Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja pupy niemowlaka - odparzenia


Gość Zuzka1987

Rekomendowane odpowiedzi

I zapobiegać a jak się już pojawią to leczyć. I na to i na to się sprawdzi Octenicare. Krem można stosować u maluszków, nie tylko na odparzenia się sprawdza. Bardzo dobrze łagodzi i nawilża skórę. Ja jestem z jego działania bardzo zadowolona, smaruje u córci zawsze tylko nim i naprawdę przechodzi za każdym razem. 

Odnośnik do komentarza

U nas pomogło mydło Aleppo Szamir. Zostało mi po ciązy ( rewelacja na hemoroidy) i zastosowałam na odparzoną pupke- szybciutko ukoiło problem. Działa też przeciwbólowo i przeciwświądowo ( wiem po sobie) więc pomaga maluszkowi sie uporać z dyskomfortem

Odnośnik do komentarza
W dniu 31/7/2020 o 9:03 PM, alina444 napisał:

I zapobiegać a jak się już pojawią to leczyć. I na to i na to się sprawdzi Octenicare. Krem można stosować u maluszków, nie tylko na odparzenia się sprawdza. Bardzo dobrze łagodzi i nawilża skórę. Ja jestem z jego działania bardzo zadowolona, smaruje u córci zawsze tylko nim i naprawdę przechodzi za każdym razem. 

U nas również Octenicare jest ulubionym środkiem na takie problemy, z tego względu, że jest bezpieczny dla skóry dziecka i działa na zapalenia oraz bakteriobójczo. Stosujemy nie tylko u maluszka, ale i u całej rodziny bez żadnego problemu. Każdy chwali i każdy po niego sięga. 

Odnośnik do komentarza

Synek jak miał takie straszne odparzenia myłam mu pupke mydełkiem aleppo Szamir. To lecznicze mydło, wspomaga gojenie ran. Pomaga na takie trudno gojące się rany, odparzenia właśnie, poparzenia, trądzik, nawet hemoroidy. Rewelacyjne jest

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zdecydowanie zwolenniczką naturalnych sposobów na odparzenia. Bardzo polecam:

  • pieluszki wielorazowe! Nie dość, że zdrowe dla pupy, to jeszcze piękne, ekologiczne i wygodne w użytkowaniu (warto się zapoznać z tym jak wygląda współczesne pieluchowanie wielorazowe :) )
  • posypywanie pupy mąką ziemniaczaną
  • wełnę leczniczą - potrafi zdziałać cuda :)

Mama Michałka (3 l) i Mateusza (1 rok). Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości i wielka fanka pieluch wielorazowych oraz Certyfikowana Doradczyni Pieluchowania Wielorazowego 😄

 

Odnośnik do komentarza

Moja córcia miała poważne problemy - ciągle się odparzała. Próbowałam wielu sposobów, aby sobie z tym poradzić, ale dopiero polecony przez położną krem - Octenicare nam pomógł. Polecam - naprawdę warto go mieć - szczególnie przy małym dziecku.

Odnośnik do komentarza

Wszystkim rodzicom, których dzieci mają pieluszkowe odparzenia i żadne masci nie pomagają, polecam zrobić masc, na ktora przepis dała mi moja była położna (i jestem jej za to bardzo wdzięczna) .

OTO PRZEPIS:

Tormentalum+Maść cynkowa+2 krople Fioletu gencjanowego(1% wodny roztwór)

=

To wszystko razem dokladnie wymieszac(w proporcji 1:1) i cienko smarować odparzenie. Trzymać mieszankę w lodowce. Po kilku dniach powinno się "wysuszyć" czyli zagoicmojemu wtedy 16-dniowemu synkowi pomogło.

Zauważyłam, że wiele osób tutaj ma taki problem i mam nadzieję że wkoncu ta masc pomoże waszym pociechom

(Chciałam jeszcze dodać, żeby się nie bać tego Tormentiolu. Wiem że w ulotce jest napisane że nie wolno używać dla niemowląt i mieszać z innymi lekami... ale gdybym nie była pewna tego, że ta masc nie zrobi krzywdy, nie polecalabym jej zrobic) także z całego serca jeszcze raz polecam

Odnośnik do komentarza

Moj syn miał bardzo odpieczoną pupe a zeby bylo milo mial problemy z brzuszkiem i kilka razy dziennie purkał z kupką. Za glowe sie już lapalam bo bylo coraz gorzej zadne bepantemy i sudokremy ani zasypki nie pomagaly. W końcu przypomnialam sobie ze u nas w domu na wszelkie problemy ze skórą stosowalo sie rumianek. Zaparzylam i za kazdym razem przy przewijaniu obmywalam pupę platkiem kosmetycznym namoczonym w rumianku, wietrzylam minimum 5 min po przemyciu a do tego Pani w aptece polecila masc Termentile baby. Juz na kolejny dzien bylo o niebo lepiej, mlody dal sie w koncu przewijac nornalnie bo wczesniej byl ryk i staral sie uciekac a mi nornalnie malo serce nie pekalo zwlaszcza ze na prawde min co godzine pampers byl przybrudzony kupka. Takze bardzo polecam Rumianek, termentile i wietrzenie

Odnośnik do komentarza

Na odparzenia polecam lanoline, czasem przepłukać pupcie woda z nadmanganianem taka delikatnie różową. Pomyśleć o wielorazowych pieluszkach  bo w pampersach nie wiadomo co siedzi. Polecam jeszcze olejek ze słodkich migdałów np. do ciemieniuchy. Duże znaczenie ma rownież to jakich chusteczek się uzywa do pupy [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...