Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kreatywna zabawa z dzieckiem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

hadriewyn
Droga Redakcjo,
Bardzo proszę o doprecyzowanie regulaminu.
1) Czy o nagrodę mogą walczyć jedynie komentarze mieszczące się w 500 znajach?
2) czy jedno zdjęcie oznacza jedno ujęcie czy kilka ujęć wciśniętych w kolaż?
3) czy każdy post o długości 500 znaków musi dotyczyć innej zabawy czy też można rozbić jedną wypowiedź konkursową na kilka postów o długości maksymalnie 500 znaków każdy?

Jest jeszcze dużo czasu na napisanie bądź edycję komentarzy, więc warto przedstawić sorawę jasno, żeby uniknąć później pretensji i żalów. Zwłaszcza kwestia 500 znaków budzi wątpliwości - czy trzeba przestrzegać limitu czy nie.

Osobiście jestem zdania, że limit 500 słów w przypadku konkursu cieszącego się takim zainteresowaniem jest jak najbardziej wskazany, gdyż pozwoli ujednolicić odpowiedzi. Czasem większą szuką jest napisanie zwięzłego opisu niż kilometrowego poematu:-)

Pozdrawiam i liczę na ostateczne rozwianie wszelkich wątpliwości.

Kochani,

prosimy o udzielanie odpowiedzi na pytanie konkursowe w max 500 znakach. Z pewnością dobry pomysł na zabawę można opisać w krótkim tekście - liczymy na waszą pomysłowość :)

Należy dodawać jedno zdjęcie, ale może to być kolaż, czyli kilka ujęć na jednym zdjęciu :)

Każdy post musi dotyczyć innej zabawy. Dzięki większej liczbie odpowiedzi i pomysłów zwiększacie szansę na wygraną :)

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam nasz pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem pt."Zgaduj-Zgadula". Potrzebny będzie karton w którym należy wyciąć otwór takiej wielkości aby dziecko mogło włożyć do środka rękę. Karton możemy pomalować jak tylko dusza zapragnie.Do naszego "magicznego pudełka" wrzucamy kilka przedmiotów np. łyżeczkę, długopis, piłeczkę. Zadaniem dziecka jest nazwać rzeczy, które znajdują się w pudełku oraz powiedzieć do czego służą.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21394.jpg

Odnośnik do komentarza

Oto kreatywna zabawa z dzieckiem pt."Moje dzieło z balonów". Za pomocą rurek do modelowania tworzymy wraz z dzieckiem zwierzęta, ozdoby na włosy, kwiatki. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze skręcać balonów to może wykonać swoje dzieło układając balony na podłodze. Może ułożyć jakąś figurę geometryczną bądź stworzyć jakiegoś cudaka.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21398.jpg

Odnośnik do komentarza

Panie i Panowie przedstawiam naszą ulubioną kreatywną zabawę pt. "Mój wymarzony teatrzyk". Zwykły karton zamieniamy w piękną scenę teatralną a kartki papieru w wymarzone postacie. Kiedy wszystko jest gotowe bawimy się w odgrywanie ról. Zabawa ta nie tylko poprawi zdolności manualne naszego dziecka ale także świetnie pobudzi jego wyobraźnię.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21400.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba kończyć filozofii, żeby wymyślać zabawy, które uszczęśliwią nasze dzieci i nam także sprawią przyjemność. Mam szczęście być mamą Filipa, który jest bardzo wdzięcznym obiektem moich pomysłów. Bawimy się w teatrzyk cieni na ścianie, razem gotujemy i pieczemy (Filip w chuście jest najsurowszym krytykiem kulinarnym), sprzątamy i szalejemy z naszym psem. Bawienie się lepkim ciastem, testowanie mojej cierpliwości w waleniu pokrywkami, czesanie psa, granie na trawie na łące, układanie wieży z plastikowych pojemników czy paradowanie ze skarpetkami po mieszkaniu są dla nas tak samo ekscytujące, jak siedzenie na super ekstra wypasionym interaktywnym krzesełku, które kosztowało duży kawałek taty wypłaty:) Kreatywność oznacza dla nas wykorzystanie tego, co ma się pod ręką!

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21440.jpg

Odnośnik do komentarza

filipinka
Nie trzeba kończyć filozofii, żeby wymyślać zabawy, które uszczęśliwią nasze dzieci i nam także sprawią przyjemność. Mam szczęście być mamą Filipa, który jest bardzo wdzięcznym obiektem moich pomysłów. Bawimy się w teatrzyk cieni na ścianie, razem gotujemy i pieczemy (Filip w chuście jest najsurowszym krytykiem kulinarnym), sprzątamy i szalejemy z naszym psem. Bawienie się lepkim ciastem, testowanie mojej cierpliwości w waleniu pokrywkami, czesanie psa, granie na trawie na łące, układanie wieży z plastikowych pojemników czy paradowanie ze skarpetkami po mieszkaniu są dla nas tak samo ekscytujące, jak siedzenie na super ekstra wypasionym interaktywnym krzesełku, które kosztowało duży kawałek taty wypłaty:) Kreatywność oznacza dla nas wykorzystanie tego, co ma się pod ręką!

Filipinko proszę uważnie przeczytać postanowienie Redakcji ...
"Każdy post musi dotyczyć innej zabawy. Dzięki większej liczbie odpowiedzi i pomysłów zwiększacie szansę na wygraną :)"

Odnośnik do komentarza

Witam, moim sposobem na wspólną zabawę z synem jest gra Eurobiznes szkoda, ze tak późno znalazłam ten konkurs bo dzisiaj gralismy w gre i zrobiła bym zdjęcie. Ta gra to sposób na kreatywna zabawę syn ma 5 lat i mimo młodego wieku bardzo szybko zrozumiał o co w niej chodzi, oczywiście przymykam oko jak z nim gram i daje mu wygrać, ale mimo wszystko zabawa typu gra czy klocki są najlepsze i pozwalają rodzica na powrót do dzieciństwa. Czyli kreatywność *2

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewna czy w aplikacji konkursowej się udało więc zamieszczam pomysł jeszcze tutaj.
Pomysł na kreatywną zabawę wpadł mi do głowy podczas przygotowywania kolacji dla rodzinki. Nazwałam ją...
Skąd to pochodzi?
Zabawę z córeczką zaczęłyśmy od przygotowania pięciu plansz, które wspólnie narysowałyśmy. Znalazły się na nich: krowa, kura, drzewo symbolizujące sad, ogródek lub warzywnik jak kto woli oraz pole a raczej kłosy je oznaczające. Następnie szablony przykleiłyśmy do ściany i przyniosłyśmy z kuchni różne produkty spożywcze. Na pierwszy ogień poszły te podstawowe tzn.: mąka, mleko i jajko. Córeczka musiała odgadnąć ich pochodzenie oraz poukładać pod odpowiednimi planszami. W ten sposób opróżniłyśmy cały koszyk w którym znajdowały się różne warzywa, owoce, produkty mleczne, pieczywo a nawet olej i majonez. Zosia była z siebie bardzo dumna gdy wreszcie dopasowała wszystkie produkty, choć przyznam wcale nie było łatwo ;).Polecam mój pomysł bo świetnie się bawiłyśmy i przy okazji córeczka czegoś nowego się nauczyła.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21511.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam małe dziecko wobec tego nasze wspólne zabawy raczej polegają na nauce i "oswajaniu" się z otaczającym nas światem. Córeczkę bardzo interesuje kot wobec tego ostatnio bawimy się w głaskanie kotka. Jest to zabawa przynosząca dużo radości i jednocześnie uświadamiająca dziecku jak powinno się traktować istotę żywą. Zawsze tłumaczę:"Kotka głaskamy delikatnie, nie ciągniemy za ogon czy futerko ponieważ kotka to boli. Kotek to zwierzątko nie zabawka".

Odnośnik do komentarza

Przestawiam Państwu kreatywną zabawę z dzieckiem pt."Mały alchemik.Do 2 przeźroczystych butelek wlewamy ciepłą wodę.Do pierwszej wrzucamy groch, ryż, koraliki, papierki, guziki.Do drugiej wkładamy pędzelek zabarwiony np. żółtą farbą bądź saszetkę herbaty owocowej."Mały alchemik" pokazuje dziecku jak zachowują się różne przedmioty/substancje po zetknięciu z wodą.(co unosi się na jej powierzchni,co spada na dno oraz co sprawia, że zmieni kolor)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21611.jpg

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam Państwu kreatywną zabawę z dzieckiem pt." Moje dzieło z masy solnej". Jak sama nazwa wskazuje zabawa polega na zrobieniu z dzieckiem masy solnej i stworzeniu z niej tego co tylko siedzi w naszej wyobraźni. Święta zbliżają się wielkimi krokami dlatego razem z córką stworzyłyśmy: aniołka, bałwanka , gwiazdkę i serduszko. Polecam-SUPER ZABAWA :)

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21616.jpg

Odnośnik do komentarza

Naszym pomysłem na kreatywną zabawę było budowanie miasta z klocków, synek był bardzo zadowolony. Zbudował skomplikowane konstrukcje takie jak "tunel czasu", "wieżę antenową" i inne budowle, po zakończonej budowie jeździł po ulicach samochodzikami, a jego zadaniem było poruszanie się tak, aby nie naruszyć swoich budowli. Uwielbia swoje klocki duplo, potrafi bawić się nimi bardzo długo a w dodatku jest to dla niego ćwiczenie usprawniające jego dłonie i paluszki, ponieważ jego prawa ręka od urodzenia nie jest w pełni sprawna. Ponadto ta zabawa oprócz sprawności rozwija jego wyobraźnię, kreatywność, ćwiczy koordynację, koncentrację i uczy dzielenia się a niedługo jak podrośnie jego młodszy braciszek będą bawili się razem.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21663.jpg

Odnośnik do komentarza

Gdy pada śnieg i zimno na dworze, myślę jak zadbać by syn był w humorze.
Pierwsza to zima poza brzuszkiem mamy, ale jakoś o radość zadbamy. Sposoby jednak nawet na pochmurne dni mamy, bawimy się w domu i kreatywność rozwijamy.
Gdy pogoda na dworze jest wielce niesprzyjająca, naśladujemy różne zwierzątka bez końca.
Śmieszna i wielce radosna to zabawa, synek skacze po pokoju a nasz dywan to trawa.
Potem czas na deserek lub obiadek pyszny i odpoczynek na kocyku puszystym.
Popołudnia spędzamy na edukacji rodzinnej, przychodzi tata i bawimy się w rozgrywce familijnej.
Kto bardziej rozbawi synka naszego, ten wygrywa uśmiech jego.
Sposobów na nudę i zimno mamy bez liku, czasem zdarza się nawet, że jest u nas jak w kurniku.
Wieczorem jednak się nieco wyciszamy, do spokojnego snu się układamy.
Tak upływają dni na edukacji i zabawie, tak w zimie się bawimy codziennie ciekawie.
Jeszcze jedną mamy technikę na nudę, czytamy książki wspólnie, choć ja kartek nie lubię.
Zjadam wszystko co mi wpadnie w ręce czy to gazeta taty czy bajka o Syrence.
Ale za rok już będę dużo większy i bałwanka ulepię na śniegu następnym.

Odnośnik do komentarza

Dzieciaki wielu czynności nie lubią robić.Dlatego ja staram się obrócić obowiązek w zabawę.Np obcinanie paznokci,było dla nas udręką,dopóki nie wymyśliłam zabawy we fryzjera.Polega ona na tym,że na opuszku każdego palca maluję pisakiem oczy,nosek i buzie.Każdemu paluszkowi nadaję imię np Kasia,Franek.I tak oto mamy klientów-Kasia przychodzi podciąć grzywkę-obcinamy paznokieć i już Kasia ma piękne "włoski".Drugi jest Wojtuś,który chce irokeza-następny paznokieć obcięty i chłopiec zadowolony.Po kolei obcinamy tak wszystkich "klientów".Obcinanie paznokci idzie szybko i wesoło :) Kreatywnym można być w każdej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza

Kiedy zabawa wymaga najwięcej kreatywności? Wtedy, gdy nie towarzyszą jej supernowoczesne zabawki z melodyjką, światłami i supernapędem... Takie robią przecież wszystko za dziecko i odciążają z konieczności myślenia. Moim pomysłem na zabawę naprawdę kreatywną są... stare KALAMBURY.
Gra cała rodzinka. Spędzamy czas miło, WSPÓLNIE I KREATYWNIE.
Dziecko (i kolejno pozostali uczestnicy) losuje obrazek z baśni. Bez słów, przy pomocy ruchu, gestu i mimiki przedstawia o jaką baśń chodzi. Musi myśleć, szukać w głowie pomysłów, przypominać sobie treść baśni, ruszać się i tworzyć kreację całym ciałem! Przy tym wciąż chce z uwagą słuchać kolejnych baśni...Ma motywację przed kolejną rodzinną grą w Kalambury:)

Odnośnik do komentarza

Krócej:
Kiedy zabawa wymaga kreatywności? Gdy nie towarzyszą jej zabawki z melodyjką, światłami i supernapędem... Takie robią wszystko za dziecko i odciążają z konieczności myślenia. Moim pomysłem na zabawę kreatywną są KALAMBURY.
Gra cała rodzinka. Dziecko (i kolejno pozostali uczestnicy) losuje obrazek. Bez słów, przy pomocy ruchu i mimiki przedstawia o jaką baśń chodzi. Musi szukać w głowie pomysłów, tworzyć kreację całym ciałem! I wciąż chce z uwagą słuchać kolejnych baśni...Ma motywację przed kolejną rodzinną grą w Kalambury:)

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam Państwu Nasz kolejny pomysł na kreatyną zabawę z dzieckiem pt."Brudne paluszki". Zabawa ta polega na malowaniu palcami. Dziecko należy ubrać w takie rzeczy aby mogło swobodnie maczać palce w farbie i malować to co chce nie martwiąc się o to, że ktoś będzie krzyczał jak się pobrudzi. Ta "BRUDNA" zabawa świetnie pobudza wyobraźnię, pomaga pokonać własne lęki , doskonale wpływa na zmysły, rozluźnia mięśnie dziecka oraz ma działanie terapeutyczne.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21737.jpg

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam Państwu Nasz kolejny pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem pt. " Zgadnij co jesz". Owoce i warzywa kroimy na malutkie kawałeczki i kładziemy na talerzyk. Zasłaniamy dziecku oczy szalikiem bądź chustą. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie co właśnie zjadło. "Zgadnij co jesz" to zabawa, która świetnie pobudza zmysły takie jak : węch , smak i dotyk.

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21738.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...