Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Tenzi"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Córce bardzo spodobał się temat budowania wieży. Starała się budować z wszystkich możliwych rzeczy, które zdobyła w domu. Wieże powstały z :
- kartonowych pudełek,
- rolek od papieru toaletowego,
- pustych kubeczków po jogurtach,
- pustych pojemnikach po jajkach,
- zakrętek od butelek .
Córa lat 4 samodzielnie budowała te wieże, jedynie przy kartonowej wieży musiałam jeszcze dostawić dwa kartoniki.

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18234.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18235.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18236.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18237.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18238.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18239.jpg

Odnośnik do komentarza

Wieżę budowała moja (wtedy) 2letnia córeczka Karolinka z moją pomocą. Karolcia tworzyła wieżę do momentu, gdy sięgała nakładać na siebie klocki, a potem tworzyła mini wieże i prosiła, bym nakładała je na siebie. Tak powstał twór prawie do sufitu. Niestety zaraz po zrobieniu zdjęcia zakończył żywot, ale zabawa klockami trwała jeszcze długo, a miłość do nich pozostała do dziś (obecnie Karolcia ma 4 latka).

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18245.jpg

Odnośnik do komentarza

A to wieża trzyletniego Filipka. Zainspirowaliśmy się klockami konstrukcyjnymi, które są niestety bardzo drogie - nasza wersja spełnia identyczne funkcje a jest za grosz :)
Zrobiłam synkowi dziurki w rolkach po papierze ręcznikowym, a Filipek sam łączył rolki kredkami. Często wieża chciała się przewrócić, wtedy synek poprawiał "kredkowe mocowania" :) Synek był bardzo dumny ze swojej wieży - pokazywał wszystkim jaka jest duża :)

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18359.jpg

Odnośnik do komentarza

Janek i jego wieże - dawniej i dziś :)
Wieża książkowa postała rok temu z ówczesnych zbiorów J. (lat 2,5) - sam szeregował książeczki według wielkości i układał... dopóki wieża go nie przerosła :P
Wieża "antygrawitacyjna" powstała gdy J. miał 2 lata - tata zbudował podstawę, J. - wyraźnie zafascynowany pozornym zaprzeczeniem praw fizyki - kończył wierzchołek.
Wieżę dla Stikeez Janek lat 3 i 3/4 zbudował dzisiaj sam z własnej inicjatywy - chyba po prostu potrzebowały domu :P
Wieżę z poduszek budowaliśmy razem - Jan lat 3 i 3/4 i mama - synek dzielnie zbierał i przynosił poduchy z całego mieszkania i podtrzymywał konstrukcję... a na koniec dał się posadzić na samym szczycie i z radością wylądował na miękkich ruinach :D

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18479.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18480.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18481.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18482.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasze wieże :) A może raczej wieżyczki ?....
Wieża grzankowa - z domowych grzanek - nie jest może spektakularna - ale to pomysł własny (okołoobiadowy) 6-letniego Mateusza i wierzcie mi - zanim osiągnęła przedstawiony rozmiar, syn układał ją kilka razy - pewnie ze względu na nierówności grzanek :)
Wieża jabłkowa - zaryzykuje nawet stwierdzeniem, że jest to wieża patriotyczna ;) w końcu z POLSKICH JABŁEK! Twórczyni to 5-letnia Monisia.
Przyznać trzeba, że obie wieże były bardzo.... hm... nietrwałe, ale za to jakie smaczne :)
Moje dwa "kilkujadki" rozprawiły się z nimi w try-miga :)

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18488.jpg

monthly_2014_10/konkurs-tenzi_18489.jpg

Odnośnik do komentarza

Drodzy uczestnicy konkursu, z ogromną radością ogłaszamy wyniki!

Oto i zwycięzcy:

NATKA08
milagros20
anaaa
Anetka35
onca

Serdecznie gratulujemy! Czekamy na Wasze adresy do wysyłki nagrody pod mailem konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie nazwy konkursu oraz swojego nicku z forum.

Zapraszamy również do innych konkursów :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...