Skocz do zawartości
Forum

Zioła na dolegliwości ciążowe


Rekomendowane odpowiedzi

a co tu tak cicho dziewczyny ?

m.aga to dawaj znać może to dzidziuś :) a jak długo już pijesz te zioła z baby and mama med ?

n.ewulcia mam nadzieję, że jakoś przetrwałaś ten weekend ;)

a u mnie weekend zleciał spokojnie, pogoda może nie była rewelacyjna ale chociaż ciepło było, fajnie tak spędzić czas całą rodziną

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg0bl0um1g.png]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e3l71dnmf.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hgbbn1iso.png]

Odnośnik do komentarza
Gość zuzanka91

Kobitki a jakie macie sposoby na ciążowe nudności? Ja niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży i od kilku dni nie rozstaję się z miską. Mam już dość:/ Są jakieś zioła, które pomogą zniwelować te dolegliwości? Bardzo proszę o rady.

Odnośnik do komentarza

A jadłaś migdały albo piłaś cole? Mi to bardzo pomagało. Z tego co wiem w aptekach są też preparaty na ciążowe dolegliwości. Ostatnio nawet jakieś krople wyszły. Kurczę nie pamiętam jak się dokładnie nazywały... chyba Imbifem ale nie dam sobie głowy uciąć musiałabyś zapytać w aptece. Moja mama też mówiła że na nudności dobre są małe śniadania w łóżku ale nie wiem ile w tym prawdy bo nigdy nie próbowałam :)

Odnośnik do komentarza

Basik01
dziewczyny! udało sie jestem w ciąży! będę mamą!

Gratulacje!!!:) Ja dzisiaj zobaczyłam dwie kreski na teście :) Mam zamiar w wigilię pokazać go mężowi - taki mały prezencik :D A masz już jakieś objawy? Mnie od kilku dni męczą wymioty i trochę kręci mi się w głowie, dlatego zrobiłam test. Jestem ciekawa ile czasu będę wymiotować, mam nadzieję, że szybko to minie;) Na wszelki wypadek zapiszę sobie jednak nazwę tych kropel po których pisały dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza
Gość Milenka89

kurczę, muszę przyznać, że jestem w szoku... jestem w 14 tyg ciąży i mniej więcej od 5 rzygałam jak kot za przeproszeniem.... dwa tygodnie temu upolowałam ten Imbifen i ku mojemu zdziwieniu pomógł ^^ co prawda zdarzają się gorsze dni, że się słabo czuję, ale przynajmniej rozstałam się z miską :D i mogę coś zjeść w końcu.... dziewczyny - spróbujcie, te kropelki to nawet smaczne są:)

Odnośnik do komentarza

Te krople serio są takie dobre? w sensie skuteczne?:) Ja jestem w 9 tygodniu i wymiotuję za każdym razem jak poczuję zapach jedzenia. To już się robi męcząc bo jeść przecież trzeba. Póki co ratuję się colą, herbatą i migdałami ale kropelki też sobie zapodam.

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałam, że są skuteczne więc jeśli tak się męczysz to je kup, na pewno się lepiej poczujesz. U mnie jest o tyle dobrze że mdli mnie na widok słodyczy :D Dlatego nie mam ich wcale w domu i jest ok. Mam nadzieję, że nie dojdą żadne inne dolegliwości ciążowe bo nie chcę zrezygnować z chodzenia do pracy.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak ja byłam w ciąży i męczyły mnie nudności:/ Od rana do wieczora przez cały pierwszy trymestr, to było straszne. Pomagały mi migdały i herbata z Imbirem ale gdybym wiedziała o Imbifemie to w życiu nie piłabym tej wstrętnej herbaty. Szkoda, że wtedy nie było takich rzezy a może i były tylko nikt o tym nie pisał? W sumie ja w ciąży prawie wcale nie siedziałam na forach.

Odnośnik do komentarza

Imbifem jest dostępny bez recepty i mogą go brać kobiety w ciąży. Pytałam lekarza nawet, można z powodzeniem brać. Preparat jest na bazie imbiru, w postaci kropli. Także jeśli komuś imbir pomaga, to jak najbardziej ;). Jedna dawka to 25 kropelek, więc myślę, że wygodna forma. Mi się nie chciało bawić w parzenie herbatek. Krople kosztują coś koło 35 złotych i jest tam około 40 dawek leku. Z moimi mdłościami jakie miałam w pierwszym trymestrze, buteleczka starczała mi na 3-4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość truskawkoweciacho

A u nas imbifem jest za 30 złotych:) Ja też nie jestem typem kobiety która lubi parzyć różne herbatki. Jak byłam w ciąży to mdłości na tyle mi dokuczały ze nie byłam w stanie wejść do kuchni gdzie docierały zewsząd różne zapachy. Te krople trochę mi pomogły. Moja siostra na mdłości piła herbatę z cytryną i mówi że działało jak nic innego. Widocznie każda kobieta jest inna i co innego jej pomaga.

Odnośnik do komentarza

Mi pomogła herbata z imbirem. O imbifemie dowiedziałam się po ciąży a szkoda bo pewnie nie raz bym po niego sięgnęła. U mnie było tak, że do południa funkcjonowałam normalnie a później jak mnie siekło to mogłabym z toalety nie wychodzić. Jak miałam coś do załatwienia na mieście to szłam z samego rana i starałam wyrobić się do 13 modląc się w duchu by wymioty nie dopadły mnie wcześniej. Masakra jakaś :D

Odnośnik do komentarza

To nawet tańszy u was Imbifem. No u mnie w aptece taka cena była, ale akurat nie rozglądałam się nigdzie indziej. Generalnie imbir jest bardzo dobry w różnej postaci na te mdłości - czy to jako krople, ale też w herbatce albo nawet w kawałku (żuje się go wtedy). ~tyska81 - moja siostra miała też takie mdłości. Nieważne, jaka była pora. Zazwyczaj panuje takie przekonanie, że to poranne nudności. Ale ją nie tylko rano dopadały, właśnie częściej na wieczór, bym powiedziała.

Odnośnik do komentarza
Gość baletkaczekoladowa

No u mnie też mdłości występowały wieczorem. O imbifemie niestety nie słyszałam i nie stosowałam go. Ratowałam się imbirem w herbacie, nie byłam w stanie go żuć ;D Nie wiem kto to wymyślił nazwę poranne mdłości...

Odnośnik do komentarza

A u mnie mdłości były tylko gdy poczułam zapach kurczaka i frytek. Za każdym razem gdy mąż szykował sobie kurczaka do pracy siedziałam w łazience. Imbifemu nie brałam ale gdybym znowu była w ciąży to go kupię bo słyszałam, że jest skuteczny a nie chciałabym się już tak męczyć.

Odnośnik do komentarza

Mnie też te zapachy dobijały najbardziej. Okropieństwo. Nawet potrawy, które lubię, doprowadzały mnie do wymiotów - ich widok, zapach... I też stosowałam Imbifem w kroplach, zamiennie z imbirem. Czasem po prostu robiłam sobie herbatki, najczęściej w domu, wkrajałam tam plasterki imbiru, a czasem ratowałam się kroplami - najczęściej jak byłam poza domem, nie miałam jak herbaty zrobić. Nosiłam przy sobie butelkę wody mineralnej i tak wkraplałam troszkę Imbifemu. Zawsze pomagało.

Odnośnik do komentarza
Gość kokosanka22

imbir super działa na nudności! jak nie taki świeży, to w różnych preparatach, np. tym Imbifemie co tu piszecie

ja stosowałam kiedyś jakieś tabletki na to, tzn. na bazie imbiru, ale myślę, że krople lepsze, no i co ważniejsze chyba - sprawdzone na kobietach w ciąży

Odnośnik do komentarza

Ja piłam herbatę z imbirem - pomagala :) Imbifem zaczęłam przyjmować dopiero w 4 miesiącu jak mdłości zaczęły przechodzić. Wcześniej o nim nie słyszałam:( a szkoda bo mdłości miałam nieziemskie i jak o tym pomyślę to mi słabo.

Odnośnik do komentarza

Mi taki imbir do ssania nie pomógł, wręcz przeciwnie, dodatkowo spuchły mi dziąsła. Teraz zaparzam sobie imbir, jak troszkę przestygnie dodaję łyżeczkę miodu i cytryny. Nie dość, że pyszne, antybakteryjne, pomaga na przeziębienia, rozgrzewa, to jeszcze kompletnie mi po tym przechodzą mdłości. Na jakiś czas oczywiście. Moja mama zajęła się dietetyką i organizuje mi takie właśnie wspomagacze. :-) Imbir w tej wersji serio Wam polecam.

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3kqv8qzwuf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...