Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kreatywna zabawa z dzieckiem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Państwu Nasz kolejny pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem pt. " Zaczarowana mąka". Na nakrętkach od słoików malujemy liczby, cyfry bądź figury geometryczne. Następnie wysypujemy mąkę na folię. Zadaniem dziecka jest wylosować jedną z nakrętek a następnie narysować na mące to, co znajduje się na danym dekielku :).

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21741.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam i przesyłam propozycje na kreatywne zabawy twórcze. Córka uwielbia wszelkie zabawy plastyczne, aby je urozmaicić sięgamy często do produktów dostępnych w kuchni lub przyniesionych z podwórka. Zarówno kasza, ryż, cynamon jak i zasuszone kwiatki, listki, szyszki mogą być wspaniałym wstępem do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki, do poznawania nowych technik i właściwości różnych produktów.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21777.jpg

Odnośnik do komentarza

Uwielbiamy bawić się z moja córcią misiem. Jest jeszcze malutka , ma dopiero 4 m-ce więc jak na razie inne zabawy nie wchodza w grę . Milenka śmieje się w głos, gdy misiu ją obcałowuje, gdy próbuje ciągnąć go za uszka. Uwielbia swojego misia. Śpi z nim, cały czas jest koło niej, ssie mu wiecznie uszka - cały czas są mokre. Gaworząc patrzy mu sie w oczy, jakby powierzała mu swoje pierwsze dziecięce tajemnice. Misiu jest dla nie do.... kochania, tulenia, na trudne chwile i do zasypiania.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21781.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Pozwólmy dziecku czerpać z przyjemność z zabaw i czasu jaki z nim spędzamy oraz starajmy się wymyślać zabawy które będą rozwijały nasze dziecko . Przygoda i zabawa każdego dnia powinna być inna. Swoją przygodę z czytaniem zaczynaliśmy jakieś 2-3 miesiące temu, jest to tak zwane czytanie globalne super sprawa polecam każdemu. Jestem dumna z tego że synek jest w stanie odczytać kilka słów których się nauczył i uczymy się kolejnych. A Jaś uwielbia literki a jak jedziemy gdzieś i widzi duże bilbordy to szuka tam liter jakie zna. Zawsze kojarzy je z osoba lub rzeczą . Przy każdym posiłku musze mu podawać literki z lodówki takie na magnes . Super sprawa do nauczania malucha. Choć jeżeli chodzi o te literki to maja one magnesy i czasem wypadają dlatego tylko pod moją opieka się nimi bawi. U nas sprawdza się ta metoda rewelacyjnie. Bardzo dużo czytamy książek , czytam Jasiowi już od chwili kiedy zamieszkiwał mój brzuszek niektórym wydawało się to śmieszne ale nie mi. Ale niezwykle ważne jest by dziecku już od urodzenia czytać i poświęcać na to choć 10 minut dziennie a zobaczymy jaki będzie miało to na niego wpływ w późniejszym etapie. Wiadomo że nie są to jakieś super długie opowiadania staram się dobierać książeczki odpowiednie do jego wieku lub czasem tylko przeglądamy książeczki i opowiadam mu co jest na danym rysunku a jego to bardzo wciąga. Nazywam każdą rzecz ze strony a potem pytam "pokaż gdzie jest..." krówka ? I tak zaczęła się tez nauka literek .Jeżeli rozmawiamy o zwierzątkach to również naśladujemy ich dźwięk lub pytamy "jak robi krówka ?
Jaś ma 16 miesięcy a zobaczcie jak czyta  https://www.facebook.com/video.php?v=799747043397747&pnref=story

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21901.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Uwielbiamy układać klocki. Jeśli dziecko ma ochotę budować z klocków niech to robi , świetnie w ten sposób się rozwija i uczy kreatywności . My układamy klocki od około 3 miesięcy , zaczynamy od Duplo które są stworzone dla maluchów poprzez to że są duże ale mieszczą się w małej rączce. I to od nich zaczynaliśmy nasze wspólne układanie. Synek się bardzo chętnie nimi bawi ponieważ są bardzo kolorowe, mieszczą mu się w łapce ,i nieźle już sobie z nimi radzi a ma dopiero 16 miesięcy . Nasza kolekcja jak na razie nie jest to jakaś imponująca ale pierwsze klocki już mamy i się nimi bawimy . Dzięki nim można nauczać dziecko kolorów, liczb i logicznego myślenia.:) Ostatni nasz zestaw to pociąg z liczbami wiem że na naukę mamy czas ale Jaś chłonie wiedze jak gąbka więc czemu tego nie wykorzystać .Przez naukę do zabawy Powstają pierwsze samodzielne prace Jasia . Uważam że czas jaki poświęcamy dziecku zaprocentuje w przyszłości. Synek jest w stanie podac mi taki kolor jo jaki go poproszę .Rozpoznaje niebieski , zielony , czerwony i żółty i za każdym razem jak go poproszę to podaje mi kolor bezbłędnie. Lego łącza pokolenia i czasem u nas na dywanie leży 5 osób w różnym wieku i układa klocki to jest widok nie do opisania.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21902.jpg

Odnośnik do komentarza

Do mraczek 80 - Redakcja udzieliła już odpowiedzi w jednym z komentarzy dotyczących tego konkursu ... Cytuję :

Kochani,

prosimy o udzielanie odpowiedzi na pytanie konkursowe w max 500 znakach. Z pewnością dobry pomysł na zabawę można opisać w krótkim tekście - liczymy na waszą pomysłowość :)

Należy dodawać jedno zdjęcie, ale może to być kolaż, czyli kilka ujęć na jednym zdjęciu :)

Każdy post musi dotyczyć innej zabawy. Dzięki większej liczbie odpowiedzi i pomysłów zwiększacie szansę na wygraną :)[/quote]

Odnośnik do komentarza

MYSZAKI-SKARPECIAKI! Z naszym dwulatkiem wsypujemy do jego skarpetek ryż, groch, cieciorkę lub fasolę. Związuję gumką recepturką lub kolorową wstążką by zawartość się nie wysypała. My ze skarpeciakimi bawimy się tak:
1.wyścig ze skarpeciakiem na głowie (uwaga, bo "zwierzaczek" nie może nam spaść);
2. poszukiwanie skarpeciaka, który sprytnie ukrył się przed nami w pokoju;
3. przerzucanie skarpeciaka z rąk do rąk udając, że boimy się go, jak prawdziwych myszek.
Uśmiech dziecka gwarantowany!

Odnośnik do komentarza

Duża ilość spinaczy do prania i zabawa murowana - spinacze to małe piranie które przyczepiają się do ubrania kiedy się ganiamy, kiedy wszystkie z koszyka się przyczepią odczepiają się po sztuce gdy np dziecko powie nazwę czegoś co jest czerwone, co jest okrągłe, co zaczyna się na literę, co występuje na wsi itp. A potem dziecko w ten sam sposób odczepia piranie rodzicowi.

Odnośnik do komentarza

Kolejna zabawa to "Teatr cieni"
Na każdy dzień wiosny,lata,zimy i jesieni
Małą lampeczką ścianę oświetlamy
I w blasku tego światła scenki odgrywamy
Różnych tu mamy aktorów:
Trochę dobrych i trochę potworów
Zarówno te dobre jak i te potwory
To tylko nasze kreatywne wytwory
Z papieru je wycinamy i sklejamy
I taki oto "Teatr cieni" mamy.

Odnośnik do komentarza

Zabawa przydatna w czasie podróży autem. Wymyślamy pasażerów na daną literę np A -Ania wybieramy zawód też na tą literę -jest aktorką mówimy do jakiego miejsca na jedzie -do Anglii po co? Np pojeździć Autem z kierownicą po lewej stronie :) zabawa dla trochę starszych dzieci daje super zabawę dla wszystkich pasażerów

Odnośnik do komentarza

Kreatywna geometria
Mój 6-letni syn Składa z papieru przestrzenne kwadraty i trójkąty. W ten sposób- składając z dzieckiem figury - uczymy go geometrii,a przy okazji mamy też domową kolekcje klocków własnej roboty.A jeśli te klocki skleić odpowiednio taśma powstają domowe przekładańce które np.zmieniają kwadrat w prostokąt

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21958.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

niusska
Zabawa przydatna w czasie podróży autem. Wymyślamy pasażerów na daną literę np A -Ania wybieramy zawód też na tą literę -jest aktorką mówimy do jakiego miejsca na jedzie -do Anglii po co? Np pojeździć Autem z kierownicą po lewej stronie :) zabawa dla trochę starszych dzieci daje super zabawę dla wszystkich pasażerów
tfuu po prawej :)

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Przygodę z czytaniem zaczeliśmy jakieś 2 miesiące temu, jest to tak zwane czytanie globalne super sprawa polecam każdemu.Jestem dumna z tego że synek jest w stanie odczytać kilka słów których się nauczył i uczymy się kolejnych. Zawsze kojarzy je z osoba lub rzeczą . Do nauki służą nam literki na magnes. Super sprawa do nauczania malucha.I tak zaczęła się nauka literek.Pomocna bardzo są kartki na których pisze słowa a potem się ich uczymy.Jaś ma 16 miesięcy a zobaczcie jak czyta https://www.facebook.com/video.php?v=799747043397747&pnref=story

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21962.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Uwielbiamy układać klocki.Jaś w ten sposób się rozwija i uczy kreatywności.Układamy klocki od około 3 miesięcy , zaczynamy od Duplo które są stworzone dla maluchów poprzez to że są duże ale mieszczą się w małej rączce.Synek się bardzo chętnie nimi bawi bo są kolorowe,mieszczą mu się w łapce ,i nieźle już sobie z nimi radzi a ma dopiero 16 miesięcy.Dzięki nim można nauczać dziecko kolorów.Synek jest w stanie podać mi taki kolor jo jaki go poproszę.Rozpoznaje niebieski , zielony , czerwony i żółty i za każdym razem jak go poproszę to podaje mi kolor bezbłędnie.Lego łącza pokolenia.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zaczęło się w Wigilię, gdy roczna Ola otrzymała swoje pierwsze, gwiazdowe prezenty. Rodzina była zachwycona swoją pierwszą wnuczką i jak to zwykle bywa, pragnęła dać jej wszystko, o czym mogła zamarzyć. Pod choinką piętrzyły się więc liczne prezenty, często warte fortunę. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy Ola zachwyciła się... kartonem po jednej z zabawek. Okazało się,że karton ma mnóstwo zastosowań - można było do niego wrzucać zabawki, samemu się ukryć w jego wnętrzu, można także było go pomalować, a kiedy wsiadło się do środka, tata ciągał go niczym auto. Od tamtej pory zaczęła się nasza przygoda ze zbieraniem "odpadków". Kartony, rolki po papierze toaletowym, plastykowe talerzyki i kubeczki, pianki zabezpieczające paczki... To wszystko okazało się prawdziwym skarbem. Zaczęłyśmy oglądać programy edukacyjne, które obfitowały w pomysły, jak wykorzystać owe rzeczy. I tworzyłyśmy - ćwiczyłyśmy malutkie paluszki, rozbudowywałyśmy dziecięcą wyobraźnię, pozwalałam, by Ola sama wymyślała i podejmowała coraz to nowsze wyzwania. Urodził się synek i z biegiem czasu także pokochał zajęcia plastyczne - z początku największą jego zabawą było wyrzucanie styropianowych kuli, potem rwanie gąbek i kartek papieru. Ola spoglądała cierpliwie na jego wyczyny (wtedy Ola już 4 lata, Rafał 1 rok), a sama zbierała skrawki kartek i przyklejając fragmenty kolorowych kartek, tworzyła obrazki. Teraz Rafał ma 1,5 roku i pomału zaczyna rysować. Farb mu nie daję,bo uparcie usiłuje je skonsumować. Ola natomiast poznała jakim cudownym tworzywem jest gips i pomału zaczyna tworzyć własne odlewy (z moją pomocą, bo rozrobienie gipsu jest prawdziwą sztuką). Sądzę,że to bardzo ekologiczne i kreatywne zabawy - w dodatku praktycznie nie wymagające żadnego nakładu finansowego - co najwyżej koszt kredek, pędzli i farb (może, że zaczniemy dokupować plastelinę, ciastolinę, gips, glinę itp. ale to już wyższa szkoła :-). Tak więc nasze kreatywne zabawy, to zabawy plastyczne - na drugim miejscu znajdują się właśnie klocki Duplo - na zdjęciu Ola zbudowała swój pierwszy pałac, a na trzecim - gry edukacyjne, które odgrywają znaczącą rolę w rozwoju moich pociech :-)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21994.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...