Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Duch starej kamienicy"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziewczynki - Lidzia 9 lat i Darusia - 6 lat, stworzyły kilka duszków. Pierwszy niezwykły duszek to dziewczynka, Biała Panienka mieszkająca w zamku, która pilnuje jego skarbów i pomaga turystom.
Lidzia wykorzystała do jej zrobienia piłkę, którą otuliła starą firanką i przywiązała kokardką pod szyją - sukienka duszki gotowa.
Jej włosy to 'włosy anielskie', w które ubieramy choinkę, przypięte do głowy.
Drugi niezwykły duszek to Śniuszek, przynoszący dzieciom kolorowe i wspaniałe sny.
Lidzia zrobiła go ze złożonej podwójnie bibuły. Ponacinała jej brzegi i przypięła wokół styropianowej kulki. To bardzo zabawny i wesoły duszek.
Natomiast Darusia do zrobienia Wróżki - Duszki zużyła foliową reklamówkę, żarówkę, którą pomalowała na biało i sreberka po cukierkach, z których wycięła kółka na sukienkę Wróżki. Reklamówkę obcięła w fale i okręciła dookoła głowy. Z ucha reklamówki powstała otoczka wokół głowy, zawiązała ją jak szal. Duszka stoi na rolce po papierze toaletowym, ale go nie widać. Wróżka - Duszka spełnia życzenia dzieci i właśnie się u nas pojawiła. :)
I jeszcze duszek Zdrowiuszek, zrobiony przez Darusię z chusteczek higienicznych nałożonych i odciśniętych od kulki styropianowej. On pojawia się tam, gdzie są chorzy i przynosi zdrowie, więc cieszymy się, że zawitał do nas, bo jego obecność bardzo się przyda.
No i ..powinien być jeszcze piąty, ale gdzieś się zawieruszył na strychu...starej kamienicy.
My jednak postaramy się go odnaleźć, by opowiedział nam swoją ciekawą historię, która jest lekturą Lidzi...

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19464.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19465.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19466.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19467.jpg

Odnośnik do komentarza

Pani i Pan Duszkowie-pacynki, wykonani przez 4letnią Irenkę ze skarpet wypchanych wata. Pani Duszkowa ma czerwoną kokardę na głowie i czerwona spódniczkę z kawałka polaru, a Pan Duszek krawat wycięty przez Irenkę z czarnej pianki.Oczy ruchome gotowe, wystarczyło tylko przykleić, buzie namalowane pisakiem. Irenkę trochę poniosła fantazja i nasze duszki mają uszy...Dzięki temu, że są zrobione ze skarpet w formie pacynek doskonale spędziłyśmy czas najpierw na robieniu ich, a później na wspaniałej zabawie nimi...

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19506.jpg

Odnośnik do komentarza

Praca okazała się dość trudna do wymyślenia i powstawała kilka dni. Pomocna Michałkowi ( 7 lat) okazała się wizyta u babci w szafie.. i tak z jej koszuli nocnej powstało ciałko duszka (wypchane starym szlafrokiem), ubranko z resztek jej letniej spódnicy, rękawiczki medyczne znalezione w szufladzie i wypchane skarpetkami.. Wszystko trzyma się dzięki gumkom recepturkom.. Rączki mocowane na agrafkach, a w zrobieniu twarzy pomogłam ja z igła i nitką. Codziennie powstawała kolejna część duszka i kolejne pomysły. Przyznam, że efekt końcowy przerósł oczekiwania całej rodziny! Do dobrego duszka pasuje idealnie mój syn w stroju dobrego kościotrupa ;-) Nasza nowa zabawka obecnie dekoruje półkę. Pozdrawiamy!

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19528.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19529.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19530.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19531.jpg

monthly_2014_11/konkurs-duch-starej-kamienicy_19532.jpg

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam nasze pomysły na wesołe duszki:) Zaczęło się od jednego pomysłu na duszka a skończyło na pięciu...i pewnie byłoby ich więcej, ale nie zdążylibyśmy dziś przed północą ich wysłać:) Zdjęcia wysłałam z telefonu, bo z komputera nie wiem dlaczego ładują mi się do góry nogami. Bartek zaczął od duszka z napompowanej rękawicy gumowej, narysował oczy i wesołą buźkę. Następny duszek powstał z lizaka owiniętego chusteczką higieniczną, związany gumką i dorysowane oczy i uśmiech. Kolejne duszki powstały z banana. Bartek przeciął na pół banana, jedna połówka dla siostry a druga dla siebie. Oczy powstały z goździków i zdziwiona buźka z orzechów laskowych. Czwarty duszek, ekologiczny powstał z butelki plastikowej, która została przecięta na pół, wypchana watą i doczepione zostały na dole chusteczki higieniczne. Ostatnie duszki powstały z odrysowanych dłoni, wycięte i dorysowane zostały oczy i wesołe buźki. Później Bartek postraszył swoimi duchami młodszą siostrę. Bartek lat 8

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Kochani,
dziękujemy za Wasze prace, kreatywność i zaangażowanie dzieci! Duszki jak zwykle przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, a po zdjęciach widać, że co niektórzy mieli niezłą zabawę :)
Tym razem wybraliśmy i nagrodzimy prace:
mamusia.danusia
nauzyka
justyna.sanko
aom
JSmolarek
ita1987

Serdecznie gratulujemy!
Wszystkich prosimy o przysłanie danych do wysyłki nagród na maila: konkursy@parenting.pl.
W temacie wiadomości prosimy wpisać nazwę konkursu oraz swój nick z forum.
Zapraszamy do udziału w pozostałych konkursach oraz do zaglądania na naszego Facebooka, gdzie również mamy dla Was mini-konkursy :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękujemy. Zwłaszcza, że konkurencja była niebywała, a niektóre z prac dzieci po prostu mnie powaliły na kolana. Gratulacje dla pozostałych laureatów ale też dla wszystkich biorących udział za wspaniałe pomysły.
Jeszcze raz dziękuje w imieniu synów. Audiobooki są u nas na wagę złota-a ten będziemy otaczać szczególną troską :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...