Skocz do zawartości
Forum

Konkurs z Kalorynka.pl


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z Kalorynka.pl zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie, w którym nagrodą jest unikalny program odchudzający.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/logo-kalorynka.jpg

Dlaczego warto skorzystać z programu odchudzającego Kalorynki? Przede wszystkim to innowacyjne rozwiązanie łączące ze sobą 3 elementy:
1. Specjalnie opracowaną dietę,
2. Aktywność fizyczną,
3. Wsparcie i motywację.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/kalorynka.png

Nagrodą w konkursie jest 15 3-miesięcznych diamentowych pakietów obejmujących:
- specjalnie opracowany program dietetyczny,
- listę zakupów na każdy dzień,
- ponad 1000 przepisów na każdą okazję,
- monitorowanie postępów,
- newsletter ze wskazówkami, przepisami i poradami,
- przydatne narzędzia dietetyczne,
- dietetyczne przepisy w formie video,
- nieograniczony kontakt ze swoim osobistym dietetykiem,
- indywidualne wsparcie mailowe.

Zadanie konkursowe:
Jakie masz sposoby na zachowanie szczupłej sylwetki?

Odpowiedzi zamieszczajcie w wątku konkursowym do 29.09.2014 do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni ogłosimy zwycięzców!

Regulamin konkursu

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Bardzo chętnie skorzystałabym z takiego programu odchudzającego, gdyż jestem na etapie zrzucania po ciążowych kilogramów.Jak na razie z wagą stanęłam w miejscu i czekam na motywację!! :)

Jakie masz sposoby na zachowanie szczupłej sylwetki?

Przed zajściem w ciąże byłam aktywna , ćwiczyłam co 2-3 dzień.Były to ćwiczenia znanych "fitnesek" od polskich do zagranicznych. Waga wahała się od 1kg do 2kg w górę lub w dół. Jeśli chodzi o dietę, jakoś nigdy specjalnie nie prowadziłam takiej diety , ale chyba tylko dlatego, że nie miałam opracowanej własnej diety dostosowanej do mnie, dlatego też pewnie nigdy nie doszłam do wagi takiej mojej wymarzonej:). Jeśli chodzi o moje sposoby to dużo ruchu, mało słodyczy, zielona i czerwona herbatka i nie jedzenie o późnych porach.Chociaż chciała bym skorzystać dodatkowo ze specjalnej diety dla mnie:)

Odnośnik do komentarza

sposoby na zachowanie szczupłej sylwetki? ..
1. ruch-bo to podstawa .. kiedyś ćwiczyłam ale przestałam i potem było ciężko powrócić, potem zaczęłam przygodę z bieganiem albo raczej marszo-bieganiem ale dopadł mnie ból kolana raz mniejszy raz większy ale nie przechodzi już od 2 miesięcy :( i teraz nie wiem co ze sobą zrobić mam aby tych kolan nie obciążać za mocno a kilka kg do zgubienia mam na stanie.
2.racjonalne odżywianie bo na dietach się nie znam - byle byłow miarę zdrowo, jak najmniej smażonego,
jeść mniej a częściej, unikać przekąsek między posiłkami, słodycze mocno ograniczyć - ja słodyczo-maniaczka więc nie jestem w stanie całkiem ich wyeliminować niestety.
Fast foodów unikać jak tylko się da ;)
No i ostatni posiłek zjeść na 2-3 godziny przed snem.
3. Monitorowanie efektów.. czyli waga i wymiary poszczególnych partii ciała zapisujemy co jakiś czas i widzimy czarno na białym efekty a to motywuje samo z siebie.
Niestety wszystkie punkty zaniedbałam ostatnio - to bolące kolano i brak wiedzy co można a co nie nie ułatwia sprawy.
Dieta pewnie by się też konkretna przydała ale jak wspomniałam nie znam się tym a nie koniecznie co dla jednego jest dobre dla drugiego. No i najgorzej zacząć wszystko..

Odnośnik do komentarza

Hm...a więc zacznę od tego że przed ciążą gdy zobaczyłam na wadze wagę 98 kg byłam przerażona i dałam z siebie wszystko aby pozbyć się nadwagi. Przedewszystkim zaczełam chodzić na siłownię godzina zumby i godzina siłki
(2 razy w tygodniu chodziłam)
dodatkowo od poniedziałku do wtorku 8 h pracy fizycznej. Do tego nie miałam jakiejś specjalnej diety ale jakiś tydzień jadłam bardzo mało żeby żołądek trochę przykurczyc i oczyścić organizm, piłam dużo wody niegazowanej , ewentualnie jakaś herbata zielona albo czerwona. Aha i na noc nic nie jadłam i wykluczyłam moje ukochane słodycze. I tak oto udało mi się zejść do wagi 75 kg.
Potem zaszłam w ciaze i waga zaczęła iść w górę. Po porodzie ważyłam 85 kg i przytyłam następne 5 kg w ciągu 9 miesięcy. i jestem strasznie zdołowana bo mało ruchu do pracy nie chodze narazie(bo siedzę w domu z małą),siłownia odpada nie mam z kim małej zostawić, i już sama nie wiem jak sobie z tym poradzić chyba sama nie dam rady potrzebuje jakiegoś wsparcia. I gdyby tak udało się wygrać było by to dla mnie wielke wyzwanie a zarazem silna motywacja, także liczę na was ja i moje okropne zbędne kilogramy :-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hm...a więc zacznę od tego że przed ciążą gdy zobaczyłam na wadze wagę 98 kg byłam przerażona i dałam z siebie wszystko aby pozbyć się nadwagi. Przedewszystkim zaczełam chodzić na siłownię godzina zumby i godzina siłki
(2 razy w tygodniu chodziłam)
dodatkowo od poniedziałku do piątku 8 h pracy fizycznej. Do tego nie miałam jakiejś specjalnej diety ale jakiś tydzień jadłam bardzo mało żeby żołądek trochę przykurczyc i oczyścić organizm, piłam dużo wody niegazowanej , ewentualnie jakaś herbata zielona albo czerwona. Aha i na noc nic nie jadłam i wykluczyłam moje ukochane słodycze. Fast foody też sa nie mile widziane podczas odchudzenia. Podjadanie między posiłkami też nie popłaca. I tak oto udało mi się zejść do wagi 75 kg.
Potem zaszłam w ciaze i waga zaczęła iść w górę. Po porodzie ważyłam 85 kg i przytyłam następne 5 kg w ciągu 9 miesięcy. I jestem strasznie zdołowana tym faktem a co za tym idzie mało ruchu do pracy nie chodze narazie(bo siedzę w domu z małą),siłownia odpada nie mam z kim małej zostawić, i już sama nie wiem jak sobie z tym poradzić chyba sama nie dam rady potrzebuje jakiegoś wsparcia. A żeby iść do dietetyka to trzeba mieć pieniądze ,które wolę wydać na dziecko. I gdyby tak udało się wygrać było by to dla mnie wielke wyzwanie a zarazem silna motywacja, także liczę na was ja i moje okropne zbędne kilogramy :-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość mamajuleczki

Kiedy wstaję rano
nie strzyka mi kolano
gdyż jako zadbana mama
ćwiczę zaraz z rana:) ;

Wsiadam na rowerek
i w talii mniejszy numerek
Mleko do płatków leję
i owocowy koktajl mielę

... bo gdy wstaną moje małe skrzaty
będę gotowa na akrobaty !!
W podskokach szkołę odwiedzamy
i już mniejszą wagę mamy:)

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat walczę z nadwagą. Niestety brakuje mi konsekwencji i samozaparcia. Czasem wydaje mi się, że jestem blisko sukcesu i wtedy odpuszczam. Zgubione kilogramy wracają. Byłem pod opieką dietetyka, ale nie wypaliło. Wydałem mnóstwo pieniędzy na dziwne składniki do dziwnych przepisów, które w dziwny sposób wcale nie pomagały w schudnięciu i zawierały w sobie rzeczy, które słyną z... tuczenia. Dużo czasu spędzam przy komputerze, więc myślę, że Kalorynka.pl mogłaby poprowadzić mnie do sukcesu, wspierając mnie codziennie, a nie raz na kilka tygodni jak dietetyk.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłam że z wiekiem utrzymanie szczupłej sylwetki jest co raz trudniejsze. Każdego roku niepostrzeżenie przybywa kilogramów mimo że tak naprawdę wcale nie jem więcej lub inaczej.
Jestem Matką-Polką-Walczącą :-) więc nie poddaję się i staram się te nadmiarowe kilogramy zwalczać. Pilnuję diety, podmieniając śmietanę na jogurt, "smażąc" na wodzie - czyli gotując na parze, zastępując mięso warzywami. Odmawiam sobie słodyczy i słonych przekąsek i wszyscy w pracy o tym wiedzą, do tego stopnia że przestano mnie częstować cukierkami czy urodzinowymi tortami, bo wiadomo że JA zawsze odmówię. Piję dużo wody. Ze względów zdrowotnych nie mogę biegać więc spaceruję i wrzucam wszystkie swoje spacery na "endomondo" dzięki czemu wspierają mnie w tych spacerach przyjaciele.

Odnośnik do komentarza

Omlet fitness

Składniki:
- 4-3 łyżki musli zbożowego z suszonymi owocami (rodzynki papaja ananas)
- 1 łyżki posiekanych migdałów
- 1 żółtko
- 4 białka z jajek
- 3 łyżki mleka
- oliwa z oliwek
- serek Danio waniliowy
- banan

Musli wsypać w miseczkę, zalać gorącą wodą, zakryć talerzykiem i odstawić na 15-20 minut, żeby zmiękło. Wlać białka i żółtko do miseczki, dolać mleko i roztrzepać.

Wsypać musli i zamieszać. Wylać na rozgrzaną oliwę na patelni, przykryć okrywą i smażyć, aż się zetnie wierzchnia warstwa. Nie odwracać na patelni.
Usmażony omlet przełożyć na talerz, posmarować serkiem waniliowym i pokroić na wierzch banana.

Zamiast banana można użyć malin czy brzoskwiń (również z puszki).

Odnośnik do komentarza

mamaali
Słoneczko a co to za wynalazek?

Witam cię mamaali :) Tabata do intensywne interwały, zestaw ćwiczeń na całe ciało. W internecie można zobaczyć przykładowe interwały ale 4 minutowe. W mojej siłowni tabata trwa 45 minut plus rozciąganie po czyli lacznie 60 minut. Ćwiczenie 20 sekund trwają a przerwa 10 sekund i tak non stop. Po moich znajomych i dziewczynach widać bardzo szybko rezultaty. U mnie nogi wyszczuplały, brzuch spadł i zrobił się płaski :) , ręce się wyrobiły. Polecam a przemiana materii jest niesamowita mogę po prostu normalnie jeść. Dodatkowo żeby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej piję koktalie białkowe w internecie sa przepisy mam tez kilka moge ci podac. Taki koktajl po wysilku fizycznym regeneruje nasze przepracowane miesnie w ten sposob spalajac tkanke tłuszczowa ( bardzo dobry efektywny sposob) . Moze tez zastapic na przyklad jeden z posiłków ( ja osobiscie tylko w dniu cwiczen pije po cwiczeniu i wieczorem także nie codziennie) . Ja jak nie wiem co zjesc na kolacje robie sobie taki koktajl po takim koktajlu jestes najedzona a w nocy nadal organizm pracuje nad spalaniem. Jako ciekawostka podam przyklad : dziewczyna przyjechała z duża nadwaga i zaczela chodzic na tabate w miedzy czasie ja pojechalam na urlop 2 tygodniowy jak wróciłam dziewczyny nie poznałam o połowe schudła tego co miała. Z dziewczynami żałowałyśmy że zdjecia przed i po jej nie zrobiłyśmy. Jezeli mamy czas aby poswiecic go na takie cwiczenie to warto dla zdrowia oczywiście i aby schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Tak bardzo chciałabym wrócić do świata energicznych, zadbanych i szczupłych.... Bo kiedyś w tym właśnie świecie funkcjonowałam.Znam go i tęsknię za nim... Dziś jestem szczęśliwą, choć zaniedbaną nieco, mamą fantastycznych chłopaków, dla których zbyt często zapominałam o sobie, których kocham nad życie, ale którym, niepotrzebnie wcale, oddałam cały wolny czas, wszystkie myśli, oszczędności, chwile...To mój błąd. Za wszelką cenę chciałam być doskonałą mamą doskonale wystrojonych, wyuczonych i wypieszczonych synów. A przecież nie przestałam być kobietą. Czasem myślę, że jakby na chwilę tę kobiecość zawiesiłam... Bez sensu. Niepotrzebnie wcale... Dziś to rozumiem,uświadamiam sobie patrząc na fotografie sprzed kilku lat...na szczupłą, zadbaną dziewczynę siedzącą w eleganckiej kawiarence w otoczeniu koleżanek, albo spacerującą z zakochanym do szaleństwa narzeczonym... Dziś On nadal kocha. Ona tylko na zdjęciach inna jakaś. Poszarzała, zmęczona, nieuczesana, gruba...Wpatrzona w dzieci, pilnująca, by ładnie wyszły, by ubranka kolorystycznie współgrały, by chłopcy śmiali się szeroko, by scenografia zachwycała...
Może czas wrócić na pierwszy plan? Na fotografiach i w życiu... Mam metodę. TRZEBA SOBIE POŚWIĘCIĆ WIĘCEJ UWAGI- SWOJEMU MENU, SWOJEMU CIAŁU, SWOIM WŁOSOM, SWOJEJ GARDEROBIE... Metodę znam, gorzej u mnie z konsekwencją. Może dzięki Wam się uda... Tak bardzo bym chciała.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu próbuję zrzucić nadprogramowe kilogramy, które pozostały mi po ciąży.
Oto moje sposoby:
1. Nie jem po godzinie 18 ( przynajmniej próbuję)
2. Biegam kilka kilometrów (3-5)regularnie co 2 dni
3. Staram się codziennie robić brzuszki i jakieś inne ćwiczenia
4. Ograniczyłam napoje gazowane i słodycze

Niestety dzięki tym sposobom udało mi się zrzucić tylko 2 kg :( przydałaby się odpowiednia dieta, niestety obawiam się efektu jo-jo, po zastosowaniu nieodpowiedniej. No i może popełniam jeszcze jakieś inne błędy.

Odnośnik do komentarza

bozena62
Niestety,nie mam skutecznego sposobu i dlatego biore udział w konkursie z nadzieją, że może mi się uda i z Waszą pomocą zrzucę te zbędne kilogramy ;)

bozena62 - zgadzam się z toba powinny wygrac dziewczyny ktore maja problem i potrzebuja motywacji a taka wygrana napewno by wam pomogła. Życzę powodzenia w konkursie tobie i pozostałym :)

Odnośnik do komentarza

Kochani,

wygrać mogą osoby, których odpowiedź spełnia regulamin, czyli została podana z zarejestrowanego profilu oraz jest odpowiedzią na pytanie konkursowe. Niestety w tym przypadku nie wszystkie odpowiedzi spełniały te wymagania... Właśnie dlatego nagroda zostanie przyznana następującym osobom:

mamaali
anaaa
słoneczko12
vicky22
m4b
xjustx
Mama Chłopców
Mamusia Kubusia

Ale mamy dla Was dobrą nowinę :-) W zaprzyjaźnionym serwisie abcZdrowie.pl również trwa konkurs z Kalorynka.pl. Jest tam 12 pakietów do wygrania, więc jeśli komuś nie udało się na tym forum, zapraszamy na abcZdrowie.pl: http://forum.abczdrowie.pl/forum-konkursy/1275727,konkurs-z-kalorynka-pl.

Prosimy tylko o odpowiedzi na pytanie konkursowe, a nagroda może trafić właśnie do Was!

Z kolei użytkownicy, którzy otrzymali nagrodę w tym konkursie, proszone są o przysłanie maila na adres: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać nazwę konkursu oraz swój nick z forum. Nie trzeba pisać danych adresowych :-) W odpowiedzi na maila wygrani otrzymają kody promocyjne uprawniające do darmowego dostępu na Kalorynka.pl.

Dziękujemy za udział i życzymy powodzenia na abcZdrowie.pl!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...