Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość to_już_2015

Jaki kwas foliowy wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amygdalum

A czy ktorykolwiek z lekarzy powiadomil Was kobitki ze kwas foliowy jest rakotworczy ? Forma w jakiej Vit B9 (tzw. nazwa potoczna kwas foliowy) powinna byc spozywana to aktywna "Folate (Metafolin)" wylacznie. To jest jedyna aktywna forma ktora jest w stanie przebic / przekraczyc bariere krew-mozg i wkroczyc do mozgu.

Zrodlo Dr Mark Hyman.
Zycze zdrowia i... duzo madrosci przyszlym mamom. : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bellavita

kwas foliowy rakotwórczy? co za brednie...
a w odpowiedzi na pytanie: dużo dostępnych na rynku, ale tylko jeden jest lekiem bez recepty w optymalnej dawce - folik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Uliana24

Przy wyborze tabletek z kwasem foliowym trzeba patrzeć przede wszystkim na skład, wiele preparatów ma różne dodatki, które bywają szkodliwe podczas ciąży. Ja osobiście przetestowałam parę specyfików i moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości ma Folcium Acidum. Ma bezpieczny skład ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość avelkaa123

Z tym rakotwórczym kwasem foliowym to troszkę przesadzone ale prawdziwe. Chodzi o to, że prawie połowa kobiet nie przyswaja prawidłowo zwykłego kwasu foliowego. Kobiety przyjmują jego zwiększone dawki, a ten się nie wchłania i odkłada w toksycznej formie. W dłuższej perspektywie faktycznie może to powodować nawet nowotwór. Dziwne, że lekarze ginekolodzy o tym nie mówią bo nawet Polskie Towarzystwo Ginekologiczne o tym pisze (przeczytajcie Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży). Nieprawidłowe wchłanianie kwasu foliowego jest spowodowane mutacją w genie MTHFR - bardzo popularna w Polsce. Mało kto jednak wykonuje badania w tym kierunku, a szkoda bo może to ustrzec kobiety przed wieloma powikłaniami. Warto poczytać o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość liśka

przecież normalna dawka kwas foliowego to 0,4mg, a zwiększone dawki przyjmują kobiety, które są podwyższonej grupie ryzyka urodzeniem dziecka z wadami cewy nerwowej, od tak się nie przyjmuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

avelkaa123 nawet nie wiesz co piszesz. Kwas foliowy jeśli jest przyjmowany w formie leku wchłania się w całości, a to co się nie wchłonie ewentualnie, jest wykorzystywane przez nasze jelita, także nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek szkodliwości jeśli chodzi o folik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość filemonica

pierwszy raz słyszę, żeby kwas foliowy miał mieć jakieś negatywne skutki, jeśli bierze się go więcej. oczywiście kobiety w grupie ryzyka powinny brać większe ilości ale przecież jeśli w takiej grupie nie jesteś a bierzesz większe dawki to nic się nie stanie. nie wiem kto pisze takie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość małamiii

Nadmiar kwasu foliowego wydala się z moczem, pierwsze słyszę żeby gdzieś się odkładał i szkodził. Dokładnie te zwiększone dawki to w szczególnych przypadkach i wydawane są na recepte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość filemonica

tak naprawdę kobiety będące w grupie ryzyka muszą brać zwiększone dawki kwasu foliowego, aby wykluczyć wady u maluszka, ale każda kobieta i tak przez całą ciążę powinna brać kwas foliowy. ja brałam folik praktycznie całą ciąże i nigdy nie słyszałam, że można przedawkować kwas foliowy i mogą z tego tytuły być jakieś negatywne kosnekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość małamiii

no nie słyszałaś, bo takie coś się nie zdarza :) jak coś co bierze udział w tworzeniu się każdej komórki naszego organizmu ma szkodzić, każdy kto nie suplementuje kwasu foliowego ma jego braki, a z tego co czytałam żeby go przedawkować to chyba kilka lat trzeba przyjmować te największe dawki na receptę a i wtedy jedynym skutkiem są jakieś kryształki w moczu, ale to mowa o dawkach 20 razy większych niż te 0,4 mg zalecane kobietom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Fiołek13

Kwas foliowy jest niezbędny przed planowaną ciąża i do końca pierwszego trymestru, każdy ginekolog wam to powie. [reklama usunięta] lek, a nie suplement diety. Standardowo jedna tabletka dziennie, większe dawki jeśli ginekolog widzi potrzebę. Pozostałe witaminy najlepiej dostarczać w pożywieniu. Nie brać żadnych leków, suplementów bez wiedzy ginekologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hanka90

no zdecydowanie wybierajmy kwas foliowy w formie leku, a nie suplementu, przecież to inna wchlanialność, lepiej przebadane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość filemonica

ja przed ciażą brałąm folik, najpierw folik mama 1 , a już od II trymestru folik 2/3, dobrze się na nim czułam, w sumei to chyna najbardziej popularny kwas foliowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość filemonica

oczywiście, że tak jest nadmiar kwasu foliowego jest wydalany z organizmu więc w tym przypadku nie ma obaw o przedawkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krysiaczek

Myślę, że chodziło, ale wydaje mi się, że on jest głównie z przeznaczeniem w czasie ciąży :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość filemonica

no tak ale najważniejsze, zę czasie ciaży przyjmujemy odpowiednie witaminy, żeby nasz maluszek był zdrowy, a przy tym aby i mama czułą się dobrze dbała o siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość grymałka

uważam, że w ciąży kwas foliowy to podstawa, przede wszystkim eliminuje wady cewy nerwowej u dziecka, dlatego wiedziałam że u mnie to podstawa w ciąży, brałąm całą ciążę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to femibion. Polecony przez lekarkę w trakcie przygotowań do ciąży. Teraz jak już jest ziarenko, również biorę femibion.
Brałam przez jakiś czas Prenatal Uno, ale dziwnie mi się odbijało po nim.

https://www.suwaczki.com/tickers/74dij44jsf0fm8pv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdv1uofcb99.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pulawu

Fajnie, ze jest taki suplement, który możemy brać bez obaw zapobiegając wadom czy niedorozwojom dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja brałam mnóstwo preparatów z kwasem foliowym, a mimo to miałam słabe wyniki - już przed ciążą miałam anemię. Organizm reaguje i przyswaja różnie. Dobry był Folik, mały i wygodny do połknięcia (po dużych tabletkach miałam odruch wymiotny) . Oprócz tego brałam witaminy dla kobiet w ciąży. Ważne są kontrolne badania morfologii. Jeśli jest ok, nie ma co łykać różności "na zapas".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość melizka

moim zdaniem kwas foliowy jest ważny ale też warto patrzeć na inne potrzebne witaminy, mi lekarz zarekomendował przyjmowanie suplementu mama dha, ma w składzie oprócz kwasu foliowego jod, kwasy omega, witaminę D, wszytko czego potrzebuje nasz maluszek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...