaniu jak i domu. W obu przypadkach mi się przydaje:) W domu mogłam mojego śpiącego maluszka zostawić bezpiecznie na piętrze - nianie bez kamery, moim zdaniem, nie do końca pozwolą nam na taki komfort psychiczny. Dodatkowo w tym modelu mogę włączać maluchowi kołysanki ( 3 do wyboru). Ja jestem bardzo zadowolona z tej niani i mi się często przydaje:)

.
My od niedawna mamy nastęny model tej niani (Philips Avent (SCD630/52)) i zgadziam się z Tobą w 100% - jeden z najlepszych zakupów ostatnich tygodni. Wyświetlacz i tryb noktowizyjny - PETARDA! Zostawiam małą w sypialni i idę do salonu oglądać film ;) Sprawdza się nawet w kompletnie ciemnym pokoju. Nie muszę biegać co chwilę do sypialni i sprawdzać czy wszystko gra, bo wydawało mi się, że płacze ;) Fajną funkcją jest też komunikacja 2-kierunkowa - czasem wystarczy jej użyć i dziecko śpi dalej ;) Nasz model ma też funkcję pomiaru temperatury - u nas się sprawdza, bo córka nie przepada za wysokimi temperaturami. Bateria wystarcza spokojnie na kilka godzin działania.
Jedynym do czego można się przyczepić, to zasięg, który o ile w mieszkaniu czy domu sprawdza się znakomicie, o tyle w hotelu już raczej nie ma możliwości zostawienia dziecka w pokoju i zejścia do restauracji.

Reasumując - niania warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Gość brzuszkowa

mąż mi zrobił niespodziankę i kupił kamerkę mikavi, na razie jeszcze maleństwa nie ma ale testujemy na naszym psiaku, który zawsze jak wracamy z domu wygląda jakby przeleżał cały dzień a jak tylko jakeś buty zapomni się schować to wracamy a są pogryzione, a on z taka niewinną miną, na kamere było wszystko widać, jak szczeka jak oszalały i jak gryzie wszystko co popadnie, teraz myślimy czy go nie zawieźć do moich rodziców na wieś, chyba tam by miał lepsze warunki, a unas w mieszkaniu się mocno męczy, ja z brzusziem nie mam siły go wyprowadzać. Na kamerce widać było wszystko czarno na biały, nawert na niego nakrzyczałam bo kamerka ma tak opcję, to go na chwilę uspokoiło i w pracy co jakiś czas zagladałam jak on się zachowuje.

Odnośnik do komentarza

Ja przy drugim maluszku szarpnęłam się i kupiłam od Vtech Nianię elektroniczną z kamerą BM3200 i muszę przyznać, że to zbawienie. Nie dość, że już się tak nie stresuję i w spokoju mogę zająć się przyziemnymi rzeczami jak zmywanie tak raz już mieliśmy niestety sytuację gdzie kamerka nas uratowała. Maleństwo miało bezdech :( na szczęście dzięki szybkiej reakcji wszystko dobrze się skończyło. Zdarzyło się to tylko jeden jedyny raz ale bez kamerki mogło by być gorzej... zwłaszcza, że dosłownie minutę temu bawiła się karuzelką. Tak więc zdecydowanie polecam nianie elektryczne!

Odnośnik do komentarza

Nie mam niani, nie kupiłam i żałuję powiem Wam. Mam kuchnię na drugim końcu mieszkania i szczerze? Niania bardzo by się przydała bo lepsza ona niż zakręcanie wody co chwilę przy zmywaniu naczyń by posłuchać czy dziecko płacze.
Także polecam jednak kupić bo nie będziecie musiały, przyszłe mamusie, przerywać codziennych czynności by nasłuchiwać w drugim końcu domu czy wasze maleństwo śpi czy płacze. ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

My mame nianie elektryczną jaką z allegro Overmax za 100 zł. I szczerze polecam. Powinni ozłocić tego, kto wymyślił to urządzenie. Mieszkamy w domu jeszcze w starym budownictwie, gdzie przez ściany nic nie słychać. A mając nianie słyszę każdy ruch maluszka i każde jęknięcie i jak się rozbudzi troszkę to mogę go jeszcze uśpić. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

U mnie jest taka kamerka. Fajna sprawa bo ma komunikację głosową. Możesz sobie spokojnie siedzieć w innym pomieszczeniu, a jak dziecko się poruszy czujnik to wyłapie, dostaniesz sygnał na telefon, możesz coś powiedzieć i się uspokoi. Naprawdę dużo ułatwia. Mąż mi ją sprawił, bo byłam już trochę przemęczona tą ciągłą opieką. Niby to czysta przyjemność, ale po kilku takich dniach człowiek pada na pyszczek.

Odnośnik do komentarza

Też bardzo polecam nianie 😉

Ja mam jakąś zwykłą kamerkę z Media Expert czy innego sklepu w tym stylu. Działa bez zarzutu, ma oczywiście dźwięk, pozwala mówić do dziecka na odległość (z tego akurat nie korzystam) ale przede wszystkim widzieć je cały czas. Mieszkam w piętrowym domu, sypialnia jest u góry, to ogromny komfort móc zerknąć na śpiące dziecko bez łażenia do góry non stop 🙂 😃 

Odnośnik do komentarza

My mamy z kamerka i przynajmniej moge sobie wieczorem posiedziec w salonie obejrzec cos w tv i odpoczac i widze czy mloda jął wydaje dzwieki to przez sen czy. Sie obidzila. Dzieki temu nie musze za kazdym razem do niej biec i spr co sie dzieje.

Polecam kupić jednak w sklepie z akcesoriami do monitoringu

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Dzięki niani elektronicznej masz maluszka cały czas na oku, więc to raczej obowiązkowy zakup dla każdego rodzica. Teraz robią nianie z wieloma dodatkowymi funkcjami, przypominające zabawki, połączone z listą pięknych kołysanek, więc możesz stworzyć fajną atmosferę w pokoju maluszka.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...