Skocz do zawartości
Forum

Świetlica szkolna


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

W naszej szkole świetlica czynna od 7 do 17. Zerówka bawi się tylko w dwóch salach a od 1 klasy można wychodzić na korytarz obok gdzie też są panie pilnujące. Stoi stół do tenisa stołowego i leża materace aby na korytarzu dzieci mogły usiąść. Obecnie przerabiam świetlicę z trzecim dzieckiem i ogólnie jestem zadowolona bo tylko raz trafiła się niezbyt miła pani

Odnośnik do komentarza

ja nie mam doświadczenia w świetlicy szkolnej z dzieckiem uczniem, ale ze swojej pamiętam i z prkatyk też, że na świetlicę szła nauczycielka, która miała okienko, czasem tez świetlica służyła jako klasa dla wyrównywania w nauczaniu, popołudniu przychodziły dzieci, które czekały na autobus do innej wioski, nie wiem, jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza

klosia
U nas świetlica jest dla tych którzy mieszkają w innej miejscowości niż szkoła i czekają na autobus.

W szkole, w której pracuję, jest podobnie. To jest mała, wiejska szkoła, ale szczerze powiedziawszy, mnie sposób funkcjonowania świetlicy nie odpowiada. Nie ma jednak konkretnej sali świetlicowej, w której mogłyby być dzieci, tylko świetlicą staje się sala, która akurat na danej lekcji jest wolna. To jest dopiero bez sensu. Niestety, są takie, a nie inne warunki lokalowe :/ Poza tym świetlicę prowadzi pani, która w danym czasie ma "okienko". Na początku dzieci mają odrabiać lekcje, a potem ewentualnie jest czas na gry planszowe i zabawy. W praktyce jednak wygląda to różnie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...