Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Strachy na lachy"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci boją się wielu rzeczy (dorośli zresztą też :-), więc chcielibyśmy w tym konkursie, by zmierzyły się ze swoimi lękami. Mamy do wygrania dosyć kontrowersyjne książeczki, które pomagają maluchom zwalczyć strach przed pająkami, nocnymi stworami, wilkami, dinozaurami, wampirami, czarownicami, duchami lub smokami. Niektóre z porad mogą Was zszokować :-)

Zapraszamy więc do udziału w konkursie, w którym aż 8 osób może wygrać jedną z książeczek z serii "Strachy na lachy" od Wydawnictwa Wilga:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/strachy%20na%20lachy.png

Zadanie konkursowe:
Zamieść w wątku konkursowym rysunek lub malunek swojego dziecka przedstawiający coś, czego się boi. Prosimy o zaznaczenie wieku dziecka i jego imienia. Niech praca będzie jak najbardziej samodzielna.

Konkurs trwa do 20 października 2014 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców. Prosimy o zamieszczanie zdjęć z zarejestrowanych kont - tylko takie mają szansę na wygraną.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Adaś, lat 4. Panicznie boi się... obcinania paznokci- choć nie wiem czemu, bo nigdy nie zdarzył nam się nam w trakcie tej czynności żaden "wypadek"
Rysunek może mało" rysunkowy". Choć Adaś kocha rysować, ale tym razem poprzetał na konturach. Chyba już sam rysunek wywołał w nim lęk.
Nazwałabym go raczej szkicem, ale jestem dumna z tego jak narysował nożyczki :)

monthly_2014_10/konkurs-strachy-na-lachy_18518.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Arturek-lat 6 i troszkę (choć sam twierdzi, że prawie 7)
Boi się (w skali stopniowania od najbardziej przerażającej w dół):
1-Niewidzialnej ręki - wg niego to "ktoś" lub "coś" co porywa dzieci, chowa jego ulubione zabawki oraz przypomina... (uwaga!) kredyt, bo zabiera rodzicom pieniądze i one się w jakiś tajemniczy sposób rozchodzą - aż sama uwierzyłam, że należy się jej bać ;) - w tym wypadku odrysował swoją własną - ale przy tym zapewniał mnie solennie, że to nie on jest niewidzialną ręką.
2-Kosmoklika... - w sumie sama nie wiem co to, ale żywi się dżwiękami, muzyką i... krzykiem sąsiadów.
3-Diablopająka, który ma włochate nóżki i porażający ogon.
4-Czaszki zębuszki - ta z kolei powstaje z zębów starych ludzi, które (cyt.) "się sklejają i są podobne do szczęki babcinej i dziadkowej, ale tej wyciąganej i na dodatek z oczodołkami"
5-Meduzy, która zionie ogniem i może oparzyć człowieka i on wtedy gnije.... (straszne)
6-Zamaskowanego rogatego złoczyńcy, który przychodzi nocą i kradnie
7-Worka rogatego zamaskowanego złoczyńcy - z oczywistych względów... żeby go nie porwał.
Uff.... Strasznie dużo tych strachów.

monthly_2014_10/konkurs-strachy-na-lachy_18589.jpg

monthly_2014_10/konkurs-strachy-na-lachy_18590.jpg

monthly_2014_10/konkurs-strachy-na-lachy_18591.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...