Skocz do zawartości
Forum

Co z wyprawki dla niemowląt Wam się nie przydało?


Rekomendowane odpowiedzi

mój miał 53cm i długo nosił ubranka 56.
U mnie becik użyłam może ze 3 razy, oliwka stoi prawie pełna (4 miesiące) chyba sama ją zużyje, waciki do uszu z ogranicznikiem też jakoś nie przypadły mi do gustu, bujaczek sprawdził mi się bardzo krótko. dostałam wiązane śliniaczki ale kompletna klapa, ani tego nie ma jak zawiązać, zaraz się odwiązuje, nie wiem może u starszych dzieci, dostałam też sterylizator ale używam go sporadycznie

Celem w 10 była karuzela od początku do teraz zabawka nr1, monitor oddechu - u nas zdarzył się bezdech i nie wyobrażam sobie nie mieć teraz tego sprzętu, wanienka na stelażu, śliniaczki zakładane przez głowę, podgrzewacz do butelek/słoiczków

Odnośnik do komentarza
Gość gość 1111

Nie przydał się stelaż pod wanienkę, przewijak (chociaż mimo wszystko polecam), laktator (posłużył kilka razy) - na szczęście życzy pożyczone; wkladki laktacyjne kupiłam w zbyt dużych ilościach, oliwka (ze względu na alergię), preparat do pępka (odpadł przed wyjściem ze szpitala a tam położne używały swój).
Ubranek miałam bardzo dużo od rodziny i części nawet nie wyciągnęłam. Niunio miał 52 cm wię rozmiar 50 długo był używany; teraz ma 5,5 mięs. i nosi 62, więc mi małe rozmiary bardzo się przydały.
Przydał się rożek - do dziś służy jako kołderka, z kosmetyków oilatum i bepanthen, pieluszki tetrowe, podgrzewacz i kilka sztuk butelek po przejściu na mleko modyfikowane są najbardziej niezbędne, lecz na ich zakup jest zawsze czas.

Odnośnik do komentarza

zdecydowanie niania elektroniczna, pieluchy wielorazowe, ale mam na myśli takie https://igle-figle.pl/pl/3-otulacze-welniane nie terta taka popularna, są ekonomiczne i śliczne moim zdaniem, szczególnie dla maluchów polecane z wrażliwą na odparzenia skórą, otulacze są regulowane więc już noworodki mogą korzystać z takich pieluszek, a później łatwiej jest dziecko odpieluchować. Co jeszcze hmm, o leżaczek bujaczek taki na baterie i maszynka do odsysania katarku ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajnie mi się mierzy aparatem nonContact. Kwestia chwili i jest po robocie, nie ma gimnastyki z urządzeniem, żeby wyłapało itp. Jeśli chodzi o wygodę to jest przepaść jak się porówna z tym jak mierzyły rtęciowe, szklane, zimne i nieprzyjemne w dotyku.

Odnośnik do komentarza

Kołderka (i poduszka oczywiście, która była w zestawie, ale na poduszkę za wcześnie dla niemowlaka więc pomijam) wcale się nie przydaje bo mała śpi ciągle albo w śpiworku albo pod cienkim kocykiem, jakie że u nas w domu jest cieplutko.
Cały zestaw przyborów do obcinania paznokci - jeszcze go nie tknęłam nawet.
Waciki kosmetyczne dla niemowląt - nawet ich nie otworzyłam jeszcze a myślałam że będę nimi przemywać twarz córki.
Skarpetek mogłam wcale nie kupować dla małej. Na jej stopach wytrzymują jakieś pół minuty bo tak wierzga stopami. :P
Oliwka dla dzieci okazała się nietrafna bo uczula moją córę.

Za to pampersów i chusteczek nawilżających nigdy nie za wiele! :D Mówili bym zapasów nie robiła, ale jednak.. róbcie jak największe zapasy tychże przedmiotów. :D

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza
Gość gabrysia999

To co mi się nie przydało: wszystkie gadżety, butelki różnego rodzaju, chusty do noszenia - ja akurat entuzjastycznie podchodziłam do pomysłu a później wcale mi się to nie sprawdziło i było mi niewygodnie. Czego powinnam kupić więcej - pieluch bo zeszły nam w rekordowym czasie i ubranek. Myślałam że mam ich wystarczająco i miesiąc po pojawieniu się synka szalałam [reklama usunięta] ;) Takie podstawy, gadżety leżały nieużywane

Odnośnik do komentarza
Gość Lenka77

Mi brakowało takich zabawek edukacyjnych. Miałam dużo książeczek, ubranek, pieluch i dupereleli ale później kupowałam [reklama usunięta] różne interaktywne zabawki, które zajmują dziecko. Mój synek je uwielbiał, miał taką biedronę śpiewającą

Odnośnik do komentarza
Gość beataal

Nie przydały się łapki niedrapki ktorych moje dzieci nie miały ani razu, sudocrem oraz krem do ciała po kąpieli(dzieci są kąpane w emoliencie i po nim nie wymagaja dodatkowego smarowania kremem czy oliwką).

Odnośnik do komentarza

Przygotowywanie wyprawki dla Noworodka, to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych aspektów zbliżającego się macierzyństwa. A przynajmniej dla kobiet, bo być może mężczyźni podchodzą do tego ze zróżnicowanym optymizmem. Szykowanie wyprawki trzeba zacząć od zadania sobie pytania, czego potrzebujemy koniecznie i czego możemy potrzebować w określonych przypadkach. Body niemowlęce na pewno się przydadzą, tym bardziej takie [reklama usunięta], które mają zapięcia też na górze a ułatwiają zakładanie.

Odnośnik do komentarza

Z poduszką do karmienia bywa różnie. Kupiłam przy poprzednim dziecku i przydała się tylko kilka razy bo dużo wygodniej było mi i dziecku karmić na leżąco. Rodziłam sn. Za to teraz mialam niestety cesarke i karmię praktycznie tylko na siedząco i uważam poduszkę/rogal za najlepszy zakup :) więc tak naprawdę ciężko przewidzieć co się nam przyda póki nie spróbujemy ;)

Odnośnik do komentarza

Nam się nie przydała "foczka" do kąpieli. Nie kąpiemy małego codziennie, więc zawsze można wybrać taki dzień, że jest mąż i wtedy on trzyma dziecko w wanience i tak jest dużo wygodniej. Jak go ułożyliśmy w tym ustrojstwie to kompletnie nie mieliśmy pojęcia jak mu umyć pupę i plecy.
A co do poduszki to tak jak pisze Zakochana - trudno przewidzieć w jakiej pozycji będzie się karmić. Mi najbardziej odpowiada karmienie na leżąco, ale nie zawsze się da i wtedy poduszka to super sprawa.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/9/2014 o 10:46 PM, Margeritka napisał:

Na pewno nie jedna mama ma tak, że przed narodzeniem dziecka szaleje na zakupach, a w praktyce okazuje się, że nie używamy tych gadżetów, ja na przykład przed narodzeniem pierwszego dziecka kupiłam masę butelek różnych rodzajów, używałam tylko jednej i to od zestawu z laktatorem, reszta okazała się zbędna, podobnie kupowałam zestaw poduszka i kołdra, a nie używałam poduszki, tylko kupowałam termoplastyczną, przesadziłam też z ilością kocyków, używałam tylko dwóch, a jak z takimi rzeczami u Was, co Wam się nie przydało z wyprawki?

Rożek. To była najwieksza pomyłka. Sztywny niewygodny Okropny. Najbardziej niedoceniona przez mnie część wyprawki to niania elektroniczna. Polecam Motorole, maja wiele modeli na każdą kieszen.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałam co mam przygotować jeśli chodzi o wyprawkę, co się przyda a co nie będzie niezbędne 😞 okazało się, że wyprawkę można dostać od różnych firm związanymi z produktami dla dzieci i skorzystałam 🙂 oczywiście kilka rzeczy jeszcze musiałam dokupić ale większość już była:) 
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Napaliłam się na kupno aspiratora do odkurzacza. Ale niestety okazało się, że maluch boi się samego odkurzacza, więc musiałam kupić inny, wybrałam elektryczny [reklama usunięta]. Sprawdza się super. I jest dużo cichszy niż odkurzacz i aspirator. 

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Jeden z lepiej wyglądających i nagradzanych w 2021 roku laktatorów https://neno.pl/produkt/neno-camino/. Całkowicie bezprzewodowy, więc wygodny. Japoński silikon w środku, więc użytkowanie nie wiąże się z nieprzyjemnymi zapachami. W tym sklepie znajdziesz również niezbędne akcesoria. Sprawdź, bo masz do dyspozycji różne rozmiary lejków. Jeżeli chodzi o opakowanie, wygląd, odciąganie to czołówka branżowa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...