Skocz do zawartości
Forum

ADHD nie istnieje?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

mika17
Moim zdaniem dzieci z ADHD,to dzieci po prostu nerwowe,dzieci z domów,gdzie są wieczne kłótnie,alkohol,brak zainteresowania dzieckiem,brak czasu dla niego,dziecko nie uczy się cierpliwości,gdy wpada w agresje,rodzice nie wysłuchują dlaczego maluch się złości,jest bite,wiecznie zastraszone.

ja się nie zgadzam, owszem dzieci wychowywane w patologicznych rodzinach mają różne problemy, ale nie powiedziałabym, że stąd się bierze ADHD...mam znajomą nauczycielką, bardzo dobra, szanowana przez rodziców, najlepsza wśród nauczycielek nauczania początkowego, a jej maż wojskowy, oboje spokojni, opanowani, normalni, nie ma tam żadnej patologii, a dziecko ich ma ADHD i naprawdę jest trudne w wychowaniu....

Odnośnik do komentarza

W każdym z Waszych artykułów jest trochę prawdy,sugeruje się wypowiedzią psychologa z programu tv-nie pamiętam jakiego,ale tam właśnie słyszałam,że takie dzieci są bardzo narażone na tę chorobę,zamiast tłumaczyć są bite,zamiast przytulenia są odpychane,gdzie alkohol głośne awantury,dziecko nie może skupić się na nauce,nie umie nawiązć kontaktu z rówieśnikami,aczkolwiek wstydzi się,te i wiele innych czynników może wpłynąć negatywnie na dziecko,jest pobudzone,boji się odrzucenia,więc wten sposób stara się zwrócić na siebie uwagę,nie powiem żę się nie mylę,poprostu uważam że coś w tym może być

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...