Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość to_już_2015

Jaki kwas foliowy wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość to_już_2015

Jak się Wam udało zdecydować w aptece na konkretny kwas foliowy? Jest taki wybór, przekrój cenowy i firmowy... że ja nie mam pojęcia na co się zdecydować!

Wybrać najtańszy (bo to i tak to samo), czy warto zainwestować w droższy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jesteś w ciązy czy planujesz ?? jak planujesz wystarczy najtanszy nazwyklejszy:) ja taki brałam dokładnie o nazwie FOLIK ;) a jak jesteś w ciazy to od 2 trymestru bierze sie witaminy dla kobiet w ciązy, w ktorych jest juz kwas foliowy wiec nie trzeba dodatkowo brać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamama84

no właśnie - to zależy czy dopiero planujesz mieć maluszka czy już jesteś w ciąży. przed wystarczy sam kwas foliowy. Na szczęscie jest on tak popularny, że znajdziesz go nawet w drogieriach. I niby wszyscy wiedzą, że brać trzeba i tu chyba żaden specjalista się nie wyłamie, a okazuje się, że bierze go tylko co 4 kobieta... dlatego ważne żeby zacząc brać, a jakiej firmy to już mniej ważne. zobacz na opakowaniu, czy tabletki zawierają wystarczającą ilośc.

a jesli jestes w ciązy to podpytaj swojego ginekologa. dobrze byłoby brać też kwas DHA, jod, witaminę D. ja brałam od początku ciąży pięcioskładnikowy suplement omegamedu. mój gin był sceptycznie nastawiony do takich, gdzie jest cała tablica mendelejewa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj :) Ja pierwszy raz kupiłam kwas foliowy Folik i płaciłam za niego 11 zł , później przeprowadziłam się do mamy i to ona zaopatrywała moją apteczkę :) , kupiła mi jakiś kwas foliowy za 3 zł i oba ,miały tę samą ilość kwasu i ja nie widziałam różnicy między nimi, i badania były dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamakacperka5

W zasadzie to każda mama powinna się przejmować tym, czy dostarcza odpowiednią ilość witamin dziecku, a zwłaszcza kwasu.. Tyle dzieci rodzi się z rozszczepieniem kręgosłupa czy też płód odkleja się od macicy.. Dlatego ja również brałam femibion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi lekarz zalecił zażywanie Chela-Ferr bio complex. Jedna tabletka dziennie pokrywa 100% zapotrzebowania na żelazo i kwas foliowy. Nie biorę dodatkowych suplementów. Dla mnie najważniejsze jest to, że dobrze go toleruję i nie mam nudności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gapa2

Ja brałam właśnie jakiś Femibion czy coś takiego, z jakimiś witaminami i Bóg wie, jakimi jeszcze cudami i zapłaciłam za to majątek. Mój lekarz dowiedziawszy się o tym, przypomniał starą dobrą prawdę, że lepsze jest wrogiem dobrego, zauważył słusznie, że bezdomna i niedożywiona nie jestem, więc mam dbać o dostarczanie witamin i minerałów w jedzeniu, a w tabletkach mam brać najzwyklejszy Folik bez żadnych udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama 111

Chryste, przy pierwszym też tak panikowałam- łykałam całą tą chemię, bo nie daj Boze dziecko nie będzie rozwijało się prawidłowo. Teraz planuję drugie i nie przeginam- z autopsji wiem, ze wystarczy zdrowo się odżywiać, ponieważ chemia to zawsze chemia, nawet gdy zawiera dużo składników, a i tak nie uchroni przed ewentualnymi chorobami czy wadami płodu. Poza tym po tych wszystkich witaminach dzieci są tuczone w sztuczny sposób i rodzą się bardzo duże- ja pierwsze urodziłam naturalnie 4020 g i 58 cm, siostra urodziła 56 cm i 4950g. Lekarz w obu przypadkach stwierdził, ze to chemia z witamin tak zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwas foliowy to witamina z grupy B, nie jakaś chemia. Bez niego może źle się rozwijać mózg, może dojść do bezmózgowia, czy rozszczepu kręgosłupa. Nie warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość candle

to prawda, sam kwas foliowy bez żadnych dodatków - o witaminy zatroszczymy się dzięki zdrowemu odżywianiu :) lepiej wybrać te w formie leku aniżeli suplementu, bo mają lepszą wchłanialność i są dokładniej przebadane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ilia

a dlaczego są różne dawki tabletek z kwasem foliowym? te 0,4 mg to wystarczy dla takiego profilaktycznego przyjmowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli chodzi o moja ciaze to ja bralam od razu pelen zestaw witamin z kwasem foliowym bo moim zdaniem na tym nie ma co oszczedzac ;) zdrowie maluszka najwazniejsze . Caly komplet witamin w 1 trymestrze Falvit Mama a od 2 trymestru Doppel herz aktiv Mama ktory ma 200mg DHA i komplet potrzebnych witamin . I uwazam ze sa najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość candle

pewnie, że nie ma co oszczędzać na zdrowiu maluszka, ale akurat w ciąży mniej znaczy więcej i przyjmowanie witamin na własną rękę nie jest przejawem troski tylko jednak lekkomyslności, bo o wszystkim innym prócz kwasu foliowego powinien decydować lekarz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oreo

dokładnie, przecież nie wszystkie witaminy w ogóle można przyjmować w ciąży a wręcz eliminuje się je z diety, np. wit. A może spowodować wady u dziecka. Tylko kwas foliowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karionooka

Dieta nawet ta najbogatsza w zielone warzywa, które zawierają najwięcej folianów i tak nie dostarczy tyle kwasu foliowego aby uchronić dziecko od wad. Foliany z pozywienia trafiają do organizmu w zaledwie 40-50% bo sie po drodze ulatniają, więc suplementacja jest tu jak najbardziej na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inga676

Mi polecano chela ferr forte i jestem bardzo zadowolona z jego działania. świetnie uzupełnia braki ale też zawiera inne witaminy więc to takie dobre połączenie dla każdej ciężarnej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość julia.99

Zadowolona to powinnaś być biorąc kwas foliowy w formie leku bo tak normalnie w suplementach jest o wiele mniejsza dawka folianów niż w foliku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja początkowo brałam Falwit - ale lekarz prowadzący odradził mi ten lek właśnie ze względu na ilość witamin (nadmiar podobno może być bardziej szkodliwy niż niedobór) oraz możliwość powodowania mdłości, z którymi miałam mega problem. Poradził mi właśnie zwykły kwas foliowy jak np. Folik, który biorę.

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...