Skocz do zawartości
Forum

Wszystko o in vitro


Rekomendowane odpowiedzi

Kundelek dobrze mówisz! Dzisiaj są takie możliwości, że na prawde można sobie poradzić w kazdej sytuacji, neizależnie czy to kobieta czy mezczyzna ma problem z niepłodnością. No ale neistety dużo ludzi tego nie wie i zwyczajnie boi się. My z mężem tez dość późno zdecydowaliśmy się na zasięgnięcie wsparcia, ale nie żałujemy bo klinika w której sie leczyliśmy sprawiła, że dziś możemy cieszyć się naszym dzieckiem :) Polecam klinikę Invicta, specjalizują się zarówno w niepłodności damskiej jak i męskiej :)

Odnośnik do komentarza

My od razu na pierwszej wizycie dostaliśmy przykazanie by zbadać się od razu oboje. Bo jak nam lekarzy powiedział- zwykle w 50% przypadków za niepłodność odpowiada kobieta, a w kolejnych 50% mężczyzna. Ważne by od razu zrobić komplet najpotrzebniejszych badań, które pozwolą dokładniej zdiagnozować nasz przypadek. Dominidomini: możecie iść po prostu do lekarza- ginekologa zajmującego się niepłodnością w klinice. Jeśli zostanie stwierdzone, że problem lezy po stronie mężczyzny może być skierowany do androloga, lub urologa.

Odnośnik do komentarza

Witam jestem tu nowa lecz z in vitro nie spotykam się pierwszy raz lecz 4. Ostatnie moje 4 podejścia były z moimi komórkami lecz żadna z komórek nie zagnieździła się w macicy , razem z mężem chcemy podejść jeszcze raz do in vitro tylko tym razem z komórką dawczyni i męża nasieniem. Moja przygoda z in vitro zaczęła się kiedy z mężem staraliśmy się o potomstwo bardzo długo naturalnie i się nie udawało smutas.gif . Chciałabym tez zaznaczyć ze mój problem wynika z tego ze mam tylko jeden jajnik i polowe jajowodu.W 2012 roku zaszłam naturalnie w ciąże lecz była to ciąża pozamaciczna w 6 tygodniu trzeba było ja usunąć niestety smutas.gif .Myśleliśmy z mężem już o Adopcji dziecka lecz chcemy jeszcze kolejny i ostatni raz spróbować z komórka dawczyni ,choć tyle już przeszliśmy i wierze w to ze nam się w końcu uda.Jak podchodziłam pierwszy raz do in vitro nie wyobrażałam sobie ze to jest taka ciężka droga psychicznie i fizycznie ,te wizyty u lekarzy , branie hormonów , punkcja i oczekiwanie na test ciążowy .Myślę tez żeby nagrywać filmiki o całej procedurze in vitro ,od samego początku do końca etap po etapie morze wtedy ludzie zobaczą ile to wysiłku trzeba włożyć i ze nic złego się nie robi tylko pomaga się parom które nie mogą zajść samoistnie w upragniona ciąże. A wy dziewczyny proszę napiszcie mi co myślicie o takich filmikach z procedury in vitro.

Odnośnik do komentarza

Zabieg in vitro pozwolił wielu parom na zajście w ciążę i posiadanie dziecka, tak wiec trochę nie rozumiem tutaj kontrowersji związanych z programem. Które głównie głoszone sa przez osoby niemające problemu z poczęciem.

Wracając do samego tematu, w tym artykule jest dokładnie opisane na czym in vitro polega:
http://gameta.pl/blog/in-vitro-krok-kroku/

Pokazany jest tutaj cay proces krok po kroku.

Pamietajcie również, ze jest to ostateczność. Aktualnie mamy bardzo wiele innch sposobów leczenia niepłodności. Nie trzeba od razu sięgać do in vitro.

Odnośnik do komentarza

My z mężem też już dość długo staramy się o dziecko. Najpierw nie było na to odpowiedniego momentu, a teraz niestety nasze organizmy już nie są tak niezawodne. Rozważamy nawet in vitro - na szczęście w Warszawie jest sporo dobrych klinik, np. znajoma miała diagnozowane problemy z płodnością w tej klinice https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro/ i w jej przypadku akurat leczenie zakończyło się podwójnym sukcesem... My na ten moment czekamy na pierwszą wizytę, na której pewnie jeszcze nic nie będzie wiadomo, ale dla nas to i tak będzie ogromny krok. I obawiam się, że jednocześnie jedyna deska ratunku, żeby w końcu powitać upragnionego i od jakiegoś czasu bardzo wyczekiwanego malucha w naszym domu.

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo wiele wskazań do in vitro. W wiekszosci przypadków udaje się zajść w ciążę bez konieczności decydowania sie na taki zabieg, dla wielu par jednak jest to jedyna możliwość na potomstwo. Główne wskazania to:
niepłodność idiopatyczna,
endometrioza,
niedrożność jajowodów,
niska jakość nasienia.

Jest tutaj wiele pytań o procedurę. Na stronie jest opisane jak wygląda in vitro od a do z https://gameta.pl/blog/in-vitro-krok-kroku/
Wczesniej oczywiście warto jest przygotowac organizm za pomocą odpowiedniej diety.

Odnośnik do komentarza

Ja z mężem myśleliśmy, że też już tylko in vitro nam zostało. Jednak na koniec postanowiliśmy jeszcze zacząć kontrolować mój cykl. Kupiliśmy komputer cyklu myway. Zanim skutecznie zaszłam w ciążę to minęło prawie rok czasu, ale teraz mamy rocznego synka. Komputer kupiliśmy na stronie sklepu naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Kochane kobiety czy próbowałyście powierzyć  sprawę poczęcia dzieciątka dobremu Bogu? Moja siostra nie zachodziła w ciążę przez wiele lat zaczęla modlić sie na Różańcu i odrazu zaszła w ciążę. Jest wiele świadect par którewy modliły ptomstwo, na które nie mieli szans według lekarzy. Bóg jest Bogiem miłości,cudów, miłosierdzia,wierzę że Was wysłucha. Bóg was kocha i chce waszego dobra czasami trzeba być poprostu cierpliwym i nie poddawać się. Powierzcie to Jemu i Jego Matce i naszej Mamie kochanej Maryi. Poproście o modlitwę wstawienniczą np. we wspólnotach lub kapłana,zamówcie Msze Świętą. Bóg Was kocha i chce Waszego szczęścia tylko dajcie Mu szansę ,otwórzcie się na Jego Miłość.

Ale Invitro jest złą metodą, poczyna sie dzieci kosztem innych istnień ludzkich, zamraża sie zarodki  to jest nieludzkie,  ja rozumiem ból jaki przechodzisz, ale ta metoda godzi w godność człowieka i życie ludzkie, które jest już życiem od pierwszych chwili, potwierdzają to badania naukowe, maluszek już od pierwszych chwil zapłodnienia kontaktuje sie z organizmem mamy. Sa inne metody naprotechnologia albo można adoptować dziecko. Prawdziwa wiara polega na tym, że  my powinniśmy chodzić ścieżkami Bożymi, słuchać Go, a nie żyć według własneej drogi, bo mozemy sie zagubic i potem żałować naszych złych decyzji. Poprostu nie poddawaj się, zyj według praw Bożych, Bóg Cię kocha, bądź mu wierna, On Ci to wynagrodzi. In vitro jest złem.
Moja siostra nie zachodziła w ciążę przez wiele lat zaczęla modlić sie na Różańcu i odrazu zaszła w ciążę. Jest wiele świadect par którewy modliły ptomstwo, na które nie mieli szans według lekarzy. Bóg jest Bogiem miłości,cudów, miłosierdzia,wierzę że Was wysłucha. Bóg was kocha i chce waszego dobra czasami trzeba być poprostu cierpliwym i nie poddawać się. Powierzcie to Jemu i Jego Matce i naszej Mamie kochanej Maryi. Poproście o modlitwę wstawienniczą np. we wspólnotach lub kapłana,zamówcie Msze Świętą. Bóg Was kocha i chce Waszego szczęścia tylko dajcie Mu szansę ,otwórzcie się na Jego Miłość.
Jest naprotechnologia metoda etyczna i można też adoptować dziecko i mu pomóc.
 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny polećcie wasze macierzyństwo dobremu Bogu.
Kochane kobiety czy próbowałyście powierzyć sprawę poczęcia dzieciątka dobremu Bogu? Moja siostra nie zachodziła w ciążę przez wiele lat zaczęla modlić sie na Różańcu i odrazu zaszła w ciążę. Jest wiele świadect par którewy modliły ptomstwo, na które nie mieli szans według lekarzy. Bóg jest Bogiem miłości,cudów, miłosierdzia,wierzę że Was wysłucha. Bóg was kocha i chce waszego dobra czasami trzeba być poprostu cierpliwym i nie poddawać się. Powierzcie to Jemu i Jego Matce i naszej Mamie kochanej Maryi. Poproście o modlitwę wstawienniczą np. we wspólnotach lub kapłana,zamówcie Msze Świętą. Bóg Was kocha i chce Waszego szczęścia tylko dajcie Mu szansę ,otwórzcie się na Jego Miłość.Rozumiem jak zalezy Wam na dzieciatku. Znam przypadek gdzie dziewczyna 7 lat starała się o dzieciatko, nic nie pomagało, i na modlitwie wstawienniczej którą słuchała przez internet stał sie cud, została uzdrowiona przez Pana Jezusa, ksiądź który prowadził ta modlitwę miał poznanie od Pana Boga że oglada tą modlitwę kobieta ,która pragnie mieć dzieciątko a nie może z jakiś przyczyn zdrowotnych i że w maju pocznie dziecko bo została uzdrowiona i tak się stało. Niedawno urodziła. Polecam bardzo stronę wspólnoty na której przez internet są prowadzone modlitwy wstawiennicze, są Msze Swiete z modlitwą o uzdrowienie. Można odsłuchac i pomodlic się nawet przez internet. Nie poddawajcie się kochane, uwierzcie, Bóg Was kocha. Nie ustawajcie w modlitwie,wierze że będziecie mieć upragnione dzieci.
Tu jest strona tej wspólnoty i tam też są linki do modlitw,dużo modlitw wstawienniczych jest też na You Tube.
https://mimj.pl/?fbclid=IwAR3AvkOeq558ifzLXJhagtq10tlYK1mY6wm6FVRgTIDfRS...
Spróbujcie jeszcze postu w intencji poczecia dziecka, niektóre sprawy można wyprosic tylko postem i modlitwą. Polecam też modlitwę o uwolnienie od skutków zła w życiu waszym i waszych rodzin, słyszałam niedawono świadectwo o parze która starała się o dziecko i nic im nie pomagało, dopiero po pokucie za skutki grzechu w rodzinie zostali uwolnieni przez specjalna modlitwę w tej intencji i dziewczyna po 2 tyg modlitwy zaszła w ciążę. Tak jak ponosimy na czasami na ciele skutki złych wyborów i np chorujemy tak i na duchu. Myślę że Pan Bóg chce abyście to wiedziały. Wiara to oddanie się Bogu bez reszty. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko inne jest na właściwym. Metoda in vitro jest niewłaściwa. KZamraża się zarodki, niekiedy niszczy, co jak zostaną nadliczbowe, będziecie się zawsze o to martwić.Bóg pragnie waszego szczęścia i kocha Was.
https://www.facebook.com/modlitwaopotomstwo/
https://www.facebook.com/modlitwaopotomstwo/posts/165467834878229

Odnośnik do komentarza

My też byliśmy na wstępnym rozeznaniu o in vitro, początkowo u ginekologa, też dużo czytaliśmy na ten temat i udało się, wiecie jakie szczęście nas ogarnęło 😉 dwa cykle wcześniej kupiliśmy i ja zaaplikowałam w dni płodne prefert vaginal, no i pomogło, być może tak miało być 😉

Odnośnik do komentarza
Gość karolamł

Sprawdź koniecznie ofertę kliniki https://oviklinika.pl/ gdzie działa program oferujący 100-procentową refundację invitro więc wcale nie jesteś pozostawiona sama sobie! Nie poddawaj się i spróbuj, mi się udało zajść w ciążę mimo niekorzystnej diagnozy ze strony kilku lekarzy więc głowa do góry :) 

Odnośnik do komentarza

Doskonale Cię rozumiem..... Z własnego doświadczenia wiem, że warto walczyć !!! ważne jest znaleźć swojego "anioła stróża" - lekarza, który Wam powie jaka jest naprawdę Wasza sytuacja i zaproponuje odpowiednie leczenie. Nie znam twojej sytuacji, ale nie zwlekajcie z decyzją ...czas tu niestety gra na niekorzyść.... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...