Skocz do zawartości
Forum

Aniball - balonik do przygotowania przedporodowego


Gość Kamillka

Rekomendowane odpowiedzi

Celem jest 30 cm jak mówi sam producent. Oczywiscie gdybym umierała z bólu to nie zwiększałabym obwodu. Jeśli Tobie wystarczy 24 to fajnie, ale główka dziecka ma 32-38 cm. Ja nie mam 3 tygodni do terminu tylko 4 dni i jakos przy tych 28 nie czuje mega dyskomfortu, bo ćwiczę regularnie od ponad 3 tygodni, nie cisne na sile tak jak piszesz. Ćwicz tak, jak uważasz i jak radził Ci lekarz :) powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Lida Lida

Ja pod koniec trochę właśnie dałam czadu bo jak wcześniej wspomniałam jestem drobna i bardzo się bałam nie że pekne ale ze popekam na maxa do pupy przez uda. A jednak się udało !trzymam balonik do następnej ciąży :)2 lata może leżeć ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Justynahhh

Witam :) Wczoraj urodzilam córeczkę. Jak wiecie z wcześniejszych postow cwiczylam lacznie moze z 2 tyg bo bywaly u mnie infekcje. Doszlam to 27 cm. To wystarczylo. Mimo ze mialam wywolywana ciążę kroplowka oksytocyny a moja szyjka przez dlugi czas malo sie skracala i uelastyczniala to 2 faza porodu zajela tylko 20 min! Pierwsza faza 9h ze wzg na tą nieugienta szyjke. Polozne ze zdziwieniem stwierdzimy ze nie trzeba nacinac a to moja pierwsza ciąża. Jestem przelonana ze to dzieki ćwiczeniom z balonikiem. I 27 cm u mnie wystarczylo, skurcze, adrenalina robi swoje.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny suuuper!! Gratulacje Justynahhh :):):):) ja juz dołuje się psychicznie mam dość u nas w Trójmiescie upały na maxa a ja obrzęki mam takie ze niiiic mi się nie chce i mam juz dość , dobrze słyszeć ze balonik działa :):):) ja w poniedziałek bykami gino i mała ma juz 32cm główki wa do porodu jeszcze trochę wiec ja będę cisnąć :D bo pewnie jeszcze trochę urośnie .

Odnośnik do komentarza
Gość Agniesia123

Główka ma 30pare cm ale to nie jest kosc jedna, twarda... szyjka ma 10cm rozwarcia i glowki 37cm przechodza, dlaczego? Bo sie poddaje i te kosci zachodza na siebie i obwod faktyczny jest mniejszy.
Ja mam dziś termin i nadal 24cm bo jeszcze od ost razu nie cwiczylam...
Chodzi mi o dziewczyny co zaczynaja od 33 tyg i w 37yyg majac 28cm placza ze musza cisnac bo im brakuje do 30pare. Albo dziewczyny co zwiększają codziennie po 3cm i potem placz, ze krew, obtarcia, pekniecia albo hemoroidy sie pokazują.. to trzeba wszystko z glowa i bez szalenstw...

Odnośnik do komentarza

Szczerze to od kiedy tu uczestniczę w dyskusji nie widze takich dziewczyn. Ćwiczenia powinno sie rozpocząć w mniej wiecej w 36-37 tyg i każda z nas tu ostatnio obecnych raczej sie do tego stosuje bądź zaczyna nawet później lub stosuje sie do zaleceń lekarza po prostu, który daje zielone światło. Nikt nie biadoli ze musi do ilus tam docisnąć:) skad takie negatywne nastawienie i emocje u Ciebie? Raczej staramy sie tu wzajemnie wspierać dobrym słowem :) kazdy ma własny rozum i ponosi ewentualne konsekwencje złego ćwiczenia :) trzymam kciuki za Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Gość Agniesia123

Prosze bardzo:)
https://parenting.pl/cud-narodzin-zobacz-co-dzieje-sie-z-glowka-dziecka-w-trakcie-porodu/4
Natura wie co robi.
Jesli przez szyjke taka glowka przejdzie to przez pochwe i krocze tez... dlatego juz te 27, 28cm to duzo bo tkanki krocza i tak sie rozciagna i poddadza, wazne tylko zeby byly dobrze nawilżane i podatne, a nie sforsowane zbyt mocnym i intensywnym naciąganiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Agniesia123

Żadnych negatywnych emocji czy nastawienia, po prostu czytam komentarze i oczy ze zdumienia otwieram... przeciez wystarczy sie cofnąć i tydzien do tylu i dziewczyny z terminem na lipiec juz cwicza i placza, że dopiero 20pare cm...
Takim rozciaganiem na sile mozna na prawde zrobic sobie krzywde, tylko tyle.
Zycze wszystkim jak najlepiej i tp, ze mam trochę inne zdanie od kogos innego i "na spokojnie " do tego podchodze to nie znaczy, ze jestem do kogoś negatywnie nastawiona:) warto czasem po prostu przystopowac niz sie przeforsowac, jeszcze bedac w terminie to tym bardziej

Odnośnik do komentarza

Każdy ćwiczy na tyle na ile się czuje i tak jakKasia napisała staramy się tu wspierać i wzajemnie motywować ja mam np termin na lipiec a zaczęłam i staram się powiększać obwód zawsze o te 0,5 cm jednoczenie wcześniej ćwicząc poprzednie obwody .Kazdy moze mieć swoje zdanie ale Ty Agniesia 123 bardzo mocno je przedstawiasz co nie każdemu moze pasować wiec zostań przy 24 cm i pewnie tez Ci to pomoże:) ale nie podcinaj skrzydeł innym.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie-nie podcinaj skrzydeł po prostu :) to wsparcie tutaj jest dla mnie ważniejsze niż suche dzielenie się jedynie wynikami. Fajnie poczytać, że są też różne sposoby ćwiczenia i każdej dziewczynie pomagają. Dzielimy sie doświadczeniem i nikt nie stara sie przeforsować swojego zdania a wzajemnie je szanujemy. Nikt sie tu z balonikiem nie siłuje, nie mdleje przy wypychaniu, nie placze i nie pęka jak rozgwiazda, nie forsuje, wiec każda zwiększa obwod o tyle, ile moze, o ile chce i o ile ma motywacje czy chęci-a tą wlasnie większość z nas czerpie stad. Ktos chce miec 25-super, ktos chce 35-tez super. Niech tylko bedzie o siebie spokojny do porodu, zmotywowany, opanowany i psychicznie po prostu gotowy, a jesli natura ma zrobic swoje to zrobi ;) przeciez kazdy ma inną fizjologię. oprócz tego nie zapominajmy ze każda ma swojego lekarza, którego odwiedzamy przy tych terminach raczej często-gdyby cos było nie tak po ćwiczeniach to zwróciłby na to uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Gość Agniesia123

Forum jest po to zeby wyrazic swoją opinie, ja wyraziłam swoją zwracając uwage na to, żeby zachować umiar bo można sobie zrobic krzywde. Tyle:) i nie chodzi o podcinanie skrzydeł??? tylko o zdroworozsądkowe podejscie.
Amen:)
No ale rozumiem, ze odmienność poglądów i krytyka nie działa na każdego dobrze.
No nic życzę powodzenia, zero obtarc i krwawien podczas zbyt forsownych cw, zero żylaków przy zbyt szybkim rozciaganiu no i oczywiscie porodów bez nacięcia!
Po prostu uważajmy i nie przesadzajmy, tylko i aż tyle

Odnośnik do komentarza

Agnieszko nadal nie rozumiem dlaczego sądzisz, że ktoś tu się forsuje i że naszą jedyną myślą przewodnią jest „oby mnie nie nacinali”. Uwierz, że każda z nas uważa i wie na ile ją stać a także kiedy odpuśić. Nie pompujemy ślepo zapatrzone w cel, mamy własny rozum. Odmienność poglądów jest wręcz mile widziana o ile jest konstruktywna i nie sprawia, ze inne dziewczyny zaczynaja nabierać obaw czy sie po prostu czują sie krytykowane. Na balonik nie ma jednego sposobu, tak jak i na poród. Niech kazdy pisze co chce ale w tak ważnym dla nas wszystkich okresie mozemy byc chyba dla siebie większym wsparciem :) uwierz ze szanujemy Twoje zdanie-jesli po porodzie napiszesz, ze balonik Ci pomógł to bedzie to jedynie motywacja dla innych dziewczyn z podobnym do Ciebie wynikiem, że warto :) co do krwawienia o którym piszesz to zarówno producent, położne jak i m

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaChrup

Hej dziewczyny! zamówiłam swój aniball i dzisiaj prawdopodobnie do mnie przyjedzie :) jestem pełna entuzjazmu i nadziei!
Na szkole rodzenia położna bardzo chwaliła aniball. Dodatkowo proponowała suplementację olejem z wiesiołka + masaż krocza tymże olejkiem. Rozumiem, że jeżeli używamy aniballa z olejem zamiast żelem na bazie wody to dodatkowo trzeba założyć na niego prezerwatywę?

Odnośnik do komentarza

Kasiia!!! A jak samopoczucie przed porodem? Jestes podekscytowana??:):) to juz za chwilkę!!:) będziesz miała swój Skarb przy sobie! ja nie mogę się doczekać kiedy w końcu bede mogła trampki założyć bo narazie to jeste człowiek „klapek” nic innego na mnie nie pasuje:P

Odnośnik do komentarza

Ja ciąże znoszę wyjątkowo dobrze w sumie i oprocz niewielkiego brzucha no i hemoroidów nie mam ma szczęście zadnych innych objawów! Szok! Moja mama jak i siostra przytyły po 20-30 kg, a ja 9... jakos stres mnie ostatnio złapał, niby termin za 2 dni a nic sie nie zapowiada. To czekanie jest najgorsze :( i to spanie na lewym boku, az mnie biodra bolą. jeszcze te upały, dobrze ze dzis troche chłodniej. Leżę i czekam tak w skrocie :) a Ty jak tam?

Odnośnik do komentarza

Ja niestety dość cieżko psychicznie jak i fizycznie znoszę ciąże chociaż są przypadki gdzie dziewczyny muszalezec plackiem bo zagrożona wiec nie powinnam narzekać ...9 km suuupper ! Zazdroszczę , ja trochę czuje sie juz uwięziona bo od zawsze mega aktywna ( mam bardzo duża tendencje do tycia a lubię jesc;p) od 8 miesiąca mega woda mi się zatrzymuje, obrzęki, upały mnie dobijały bo z tymi nogami to nawet na spacer cieżko wyjsć i mam plus 17 kg niestety :( nie wiem na ile to jest woda a na ile tłuszcz ,ale pocieszam się ze to juz końcówka i wrócę do siebie. No i te cyceeee jak donice:D Dzizas współczuje kobietom które z natury maja duże piersi bo ja nie przezywczajona do takich rozmiarów zawsze miałam małe :).

Odnośnik do komentarza

Współczuje, ale jeszcze troszkę! Nowy członek rodziny Ci to wynagrodzi :) tez sobie czekoladki nie odmawiam :p piersi akurat mi sporo urosły na samym poczatku ale mam wrazenie ze wróciły do swoich rozmiarów, chyba ze sie juz przyzwyczaiłam :p wlasnie moge napisac ze jestem juz gotowa do porodu-osiągnęłam przed chwila 30 i to wcale nie było ani jakies straszne ani bolesne! Ciało sie juz chyba przygotowało :))) także nie martwcie sie absolutnie wynikami-przyjdzie czas :) a na kiedy masz termin?

Odnośnik do komentarza

Sprostuje, bo niefortunnie chyba to zabrzmiało-osiągniecie tych 30 nie powinno i nie oznacza dla mnie ze jest 30 i moge rodzic-chodziło mi bardziej o mentalne przygotowanie i uspokojenie i po prostu satysfakcję, ze przy takim obwodzie nie czułam strasznego dyskomfortu :) fajnie jest poczuć, co mnie czeka w szpitalu i miec pełna świadomość :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam termin na 10 lipiec ale moja ginekolog powiedziała ze juz dość intensywnie mam zwapnione łożysko a ciąża jest donoszona i mała w dobrej wadze wiec chce mi zrobić masaż żeby przyspieszyć poród co mi w sumie bardzo pasuje bo tez nie chciałabym by bylyjakies problemy z przepływem tlenu z pępowiny .30 cm super właśnie pod koniec ciało jest juz tak rozluźnione ze jest łatwiejsza opcja na osiągniecie celu , gratki ze juz je masz i spokojnie tak jak mówisz psychicznie jestes przygotowana , oczywiście dawaj znac juz po co i jak:):):):)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jak tam ćwiczenia? Ja dzisiaj 26,5cm ale najpierw poprzednie obwody żeby na spokojnie dojść do 26,5 cm . Kasiia jak Ty ? Dzisiaj masz 1 dzień po terminie? Jak się czujesz a moze juz urodziłaś??:):):) dawaj znac :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...