Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Złota kolekcja Skrzata"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

dzieci w bardzo ciekawy sposób wyjaśniają niektóre słówka. Mają swój sposób rozumowania, który zazwyczaj zaskakuje dorosłego człowieka :-)

W tym konkursie mamy dla Was do wygrania 3 zestawy "Złota kolekcja Skrzata" złożone z 10 książeczek dla dzieci od Wydawnictwa Skrzat:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/logo_skrzat.jpg

Okładka opakowania kolekcji:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/zlota-kolekcja-skrzata.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Napisz, kim według Twojego dziecka jest Skrzat?

Najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi nagrodzimy.

Konkurs trwa do 5 października 2014 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców!

Zapraszamy do zabawy :-)

W konkursie może wygrać każdy zarejestrowany użytkownik forum, który udzieli odpowiedzi na pytanie konkursowe. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku, gdzie do niedzieli trwa konkurs "Tuzin zajęcy na 12 miesięcy".

Odnośnik do komentarza

Spytałam o to moje dziewczyny i oto takie odpowiedzi uzyskałam raczej nie oryginalne no ale ich:
Wiki 7 lat:: to taki mały jakby ludzik ma czapeczkę, spodenki, bluzeczkę czerwoną buty małe zielone. Ma niebieskie oczka i pomaga komuś zbierać jagody i podlewać kwiatki.
Kasia -4,5 roku: skrzat to taki krasnoludek, ma czapeczkę jakby krasnoludka, spodenki zielone,buty krasnoludka takie złote, bluzeczka czerwona i czapeczka czerwona i pomaga innym... a potem chyba na przekór siostrze dodała, że "przeszkadza innym zbierać jagody" :P

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź mojej 4 letniej córki Lenki :
"Skrzat to takie coś co wygląda jak taki potworek i ma wielkie uszy i długi nochal i jest zielony a czasami jest brązowy i mieszka w lesie i lubi się chować w różnych miejscach ..pod kamieniami albo za drzewem i umie rozmawiać ze zwierzętami co tam mieszkają i z drzewami i jest miły i czasami ma czapkę taką kolorową a czasami nie ma bo to zależy z jakiej jest bajki . "
Hm... Po zastanowieniu ciąg dalszy :)
" I tata mówi , że skrzat to taka postać co jest na niby i tylko można go w bajce zobaczyć ".
Przepraszam za błędy w treści ale w końcu miała to być odpowiedź dziecka ..więc słowo w słowo napisałam co powiedziała , :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamaNicoleiWiktorka

Skrzat to taki mały ludzik który chodzi na kolanach skacze na kolanach.Skrzacik jest żółty i czerwony i biały i maja spodnie czarne jak chodzi to słychać pipipipi. Skrzacik mieszka w szufladzie robi fikołki skacze po firankach.Skrzacik lubi picie wiśniowe i je pomarańczowe pomidory.Gra na malutkim komputerze, ma Bujaczek i fotelik jak mój braciszek ale wszystko malutkie.
Nicole 4 latka

Odnośnik do komentarza

Niestety na odpowiedź mojej córeczki jeszcze nie mogę liczyć, gdyż jest za mała, postanowiłam zapytać bratanicę :)
Do wygrania są książeczki, więc jak się uda będzie miała prezencik :)

No to na zadane pytanie, odpowiedziała:
" No to ty ciociu nie wiesz? Przecież skrzat to taki krasnoludek, który ma czapkę, jest bardzo mały i mieszka u dziadka w ogródku, no tam koło tych grzybków."
Tu pojawił się mój uśmiech, więc 4 letnia Ola dopowiedziała: "Nie śmiej się, a jak nie wiesz co to skrzat, to sprawdź sobie w internecie, tata mówi, że wujek gogle wie wszystko."
No więc cóż, jak widać bez internetu ani rusz! :)

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka w prawdzie nie potrafi jeszcze mówić, ale zadałam to pytanie mojej siostrzenicy :) Oto odpowiedź :

- siooosiu! to ty nie wies kto to sksaty?
- no nie wiem właśnie, powiesz mi?
- wiem! sksaty to małe ludki co mieskają pod podłogą w moim pokoiku i one sobie tam zyją i mieskają i tańcują - o tak (tu taniec:)) i casami wychodzą na podwórko, ale tylko casami jak Luna (piesek) śpi bo ona je goni!
- no coś ty? a ty widziałaś te skrzaty?
- siosiuuu! nikt ich nie moze zobacyć bo one dla ludzi są niedowidzialne !
- niewidzialne Agatko.
- nie! niedowidzialne - malutkie i nikt ich niedowidzi wies?
- teraz już wiem :)

ileż to się człowiek może dowiedzieć od takich maluchów! :):) Agatka 3l.

Odnośnik do komentarza

SKRZAT- "to jest taki śmieszny ufoludek co mieszka w lesie, przychodzi w nocy jak wszyscy śpią i robi róże rzeczy... np. leje wodę do wanny, zmywa naczynia, gdy mama śpi.. podlewa kwiatki, czasem zdarza się, ze przynosi prezenty...chyba?.. skrzat jest taki malutki jak mysz.. jeszcze nigdy nie widziałam go na prawdę.. ale w szkole mówili, że chodzi śmiesznie ubrany, wygląda jak ufoludek... mamo, może przyleciał z kosmosu? ska się wziął w lesie?... chyba mieszka tam w swoim domu.. i na pewno nie ma żony.." - Julia (6 lat)

Odnośnik do komentarza

Kto to jest skrzat?
Adam(4,9): skrzat? To taki mały ludzik w śmiesznych ubrankach. Ciągle skrzeczy i gdzieś się chowa. Sebastian(młodszy brat) chyba jest skrzatem. Najpierw chował się w brzuszku, potem jakimś magicznym sposobem się z niego wydostał. Ma malutkie ubranka i śmieszne czapeczki. I skrzeczy. Bez przerwy skrzeczy. Jak głodny, jak śpiący, jak ma pełną pieluchę... Mamy skrzata w domu(konspiracyjnym szeptem) :)

monthly_2014_09/konkurs-zlota-kolekcja-skrzata_17262.jpg

Odnośnik do komentarza

Według mojej Wiktoruni mającej 6 lat pierwsza odpowiedz padła to sklep z ubrankami do którego często jeździmy:) no bo przecież taka nazwa sklepu:) a po krótkim wytłumaczeniu mówi że to taki krasnal podwórkowy ma czerwoną czapkę niebieską bluzkę buty z dzwoneczkami a na plecach worek z rezentami dla grzecznych dzieci.

Odnośnik do komentarza

Dawid,6 lat: Skrzat to taki magiczny krasnal który chowa się gdy tylko rodzice patrzą, a gdy nie patrzą to on rozrabia i wyczynia rożne psoty, ale potem i tak jest na dziecko i ono musi wypić to piwo czyli posprzątać.
Adam, lat 4: skrzat to taki ktosiek, kto dużo skrzeczy i dlatego nazywa się skrzat- od tego skrzeczenia. I ma buty i kamizelkę, a nie tak jak ludzie, bo oni nie mają. I ma brodę a w tej brodzie ma patyki do drapania i pchły testowane(chyba mu chodziło o tresowane).
Dawid dodatkowo postanowił pokazać mi jak wygląda skrzat w wersji piżamowej tj
w czapce i kubraczku. Nota bene te "czapki" to wymarzone przez mojego sześciolatka... szlachmyce, uszyte przez babcię. Naoglądał się Żwirka i Muchomorka.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Według mojej córeczki Skrzat to maleńki mieszkaniec naszego domu .który ma wiele dzieci i mało pieniążków. Z tego powodu potrzebuje różnych rzeczy-butelek, smoczków i jedzenia. A ludzie o dobrym sercu oddają mu właśnie te przedmioty. Te wyobrażenie wzięło się stąd iż córeczka miała mnóstwo smoczków lecz nie chciała się z nimi rozstać. Przedstawiłam jej petycję skrzata a ona dała mu wszystkie smoczki dla małych skrzacików. Podobnie było z butelką:) Do tej pory jej wiara w Pana skrzata jest mocna. Czasem pyta mnie jak on się ma i czy jego dzieci są już dorosłe. I to jest u niej wspaniałe.

Odnośnik do komentarza

Skrzat to mały jest potworek,
i odwiedza nas co wtorek.
Wtedy Aluś mój malutki,
zapomina wszystkie smutki.
Mój Alanek kocha klocki, lepsze są od dobranocki.
Można domek z nich ułożyć, lub budowle inną stworzyć.
Ćwiczy przy tym różne zmysły, bo przedziwne ma pomysły!
Wyobraźnię swą kreuje, wszystkich wkoło zaskakuje.
Klocki nigdy się nie znudzą, dzieci z nimi nie marudzą ;)
Bawi się z maleńkim skrzatem, jak ze swoim własnym bratem.
Lecz naprawde skrzata nie ma, jest on w synka wyobraźni.
Bo nasz skrzacik ukochany, jest przykładem super przyjaźni ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...