Skocz do zawartości
Forum

Komputer dla maturzysty


Gość Gosialewska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mój syn właśnie zaczął ostatnią klasę liceum, zatem już w maju będzie podchodził do matury. Chciałabym mu pomóc i wysnuliśmy wniosek, który opiera się na zakupie nowego komputera. Rzeczywiści obecny ma już kilka lat, więc prawdopodobnie jest jest już w najlepszej kondycji, to raz, a dwa, wiemy ile dziś korzysta się z internetu. Myślę, że będzie to dla niego dodatkowe narzędzie, które ułatwi mu także naukę, lecz także posłuży na studiach, gdzie będzie go również potrzebował na co dzień. Budżet jaki chciałabym na to przeznaczyć to 4000. Chciałabym żeby był to porządny laptop, który wystarczy mu także na całe studia.

Proszę o opinia co kupić, żeby się nie władować w bezsensowny wydatek.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli stary jeszcze działa, to moim zdaniem kupowanie nowego przed maturą jest niepotrzebne. Możesz się przecież z nim umówić, że laptopa dostanie po dobrze zdanej maturze. Mój kolega z pracy podobnie dogadał się ze swoim synem - "zdasz maturę to dam kasę na kurs prawa jazdy". Jest motywacja - jest nagroda. Co do ceny to widzę, że celujesz w sprzęt z górnej półki - tylko czasem nie warto tak wysoko sięgać ;)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że maturzyście laptop jeszcze powinien posłużyć przez cały okres studiów. Owszem to jest wydatek, ale też wymóg konieczny w dzisiejszych czasach. Ostatnio wymieniałam swojego pierwszego wysłużonego na https://www.morele.net/wiadomosc/dell-vostro-5459-dane-techniczne-wydajnosc-recenzja-czy-warto/4081/ i jestem zadowolona z użytkowania. Pierwszego laptopa kupiłam sobie dopiero na 4 roku studiów i byłam chyba jedyną osobą na roku, która nie miała laptopa i czułam się z tym źle, że musiałam korzystać z komputerów innych osób robiąc np. prezentacje. Nie mówiąc o tym, że byłam do tyłu z obsługą i programami...

Odnośnik do komentarza

Jeśli syn nie ma profilu w którym używa komputera do informatyki, grafiki komputerowej, tworzenia filmów. To bym się wstrzymała. Technologia idzie do przodu. Lepiej kupić dopiero na czas studiów. Rok później a da ogromną różnicę.

Ktoś wspomniał, że mąż kupił komputer i służy mu do pisania skryptów <- do tego nie trzeba dobrego komputera.<br />

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...