Skocz do zawartości
Forum

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży


Gość Joasia88

Rekomendowane odpowiedzi

ginekolog mi zalecil branie mama dha premium, ma w skladiz ebardzo dużo kwasu foliowego i to tego bardziej przyswajalnego, poza tym dha, który tez się przydaje bo pomaga w rozzwoju mózgu i wzroku, zeby to dietą uzupęłnić to codzniennie trzeba by jesc kilka kg szpinaku i kilka puszek tuńczyka, dla mnei to niewykonalne :D

Odnośnik do komentarza

ja jak tylko zaczęłam starania o maluszka to zaczęłąm przyjmować kwas foliowy, brałam folik bo to lek a nie suplement więc działanie będzie miał dużo skuteczniejsze niż suplemnety, nie może zabraknąć kwasu foliowego na etapie starania się o malucha.

Odnośnik do komentarza

A ja tak troszke z innej strony o tych witaminach.Mianowicie koleżanką mnie nastraszyła że po witaminach rodzą się dużo większe dzieci i powiedziała że jak mam tendencję do dużych maluchów to żebym raczej nie brała.Z tego co czytałam tu i ówdzie to niektórzy lekarze podzielają to zdanie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z Toba Akemi. Witamin niby nie mozna przedawkowac ale jak ze wszystkim co za duzo to nie zdrowo. Jak trzeba to trzeba ale nie na sile wiecej niz trzeba. Mama tez mi mowila o tym ze sie rodza wieksze dzieci tak samo jak np. przy cukrzycy i przy zbyt duzej diecie bialkowej. Nie mowie ze zawsze tak bedzie ale takie sa fakty.

Odnośnik do komentarza
Gość gabrychna

Ja od początku ciązy zażywam suplement Pregna Plus, dobrze się przy nim czujemy, ciąża 20tydzień rozwija się prawidłowo, wyniki ok. Jest też wskazany w okresie karmienia i mam taki zamiar. Ma w skłądzie nawet kwas foliowy

Odnośnik do komentarza
Gość madzieaik

moja znajoma w ciąży stosowała kwas foliowy musiała jeść dużo szpinaku, wątróbki, bo miała do tego straszne niedobory żelaza i co najgorsze,że niestety nic jej to nie pomagało, najszybciej jej pomógł suplement dicofer:)

Odnośnik do komentarza

trzeba uważac z żelazem, jeśli nie ma się anemii to lepiej nie brać, od początku ciąży biorę mama dha premium, lekarz mi polecil i widzę że dobrze na mnie działa, wyniki mam dobre i też czuję się ok, jak miałam mocne mdlości na początku to ciezko mi było jeść wszystko a tak chociaż ni emuiałam się o to martwić czy czegoś brakuje maleństwu

Odnośnik do komentarza

czemu srednio? kolezanka napisala w sumie liste na innym watku, co warto brac, ale srenio byla ku temu przekonana. spojrz:
- kwas foliowy
- zelazo
- magnez
- kwasy omega
- wit d3 (!)

wapn, jod itd itd i jeszcze cos na cere jak sie psuje (np witE).

co o tym sadzisz/sadzicie dziewczyny?

Odnośnik do komentarza

kolezanka z innego wątku poratowała listą:
" sprawdz ten spis:
Szkoła rodzenia Prenalen
16 stycznia o 14:25
➡ kwas foliowy - 0,4 mg,
➡ żelazo - 26-27 mg,
➡ witamina D3 - 800-1000 µg,
➡ magnez - 6 mg na kg masy ciała (200-1000 mg),
➡ wapń - 1200 mg,
➡ jod - około 150 µg (WHO rekomenduje 250 µg),
➡ kwasy omega 3 - 200-300 mg,
➡ witamina A - 1 mg,
➡ witamina E - 15-19 mg. "

Odnośnik do komentarza
Gość dagmara2

Ja brałam MamaDHA i mogę polecić ten suplement każdej kobiecie oczywiście po konsultacji z lekarzem. Sama jestem mamą już po raz 2 i wiem jak bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem odnośnie brania jakichkolwiek tabletek

Odnośnik do komentarza
Gość marchefka

Mi lekarz własnie te witaminy zalecił. Niestety moja dieta jest bardzo uboga w ryby, choćbym chciała, nie umiem się przemóc ;) a to z nich ewentualnie można by dostarczyć kwasy DHA, które są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dzidzi, szczególnie jeśli chodzi o mózg i wzrok. Dlatego wybór padł na mama DHA :)

Odnośnik do komentarza
Gość oniryczna65

Mi mój lekarz w ciąży zalecił branie suplementów, przyjmowałam Pregna Plus z żelazem, jodem, witaminą D i kwasem foliowym. Wiem że te składniki są najbardziej potrzebne dla rosnącego płodu. Maluch urodził się zdrowy więc chyba było warto.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie wystarczy jeść zdrowo żeby dostarczyć dziecku odpowiednich składników. No chyba, że masz wszytsko idealnie rozpisane i nieczego nie pomijasz. Wiadomo, że dobrze by było gdybyś jadła ryby i warzywa, ale ja nie cierpię ryb, moja lekarka powiedziała mi, że powinnam brać mama dha premium, zamiast samego kwasu foliowego. Brałam całą ciążę i maluch dostał 10.

Odnośnik do komentarza

ja brałam mam dha premium + z jodem, kwasem foliowym, witaminą D i kwasami omega, wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, układ nerwowy rozwija się na samym początku od poczęcia dlatego tak ważne są te witaminy na początku ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość khasienka

Mnie lekarz kazał brać tylko sam folik ale ja doczytałam i juz 3 miesące przed ciążą zaczełam też brać kwasy Omega3 a dokładnie Pregna 250DHA DHA jak zapytałam lekarza to powiedział że nie zaszkodzi, że jak najbardziej bo to też na rozwój mózgu działa

Odnośnik do komentarza

ja brałam na conajmniej 3 miesiące przed ciążą mam dha premium + z kwasem foliowym, kwasami, omega, jodem i niezbędnymi witaminami to ważny czas a o odpowiedni poziom witamin trzeba dbać jeszcze zanim dziecko się urodzi, dlatego leki trzeba łykać już przed zajściem w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...