Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja pupy niemowlaka - odparzenia


Gość Zuzka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Niestety po raz kolejny u mojego Bąbla pojawiają się odparzenia... Zmieniam pieluszki co 3h. Jak słyszę, że robi kupkę to zmieniam od razu. Jedynie w nocy zmieniam wtedy kiedy się budzi. Wcześniej jak miał, miałam akurat wizytę u pediatry, poleciła posmarować clotrimazolum, ale potem się dowiedziałam, że nie powinnam u takiego malca stosować tej maści. Teraz znów się pojawiły czerwone kropeczki. Sudocrem nie pomaga niestety. Co polecacie?
I chciałam zapytać - myjecie maluchowi pupę po każdej zmianie pieluszki? Nawet jak tylko siku zrobił? Ja tak robię, ale ostatnio teściowa przebierała mi dziecko (a odchowała już 3 wnuków) i zmieniła tylko pieluchę, bez mycia i posmarowania. Zdziwiło mnie to.
I powiedzcie jeszcze, choć może to śmieszne - jąderka i siusiaka też smarujecie kremem na odparzenia?
Przy zmianie pieluszki i myciu pupy używacie chusteczek nawilżanych czy może za każdym razie myjecie dziecku pupę w wanience/umywalce/misce?

Odnośnik do komentarza
Gość justynuskaa

przrerabialam to samo z moja mala. u nas najlepiej zadzialal krem nivea baby krem zapobiegajacy odparzeniom I sudocrem
nakladalam gruba warstwe na pupe I po paru dniach zniklo samo. oczywiscid uzylawalam chusteczek wilgotnych I po kazdej kupce przemywalam pupe woda.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisała moja poprzedniczka czasem zdarza się że przyczyną odparzeń są pieluszki. Czasem trzeba przetestować kilka rodzajów by wybrać te właściwe. Moja córka mogła używać pieluszki tylko jednej firmy (niestety tej drogiej), gdy je zmieniłam kiedyś na tańsze z miejsca dostała takich odparzeń że musiałam iść do pediatry i dopiero maść robiona w aptece pomogła. Mój synuś też ma bardzo delikatną skórę, używam więc dobrych chusteczek nawilżanych i ZAWSZE smaruję skórę kremem na odparzenia. Ja za namową pediatry stosuję Linomag (ten zielony) jest bardzo tłusty i świetnie chroni skórę dziecka, nie zawiera tlenku cynku, wg. mnie jest lepszy niż kosmetyki np. z Nivei. Oprócz pupy należy też smarować pachwiny, jądra i miejsca pod nimi. Samego siusiaka nie smarujemy, bo krem mógłby dostać się pod napletek, gromadzić tam, stać pożywką dla bakterii i w końcu spowodować zapalenie. Co do tego że teściowa odchowała ileś tam dzieci czy wnuków nie oznacza że postępuje właściwie, czasy się zmieniają, inaczej się teraz wychowuje dzieci, inaczej o nie dba. Musisz uświadomić teściową że czasem nawet jednorazowe zaniedbanie i nie posmarowanie skóry dziecka kremem może przyczynić się do powstania odparzeń, bo te niestety tworzą się bardzo szybko. Ja staram się przede wszystkim nie dopuszczać do odparzeń, a więc często zmieniam pieluchy (po kupce od razu), zawsze zostawiam dziecko na podkładzie rozebrane przez kilka minut by skóra się dobrze przewietrzyła, bo świeże powietrze najlepiej działa na skórę. Gdy tylko widzę że skóra robi się zaczerwieniona czy pojawiają pojedyncze krosteczki (zdarzyło się to w czasie wielkich upałów) odstawiam chusteczki i po każdej zmianie pieluszki przemywam skórę wodą z odrobiną żelu do mycia niemowląt (mam specjalną miseczkę do której wlewam trochę ciepłej wody, trochę żelu, a do mycia używam kłębuszków waty lub chusteczek higienicznych). Do tego Linomag, wietrzenie i po 2 dniach nie ma śladu że coś się zaczynało dziać. Znam jednak mamy których dzieci mają tak delikatna skórę że nie mogą stosować chusteczek nawilżanych tylko za każdym razem muszą dzieci przemywać wodą.

Odnośnik do komentarza

TORMENTIOL kosztuje ok 8zł w aptece a jest niezastąpiony.Żadne sudocremy itp mojej córce nie pomagały.A jak ma odparzenia to odstaw chusteczki, bo jeszcze bardziej podrażniasz skórę.Przy każdej zmianie pieluszki umyj czystą wodą i jak da radę to wietrz jak najczęściej aż odparzenia zejdą.Później znów możesz używać chusteczek

monthly_2014_09/pielegnacja-pupy-niemowlaka-odparzenia_17287.jpg

Odnośnik do komentarza

W naszym przypadku też było odparzenie...
Polecam przemywać pupe wacikiem namoczonym wodą, i osuszać np: listkiem papieru toaletowego pupe, a husteczki nawilżane używać tylko w wyjątkowych sytuacjach lub w późniejszych miesiącach gdy skóra nie jest już tak bardzo delikatna, a do tego proponuje kupić maść Linomag i smarować ok. tygodnia, później spokojnie wrócić do sudocremu,

Odnośnik do komentarza

Droga Mamo, proponujemy trzy proste kroki, aby zapobiec odparzeeniom u Twojego synka.
Po pierwsze, nie należy czekać ze zmianą brudnej lub wilgotnej pieluszki. Najlepiej delikatnie, ale dokładnie oczyścić skórę dziecka łagodnymi chusteczkami lub wacikiem nasączonym wodą. Po skończeniu oczyszczania pośladków, osusz skórę dziecka delikatnie ją poklepując lub pozwól dziecku poleżeć przez chwilę bez pieluszki. Po wyschnięciu skóry dziecka zastosuj krem ochronny przeciw odparzeniom, aby osłonić ją przed kontaktem z moczem lub kałem oraz tarciem o pieluszkę.

Odnośnik do komentarza

Droga Mamo, proponujemy trzy proste kroki, aby zapobiec odparzeniom u Twojego synka.
Po pierwsze, nie należy czekać ze zmianą brudnej lub wilgotnej pieluszki. Najlepiej delikatnie, ale dokładnie oczyścić skórę dziecka łagodnymi chusteczkami lub wacikiem nasączonym wodą. Po skończeniu oczyszczania pośladków, osusz skórę dziecka delikatnie ją poklepując lub pozwól dziecku poleżeć przez chwilę bez pieluszki. Po wyschnięciu skóry dziecka zastosuj krem ochronny przeciw odparzeniom, aby osłonić ją przed kontaktem z moczem lub kałem oraz tarciem o pieluszkę.

Odnośnik do komentarza

Droga Mamo, żeby zapobiec powstawaniu odparzeń w okolicach pieluszkowych, po każdym stolcu warto umyć wodą okolice intymne. Obszar pieluszki powinien być często wietrzony, aby pośladki dziecka wyschły. Kilka razy na dobę, należy użyć hipoalergicznego, ochronnego kremu przeciw odparzeniom, który pomoże odbudować naturalną barierę skóry i załagodzi podrażnienia.

Odnośnik do komentarza

U mojego Synka lekkie zaczerwienienie pojawia się po stosowaniu chusteczek nawilżających, dlatego za każdym razem, też siku przemywam go płatkiem kosmetycznym (dla niemowląt) i wodą przegotowaną w miseczce.
Używam sudocremu, jeszcze w szpitalu pielęgniarka powiedziała mi, żeby nie smarować siusiaka ani jąderek bo może to doprowadzić do infekcji...

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanli2cbb8we1.png

Odnośnik do komentarza

Nie bede powtarzac slow dziewczyn bo dobrze mowia, ale dodam ze jakbys przemywala pupe woda to dosyp troche kalii ona jest dobra na rozne dolegliwosci wlacznie z roznymi rankami. U nas w rodzinie stosowano to u osob z AZS. I spokojnie mozesz kapac w krochmalu sposoby babcinie czasami sa najlepsze:) Ale zacznij od zmiany pampresa bo to on moze byc przyczyna:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

a jeśli karmisz piersią to przyjrzyj się swojej diecie. Moja córcia miała straszne odparzenia, aż ranki na pupie. Zmieniałam pieluszki, chusteczki, kapałam w krochmalu potasie itp. byłam u 4 pediatrów nic nie pomagało. Dopiero jak całkowicie odstawiłam nabiał - wszystko się wygoiło i już nie wraca.

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia wynika, że wymiana pieluchy na czas i odpowiednie oczyszczenie pupy niemowlaka skutecznie przeciwdziała odparzeniom. Problemy zaczynają się kiedy dochodzi do biegunek i częstotliwość wypróżnień jest duża. Ale wówczas najlepszym lekiem jest rozsądek, cierpliwość. i prewencja. Ja używałem wielu środków jednak najbardziej sprawdził się  Octenicare ale to raczej z tego względu, że nie tylko nawilżał skórę ale również zapobiegał stanom zapalnym.  Warto dać skórze pooddychać, nie śpieszmy się zbytnio z założeniem nowej pieluchy jeżeli jest ciepło w pomieszczeniu, nie eksperymentujmy kładąc za każdym razem inną maść czy krem, to droga donikąd. Można trochę fajnych informacji znaleźć na tej stronie https://octenicare.pl/ chociaż wiem, że każda doświadczona mama ma jakiś swój sprawdzony patent. No i w razie problemów, głowa do góry, odparzenia w porównaniu do innych możliwych problemów to nic strasznego :)

Odnośnik do komentarza

Na odparzenia nie ma lepszej i skutecznej metody niż octenicare kremKrem do skóry który ma tyle dobrych właściwości, że nie sposób ich zliczyć, dodatkowo pomaga na otarcia i zaogniona skóra szybko powraca do właściwej formy. Mówię z doświadczenia, bo stosowaliśmy krem również dla mojej młodszej siostry. Odparzenia w pachwinach u dziecka czasami naprawdę źle wyglądają, bo z moją siostrą mieliśmy podobny problem. Ale krem naprawdę pomaga:) 

Odnośnik do komentarza

U mojej córci na odparzenia sprawdziła się Cicastela musteli 😉 nie wiem, co ja bym zrobiła bez tego kremu, świetnie goi odparzenia, otarcia (raczkowanie mojej córci w samym body = obtarte kolanka), czy podrażnienia w okolicy ust związane ze ślinieniem się, pchaniem rączek do buzi, wychodzeniem ząbków. Jak dla mnie niezastąpiony produkt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...