Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Lassie, wróć!"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z nas nie zna Lassie? Nawet nie tak dawno znowu puszczany był w telewizji film :-)

Wraz z Wydawnictwem Znak chcemy Wam zaoferować aż 10 książek "Lassie, wróć!" w tym konkursie:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Lassiewroc.jpg

Zadanie konkursowe:
Zamieść zdjęcie pracy dziecka, która będzie przedstawiała psa - dowolna technika przestrzenna.

We wpisie konkursowym należy zaznaczyć wiek i imię dziecka. Zdjęcia można zamieszczać do 19 listopada 2014 roku do północy. Dwa dni robocze później ogłosimy zwycięzców.

W konkursie mogą wygrać zdjęcia zamieszczone tylko przez zarejestrowanych użytkowników.

Regulamin

Odnośnik do komentarza

Pies w wykonaniu Kasi -prawie 5 lat.
Powstał ze zgniecionych gazet obklejonych taśmą papierową i poszczególne części też wpierw obklejone taśmą aby potem łatwiej jej było je skleić ze sobą. Pomagałam czasem w mocniejszym doklejeniu części do siebie. Potem psiak został pomalowany farbami.
Czyż niepodobny trochę do scooby doo :) choć podobieństwo niezamierzone :)

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20037.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20038.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20039.jpg

Odnośnik do komentarza

Wczoraj po raz pierwszy włączyliśmy synowi bajkę pt. "101 dalmatyńczyków". Był pod ogromnym wrażeniem. Dlatego, gdy zaproponowałam mu zrobienie psa, to od razu zdecydował, że ma to być dalmatyńczyk.
Użyte materiały:
-stołek;
-kawałki czarnego oraz białego płótna;
- balon (biały, a po jego wybuchu, było małe załamanie, bo pies już był gotowy... zielony. Psy mogą się przefarbować, jak choćby te z bajki, co to usmarowały się sadzą, żeby były nierozpoznawalne. A ten nasz przedawkował galaretkę agrestową, bo wcale nie zzieleniał ze złości, to poczciwa psina );
- puszka po mleku (MM);
- zabawka foka na kiju (ogon);
- klej, nożyczki, taśma;
- skarpetki.
Córa też chciała mieć swój udział, więc pożyczyła Azorkowi swoje skarpetki. Najnowsza moda wśród psów. Skarpety w koty ;)
Karol, lat 5 (plus pomoc taty przede wszystkim w mocowaniu ogona :D)

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20053.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20054.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20055.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20056.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20057.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasze pieski:
Piotruś (3latka) malował swoje pieski farbkami oraz ozdobił większemu pyszczek ( ja wycięłam je z tektury i narysowałam oko, ucho i nos u mniejszego)
Izabelka (7lat) sama wycinała swoje psy z kartonu ( trochę wzorując się na moich :) oraz samodzielnie ozdobiła je i łączyła elementy w całość; zrobiła też "psa" na kolację.

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20209.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20210.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20211.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20212.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20213.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20214.jpg

Odnośnik do komentarza

Przyłączamy się do zabawy i nasze pieski przedstawiamy, bo nagroda jest wspaniała, to jedna z ulubionych moich książek z dzieciństwa:) A nasze pieski powstały z........ ręczników. Najpierw był tylko jeden malutki i córcia powiedziała, że musi mieć jeszcze mamę, tatę oraz brata. Tak jak to jest w naszej rodzince:) Tak się jej spodobało robienie piesków, że postanowiła zrobić ich jeszcze więcej....mam nadzieję, że ręczników wystarczy:) Każdemu pieskowi Ola przyklejała oczy, nosek, wiązała kokardkę-obrożę:) Ola lat 5

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20217.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20218.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20219.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20220.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20221.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20222.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Pamiętam "Lassie wróć..." :) To rzeczywiście jedna z najpiękniejszych książek dzieciństwa...:)
Bardzo lubimy pieski, to chyba najukochańsze zwierzątka dziewczynek.
Lidzia - 9 lat i trochę, zrobiła pieska - jamnika z butelki, długiej sprężynki od starej zabawki i bibuły. Ten piesek może być i dłuższy, i krótszy..Jak idzie na spacer....to sprężynka się rozciąga, tył pieska czasem nie nadąża..gdy odpoczywa, obie części tułowia są blisko, a sprężynka w jego brzuszku..:) Wabi się Długi.
Drugiego pieska postanowiła uszyć z czarnego filcu i wypchać watką. To trzecia rzecz, którą córcia uszyła...Łatki są naklejone, bo to za małe elementy dla niej do przyszycia. Piesek nazywa się Kropek, lubi kości i zabawę piłką. Po weekendzie powędruje na Szkolną Aukcję Charytatywną, na którą córcia pewnie jeszcze coś zrobi. Lidzia zapytała, czy gdyby miała szczęście i za pieska otrzymała książeczkę, to czy może też przekazać ją do szkoły, bo my mamy dużo ..:)
Ucieszyłam się z tego, co powiedziała. Powiedziałam, że będziemy się starać ..podwójnie..:)
Piesek w wykonaniu Daruni, 6 lat, to ...kartka na powitanie..:) z papieru kolorowego...może być to karta stojąca na przykład na biurku....piesek ma długie uszy i dość długi język...na środku kartki zrobiłam nacięcie, przez które pomogłam przełożyć język pieska. To Bobo. Ma spuszczone uszy i spogląda nieśmiało. Na jego języku Darunia napisała: pociągnij...gdy to ktoś uczyni, pociąga jednocześnie za przyklejone do języczka uszy pieska, uszki stają pionowo i pokazuje się napis: witam Cię! ( w domyśle : dobrego dnia,..:). To taka kartka - niespodzianka..
Drugi piesio Darusi to elegancka Pudelka Lili....zrobiona z pudełeczka po witaminkach, wypełnionego watą i rolki po papierze, do której córcia przykleiła kawałeczki waty.. Pierwsze zdjęcie to Lili na czerwonym dywanie, a drugie - w okularach i z soczkiem od Darusi, wypoczywająca na wakacjach..:)

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20230.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20231.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20232.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20233.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20234.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20235.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20236.jpg

Odnośnik do komentarza

Natasza lat 6 wykonała pieski według własnego pomysłu ( z moją niewielką pomocą oczywiście)
1) pierwszy piesek powstał z drewnianej łyżki, uszy i język wycięła Natasza z filcu a oczy i nos zrobiła z guzków. Różowa kokarda powstała z paska bibuły. Wszystkie elementy przykleiła do łyżki super mocnym klejem
2) drugi piesek powstał z masy solnej, po wysuszeniu Natasza pomalowała go farbami plakatowymi i przykleiła mu obrożę z czerwonego filcu.

Odnośnik do komentarza

Coś sie stało z naszymi zdjęciami załączonymi do postu (zresztą chyba innych uczestników też ) wiec załączam jeszcze raz
Natasza lat 6 wykonała pieski według własnego pomysłu ( z moją niewielką pomocą oczywiście)
1) pierwszy piesek powstał z drewnianej łyżki, uszy i język wycięła Natasza z filcu a oczy i nos zrobiła z guzków. Różowa kokarda powstała z paska bibuły. Wszystkie elementy przykleiła do łyżki super mocnym klejem
2) drugi piesek powstał z masy solnej, po wysuszeniu Natasza pomalowała go farbami plakatowymi i przykleiła mu obrożę z czerwonego filcu.

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20330.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20331.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20332.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20333.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20334.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20335.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20336.jpg

monthly_2014_11/konkurs-lassie-wroc_20337.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...