Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tetide miałam ciarki czytając artykuł.To mi tylko uświadomiło jak bardzo kocham córkę! Boze jakby jej nie było ze mną?masakra... jak ja sie ciesze ze Zuzieńka jest ze mną. Całą ciąże martwiłam się i na początku bałam że nie donosze. Tym bednym ludziom nie było dane cieszyć się dzieciątkiem...:(
Grgosia polecam sałatkę: pierś z kurczaka gotowana pokrojona w kostkę + kukurydza + ananas w kostkę + sparzone rodzynki + majonez wymieszany z carry(ale najlepiej kielecki bo jest ostry) Mniam uwielbiam ją:)
Monja wspolczuję przeprawy z uczelnią. Jednak jak masz się meczyć to nie ma sensu.Potem na spokojnie wrócisz.
W ogóle wszystkim chorowitkom życzymy z Zuzą szybciutkiego powrotu do zdrówka!!!!!!!
Znalazłam chyba przyczyne dlaczego Zuza nie przybiera na wadze. Ona nie chce mojego mleka! Za to Nan wsuwa jak szalona.Czy to możliwe że tak nagle odrzuciła moje mleko??? Kurcze i czemu? :/
I czy możecie polecić jakiś podgrzewacz? Z jakich korzystacie?
Dobrej nocki wszystkim:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Zdrowka madziuniu dla emmy.
Emulusiu ja chyba mam z canpolu i jest ok choc pewnie sa lepsze. A moze sprobuj odciagnac Zuzi pokarm bo moze jej sie ssac nie chce. Wtedy zobaczysz ile zjadla twojego. Zawsze to moze lepsze niz mm. Moze cos innego jeszcze ci dziewczyny poradza jesli chcesz karmic.

Odnośnik do komentarza

Dziś nasz dzień, Hania kończy 4 miesiące!!! Kiedy to zleciało?
Emiilusiu -to,że dziecko na tym etapie próbuje się podnosić i chwytane za rączki "siada" jest jak najbardziej prawidłowym odruchem, nie możemy jednak bawić się w ten sposób z dzieckiem, zbyt częste takie "siadanie" może wpłynąć niekorzystnie na kręgosłup. Całkowicie zabronione jest natomiast stawianie dziecka na nóżki!!! Wiadomo,że Maluchom takie nowe umiejętności sprawiają wiele frajdy ale poczekamy jeszcze trochę i będą sobie same bezpiecznie siadać ;)
Tak poza tym my wczoraj szczepienie, Hanie tak zagadałyśmy,że zanim zdążyła się rozpłakać to już było po, lekko zajęczała a my uśmiechy szczere plasterek na nóżkę i już ;) potem też było ok, dopiero ok 20 zaczęła płakać i marudzić więc poszła jedna dawka paracetamolu, pomogło i dziecko poszło spać.
Wszystkim chorym maluszkom życzymy dużo zdrówka :* chorym rodzicom również, no niestety taki okres mamy,że teraz te wirusy i bakteria szaleją :(

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;-) mój Michu w końcu zdrowy. Po dwóch tygodniach wyzdrowiał. Misiek tydzień temu ważył 9 kg ;-) tylko karmimy się piersią . ciuszki na 74 są na mocny styk dlatego zakładamy powoli na 80. . Wczoraj wzielam przykład z kati i dalam małemu kaszke. Troszeczke tylko, parę lyzeczek ale ile szczęścia przy tym było ;-) mały ma 3 i pół miesiąca dlatego tylko troszeczke, on by zjadł więcej ale nie chciałam przesądzac. Brzuszek nie boli kupka ładnie zrobiona więc chyba dzisiaj będzie powtórka.

Dziewczyny co ich dzieci maja katar to najlepiej nosek zakropic wodą morska i dzieciątko położyć na brzuch i smarki same wyjdą. Im więcej grzebiemy w nosku tym więcej smarkow się produkuje bo uszkadzamy błonę śluzową. Oczywiście należy oczyścić nos frida tylko nie za często. I w lozeczku pod materacyk należy podłożyć klin np z kocyka żeby dziecko na płasko nie spalo bo wtedy wszystko spływa ;-) a i jak dziecko nie ma gorączki to wychodzić na spacer, w domu ma być chłodno i wilgotne powietrze .

Zdrowia dla wszystkich chorowitych życzę ;-)

Monja wspolczuje Ci przepraw na uczelni. Oni tam są nienormalni, jak my dzieci nie będziemy rodzić to kogo oni będą uczyć ? Kobieta która ma rodzinę ma prawo do samorealizacji bo w innym razie będzie nieszczęśliwa. Monja walcz o swoje marzenia ! Wierze że uda Ci się po roku dziekanki wrócić na studia i pokazać im kto jest najlepszy ! A że stypendium Ci nie dali to gnojki ! Aż się wkurzylam !!!! Oszuści !!!!

Odnośnik do komentarza

Emiilusia dzięki za przepis.
Monjamonja dzięki za link. Świetny artykuł, wszystko w pigułce.
Jeśli chodzi o uczelnię, to faktycznie tak to już jest że stara baba zawsze tej młodszej pod górę robi. Zapomniał wół jak cieleciem był. Faceci są pod tym wzgledem bardziej wyrozumiali. Ja tak w pracy miałam jak zaszlam w ciążę to baby krzywo na mnie patrzyły jak przynioslam zwolnienie bo ciaza zagrożona, żadna do tej pory do mnie nawet nie zadzwoniła, za to panowie gratulowali, nawet segregatora mi podnieść nie dali, a teraz dzwonią i pytają jak się mamy.
diana mały ma katar i robimy dokładnie tak jak napisalas.
madziunia dużo zdrówka dla Emi! Jak ona się dziś czuje. Gorączka spadła?
Kasia HP gratuluję 4 m-cy!

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Grgosia
Gdyby to był fb klinknelabym "lubię to" :):) super fotka.

U nas wszystko ok. Małej idą zeby jak nic. Dolne jedynki. Opuchnięte dziaselka.widać duży postęp. Kilka dni temu to były zaledwie białe kreseczki. A teraz widzę białe ząbki pod cienka warstwą skóry. Musi ją to boleć bo poplakuje przez sen:(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73x9nohql5.png

Nie bylo mi dane przytulic Cie do siebie 02.04.2014 *

Odnośnik do komentarza

grgosia, gluten wprowadzamy w 5 m.ż za pomocą kaszki :) Tak mnie poinformowała położna i dała mi taką rozpiskę - załączam. Jeśli mało widoczna to daj znać, zrobię lepszą wersję jak Kornel wreszcie uśnie :)
Ma chyba jakiś skok rozwojowy i szlag mnie trafi zaraz bo w ogóle nie śpi i ciągle demonstruje niechęć niezrozumiałym płaczem.
do tej sałatki co poleca Emiliiusia ja jeszcze dodaję orzechy włoskie posiekane i wcześniej namoczone w ciepłym mleku oraz koktajlową konserwową cebulkę, a pierś gotuję w przyprawach (wywar może być na zupkę). Polecam bo pyszniutka! Mam gdzieś dokładny przepis z proporcjami, gdybyś chciała to mogę poszukać. U mnie wszyscy się nią zajadają, nawet Ci co twierdzą, że nie lubią sałatki na słodko :)

SylwiaAmelia, ja też mam do rodziców 400 km i aż się boję drugiej podróży, bo pierwszą przespał calutką, a teraz nie chce przepać 1 h do teściów.

monthly_2015_10/czerwcowe-fasolki_36638.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Grgosiu - fotka super:)
Dobry pomysł z tym przedlużaczem do body. Niektóre bodziaki mają strasznie dlugie rękawy.
My byliśmy dziś na szczepieniu hexa + rotawirusy. Był płacz, bo mala zazwyczaj wtedy śpi na spacerze. Nie chciala się uspokoić przy piersi, ale za chwilę usnęła na rękach. Obudziła się w domu z uśmiechem. Zobaczymy co będzie w nocy.
Moja rodzina też mieszka od nas daleko - 500 km i dlatego chciałam kupić samochód, bo nie chciałabym podróżować PKP z małym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-) Nie nadrobiłam wszystkiego bo czasu brak, ale zdrowia dla wszystkich dzieciaczków :-) u nas za 14dni, kończymy 4 miesiąc, a mały wazy 6750g i mi powiedziała lekarka, ze za duzo wazy, i zebym go nie utuczyła bo potem bedzie problem... Mały troszke ma katar, ale byliśmy u szczepienia dzisiaj,mi zaszczepili Z małym musze ćwiczyć, bo tylko na jedna stronę główkę daje, i troche ma juz krzywa buźke, ehh..

A to Mój Misiek z Tatą :-)

monthly_2015_10/czerwcowe-fasolki_36643.jpg

monthly_2015_10/czerwcowe-fasolki_36644.jpg

Odnośnik do komentarza

Martyna słuszna wagę ma Twój synus, chociaż są na forum chyba więksi :) słodki szkrab:)
Malutka bardzo dziękuje za radę. A czym najlepiej ją przepajac? Wodą czy jakieś herbatki? Bo soczki to chyba jeszcze za wcześnie? I ile musi wypić? Póki co nie ma problemu z kupka i robi bardzo ładna, nawet lepszą jak na moim mleku bo wtedy były bardzo rzadkie. W każdym razie dziękuje że mnie uczulilas, dopiero kilka dni je nan więc wszystko może się zdazyc:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Tetide ja poproszę o rozpiskę jeśli mozna, bo trochę kiepsko z ostrością :) fajna położną piałas ze dala Ci jeszcze materiały eukacyjne, moja przyszła do nas zaraz po porodzie a potem tylko dzwoniła co tydzień czy wszystko ok. i tyle widziałam babe. A co do sałatki to ja tez gotuje pierś w rosołku, ale z orzechami i cebulka jeszcze nie jadłam. Muszę spróbować w takim wariancie bo ja ja uwielbiam! :)a jeśli masz proporcje to napisz proszę bo ja wszystko robie na oko.
GrGosia ja też chciałam kupic te przedłuzki do body ale nie mogę się zebrać żeby zamówić.
Diana jak Ty dzwigasz Michałka? Teraz ok ale co będzie potem? Oj chyba mały funduje fitness mamie;)
KasiaHP dzięki za info, muszę w takim razie małą hamować:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Monju o ile sie orientuje to tylko na dziekance nie obowiazuja stypendia. Weź sobie dziekanke i możesz się dogadać z jednym czy dwoma w mniare wykladowcami ze chcialabys zrobic zaliczenia u nich żeby w przyszłym roku miec mniej. Udez do tych co podeszli przyjaźnie. W przyszłym roku bedzie Ci łatwiej przez to bo tez będzie mniej zajęć. Tylko wtedy trzeba napisać znów podanie o uznanie egzaminów zdanych podczas dziekanki.

Kamyczku napisz jakie byly przyrosty tzn waga z data od urodzeniowej i spadkowej ale w pierwsze zrobiłabym badanie moczu bo moze to ZUM.

Odnośnik do komentarza

Ewcik ja do tej pory właśnie odciągałam mleko i dawałam przez butelke. Zuzia jakieś dwa miesiące temu kompletnie odrzuciła cyca, złościła się i nie chciała jeść. odrzuciła go gdy musiałam odciągac trochę aby je zagścić nutritonem. Poczuła że z butelki lepiej się je i klapa. Cyca nie chciała. Więc co karmienie odciagałam całośc ok 100ml na porcje. Jedynie w nocy przystawia się do piersi. I było dobrze aż do ostatniego czasu kiedy to zaczeła sie prężyc przy jedzeniu, szarpać i wypluwac smoczek. Widać było że chce jeść bierze do buźki a za chwile znowu złośc i płacz. Zjadała od 30ml-80ml w porywach wiatru a pediatra mówi że powinna ok 95ml co 3 godz. Mysłalam że może to wina pleśniawek albo tego zapalenia układu moczowego, ale plaśniawki zeszły, bierze juz prawie tydzień furagine więc powinno byc ok a ona dalej nie chce jeśc. pzrez ostatni czas przybierała bardzo malutko na wadze a potem staneła w miejscu przez tydzień. Wiec pomyslałąm ze dam jej mm. Jak tylko zrobiłam jej pierwsza butle od razu zjadła 120ml! :) Próbuje jeszcze z moim pokarmem, ale jest to samo. złośc. Dzisiaj jak karmiłam ja mm, zrobilam probe.chetnie jadla, zrobilam przerwe i dalam jej moje i od razu koniec, nie je.A potem znow dalam jej mm i zadowolona wsuwa. Więc chyba problem tkwi w moim mleku. Może jednak jest małowartościowe? Kamyczek może u Ciebie tez jest podobny problem? Szymek je ale może sie nie najada?
Aniuradzia a jak u Was kanaliki łzowe?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

My mieliśmy dziś pentaxim,prevenar13 i rotarix. Zalamałam się mały waży niby 6350 i od początku września przybrał niby tylko 50 g bo wtedy było szczepienie ale to minie pasuje bo w połowie miesiąca byłam u położnej i ona go zwarzyła wyszło wtedy w ubranku 6700 więc wynika z tego że schudł mam mu podawać mm wieczorem jutro idę do położonej i go zwarze. W domu w ubranku wyszło mi 6900 więc ubranko i pampers warzyc by musiałoby 550g aż mi się wierzyć nie chce

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

Grgosia starszy mając tyle samo co Szymon ważył 6400 to
prawie kilogram więcej. Pediatra twierdzi że za mało przybiera.
Emiilusia 7 mój nie chce butli, próbowałam mu dziś dać mm to tak się wkurzył. Dwie butelki i z żadnej nie chciał. Mamy powtórkę z rozrywki, ze starszym było to samo, strzykawką go mąż karmił przez dwa tygodnie. Mamy chyba z pięć butelek może któraś mu spasuje
aniaradzia/b] mały wychodząc ze szpitala ważył 3100, na pierwszym szczepieniu tj. 28. 07 ważył 4330 a teraz 28. 09 ważył 5500 przez dwa miesiące przybrał tylko 1170 to naprawdę mało. A teraz jeszcze chory to może jeszcze spaść z wagi.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5e02tiirhu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...