Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kreatywna zabawa z dzieckiem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

ze względu na wiele próśb o możliwość dodawania odpowiedzi na pytanie konkursowe: Jaki jest Twój pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem? - w wątku na forum, od dzisiaj zapraszamy do zabawy również tutaj.

Wpisy, które zostały zamieszczone w wątku konkursowym na forum po ogłoszeniu konkursu, również będą brane pod uwagę przy wyłanianiu laureatów :)

Jednocześnie zachęcamy do udzielania odpowiedzi na pytanie konkursowe w APLIKACJI.

Przypominamy, że odpowiedzi należy udzielać do 17 grudnia 2014 roku do północy. W ciągu kolejnych 7 dni roboczych spośród wpisów zostaną wybrani zwycięzcy!

Odnośnik do komentarza

Droga Redakcjo w związku z tymi zmianami nasuwa mi się pytanie odnośnie ilości znaków. Przy wypełnianiu aplikacji było podane max 500 znaków czy ten punkt regulaminu będzie egzekwowany przy wyłanianiu laureatów? (z tego co widać nikt prawie nie przestrzega tego zapisu) W aplikacji można było wgrać jedno zdjęcie a tu w wątku można wiele.

Odnośnik do komentarza

Idealna kreatywna zabawa dla maluszków to uwielbiane przez najmłodszych stempelki.
Te z naszego dzieciństwa były wycinane z ziemniaków.
Problem pojawiał się przy wycinaniu kształtów-każdy chciałby by były jak najładniejsze i wyraźne.
Znalazłam na to sposób-wciskam w połówkę ziemniaka foremki od ciastoliny i okrawam je nożem. Wyciągam foremkę i gotowe.
Kształty śliczne, dzieciaczek zachwycony a mama dumna i zadowolona :)
Wszystko zmieszczono w 500 znakach ;)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21090.jpg

Odnośnik do komentarza

Droga Redakcjo .. zgadzam się z Natką ,,Wysłałam wczoraj zgłoszenie przez aplikację ..wyświetliło mi ,że wysłano ale nie wyświetliło zdjęcia , które dodałam do zgłoszenia i teraz nawet nie mam pewności czy zdjęcie zostało dodane czy też nie . Trafna uwaga dziewczyn co do ilości znaków ...trudno jest się zmieścić w 500 znakach tak aby wytłumaczyć komuś sens danej zabawy a poza tym wiele tekstów na forum ma więcej znaków - jeśli będą brane pod uwagę to jest to te osoby, które wysłały w aplikacji i trzymały się regulaminy zostaną pokrzywdzone . No i oczywiście ilość zdjęć w komentarzu a w aplikacji jest inna . Czy można wysłać jedno zdjęcie czy kilka ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kochani,

zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik może wysłać dowolną liczbę zgłoszeń. Niezależnie od ich liczby, jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę danego rodzaju.

Zachęcamy zatem do dodawania kolejnych wpisów (max 500 znaków), zarówno przez aplikację, jak i w wątku konkursowym, dotyczących kreatywnej zabawy z dzieckiem :)

Pamiętajcie o tym, żeby w wątku konkursowym dodawać TYLKO JEDNO ZDJĘCIE.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy moja córka poszła do przedszkola zaczęła bardziej interesować się ochroną środowiska. W związku z tym bardzo często tworzymy zabawki z surowców wtórnych. Instrumenty z kubeczków po jogurtach, pojazdy z rolek po papierze toaletowym oraz wiele wiele innych. Na zdjęciach moja córka tworzy gąsienicę która wykonała z wytłaczanki po jajkach. Dzieki takiej zabawie córka uczy się wykorzystywać rzeczy które normalnie inni wyrzucają do kosza,pomagamy równiez srodowisku a jednocześnie mamy przy tworzeniu zabawek fajną zabawe.

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21109.jpg

Odnośnik do komentarza

Kreatywnie się bawić może dziecko i rodzic.Ale żadna Mama, żaden Tata nie ma tak twórczych pomysłów jak siostra, brat czy kolega brata:)
By kreatywne były zabawy smyków potrzebna jest tylko grupka małych rówieśników. Reszta dzieje się sama, niech tylko dyskretnie pilnuje ich Tatuś lub Mama. Pomysłem moim niech będzie zatem- zastanowić się dla dziecka nad siostrą lub bratem:)

Odnośnik do komentarza

~metesia
Zgodnie z regulaminem pkt 6.3
Ocena odpowiedzi dokonywana będzie przez Komisję Konkursową z uwzględnieniem kryterium oryginalności i kreatywności zdjęć.

W związku z powyższym mam pytanie.
Czy zgłoszenia bez zdjęć nie będą jednak brane pod uwagę?

W konkursie będą rozpatrywane także wpisy bez zdjęć. Liczymy na Waszą kreatywność :)

Odnośnik do komentarza

Kreatywnie się bawić może dziecko i rodzic.Ale żadna Mama, żaden Tata nie ma tak twórczych pomysłów jak siostra, brat czy kolega brata:)
By kreatywne były zabawy smyków potrzebna jest tylko grupka małych rówieśników. Reszta dzieje się sama, niech tylko dyskretnie pilnuje ich Tatuś lub Mama. Pomysłem moim niech będzie zatem- zastanowić się dla dziecka nad siostrą lub bratem:)
A propos: zdjęcie braciszkom zrobił trzeci, najstarszy:)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21180.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasza kreatywna zabawa? Odgrywanie ulubionych bajek,przy pomocy klocków :) Bajka o czerwonym kapturku? Proszę bardzo-budujemy domek kapturka,stawiamy piękny las,budujemy domek babci i leśniczego. Za postacie służą nam figurki kotków,Lew gra wilka,którego niestety nie posiadamy :) Razem z córką,odgrywamy poszczególne role.Po chwili zmienia się sceneria-stają 3 domki. Jeden słomiany(mamy klocek imitujący siano) drugi drewniany (rośnie na nim drzewo) a trzeci piękny murowany. Wilczysko biega za świnkami,próbując zdmuchnąć ich domki.Włączam do zabawy rozmowę z dzieckiem np. wilk pyta córkę,czy wie gdzie mieszka najstarsza świnka,a ona odpowiada. Wilk i 7 koźlątek,Kot w butach,Jaś i Małgosia-do każdej bajki można zbudować super scenerię z klocków.Myślę,że to bardzo fajna zabawa,ćwiczymy wyobraźnię,kreatywność,zapamiętywanie. Dodatkowo z naszych bajek tworzymy video i gdy córka podróżuje,może sobie taką własną bajkę oglądnąć np na telefonie :) Podróż mija szybciej :)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21242.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasz pomysł na kreatywną zabawę to ,, Magiczny Eliksir". Po pierwsze przygotowujemy w domu z moją 3,5 letnią córeczką recepturę. Zosia rysuje na kartce składniki takie jak biały kwiatek, 2 szyszki, źdźbło trawy, 5 kulek jarzębiny, szczypta piasku z piaskownicy,piórko itp. Następnie ,zabieramy nasze ,,magiczne'' różowe wiaderko i idziemy na spacer po osiedlu w poszukiwaniu wyżej wymienionych tajnych składników. Po drodze wybieramy sobie jeszcze odpowiednie patyczkowe różdżki. Kiedy uda nam się odnaleźć wszystkie składniki z listy, wtedy za pomocą różdżki i magicznego zaklęcia Eliksir się aktywuje a pluszaki Zosi zaczynają latać podrzucane przez mamę wysoko do góry. :)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21309.jpg

Odnośnik do komentarza

Droga Redakcjo,
Bardzo proszę o doprecyzowanie regulaminu.
1) Czy o nagrodę mogą walczyć jedynie komentarze mieszczące się w 500 znajach?
2) czy jedno zdjęcie oznacza jedno ujęcie czy kilka ujęć wciśniętych w kolaż?
3) czy każdy post o długości 500 znaków musi dotyczyć innej zabawy czy też można rozbić jedną wypowiedź konkursową na kilka postów o długości maksymalnie 500 znaków każdy?

Jest jeszcze dużo czasu na napisanie bądź edycję komentarzy, więc warto przedstawić sorawę jasno, żeby uniknąć później pretensji i żalów. Zwłaszcza kwestia 500 znaków budzi wątpliwości - czy trzeba przestrzegać limitu czy nie.

Osobiście jestem zdania, że limit 500 słów w przypadku konkursu cieszącego się takim zainteresowaniem jest jak najbardziej wskazany, gdyż pozwoli ujednolicić odpowiedzi. Czasem większą szuką jest napisanie zwięzłego opisu niż kilometrowego poematu:-)

Pozdrawiam i liczę na ostateczne rozwianie wszelkich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

~tuf,
Cztery dni temu Redakcja napisała w tym wątku, że można dodawać odpowiedzi zarówno w aplikacji jak i tutaj.
Jedyna istotna teraz sprawa to pytanie, czy na wątku też obowiązują limity znaków. Aplikacja zdaje się, że nie przepuszcza dłuższych odpowiedzi z automatu a dodając wpisy w komentarzu użytkownik musi liczyć znaki na własną tękę (lub napisać odpowiedź w edytorze tekstu, który sam zlucza użyte znaki).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Redakcja
Kochani,

zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik może wysłać dowolną liczbę zgłoszeń. Niezależnie od ich liczby, jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę danego rodzaju.

Zachęcamy zatem do dodawania kolejnych wpisów (max 500 znaków), zarówno przez aplikację, jak i w wątku konkursowym, dotyczących kreatywnej zabawy z dzieckiem :)

Pamiętajcie o tym, żeby w wątku konkursowym dodawać TYLKO JEDNO ZDJĘCIE.

Odnośnik do komentarza

Naszym domowym hitem są...kolorowe wulkany!
Bierzemy cztery szklanki wody, wkładamy do nich paski kolorowej bibuły (do każdej inny kolor) i po kilku minutach paski wyjmujemy. Otrzymalismy kolorową wodę. Wsypujemy do każdej szklanki opakowanie kwasku cytrynowego (ok. 3-4 łyżki), a w jeszcze innej szklance z wodą rozpuszczamy 5 łyżek sody oczyszczonej. Nabieramy do strzykawki wodę z sodą i wlewamy do szklanek z kolorową wodą. Głośne "pssssssssss" i mamy wulkany!:)

monthly_2014_11/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21373.jpg

Odnośnik do komentarza

Kreatywnie znaczy ciekawie. W zabawach z dziećmi staram się podsuwać im nie tylko gotowe rozwiązania typu: puzzle, klocki czy ruch na świeżym powietrzu i korzystanie z darów natury. Czasami malujemy na papierze lub po sobie, szykujemy maski i tworzymy teatrzyki - mamy swój teatrzyk, który zmienia się w sklepik, bawiąc uczymy się jak się zachowywać. Robimy ciasta i ciasteczka. Robimy również własne miary wzrostu. Aktualnie budujemy swój kartonowy domek, który wykorzystamy do kolejnych zabaw.

Odnośnik do komentarza

Kreatywnie znaczy ciekawie. W zabawach z dziećmi staram się podsuwać im nie tylko gotowe rozwiązania typu: puzzle, klocki czy ruch na świeżym powietrzu i korzystanie z darów natury. Czasami malujemy na papierze lub po sobie, szykujemy maski i tworzymy teatrzyki - mamy swój teatrzyk, który zmienia się w sklepik, bawiąc uczymy się jak się zachowywać. Robimy ciasta i ciasteczka. Robimy również własne miary wzrostu. Aktualnie budujemy swój kartonowy domek, który wykorzystamy do kolejnych zabaw

monthly_2014_12/konkurs-kreatywna-zabawa-z-dzieckiem_21385.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...