Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mali Ja mam wozek adamex barletta polecam. Ma podwojne amortyzatory. Duza gondola spacerowka fotelik. Kolory tez sa do wyboru mozna cos fajnego znalezc.
Co do wyorawki ja nie trafilam z rozmiarem mimo ze maly mial 57 to i nawet 56 ubranka sa za duze a mialam wiekszosc na 62 tylko kilka na 56 wiec co wieczor pranie. Dobrze miec spiochy odpinane u dolu bez problemu dobierzesz sie do pampersa. Poki pepek nie odpadl korzystam tylko z kompetow spiochy kaftan. Body mam sporo ale poki pepek jest to jeszcze nie uzywalam. U mnie na teraz kaftan i spiochy sie sprawdzaja. Pieluch tetro2ych mam 20 i mi jakos ciagle malo tyle ze ja nie mam przewijaka i na podklad klade pieluszke tetrowa wiec bywaja okopowane i zsikane. Flanelki mam 5 i wystarcza kilka kocykow roznych bo dostalam w prezencie. Jak dziecko sie urodzi to bedziecie wiedzialy czego wam potrzrba bo kazda mama i dziecko ma inne potrzeby.

Odnośnik do komentarza

madziunia no ja też kupilam ten Nasivin ale uzylam tylko raz w ostatecznosci. Często psikam woda morska Phisiomer baby i odciagam Frida (lepsza niż gruszka - wyciaga wiecej). Tak bym chciala zeby mu juz przeszlo bo nie moge sluchac jak mu w nosie gra i się męczy.
A u wad skąd zatkany nosek, tez was ktos zarazil?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

mali, faktycznie ilosc zalezy od tego jak czesto chcesz prac :) ja piore codziennie, bo mam malo tych w rozm. 56, wszyscy mówili, zeby nie kupowac takich malych, bo dziecko szybko wyrasta i ostatecznie miałam jedne spioszki i jednego rampersa, a w wiekszych ubrankach wygladał jak pajac:) podobno urodził się o dł 55 cm, teraz ma 3 tyg i nadal w większych źle wygląda, także warto mieć kilka sztuk tych małych ubranek.
na listopad tym bardziej ubranka muszą przylegać do ciałka, a nie wisieć.
ja bym sugerowała mieć: 2 x śpioszki, 2 x pajacyki (ze stópkami), 2 x body z długimi rączkami i nóżkami bez stópek, kilka par skarpetek cieńszych i takich frotte (zależy jaką temp. ma się w domu), 2 x body z długim rękawem i bez nóżek + spodenki osobno do tego (zawsze jest wybór czy zostaje w spodenkach czy nie, ja owijam szczelnie kocykiem na noc, to spodenki nie potrzebne). Zwróć uwage na latwe rozpinanie - takie kaftanowe zapinanie jest najwygodniejsze,zeby przez glowe nie wciagać - ja się już nauczyłam, ale mąż nie bardzo sobie radzi, a jak chcesz żeby pomagał to ułatwij mu to :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Tak się cieszyłam że moje dziecko nie płacze i jest grzeczne a tu masz...
Dziś przepłakał chyba z 2 godziny ;/ NIe wiem czemu niby przestawał chwilami jak kupa poszła ale po chwili znów to samo. Wykluczam wiec raczej ból brzuszka, zaparcia, wzdęcia... Do tego nie wiem czemu przebiera językiem tak jak by mu coś w buzi przeszkadzało albo nie wiem jak by mu pokarm wracał, jednak nic nie ulewa. Pomóżcie bo nie wiem co mam z tym robić ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3qtkfj2r8gfdn.png

Odnośnik do komentarza

Mali ja z tych co to musialam kupic mniejsze rozmiary bo wszystko mialam w 62 i to jakims duzym 62:) maz na szybko kupil 3 pajace 50 i 3 56. Po apelu do przyjaciol i rodziny mamy 6 body z krotkim i 2 rampersy na 56 i kupilam wczoraj krotkie spodenki na 50(mam chudzizne , dlugi i chudy) i dzinsy na 56. Mam tez 3 body z dlugim na 56. Pieluch mam sporo po corci wszystkie w uzyciu i mam dwa otulacze muslinowe do spowijania na cieple dni zamiast kocykow.

Na karmienie podczas wyjsc polecam albo strzykawka albo lyzeczka. Rodzina pewnie obie formy zaakceptuje. Lyzeczke polecam taka do kawy a strzykawke max 5 ml bo wieksze kusza by zbyt szybko podac mleko. Strzykawke kierujemy na policzek i po troszeczce wyciskac.
Trzeba tylko iwazac zeby maluch nie ssal strzykawki.

Odnośnik do komentarza

mali napisze tak - ile będziesz miała ciuszków tak dasz radę. Przy pierwszej córci miałam dużo, ale na początek zdecydowaną większość w rozmiarze 62 i co się okazało...Lilcia 54 cm i drobna, bo 2700 g i jechałam do sklepu po więcej na 56. Dla synka z kolei miałam niewiele ciuszków- urodził się długi na 57 cm i ponad 3500 g i te ciuszki na 56 posłużyły zaledwie około tygodnia. Także wniosek jeden - kupić głównie na 62 cm, bo nawet jeśli za duże to dziecko dorośnie do nich, a w rozmiarze 56 po chociaż jednej sztuce i ewentualnie dokupić. Myślę, że optymalnie dla bobaska zimowego na 62 cm po:
- 5 do 7 sztuk body z krótkim rękawem
- 5 sztuk body z długim rękawem
- 5 półśpiochów, wymiennie z innymi spodenkami
- ja używam pajacy (śpiochów nie lubię) - ja mam 3 sztuki i daje radę, ale skoro to zima to myślę, że ciut więcej
- kaftaniki- przy pierwszym dziecku używałam jak jeszcze był kikut, ale nie lubiłam, bo się podwijają. Przy drugim i trzecim nie założyłam ani razu. Jeśli zatem czujesz potrzebę to kupiłabym nie więcej niż 2
- czapeczki - 1,2 na wyjścia i jedną cieniutką po kąpieli
- skarpetki
- niedrapki jedne wystarczą
- kombinezon
- szalik, np. polarkowy
- rękawiczki jeśli kombinezon nie ma
- buciki jeśli kombinezon nie ma.
Jeśli będziesz wolała używać śpiochów zamiast pajacy to zwiększyłabym ilość body z długim rękawem a zmniejszyła z krótkim.
Pieluszki flanelowe mam dwie i to za mało - podkładam w kołysce, w której śpi i do wózka w okolicach buźki jakby ulało się (jasne, że można zwykłą tetrówkę dać, ale jest dość szorstka). Pieluszek tetrowych mam ok. 5 kolorowych i z 20 białych i nie zdążę wszystkich zużyć, a już jest tyle prania na 95 stopni, że trzeba wyprać, więc te 20 to stanowczo za dużo.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza
Gość Lovenaluis

dziewczyny mam do was pytanie, dość bezpośrednie - wybaczcie. Ale z kim o tym porozmawiać jak nie z wami ;)
Jestem prawie 3 tyg. Po porodzie SN bez nacięcia, mała 3,5kg. Dzisiaj pierwszy raz odważyłam sie spojżeć tam. I ogólnie mam szok i dola, bo moja pochwa strasznie rozciągnięta jest ;((
Boje sie ze mój pierwszy raz po porodzie mnie rozczaruje i będę luźna ;((
Moze są tu jakies doświadczone mamy? Bądź takie które już maja ten swój pierwszy raz po porodzie ??

Odnośnik do komentarza

Madziunia, wczoraj wspominałam, że kupiliśmy butelkę antykolkową canpola. To jest haberman. Jesteśmy z niej zadowoleni, bo nie kapie z niej i dziecko musi ssać, a do tego można regulować przepływ.

Mali, podobnie jak mamalina polecam body, pajacyki i półspiochy. Większość ciuszków kupowałam na 62. Mimo, że moja corcia przy urodzeniu miała 49 cm, to w większości ubranka nie są na nią zbyt wielkie. Naprawdę rozmiarowki są różne. Myślę, że pieluch flanelowych i tetrowych można śmiało kupić po 10. Flanelowe slużą mi do ścielenia np. w łózeczku, wozku, przewijaku, a tetrowe jako ściereczki do karmienia i na ulewanie.
Mamalino - zdjęcia cudne:)

Jeśli chodzi o DHA, to ja przy wypisie ze szpitala dostałam zalecenie, że ja mam przyjmować dawkę 400-600, a dziecko vit D i K.
Mój mąż kupił teraz witaminy D i K razem w aptece http://allegro.pl/show_user.php?uid=39770553 Mają naprawdę dobre ceny 40 kapsułek po 2.90zł.
U nas wczoraj odpadł kikut pępowinowy, a dzisiaj leciala z pępka krew, więc oczywiście się denerwowaliśmy czy to nie boli małej. Jakoś inaczej dzisiaj płakała.

Odnośnik do komentarza

Lovenaulis, choć rodzilam ok 2 lata temu... Pierwszy sex (po ok 3 miesiacąch po porodzie naturalnym, nacięcie, sporo szycia) był beznadziejny, wszystko wróciło do normy po ok pół roku dopiero i jest 'ciasno' jak wcześniej, także spokojnie - tkanki się zregenerują.

Odnośnik do komentarza

Madziuniu, dziekuje za odpowiedz. Ja moze sprobuje na razie dawac po 10 co drugie karmienie, bo na razie karmie dosc czesto i boje sie, zeby nie przesadzic. Jak na razie, odpukac, jest poprawa po sab simplex, kupki ida czesciej :)

Mamalino, cudna sesja! Tez chcialabym zrobic malemu, ale jak on taki niespokojny to juz widze, jak sie daje ulozyc do zdjecia...

Mali, jak widac kazdy ma inne preferencje odnosnie ubranek. Ja uzywam i pajacykow i spiochow z kaftanami. Pajacyki lubie troche bardziej, zwlaszcza na noc, na spacer odwrotnie. Polspiochy mnie denerwuja, bo zsuwaja sie gdy maly wierzga nozkami. Najwazniejsze, zeby byl dostep od dolu do pieluchy, bo rozpinac wszystko i rozbierac dziecko do zmiany pieluchy bylaby masakra. Pieluch flanelowych mam 5, tetrowych bylo 10 ale korzystam czesto i dokupilam drugie tyle. Na poczatek nie kupuj za duzo ubranek, bo na pewno dostaniesz sporo w prezencie.

Lovenaluis, tez jestem coekawa, jak to bedzie z ta luznoscia...

Odnośnik do komentarza

Mali ja mam ponad 20 tetrowych i ciągle brakuje- używam jako podkład pod główkę do rożka, do wycierania buzi, podczas wietrzenia do kładzenia na ramię do odbijanjia, flanelowych 9 i też brakuje bo jedną mam jako kocyk a resztę kładę na przewijały i a to się uleje a to posika. Warto kupić podkłady rossman do wietrzenia i na wyjścia, zamiast gruszki katarem bo lepiej wyciąga, lezaczek do kąpieli bo nie ma strachu o główkę, laktator, u mnie sprawdzają się muszle laktacyjne bo można zbierać pokarm i się nie marnuje a do tego oszczędność we wkladkach ja ubieram je tylko na wyjścia i na noc. Wózek mam adamex pajero jest szeroki i wysoki lekko się prowadzi :-). Jestem też zadowolona z łóżeczka z szuflada. Porozglądaj sie po znajomych może bedą mieli coś co potrzeba albo żeby oddać albo odsprzedać duża oszczednosc i nie widać że używane ja sporo rzeczy kupiłam nawet na allegro używanych po których nie widać nic - maty edukacjne, karuzele, muszle itp.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

grgosia sama nie wiem co u nas z tym noskiem bo Mała czysto oddycha jak jest spokojna ale jak sie denerwuje to aż Jej rzęzi w tym nosku:/ Obawiałam się czy się czasem nie przeziębiła ale po osłuchaniu niby jest oki. Też się zastanawiam nad tym aspiratorkiem bo ta nasza gruszka jakaś słaba mi się wydaje. A podeślesz mi linka do tej którą używasz? Albo nazwę dokładną bo nie wiem czy one się różnią czymś czy to wszystko to samo:)
benq ja piorę w 30-40° ciusszki bo tak miały na metkach a pieluszki tetrowe w 95° przeważnie bo od wymiocin i ulewania zostają plamy które w mniejszej temperaturze nie schodzą:/
Agusia ja zamówiłam tą dr browna ale jak się nie sprawdzi to będziemy szukać dalej:)
la mariposa cieszę się jesli mogłam pomóc. My jednak je odstawiliśmy na pewien czas bo wydaje nam się że bez nich Mała tak nie cierpi przy bączkach. W poniedziałek pójde do naszej pediatry (byłyśmy wczoraj u innej niestety) zapytać o te probiotyki, może w tym przypadku będą faktycznie lepsze.

Co do witamin to nam kazano odstawić na lato ze względu na słoneczko z którego witaminę D dziecko czerpie bo one też mogą powodować kolki i nie podaję:/ A teraz mam wyrzuty sumienia:/ Myślicie że jest duże prawdopodobieństwo że coś będzie nie tak z naszą Emi???

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

U nas jeszcze sprawdziło się lóżeczko z szufladą i na bujakach z możliwością zablokowania, przynajmniej nie muszę nosić małego tylko prawie śpiącego wkładam do łóżeczka pobujam chwilę i śpi, zawsze kilka minut ulgi dla rąk:-) a jak śpi niespokojnie i co chwilę się budzi to i wtedy nie muszę wyjmować z łóżeczka machnę kilka razy i jest ok

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny trochę sie nie odzywalam. 6lipca 6dno po terminie o godz 0:40przyszedl na swiat Mikolaj. Mial 56cm 4095kg. Porod bardzo dlugi..skurcze i wody zaczely odchodzic w niedziele 5lipca po 1w nocy. W szpitalu bylam od 11 caly czas podlaczona pod oxy niestety.. glowka nie chciala zejsc do kanalu a powodem bylo jak sie pozniej okazalo obwód 38cm glowki.. nacieli mnie i peklam niestety przez co bardzo cierpie bo siedziec nadal prawie nie moge:/ karmie piersia i mam nadzieje ze sie uda:)

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64x1hp5lat3ztg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/20qo4003mpnoru38.png

Odnośnik do komentarza

Mala90 GRATULUJĘ szkoda tylko że tak Cię wymęczyło. Kup sobie maść nagietkową = kosztuje 5 zł - smaruj szew i ranę, uelastycznia i nie piecze i nie szczypie tak bardzo, mnie bardzo pomogła, bo przez 2 tygodnie była masakra, główka miała co prawda 33 cm ale za to szła w poprzek, więc dobrze wiem co czujesz i trzymam kciuki aby Ci szybko przeszło.

Podczytuję Was ale jakoś weny na pisanie nie mam, a raczej z tabletu nie lubię a kompa odpalam sporadycznie.
Moja malutka dzisiaj spała do 4,50, zjadła i spałyśmy jeszcze 8,45- ja tez pospałam, było mi tego trzeba. W ogóle ładnie śpi - tyle że zasypia tak koło północy, ale później budzi się raz lub dwa na jedzenie. Tfu tfu tfu oby Jej się nie odmieniło.
Dalej walczę z pokarmem ale średnio mi to wychodzi, w końcu skończy się całkiem na mm. Juz chyba tak mam niestety, suty mi odpadają bo jak mała nie chce ssać bo za pusto to męczę laktatorem a i tak gucio z nich leci, najwięcej udało mi się 60 ml ściągnąć, a mała wczoraj na noc zjadła mojego 50 ml i 120 ml sztucznego, więc o czym mowa.
Życzę wszystkim miłego weekendu.

Na kolki polecam espumisan, daje radę, natomiast nie polecam mleka komfort czyli na zaparcia i kolki bo właśnie wczoraj po nim wieczorem mieliśmy jazdę, podkusiło mnie zmienić, bo droższe i dziecku będzie lżej, niestety u nas jest na odwrót, mała miała straszną sraczkę i krzyk przy okazji był, pierwszy raz tak krzyczała, na szczęście tylko parę minut

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

madziunia ja mam aspirator FRIDA taki jak tu http://www.aptekagemini.pl/frida-aspirator-do-nosa.html
Myślę że dowolny aspirator będzie lepszy od gruszki, bo więcej wyciągnie. Przerażają mnie tylko te podłączane do odkurzacza bo mi się z zarazkami kojarzy, zresztą gdzie po nocy za odkurzaczem po domu latać. U nas mały też spokojnie oddycha ale jak się zdenerwuje lub zaciągnie mocniej powietrze to tak mu rzęzi, ale na szczęście zielony katar już przeszedł i nasza pediatra mówi że już teraz to mu przejdzie. Mam nadzieję!

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Mała90 gratulacje! Dorodny synek :)

U nas walka z noskiem też trwa. Tylko że konsystencja wydzieliny jest galaretowata i położna powiedziała, że to resztki mleka, kiedy malec ulewa. U nas gruszka doskonale zdaje egzamin, teraz kupię nieco większy rozmiar. Mały tego nie cierpi, ale później pięknie mu się oddycha. Nie ma na szczęście kataru, po prostu takie glutki (sory za określenie).

A wczoraj mieliśmy kryzys po szczepieniu. Aleks cały dzień marudził i płakał, przesypiał najwyżej 15 min i znowu się budził. Na jednej nóżce zrobił mu się odczyn poszczepienny... Zadzwoniłam do położnej i kazała smarować nóżkę altacetem i dać przeciwbólowo czopek viburcol. Na szczęście zadziałało i mamy trochę spokoju. Noc przespał, budził się tylko o 1 i po 2 na jedzenie, potem po 5.20 i po nakarmieniu mąż wziął go trochę i przespałam aż do 9! To było coś pięknego tak się wyspać :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...