Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "Kreatywna zabawa z dzieckiem"

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawa jest dla dzieci nie tylko rozrywką i sposobem na wypełnienie czasu, ale również daje możliwość rozwijania umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń. Każda zabawka powinna mieć więc również edukacyjną funkcję, a klocki LEGO DUPLO idealnie wpasowują się w te wymogi. Tym razem mamy dla Was do wygrania 10 zestawów LEGO DUPLO 10580 Pudełko pełne zabawy o wartości 199,99 zł.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/LEGO1.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Jaki jest Twój pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem? Możesz również dodać zdjęcie ilustrujące tę zabawę.

Odpowiedzi należy zamieszczać w APLIKACJI lub w wątku konkursowym do 17 grudnia 2014 roku do północy. Zarówno w aplikacji, jak i w wątku konkursowym, można dodać JEDNO ZDJĘCIE.

W ciągu kolejnych 7 dni roboczych spośród wpisów z zarejestrowanych profili wybrani zostaną zwycięzcy!

Osoby, które udzielą odpowiedzi poprzez aplikację otrzymają potwierdzenie zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z moimi dziećmi lubimy zabawy w których można wykorzystać różne rzeczy, które wydają się już niepotrzebne. Z rolek które najpierw oklejaliśmy kolorowym papierem i malowaliśmy a teraz używamy do zabawy, budujemy: wierze, zagrody a czasami używamy do gry w kręgle :)
Na pierwszym zdjęciu młodszy syn jeździ samochodem z kartonu i dużych rolek a do tego kierownica z tekturowego kółka

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20412.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nasze kreatywne zabawy z przedszkolakiem:
1. Naszyjniki z płatków miodowych - dzieci nawlekaja na nite platki i twrzymy jadalną biżuterię.
2. Segregacja prania wg kolorów
3. Wyklejanki-wydzieranki czyli wydziera z gazet kolorowe elementy i tworzymy kolarz tematyczny np po wizycie w zoo tworzylismy postaci zwierząt
4. Zabawa w orkiestrę -czyli kiedy mama gotuje obiad dzieci grają na kuchennych instrumentach
5. Zabawa cieniami - wpół mroku tworzymy cienie na ścianie z naszych dłoni i opowiadamy historie o tym co na ścianie widać - to nasza ulubiona.

W niektórych z powyższych juz aktywnie uczestniczy moja poltoraroczna corka. Ale jej ulubiona to zdecydowanie ta muzyczna,kiedy sprawdzamy który garnek jaki dźwięk wydaje i próbujemy go naśladować.

Polecamy i pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Będąc mamą, a zarazem nauczycielem przedszkolnym stawiam na to, aby mój maluszek już od najmłodszych lat rozwijał w sobie kreatywność. Gdy Sebastianek pojawił się na świecie i po czasie zabawa zaczęła go interesować zaczęłam dawać mu nie te tradycyjne zabawki lecz takie niestandardowe, gdzie sam musiał sobie wymyślać zastosowanie owego cudeńka np. garnek i łyżka drewniana. Wszystko oczywiście odbywało się pod moją kontrolą. Poza tym mojemu synkowi muzyka towarzyszy cały czas: czy to podczas zabawy czy też podczas usypiania. Już widzę, że uwielbia on przebywać w towarzystwie muzyki. Innym sposobem na rozwijanie u nas kreatywności jest u nas zabawa klockami. Tutaj rozwija się logiczne myślenie i budujemy co nam przyjdzie do głowy. Nie zapełniam całego dnia mojego dziecka przeróżnymi atrakcjami. Czasami pozwalam mu się ponudzić, bo przecież gdy się nudzimy to wtedy powstają przeróżne, niesamowite i ciekawe pomysły. I jeszcze lepienie plasteliną- to uwielbiamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Kreatywne zabawy u nas są codzień, gdy maluchy wracają z przedszkola i szkoły. Po czasie poobiednim i odrobieniu lekcji, zasiadamy razem i klockami się bawimy, malujemy, wycinany w gry planszowe gramy. Każdą wolną chwilę staramy się razem spędzać, bo czas nieubłaganie ucieka przez ręce, a dzieciństwo już się nie powtórzy. Czytamy książki, robimy origami. Ostatnio na tapecie są bombeczki i choineczki które sami robimy :)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20456.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20457.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20458.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20459.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20460.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20461.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20462.jpg


http://kasiulekkochany.blogspot.com/
https://www.askgfk.com/reg/?x=3ff209391f25bf53fec73e5eb7c43b65&srcid=253
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/16417c78.gif
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/bf8b6de6.gif

http://www.mleczaki.bejbej.pl/mleczaki/428_20120206_085839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna G

Razem z moim synkiem Antosiem budujemy piękne tory z drewnianych klocków a potem z tektury wycinamy i kleimy auta i pociągi,którymi jeździmy po tych torach. Jest to świetna zabawa połączona z nauką a jednocześnie bardzo fajnie spędzam czas z synkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z córeczka i synkiem wyszukaliśmy kamyki mieszczące się w dłoni,wzięliśmy farbki i powstało nasze własne domino,które zresztą dało nam wiele radości.Córeczka Ewa ma 3 latka.

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20494.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Będąc dzieckiem bardzo lubiłam kiedy mama malowała mi lalki, wycinała je z papieru, następnie malowała do nich ubranka ze specjalnymi zaczepami, aby można je było założyć. Ja rysunki kolorowałam i ubierałam je według własnego uznania. Inspirowana mamy pomysłem na zabawę, podobną wymyśliłam dla mojego maluszka tylko w wersji dla chłopca. Taka zabawa zajmuje jakiś czas i jest bardziej angażująca dla malucha. A bawimy się tak: synuś odrysowuje z szablonu figury geometryczne (kółka, kwadraty, prostokąty), przy czym ja wszystko nadzoruję i delikatnie sugeruję by kwadraty i prostokąty były obok siebie tworząc największą część pojazdu np. traktorka. Ja maluję postacie, synek je koloruje. Moim zadaniem jest również wycinanie (synek jest jeszcze za mały) zachowując paski montażowe i zrobienie nacięć w odpowiednich miejscach. Nacięcia te znajdują się na dole figury by móc zamontować koła oraz u góry i u dołu okna by móc umieścić postacie zaopatrzone w paski dolne i górne. Następnie łączymy wszystkie elementy w całość. Syn początkowo tylko obserwował wykonywane czynności, ale jednak w miarę przypływu wiedzy i umiejętności nabrał chęć by podjąć pierwsze próby samodzielnego ich połączenia. Aby zabawa nie kończyła się zbyt szybko na czystej kartce malujemy tło, którym może być droga asfaltowa otoczona budynkami, tory i drzewa lub (w naszym przypadku dla traktora) pole. Synek przesuwa zmontowany pojazd po kartce z tłem”. Zabawa jednak się tak szybko się nie kończy, ponieważ do pojazdu dorysowujemy przyczepkę, czy inne przyrządy rolnicze. Pomysły nasuwają się same w trakcie zabawy i może być ich mnóstwo. Zabawa w robienie papierowych pojazdów to jednak nie wszystko. Rozrywek dla maluchów jest wiele: ruchowych, edukacyjnych i tych najprostszych np. układanie puzzli, budowanie z klocków, rozbijanie się jeździkiem po mieszkaniu, robienie pieczątek balonem, malowanie palcem po chuchanej szybie lub wąchanie słoiczków z herbatami. Każda czegoś uczy, każda ma jakąś rolę, nie musimy być tego w pełni świadomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość mm joanna

Ja w zabawach z moimi córeczkami często wracam do przeszłości. A dokładniej do tych zabaw które pamiętam z mojego dzieciństwa bo one naprawdę dawały mi mnóstwo frajdy. Jedna z nich to wycieczka do lasu .Siadamy razem na starej brzozie i odrywając kawałki łuszczącej się kory opowiadamy każda po kolei co ten kawałek nam przypomina. czasem wychodzi pies , czasem smok, ostatnio miałyśmy sezon na mikołaja z workiem prezentów. Tam wyobraźnia nasza nie ma granic, nie zdarzyło się by z urwanego kawałka nie wyszło nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga S

Kreatywna zabawa z dziećmi to doskonały pomysł na zacieśnianie więzi i rozszerzaniu w dzieciach pasji, dlatego też w naszym domu zabawa taka polega na malowaniu rysunków, tworzeniu obrazków z dostępnych pieczątek, ale również na budowaniu osad s klocków, nawet jeśli dostępne są jedynie długie prostokątne klocki potrafimy złożyć z nich zwierzątka, ludziki i inne takie. Dzieci bawią się przy tym co nie miara a i dorośli mają frajdę z takiej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja ze swoimi synami uwielbiam składać rzeczy z origami ,dzieci chętnie uczą się składania karteczek żeby powstało coś pięknego, a także uwielbiamy piec razem ciasteczka , wtedy dzieci maja zabawe a także uczą się nowych rzeczy . Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiamy ja i mój syn Bartuś kreatywne zabawy. W końcu potrzeba na nie więcej czasu czyli dłuższego bycia razem. Kreatywne zabawy w naszym wykonaniu nie potrzebują nakładów finansowych, wymyślamy coś z niczego i wykorzystujemy do różnych celów. Ostatnio hitem było wymyślenie z kartonu po owocach kreatywnego pojazdu. Zabawa była jeszcze fajniejsza bo do zabawy przyłączył się tata. Do kartonu po owocach przepieliśmy sznureczek, nasz syn bez większego namysłu włożył do niego kocyk, poduszkę na oparcie i misie, po czym do niego wsiadł. Woził go najpierw tata, gdy opadł z sił mama, gdy i mama już nie miała siły Bartuś na miejscu pasażera położył misia i go woził. Gdy już znudziła mu się ta forma zabawy, wyjął zabawki, wypełnił karton klockami i ciągnąc powoli za sznurek udawał statek towarowy :)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20584.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20585.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20586.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20587.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20588.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20589.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20590.jpg

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20591.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Czy w tym konkursie można wykorzystać swoje zdjęcia, które wykorzystałam w innym konkursie? Nie jestem pewna po przeczytaniu regulaminu dlatego proszę redakcję o odpowiedź.


http://www.suwaczki.com/tickers/mo89xzdvd9rket27.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73f070vphh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/atdcx1hp2gpemcnw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

w sumie ja też bym miała pytanie.. bo wysłałam zgłoszenie ale bez zdjęć bo zrozumiałam, że nie są obowiązkowe czy faktycznie nie musi ich być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej czas z dzieckiem spędzać kreatywnie A czym jest dla mnie kreatywność? Dla mnie to głowa pełna pomysłów. Tę kreatywność uzależniamy oczywiście od pogody. Jak jest ładnie to pomysły rodzą się na podwórku: zabawy z piłką, szukanie kamyków, granie w ogrodowego golfa, spacery.. Mogłabym wymyślać bez końca. Wszystko zależy od rodzica i jego chęci pokazania dziecku ciekawych zabaw. Gdy pogoda nie dopisuje też nie mamy czasu na nudę. Tutaj dominują farby i flamastry, ale też chętnie gramy w gry planszowe. Ostatnio z synkiem np.zbieraliśmy rolki po papierze toaletowym i je fajnie ozdobiliśmy, pomalowaliśmy, przewlecze się nitkę i zawiesimy je na naszej dużej, zielonej choince. Prawda, że fajnie wyszły ? :)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_20623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość metesia

Zgodnie z regulaminem pkt 6.3
Ocena odpowiedzi dokonywana będzie przez Komisję Konkursową z uwzględnieniem kryterium oryginalności i kreatywności zdjęć.

W związku z powyższym mam pytanie.
Czy zgłoszenia bez zdjęć nie będą jednak brane pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość aurel_ka

Przede wszystkim jesteśmy razem i jesteśmy twórcz:-)
Każdy z nas ma mnóstwo pomysłów, negocjujemy, które zrealizujemy pierwsze. Ostatnio była to kąpiel w liściach, a po powrocie zrobiliśmy nasze małe zoo z rolek od papieru toaletowego. każde zwierzątko ma swoje imię, mieszkają nad drzwiami do kuchni.

https://plus.google.com/u/0/photos/104992263792828107298/albums/6084114792162846433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nasze kreatywne zabawy zależą od tego czym akurat zajmuje się mama, czyli ja. Mam super pomocnika przy robieniu ruskich pierogów. Mój synek jest już mistrzem w robieniu kulek z farszu a ciasta musi mu zawsze zostać. Wyczynia z nim co tylko chce na stolnicy aż mu się znudzi, to nic ze wszystko jest po tym białe od mąki w odległości metra , liczy się prawdziwa zabawa.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Witam, moim zdaniem nieważne jest jaka zabawę się nie wymyśli dziecku to najważniejsze żeby bawić się razem i spędzać przy tym miłe i radosne chwile, można się dobrze bawić a jednocześnie uczyć dziecko np kolorów kształtów ale ważne by ten czas zabawy był spędzony razem!


http://www.suwaczki.com/tickers/gannrjjgfwqgdmwx.png

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko..a ja Twoja mama... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Mój syn uwielbia klocki,autka książeczki,z klocków budujemy domy no i oczywiście garaże,chociaż jest trudno bo autka się nie mieszczą-za mało klocków.Na dworze układamy bukiety z liści,w domu jeszcze kolorujemy,wymyślamy różne postacie z bajek,niestety nie możemy zrobić fotki,gdyż jesteśmy sami,ale zabawy i pomysłów nam nie brakuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja i moja córa Róza najchętniej bawimy się kreatywnie farbami. Ja maluję po kartce a córa po kartce , stole ,rączkach a jak tego braknie to jeszcz ena buzi miejsce się zawsze znajdzie :) Swiadkiem niemym naszych wyczynów jest lodówka która potem pełni rolę sztalugi pod wystawę :) Arcydzieł Róży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Najczęściej bawimy się z dzieciakami na dworze.Rodzinne spacery po lesie to czysta przyjemność i znakomita okazja do nauki. Spacerując wsłuchujemy się w leśne odgłosy (odgłosy ptaków, szelest spadających liści) tropimy zwierzęta, zbieramy orzechy, szyszki, obrzucamy się liściami na koniec zbieramy liście, które po powrocie do domu malujemy farbkami. Robimy fajne karmniki i ustawiamy je w ogrodzie. Dzieci uczą się jak bardzo ważne jest dokarmianie ptaszków, aby przetrwałay długą zimę.Odgadujemy jakie ptaszki przylatują do jedzenia. Gdy spadnie śnieg to wtedy jest to rozrywka dla całej rodziny.Lepimy bałwana, chodzimy na sanki, urzedzamy bitwy na śnieżki lub robimy orły na śniegu.Po zimowej eskapadzie koniecznie po powrocie do domu robimy sobie gorące kakao na rozgrzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

ariadnaa
Czy w tym konkursie można wykorzystać swoje zdjęcia, które wykorzystałam w innym konkursie? Nie jestem pewna po przeczytaniu regulaminu dlatego proszę redakcję o odpowiedź.

Droga Redakcjo - ponawiam pytanie


http://www.suwaczki.com/tickers/mo89xzdvd9rket27.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73f070vphh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/atdcx1hp2gpemcnw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

ariadnaa
ariadnaa
Czy w tym konkursie można wykorzystać swoje zdjęcia, które wykorzystałam w innym konkursie? Nie jestem pewna po przeczytaniu regulaminu dlatego proszę redakcję o odpowiedź.

Droga Redakcjo - ponawiam pytanie

Prosimy o przesyłanie zdjęć, które nie były wykorzystywane w innych konkursach.

Dodawanie zdjęć nie jest obowiązkowe, ale z pewnością zilustrowanie odpowiedzi na pytanie konkursowe uczyni ją bardziej atrakcyjną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...