Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole publiczne vs prywatne


mirabelka80

Rekomendowane odpowiedzi

My mamy prywatne. Możemy wybrać to co dziecko je, albo wykupić żywienie w każdym miejscu w mieście i nikt o to pretensji mieć nie będzie. Mamy realny wpływ na jego rozwój w przedszkolu. Możemy wybrać zajęcia, dodatkowe zajęcia ze zwierzętami i np robotykę... W państwowym takiej szansy byśmy raczej nie mieli.

Odnośnik do komentarza

My korzystaliśmy (korzystamy) z takich i takich placówek. Jedno jest pewne: zależy to od pań, od powierzchni, placu zabaw i kuchni serwowanej. Ale generalnie od pań. Jak pani ma muchy w nosie, ma swoich pupilów, nie reaguje na potrzeby dziecka, nie chce jej się schylić zawiązać buciki (co to za fanaberia, nie może pani kupić na rzepy?) no to choćby mi dopłacali za państwówkę, poślę dziecko do prywatnego. Tam trochę więcej jednak mogę żądać w ramach usługi ;)

Odnośnik do komentarza

Oj różnica jest. Każde przedszkole jest inne.Nie twierdzę tutaj,ze przedszkola publiczne są złe, ale moim zdaniem są zbyt mało dofinansowane. Odwiedziłam kilka z nich jak zapisywałam córkę i nie podobał mi się ich wygląd. Moja znajoma mówila również kiedyś,ze oszczędzają na jedzeniu ( chociaż tego do końca pewna nie jestem).Córka obecnie chodzi do prywatnego przedszkola na Wołominie:
[reklama usunięta]
Jestem zadowolona.Córka pewnie też skoro nie narzeka, że codziennie musi tam chodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MarysiaIlawa

Ja też mam porównanie i mimo wszystkich pozytywnych aspektow przedszkoli panstwowych - akurat trafiały nam sie dobre panie przedszkolanki (zaangazowane) to jednak wole atmosfere przedszkoli prywatnych. Placu się pieniadze, mozna wiecej oczekiwac no i standard jest duzo wiekszy, jesli chodzi o opieke nad maluchem, obiady czy w ogole podejscie do przedszkolaka i rodzica. Taki przyklad: jakies dwa miesiace temu podczas zabaw moj synek zostal popchniety i upadl dosc mocno na kolano. Zbil je porzadnie, zaczela mu sie woda zbierac, musielismy isc na przeswietlenie i do chirurga. Panie przedszkolanki bardzo powaznie wziely sytuacje: zadzwonilu do mnie, porozmawiały z chlopcami - wyjasnily konflikt, a dwa tygodnie po zdarzeniu dyrektorka powiedziala mi, ze moge zlozyc wniosek o odszkodowanie - o czym kompletnie nie bylam zorientowana, a jednak dyrektorka takie cos pamietala.

Odnośnik do komentarza

Można też wybrać takie rozwiązanie gdzie idziemy do pracy,a tam znajduje się miejsce,takie swego rodzaju przedszkole,w którym mamy zapewnioną opiekę nad dzieckiem...
Prawda że jest to dobre rozwiąznie? Szczególnie dla młodych rodziców,którzy chcą wrócić do pracy!

Odnośnik do komentarza

Ja też długo zastanawiałam się czy wybrać przedszkole prywatne czy publiczne. Tak jak wcześniej ktoś napisał, widać że przedszkola publiczne są zbyt słabo dofinansowane. Gdy wchodzi się do przedszkola prywatnego czuć tą bajeczną atmosferę, wychowawczynie też są lepiej nastawione do pracy. Dla samego dziecka też jest wiele korzyści w postaci dodatkowych zajęć, wyjazdów czy lekcji języka. Moje dziecko chodzi do [reklama usunięta] we Wrocławiu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana333

Moje dzieci chodzą do prywatnego przedszkola, gdyż oferuje o wiele bardziej atrakcyjny program niż przedszkola państwowe. Robotyka, eksperymenty chemiczne, język angielski, taniec, gimnastyka korekcyjna to tylko jedne z licznych zajęć. Żadne przedszkole państwowe nie zapewni tego mojemu dziecku. Chcę mu zapewnić najlepszy start i absolutnie do niczego nie zmuszam. W prywatnym przedszkolu jest mniej chorób (moje dzieciaki piją tran norweski gal). Ogólnie jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza

A słyszeliście o przedszkolu Tęczowy Swiat Dziecka ? Bo ja ostatnio sporo czytałam w necie o tym bo sama szukam przedszkola dla swojej córki. Sale mają wyposażone w odpowiednie do wieku zabawki i materiały edukacyjne. obiekt jest ogrodzony co dla mnie najważniejsze by dziecko było tam bezpieczne. Ofertę maja korzystną i trwa rekrutacja do przedszkola Łódź bo akurat w tym mieście szukam przedszkola. Może ktoś z was tam zapisał dziecko i napisze jak jest ?

Odnośnik do komentarza

Duzo zalezy od położenia jak rownież od naszych możliwości. Aktualnie większośc rodziców posyła jednak swoje dzieci do przedszkoli prywatnych. Po pierwsze o wiele łątwiej jest do takiego przedszkola dziecko zapisac. Po drugie faktem jest,ze przedszkola prywatne są o wiele lepiej dofinansowane. Ładniejsze, wyremontowane. Dzieci mają dużo dodatkowych zajeć ( angielski, taniec, zajęcia sportowe). Nowe są zabawki. Grupki dzieci są mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Gość Julkaaaa

Jeśli rodzic ma możliwość, to jak najbardziej warto zapisać dziecko do przedszkola prywatnego. Wtedy zwraca się uwagę na wiele czynników. Mi na przykład zależało, by dziecko mogło rozwijać się i być lepiej przygotowanym do szkoły, by było wiele atrakcji, np. bezpieczne place zabaw dla przedszkoli [reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Myślę, że bardzo ciężko ocenić tak ogólnie. Są zarówno prywatne przedszkola, w których opieka jest słaba, jak i państwowe w których poziom jest wysoki. Największą zaletą prywatnych przedszkoli jest na pewno to, że na jedną grupę przypada więcej opiekunek lub grupy z założenia są mniejsze. Ja na przykład sama byłam w prywatnym katolickim przedszkolu i bardzo mile wspominam.

Odnośnik do komentarza

Przedszkola publiczne mają przecież mocno ograniczone programy, nie mają rozszerzonego języka, tak więc realnie - prywatne w każdym przypadku będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Oczywiście - jeśli tylko środki na to pozwalają.

Odnośnik do komentarza

U nas dziecko po dwóch latach w prywatnym przedszkolu ma naprawdę bardzo duży zasób słownictwa i zdecydowanie uważam, że wybór właśnie taki, był bardzo dobrym pomyłem. Widzę po dzieciach moich koleżanek, jak ubogo jest pod tym względem w przedszkolach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaja_Malwik

Według mnie prywatne jest lepsze. Tam zdecydowanie lepiej dbają o dzieci, zależy im na rozwoju maluchów. Ja swoje dziecko posłałam do przedszkola Tequesta, to międzynarodowe przedszkole i żłobek. Najlepsze przedszkole, niesamowicie dużo różnorodnych zajęć, dzieci naprawdę mogą rozwinąć skrzydła...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...