Skocz do zawartości
Forum

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży


Gość Joasia88

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe, bo z tego co czytałam, to akurat skuteczność witaminy D jest potwierdzona klinicznie, tak jak i jod, DHA czy oczywiście kwas foliowy.[/quote]
szkopuł tkwi w tym, że skuteczność tych witamin może i jest, bo na pewno jest, ale nikt nie bada skuteczności suplementów.
Zastanawiam się czy te dla cieżarnych są badane...
Ja biorę kwas foliowy bo trudno w ciąży sobie wlaściwy poziom zapewnić, ale witaminy D, DHA, czy jod wcale nie jest tak trudno sobie dostarczyć, tak samo jak magnezu, czy żelaza, a przyswajalność witamin naturalnych jest o niebo lepsza od tych z suplementów.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Według mnie tylko kwas foliowy, wit. D i DHA. Opcjonalnie jod. Żadnych multiwitamin czy femibionow, z niektórymi ziołami też bym uważała. Zresztą tak też zalecił lekarz i położne na szkole rodzenia. Co do dostarczania Wit. D, to chyba jednak nie jest tak łatwo, bo ponad 80% populacji w Polsce ma jej niedobór. Zresztą łatwo to sprawdzić - badanie krwii i po krzyku. Od razu wiadomo czy jest potrzeba suplementacji. Warto pamiętać, że niektóre witaminy w ciąży mogą zaszkodzić, np. Wit. C.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Mój gin jest przeciwnikiem witamin, tylko kazał prowadzić dobrze zbilansowana dietę. Staram się oczywiście zdrowo jeść, warzywa owoce, zero słodyczy i pustych kalorii, mimo wszystko zdecydowałam się na omega med optima forte, aby zapewnić ten kompleks niezbędnego minimum zalecanego przez ginekologów, czyli kw foliowy, Wit D, żelazo, jod i kwasy DHA. Co do Wit D to mi wyszło przy okazji badań na tarczycę, że mam jej poziom na granicy krytycznego niedoboru!! Na szczęście suplementacja wprowadziła ład i porządek, aczkolwiek w moim preparacie jest aż 2000 jednostek tej witaminy gdzie np w zwykłym femibionie jest 400...

Odnośnik do komentarza

Zdrowa dieta jest ważna ale chyba jednak cieżko dostarczyć sobie wszystkiego tego, czego potrzebujemy tylko poprzez odpowiednie odżywianie, bo te zapotrzebowania są czesto dość wysokie. Ja też jestem za tym żeby jednak dołożyć do takiej diety jakiś dobry złożony suplement żeby mieć pewność że niczego nie pomijamy. Sama taki brałam i mi służył

Odnośnik do komentarza
Gość oluszasza

Co to za gin który mówi ze witaminy są zbędne. Przecież wiadomo jak wpływa witamina na rozwój dziecka i dha prawidłowo rozwijają mózg, to jak nie brać chociażby folik mama 1 czy 2/3 na 2 i 3 trymestr, ech...

Odnośnik do komentarza

Zdrowa dieta jest oczywiście bardzo ważna ale nie wszystko jesteśmy sobie w stanie w ten sposób dostarczyć więc i tak nie obejdzie się bez suplementacji. U mnie całkiem fajnie sprawdziły się preparaty z serii folik mama. W pierwszym trymestrze ciąży inny a w drugim już wypadałoby brać wzbogacony o wit D magnez itp

Odnośnik do komentarza

dziewczyny aj zaczynam starania o malucha, na rynku jest tle dostępnych środków które powinny zażywać kobiety starając się o dziecko, że nie wiem na które się zdecydować? Co przyjmowałyście, na jakie witaminy powinnam zwrócić uwagę i jakie powinnam włączyć do codziennej diety?

Odnośnik do komentarza

~antilla przed ciążą wystarczy, że zażywasz kwas foliowy i zdrowo się odżywiasz (ale to wiadomo :). W ciąży wzrasta zapotrzebowanie stąd "konieczność" suplementacji specjalnie skomponowanymi witaminy dla kobiet ciężarnych. Jeśli interesuje Cię ten temat to polecam Ci poczytać sobie ten artykuł: http://kopalniamamy.pl/witaminy-dla-ciezarnych/
Znajdziesz tam fajne porównanie tych wszystkich specyfików dostępnych na rynku :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość leneczkaa

zasada jest moim zdaniem prosta na pewno kwas foliowy, witaminy DHA, jod to na pewno wpłynie na prawidłowy rozwój maluszka i jego narządów, ja biorę mamadha bo polecił mi je mój lekarz prowadzący, więc nie mam sie czym martwic. czuje że dbam o mojego malucha tak jak trzeba, dostarczam organizmowi odpowiednie witaminy aby wpłynęły na prawidłowy rozwój malucha, zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem dobór witamin również należy skonsultować z lekarzem. Zaczyna się zwykle od kwasu foliowego a potem różnie. Siostra akurat jest w ciąży i lekarz polecał mama dha, tylko, że miała dodatkowe wymaganie, bo miewała od czasu do czasu skurcze nóg i bała się, że się nasilą, ale widocznie magnezu było w nich dosyć bo po jakimś czasie ustały.

Odnośnik do komentarza

Moja lekarka i zaprzyjaźniona położna zgodnie twierdzą, ze z tymi wszystkimi witaminami i innymi tabletkami nie ma co szaleć. Oczywiście należy brać zalecane witaminy, ale zbyt duża ich ilość również może zaszkodzic. Należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Plus ciąży przypadajacej na wczesna wiosnę jest taki, ze mamy całą masę warzyw i coraz więcej owoców, które bez obaw możemy jeść i które dostarcza nam i naszemu dziecku witamin. Jeśli Twoje badania- głównie morfologia jest w porządku, to znaczy, ze tym co jesz w wystarczającym stopniu dostarczasz maluszkowi potrzebnych mu witamin. Jeśli zaś morfologia nie jest dobra, wtedy jak najbardziej zalecane są dodatkowe witaminy. Nie ma sensu szprycowac się Bóg wie jakimi pastylkami, bo pamiętajmy, ze to też jest pewien rodzaj chemii i nie ma co przesadzać. Regularne wyniki badań krwi będą najlepszym wskaźnikiem tego, czy ilość witamin jest na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...