Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Rany julek próbuje od rana Was nadrobić i dopiero teraz mi się udało tak pedzicie!
Ewciku jak czytam co piszesz o kp kochana to tak jakbym o sobie czytała!u nas na początku było dokładnie tak samo. Problemy z karmieniem, płacz, preznie itd.potem zaczęłam odciągnąć cały pokarm, siedzialam tak jak Ty na okrągło z laktatorem. Wkurzalo mnie to strasznie ale co miałam zrobic.no a teraz jest jak jest, sama wiesz. Powoli akceptuje to że tak się stało, widocznie tak musi być.
Kochane cudne są wszystkie dzieciaczki!:)takie duże już,a dziś sobie wspominalam że tak niedawno w ciąży chodziłam.
Wasze maluszki już takie aktywne, same się obracają, nóżki bo buzi ladują a mój Zuzek to taaaki leniwy..
Sporo jest nas z problemem wzmożonego napięcia. Powiedzie czy mimo to szczepicie się? Nasza rehabilitantka wystaraszyła nas bo powiedziała że to jest absolutne wskazanie do przesunięcia szczepien a my w przyszłym tygodniu powinnysmyc się kluc. kazała porozmawiać z pediatra, ale ta nas odsyła w tej sprawie do neurologa. Co myślicieli na temat? Mam teraz mieszane uczucia bo na opowiadała mi jakie są skutki.
Malutka moja Zuzia też płacze przy ćwiczeniach, chociaż jak ćwiczymy same to starań się jakoś zająć choć czasem ciężko robić jedno i drugie .
AgnieszkaiMikołaj a może jakiś problem z kupka? Załatwia się regularnie?
U nas dalej kłopoty z jedzeniem, w zasadzie jeden dzień jest ok a za to w drugi przeboje. Wczoraj jadla pięknie co 3 godziny, a dziś cyrki jakieś, 4,5godz przerwy i nie chce jeść. Nadmieniam że jemy mm.w sumie i tak jest lepiej niż kiedy była na piersi bo zjadala max 80, no czasem 100 a teraz mm je 80-140. Ale czasem złość i nerwy są te same co przy KP. Nie wiem może to te zęby jej idą.
Któras pisala że chodzi karmiąc, chyba Kati,a ja myślałam że tylko my robimy w ten sposób i że normalne na pewno to nie jest:)
A mialam pytac,Zuzia czasem jak leży na boczku to tak przekręca główkę i dociska buzka do podłoża.obojętne czy ma smoczek czy nie.jeśli ma to tak cisnie że aż jej się wbija. Ktoś może spotkał się z tym?
A tak z innej beczki to zamowilismy 7,2kg Bebilonu bo byl w dobrej cenie:)mam nadzieję że nie będzie trzeba zmieniać mleka bo byloby nie wesoło:D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Kati mam dentinox, też z lignokainą jak bobodent, czasem działa ale na ogól nie :/ jak masuję dziąsła to wkurza się jeszcze bardziej, za to bierze mojego palucha do buzi i sam na nim się wyżywa, oczywiście jestem przy tym uślimaczona po łokcie. gryzaka nie tyka-znowu guma :D może to nie zęby, a wredny charakter. albo ból dupska. ale jak to jest, że dupsko noszone na rękach nie boli a odłożone do łóżeczka parzy niemiłosiernie. a jeszcze tydzień temu sam zasypiał, w dzień dokazywał, ale przynajmniej wieczór mieliśmy wolny :((

Odnośnik do komentarza

La mariposa a może to nie zęby tylko skok rozwojowy? Bo Aleks czasem też wrzeszczy ale jak masuję dziąsła to wścieka się jeszcze bardziej i wtedy wiem, że to nie jest to. A co do noszenia- no cóż, moje dziecię tak się wycwaniło, że jak nie chcę wziąć go na ręce to udaje, że kaszle. Komedia jest przy tym i mina zbolała, ale na rękach cały ból istnienia mija.
Jak zmęczy mnie noszeniem to wtedy kładę go na łóżku i bawię się jego ulubioną grzechotką, rozmawiam z nim o byle czym i na trochę wystarcza.
Zauważyłam, że identycznie płacze na głód i na sen. Kiedyś zasypiał sam, teraz trzeba lulać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Kati to u nas chyba same skoki rozwojowe by były. a moze on ma na opak, w czasie skoku staje się grzecznym dzieckiem :D tak jak podczas ćwiczen Vojtą nie wkurza się ale i nie cwiczy.

No nic dziewczynki, idę spać, trzeba ładować akumulatorki, jeszcze rano idziemy na rehabilitację, oby nie padało bo nie chce mi się pakować całego osprzętu do auta. Bardzo dziękuję Wam za wszystkie rady i dobre słowo. super, że jesteście :*

Odnośnik do komentarza

Malutka a ja słyszałam że Zuzki to niezłe łobuzy :) nie wiem jak u Ciebie ale u nas się to potwiedziło:D Kolezanka która ma Zuzke mówiła mi jak byłam w ciązy żebym dała inne imię córce bo da mi popalic i póki co tak jest:)Ale kocham ja nad życie:)
Lamariposa ale fajnie napisałaś o tej poparzonej dupci hihi:) my chyba tez cierpimy na taki ból:)
Agneszkaimikolaj a jak nie ząbki to może faktycznie skok?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Aleście się napisały...
Moja mama przyjechała do nas i nie miałam czasu czytać. W sumie chce już jutro wracać, więc się muszę nią nacieszyć.
Ciociu_Inko, mamy przyjść jeszcze na kontrolę bioderek na początku 6 miesiąca.

Ja małą dokarmiam niestandardowo. Kiedy na początku domagała się jedzenia, a ja wiedziałam, że nie mam pokarmu, bo karmiłam niedawno, to robiłam jej flaszkę 120 ml. Teraz mi się to trochę unormowało. Mała ma stałe godziny, gdy chce dodatkowo przekąsić 0 10, 16 i 20. Czasem zjada całą butelkę, a czasem nie. Mi często wieczorem zalega pokarm, bo mała czasem zaśnie bez opróżnienia piersi, ale na razie nam się to sprawdza.
Po szczepieniu, gdy nóżka napuchnie można zrobić okład z altacetu.
Gratuluję wytrwania studiującym:)
A maluchom nowych ząbków.

Odnośnik do komentarza

monjamonja ja zakładam Emi jeszcze takie balerinki z paskiem albo wiązane trampeczki:) Chyba, że zakładam kombinezon to wtedy grubsze skarpetki i jest git:) Co do kombinezonu to dostaliśmy w prezencie na chrzciny w rozmiarze 74 i choć Emi ma ok 72 cm to jest na prawdę spory na Nią (z 5.10.15) Mają dość sporą rozmiarówkę.
agnieszkaimikolaj ja mam czopki paracetamol:) Powiedz że do dzieci jakby co:)

A ja się właśnie relaksuję:) Nałożyłam hybrydy na dłonie i stopy:) Cudny róż:) Narzeczony z Małą od 21 śpią:) Miodzio:) Tylko winka brakuje:D Ale za to jest pepsi i czekolada:D Poświętuję za te które nie mogą:) Jestem z Wami i życzę spokojnej nocki :*

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

MamoLilki, na początek buźkę można czyścić gazikiem nawiniętym na palec i moczonym w przegotowanej wodzie. Wystarczy raz dziennie.

U nas 3 dniowe marudzenie (z objawami ząbkowania) oznaczaly chyba skok rozwojowy. Od 2 dni mała kręci się jak zegarek na macie:), glosno się śmieje, ale tylko do babci. Teraz jej ulubionym zajęciem jest zabawa nóżkami i ściąganie skarpetek zębami:)
Kati, tak na serio użyj maści dla maluchów. Sama sprawdzisz, ze pomaga przy ząbkowaniu.

Odnośnik do komentarza

Emiilusia a mogłabyś zdradzić gdzie ten bebilon zamówiłaś? :)
Dziewczyny czy to możliwe że dzieciątko w przeciągu 1,5 miesiąca urosło niemal 10cm? :) Pytam bo dziś zainspirowana którąś z Was (przepraszam ale tak dużo piszecie, że już nie pamiętam) zmierzyłam swoją Gabinie i tak mi wychodzi,a mierzyłam kilka razy :) Chyba, że w mojej przychodni coś źle mierzą i po prostu ostatnim razem jak ją mierzyli to zaniżyli :)
http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhbod5u2a2.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhbod5u2a2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k582s1wfo.png

Odnośnik do komentarza

Emilusiu cyc na wierzch, berbeć na ręce i chodzimy po domu lulając :D jak się zmęczę to siadam, ale zazwyczaj wtedy Mały przestaje jeść więc dalej idziemy w trasę :) ostatnio opatentowałam bujanie na siedząco- czasem da się nabrać. Bujam jak zaczyna się prężyć przy cycu.

Aniaradzia ja akurat w składzie czopków zauważyłam kilka ziół. Co by nie było położna mi poleciła jak jeszcze nie wiedziałam że to homeopatia. Działają, więc nie mam zastrzeżeń.

Agusiu mnie maść denerwuje bo zanim ją nałożę na dziąsła to Mały albo wyciamka mojego palucha albo naprodukuje tyle śliny, że nie wiem jak rozsmarować :D ale w chwilach kryzysu na pewno sięgnę.

A teraz mój Synek urządził sobie pogaduchy i śmieje się tak głośno, że pies nie wie co się dzieje :D

La mariposa może taki pisk to oznaka, że Mały chce spać??? Może trzeba go zalulać? Eh co to sobie te dzieciaczki ubzdurają i weź się domyśl o co chodzi :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

La mapirosa łącze się z Tobą , ją też nie daje rady. Kolejną noc nie przespana i od rans ryk. Już mam dość. W głowie myśli że jestem beznadziejna matka, że nie potrafię uspokoić własnego dziecka. Wyrzuty sumienia że jestem nerwowa a nerwy są z bezsilności ;-( jak w końcu udało mi się uśpić Michała to leże i płacze. Bo moje dziecko powinno mieć lepszą mamę , nie nerwowa.

Odnośnik do komentarza

Aniuradziu, zgadzam sie z Toba w kwestii homeopatii. Skusilam sie, bo w skladzie niby jest wyciag z rumianku 333 mg i dwoch innych ziol w tej samej propircji. Ale widac bardziej to magia liczb niz ziol, wiec tym bardziej utwierdzam sie w swoim stanowisku. Rozbojnika nawet dobra energia nie odmieni :)

Olciu, u mnie wczoraj pstrag pieczony.

Kati, jak dluzej sie zastanowilam to moze faktycznie cos jest na rzeczy ze skokiem, tak wedruje po lozeczku ze kwestia najblizszych dni jest kiedy przewroci sie na brzuch. Do boku juz umie.

Madziuniu, zrob tez pazurki za mnie :D

Bog mnie opuscil. Ciezki wieczor, tesciowa mnie uratowala bo zabrala ryksę i ululała, ciezka noc bo budzil sie z placzem i nakarmiony nie dawal sie odlozyc, pobudka przed 6 a w koncu jak przysnal i ja na chwile tez, za 15 min zadzwonil budzik zeby szykowac sie na rehabilitacje. No i jak z bolem wstalam i sie wyszykowalam, pani zadzwonila i przelozyla dzisiejsze spotkanie :/

Odnośnik do komentarza

kati, dopiero dziś czytam wczorajsze posty i właśnie zauważyłam, że pisałyśmy o tym samym specyfiku na ząbki :) no monter gorąco mi polecał to :)

A ja wczoraj do 1:30 sprzątałam wiatrołap po pracach malarsko-monterskich (skrobałam farbę z posadzki). Kornelek spał i byłam przekonana, że o 5 się obudzi i nie da mi odespać - a tu taka niespodzianka: jak usnął o 20, to obudził się na jedzenie jak zwykle o 24, 0 1:30 na śpiocha zmieniłam pieluszkę, a na jedzenie obudził się dopiero o 6:30 i dalej w kimę :) Złote dziecko! :)

Monja masz rację, wypieramy to co złe i wcale się nie zdziwię, jak bidulka Ewcik niedługo napisze, że jej dziecko było jak aniołek i żadnych kolek nie miało :) (ewcik ściskam! :))

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...