Skocz do zawartości
Forum

Jaki kwas foliowy wybrać?


Gość to_już_2015

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amygdalum

A czy ktorykolwiek z lekarzy powiadomil Was kobitki ze kwas foliowy jest rakotworczy ? Forma w jakiej Vit B9 (tzw. nazwa potoczna kwas foliowy) powinna byc spozywana to aktywna "Folate (Metafolin)" wylacznie. To jest jedyna aktywna forma ktora jest w stanie przebic / przekraczyc bariere krew-mozg i wkroczyc do mozgu.

Zrodlo Dr Mark Hyman.
Zycze zdrowia i... duzo madrosci przyszlym mamom. : )

Odnośnik do komentarza
Gość Uliana24

Przy wyborze tabletek z kwasem foliowym trzeba patrzeć przede wszystkim na skład, wiele preparatów ma różne dodatki, które bywają szkodliwe podczas ciąży. Ja osobiście przetestowałam parę specyfików i moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości ma Folcium Acidum. Ma bezpieczny skład ;)

Odnośnik do komentarza
Gość avelkaa123

Z tym rakotwórczym kwasem foliowym to troszkę przesadzone ale prawdziwe. Chodzi o to, że prawie połowa kobiet nie przyswaja prawidłowo zwykłego kwasu foliowego. Kobiety przyjmują jego zwiększone dawki, a ten się nie wchłania i odkłada w toksycznej formie. W dłuższej perspektywie faktycznie może to powodować nawet nowotwór. Dziwne, że lekarze ginekolodzy o tym nie mówią bo nawet Polskie Towarzystwo Ginekologiczne o tym pisze (przeczytajcie Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży). Nieprawidłowe wchłanianie kwasu foliowego jest spowodowane mutacją w genie MTHFR - bardzo popularna w Polsce. Mało kto jednak wykonuje badania w tym kierunku, a szkoda bo może to ustrzec kobiety przed wieloma powikłaniami. Warto poczytać o tym.

Odnośnik do komentarza
Gość filemonica

pierwszy raz słyszę, żeby kwas foliowy miał mieć jakieś negatywne skutki, jeśli bierze się go więcej. oczywiście kobiety w grupie ryzyka powinny brać większe ilości ale przecież jeśli w takiej grupie nie jesteś a bierzesz większe dawki to nic się nie stanie. nie wiem kto pisze takie głupoty.

Odnośnik do komentarza
Gość filemonica

tak naprawdę kobiety będące w grupie ryzyka muszą brać zwiększone dawki kwasu foliowego, aby wykluczyć wady u maluszka, ale każda kobieta i tak przez całą ciążę powinna brać kwas foliowy. ja brałam folik praktycznie całą ciąże i nigdy nie słyszałam, że można przedawkować kwas foliowy i mogą z tego tytuły być jakieś negatywne kosnekwencje.

Odnośnik do komentarza

no nie słyszałaś, bo takie coś się nie zdarza :) jak coś co bierze udział w tworzeniu się każdej komórki naszego organizmu ma szkodzić, każdy kto nie suplementuje kwasu foliowego ma jego braki, a z tego co czytałam żeby go przedawkować to chyba kilka lat trzeba przyjmować te największe dawki na receptę a i wtedy jedynym skutkiem są jakieś kryształki w moczu, ale to mowa o dawkach 20 razy większych niż te 0,4 mg zalecane kobietom

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy jest niezbędny przed planowaną ciąża i do końca pierwszego trymestru, każdy ginekolog wam to powie. [reklama usunięta] lek, a nie suplement diety. Standardowo jedna tabletka dziennie, większe dawki jeśli ginekolog widzi potrzebę. Pozostałe witaminy najlepiej dostarczać w pożywieniu. Nie brać żadnych leków, suplementów bez wiedzy ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Ja brałam mnóstwo preparatów z kwasem foliowym, a mimo to miałam słabe wyniki - już przed ciążą miałam anemię. Organizm reaguje i przyswaja różnie. Dobry był Folik, mały i wygodny do połknięcia (po dużych tabletkach miałam odruch wymiotny) . Oprócz tego brałam witaminy dla kobiet w ciąży. Ważne są kontrolne badania morfologii. Jeśli jest ok, nie ma co łykać różności "na zapas".

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem kwas foliowy jest ważny ale też warto patrzeć na inne potrzebne witaminy, mi lekarz zarekomendował przyjmowanie suplementu mama dha, ma w składzie oprócz kwasu foliowego jod, kwasy omega, witaminę D, wszytko czego potrzebuje nasz maluszek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...