Skocz do zawartości
Forum

wyniki pół rocznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Wzrost poziomu enzymów wątrobowych u małych dzieci jest normą. Nieprzebyta żółtaczka po porodzie, infekcje wirusowe czy choćby niektóre leki mogą spowodować wzrost poziomu enzymów. Ważne jest co wykazuje obraz usg. Jeśli obraz wątroby jest prawidłowy to wystarczy kontrolować poziomy enzymów. Powinny wrócić do normy. W sprawie tarczycy to podaję linka:
http://parenting.pl/portal/tsh-u-dzieci

Odnośnik do komentarza

dzień dobry:)
w obrazie usg wszystko dobrze
ostatnie badanie:
aspat 95(norma5-32)
alat 78(norma5-33
tsh 1,78 (0,73-8,35)
nie wiem czy też opisywać morfologię bo są też odchylenia ale nie duże...
wyniki ostatecznie robiłam po 7tyg ponieważ mała miałą ospę, nie brała żadnych leków, jedynie dwa razy czopek z paracetamolem...
ospa od 3 do 22 grudnia (wtedy odpadły strupki ślady jeszcze są)
badanie krwi 8styczeń
córka w momencie badania krwi miałą 8miesięcy i 1tydzień.
Z tą wątrobą może sie coś dziać złego, czy to przez ospę ??
mamy zaległe szczepenie z października i teraz wyznaczony termin na 22stycznia w miesiąc po ospie ale nie wiem czy przy tak podwyższonych enzymach mogę szczepić?? ma dostać skojarzoną 5w1 i prevenar 13... lekarz hepatolog twierdzi ze jak wyniki poniżej 100 to można ale 95 to prawie 100 a wynik sprzed dwóch tyg...
poradzi coś Pani??

Odnośnik do komentarza

Witaj, w kwestii szczepień to musi się wypowiedzieć pediatra. Bo to on kwalifikuje do szczepienia i jeśli uzna, ze nie można szczepić to znów trzeba przełożyć szczepienie. Co do badań enzymów wątrobowych to u dzieci najczęściej ich wzrost stężenia jest spowodowany infekcjami lub polekowo. Jeśli obraz usg jest prawidłowy i hepatolog nie widzi powodów do zmartwień to wystarczy kontrolować enzymy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...