Skocz do zawartości
Forum

Butelka do karmienia - jaką wybrać? Wasze sprawdzone typy


Gość Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 2 miesięcznej dzieciny, którą karmię piersią. Ze względu na moje studia, będę zmuszona jeździć na weekendowe zjazdy i wtedy problemem staje się karmienie. Oczywiście nie chcę z powodu moich studiów rezygnować z naturalnego karmienia, ale nie będę miała możliwości w ciągu dnia co parę godzin dojeżdżać do małej na karmienie, dlatego mam zamiar odciągać pokarm laktatorem i podawać z butelki. Tylko jaką butelkę wybrać, żeby była dobra do takiego mieszanego karmienia, że raz piersią, a czasem butelką, żeby mi się moja córeczka nie przyzwyczaiła szybko do tej butelki, a potem żebym nie miała problemu z ponownym przystawieniem do piersi? Jaką butelkę doradzacie? I w ogóle jakie butelki wy stosowałyście? Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza

nie chodzi o butelke, tylko o smoczek, w avent natural jest np taki podobny do piersi, ale chodzi raczej o to, ze podczas karmienia dziecko sie nie rozleniwia, bo musi wlozyc w ssanie smoczka tyle samo wysilku co w ssanie piersi, zeby sie najesc, wiec potem nie ma wiekszego problemu zeby z butelki wrocic na piers, my taka mamy i spelniaja swoje zadanie i jak najbardziej polecam :)

Odnośnik do komentarza

U nas sprawdza się lovi, w niej właśnie jest tzw. dynamiczny smoczek, który ma się zachowywać podobnie jak pierś.
Robiłam wyprawkę i za radą ekspedientki w sklepie kupiłam Mr. Browna ale mój synek nie chciał z niej pić. Może to dlatego, że specjalnie nie dawałam mu smoczka do ssania, żeby nauczył się ssać pierś. Ale Lovi mu przypasowała :) więc polecam :)

Odnośnik do komentarza

Ja karmię mieszanie i stosuję butelkę Avent, kupiona z polecenia i u nas się sprawdza, rzeczywiście mały nie odzwyczaja się od piersi, bo siła odciągania w butli podobna jak przy piersi :) Mogę zostawić małego pod opieką męża i spokojnie wyjść i nie martwię się, że mały będzie głodny :)

Odnośnik do komentarza

Karmiłam mieszanie. Używałam butelek Avent natural i tommee tippee. Ta druga ma bardziej miękki smoczek i Młody nie protestował ssał i z piersi i z butli. Avent ma zdecydowanie zbyt twardy smok. Młody jej nie cierpiał. Teraz karmię tylko mm i Młodemu nie robi różnicy z której butli dostaje mleko.
Więc do mieszanego karmienia polecam Tommee Tippee.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka 2 dzieci

witam
mam 3,5 letniego syna i 1,5 roczną córeczkę, syna karmiłam nukiem ale miewał kolki, więc przy małej przeszłam na avent natural i byłam bardzo zadowolona, mała nie miała kolek, z kolei smoczki w nich są niestety beznadziejne, słabe i po miesiącu znów nowy do kupienia, pękają w miejscu wylotowym, za 5zł to można kupować i kupować ale 2sz w komplecie 30zł kosztują i nie są tego warte

Odnośnik do komentarza

Karmię synka piersią dlatego rzadko kiedy pije on z butelki jedynie kiedy jestem zmuszona zostawić go z mamą na czas zjazdu (jestem studentką zaoczną). Wypróbowałam butelki z 3 firm ale najbardziej przypadła mi do gustu butelka z firmy lovi. Ma ona smoczek przypominający brodawkę który dziecku dobrze jest złapać. Maluszek tez nie ma po niej gazów takich jak miał po innych butelkach. Niestety jet ona dość droga za butelkę plastikową (są też szklane ale dużo droższe) o pojemności 200 ml zapłaciłam 21 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta_2606

Ja polecam butelki od Lovi.Zaczęłam od Medical+ i byłam i jestem bardzo zadowolona,teraz mam Aktywne Ssanie i wydaje się być jeszcze lepsza choć wyglądają niemal identycznie.Odpowietrza się jeszcze lepiej bo przy każdym pociągnięciu,ma wyraźniejszą miarkę choć lekko zmatowiała przy wygotowywaniu no i miarki w obu modelach się nie ścierają.Wszystkie elementy obu modeli do siebie pasują co jest ważne w nocy.Nie ma obawy że zaleję dziecko mlekiem po nakrętki pomyliłam:)Medical+ stosowałam kiedy jeszcze karmiłam piersią i nie było najmniejszego kłopotu żeby Córeczka ją zaakceptowała.Teraz już nie karmię a butelka Aktywne Ssanie sprawdza się tak samo dobrze albo i lepiej;)

Odnośnik do komentarza
Gość oleska83

Jak najbardziej butelki Lovi są strzałem w dziesiątkę. te które mogę polecić bo wypróbowałam to butelka lovi medical+ oraz lovi aktywnne ssanie. Solidnie wykonane, wygodne, lekkie. Medical+ robi wrażenie butelka wygląda jakby była ze szkła. Nic złegoz butelką się nie dzieje podczas mycia w zmywarce oraz podczas wyparzania. Lovi aktywne ssanie ma bardzo widoczną miarkę. Nawet w nocy przygotowując mleko nie trzeba "ślepić" Smoki w tych butelkach pasują do siebie więc można dowolnie je kompletować w zalezności który dziecku bardziej przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika92

ja dla mojego cztero miesięcznego synka używam butelki antykolkowej Avent 0% BPA i była trafnym zakupem od razu podpasowała maluszkowi. Jest niezwykle trwała z widoczną nie ścieralną miarką (jak niektóre butelki) jest też niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. posiada ona również antykolkowy zawór dzięki czemu do brzuszka dziecka nie przedostaje się powietrze kiedy pije mleko. jest to najlepsza butelka którą 100%mogę polecić mamą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz karmić naprzemiennie, raz butlą raz piersią to zdecydowanie polecam calmę medeli. Jest droga, ale naprawdę świetna. Jedyna butla z której samo nie leci. Mój synek dzięki niej przeszedł z butli na pierś. Bardzo dobrze wydane pieniądze.

Wcześniak też człowiek wcześniak i co dalej
i jeść też musi
wcześniak rozszerzamy dietę

Odnośnik do komentarza

Na początku sprawdziłam kilka firm butelek po czym wybrałam tylko jedną firmę- Avent. Butelki i smoczki są przyjazne dla dzieci nie kapią, nie przeciekają, posiadają szczelne zamknięcia dobre do podróży, bardzo szybko można w nich zagrzać pokarm a co ważne długo utrzymują temperaturę, smoczki są zbliżone kształtem do sutka dzięki czemu maluchy szybko je akceptują. Sprawdziłam też droższe firmy i był to "nie wypał" po przechyleniu butelki ciekły a maleństwo było całe mokre. Polecam butelki Avent.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja odkryłam nową butelkę antykolkową od Canpol Babies - Haberman. Jest naprawdę super. Przede wszystkim rzeczywiście niweluje problem kolek, ponieważ dziecko nie łyka powietrza. Dzieje się tak, ponieważ dzięki specjalnemu systemowi smoczek jest wypełniony mleczkiem (i to niezależnie od kąta nachylenia butli). Butelka jest łatwa w obsłudze. Dobrze się czyści, gdyż jest szeroka. W porównaniu ze stosowanymi przeze mnie butelkami wypadła najlepiej. Butelka na szóstkę.

Odnośnik do komentarza

ja polecam haberman od Canpol babies. Karmienie odbywa się z zamkniętego smoczka. Całe powietrze więc jest wypchane do butelki razem z pianą. Karmię piersią ale butelki używam do podawania wody ewentualnie mąż karmi Szymka jak ja wychodzę. Rewelacyjnie więc można to połączyć. Dziecko pije tylko gdy ssie tak jak z piersi. Skończyły się nasze jakiekolwiek problemy brzuszkowe. Jest jeden smoczek od początku do pół roku i można regulować siłę ssania. Polecam wypróbować szczególnie mamom kolkowych dzieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...