Skocz do zawartości
Forum

Pessar + szew okrężny, niewydolność ciśnieniowa szyjki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niuśka32

w 29 tc? nic nie dało się pomóc???????

może pomyśl też o pessarze, po tym jak mi go dołożyła, to szyjka miała 4 cm, a ostatnio jak byłam tj. 25tc+5 d , całe 33 mm/ a gdy go dokładała szyjka miała 2 cm/

Odnośnik do komentarza

Pewnie by się dało, gdyby to był inny szpital, inny lekarz i inna decyzja... niestety zmarł w trakcie porodu. Zobaczymy jak dalej będzie, bo mój lekarz nie bardzo jest do pessara chyba nastawiony, bo przed szwem pytalam o nigo właśnie, ale jak coś by się działo to może zmieni wtedy zdanie, czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

dużo zależy też od lekarzy,
ja dopiero teraz trafiłam na super babkę/dlatego pytałam skąd Jesteś/ ale przerobiłam też b. dużo KONOWAŁÓW...

ja jestem na forum październikowe maluchy 2015, tam ciekawe rzeczy też piszą

Odnośnik do komentarza

Cola 12 ja szew miałam założony w poprzedniej ciąży w 22 tyg wizyty potem co 2 co 3 tyg zależy jak lekarz wyznaczył tylko ze mój lekarz do którego chodziłam prywatnie przyjmował też w przychodni i żeby nie naciągac mnie na koszty kazał na te dodatkowe wizyty przychodzić na NF żeby że mnie nie zdzierac!faktycznie dużo płacisz za te wizyty nie każdego stać i po drugie ile można malenstwu za te pieniądze kupić...może spróbuj na NF chodzić a lekarzowi powiec że porostu nie jest cie stać 2 razy w miesiącu tyle kasy wydawać mało kogo zresztą byłoby stać!!!Teraz jestem w 24 tyg tydzień temu szyjka miała 3 cm dodam że jestem dodatkowo po konizacji 2 lata temu więc szyjkę mam krótsza o jakieś 2 cm i jest słabsza ale lekarz powiedział ze ładnie się zacisla i dobrze trzyma oby tak do końca... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość pasikonik

ja mam wizyty co 2-3 tyg. 3 tyg na prośbę mojej dr, bo ja najchętniej meldowałabym się dla mojego zdrowia psychicznego u niej co 2 tyg.
Szew założony na szyjkę 17 mm (więc jak czytam wasze długości, to jestem przerazona ze taka wyluzowana byłam)- obecnie 26 tc, miesiąc temu założony szew.
Poprzednie 2 ciąże z pessarami.
Szyjka na wizycie tydzień temu zamknięta. szew ponoc trzyma, ja wróciłam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

OOOO, jaki ten swiat mały:):):):)

jako tako, czas leci, dziś 27tc;)))
trochę mało tyję, ale to stres, z Dzieckiem wg dr ok,
w 22tc dołożyłam pessar, bo szyjka zjechała do 2cm....
na ost.wizycie , tydzien temu miała już ponad 3 cm....:):):)
głównie leżę, tylko wc, szybkie jedzonko i wsio:):):)
I CZEKAM, CZEKAM, i modlę się , aby do 30 tc dotrwać:):):/

A JAK U CIEBIE SYTUACJA?
JAK SZEW?
JAKI ZESTAW LEKÓW MASZ?
I OGOLNIE JAK SAMOPOCZUCIE? :)
pozdrowionka,
A.

Odnośnik do komentarza
Gość Koralina

Ja jak wrocilam na swoja sale to dowiedzialam sie, ze szew byl zalozony na szyjke 1cm i 4cm rozwarcia. W czwartek po zabiegu wyszlam do domu po 6 tygodni w szpitalach. W czwartek po zabiegu w 25 tc szyjka miała 2cm, po 2 tyg u dr juz 2,8. A w 29 znowu 2, w 31tc 1,6cm i do chwili obecnej a dzis koncze 36tc tyle ma :)

Biore luteine pod jezyk 3x2, magnez i teraz dr wlaczyl mi mucovagin bo posiew na paciorkowca juz do porodu wyszedł jalowy i dobrze byloby żeby taki został :)

We wtorek kładę się na oddzial, zapadnie decyzja kiedy zdejma szew no a później to juz czekamy na boom :)

Też odliczalam do 30 tygodnia, potem do 32, 34, a teraz już nawet sie uruchomilam i ciesze sie z przygotowan pokoju i wyprawki.

Sciskam Was mocno!!! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Koralina

Tak, tak, clexane biore od pierwszych tygodni ciazy.

Do 32 tyg lezalam tak jak Ty. Toaleta i jedzenie. Potem zaczelam juz chodzic po domu: kwiatka podlalam, obiad jakis nieskomplikowany ugotowalam. Siadlam, zeby cos wyprasowac malemu :)
Po 34tc pojechalam nawet do marketu malego. Teraz normalnie w miare funkcjonuje: dwa razy w tygodniu pojade z mezem do sklepu, gotuje, zmywam. Wiesz ma tyle na ile brzuszek pozwala i sily.

Poki co mam plus 2kg na wadze sprzed ciazy. Bo w szpitalach schudlam.

A co rosnie Ci w brzuszku? :)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

aha, to OK....już Ci mało zostało;)
mowią, że chlopak;)):)
ale się okaże.

wpadaj tu czasem i pisz co u Ciebie.

3majcie się ciepło.

p.s. do kiedy Twój dr karze Ci brac clexane, masz tez acard, do kiedy?
po porodzie tez bedziesz brac?

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odp., w takim razie teraz jeszcze te pierwsze wizyty po złożeniu szwu co 2tyg. żebym się upewniła że trzyma i jest ok, a potem to co 3 tyg będę chciała. Co do lekarza na nfz raczej nie mam takiego któremu bym choć trochę ufała, dlatego też tak dużo płacę, bo juz nie raz się na lekarzach przejechalam :( ja podobnie jak Wy mam clexane, acard, magnez, progesteron od początku, ależ ja tego niecierpię... Koralina, 2kg na plusie?Ale Ci zazdroszczę :)

Odnośnik do komentarza
Gość Koralina

Generalnie po zdjeciu wypuszczają do domu. Ja zostalam w szpitalu na własna prosbe bo moj maz pracuje na zmiany po 12 godzin i nie chcialam zostać bez opieki w domu. Leki wszystkie odstawione, lacznie z clexane.

Ktg 3 razy dziennie plus krotkie podsluchiwanie tetna. USG mam co 3 dni zeby sprawdzić przeplywy.

Na moje zyczenie moge miec cc ze względu na wywiad, natomiast ja uzgodnilam z doktorami, ze probuje naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

Witaj,
a to można zostać w szpitalu na wlasną prosbe???
do konca???
czy to z lekarzem Swoim ustaliłaś?

Qrcze, ten profesor z karowej mówił mi, ze clexane mam brac jeszcze 2 mce po porodzie...a Tobie juz odstawili...?
juz Sama nie wiem co myśleć....
a cc kiedy byś miała?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...