Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście objawy ciąży?


Dzina

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się ostatnio zastanawiałam jak "rozpoznałyście", że jesteście w ciąży? Czy oprócz standardowych mdłości np. przeczuwałyście, że to już i test był tylko formalnością. Ja właśnie tak miałam przeczuwałam gdzieś w środku. A test i wizyta u lekarza była tylko potwierdzeniem tego czego była pewna. A jak było u was?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

Odnośnik do komentarza

Żadnych wyraźnych... ;)
Brak miesiączki - wtedy to nie był dla mnie objaw,bo zdarzało się to często (miałam problemy hormonalne).Senność i przemęczenie-często się zdarzało,zwłaszcza jak pracowało się w 2 weekendy w miesiącu w nadgodzinach,w tygodniu nadg też były i miałam wrażenie,że z pracy nie wychodzę...
Mdłości,wrażliwość na zapachy,omdlenia itd-nic takiego nie miałam.
Nawet testy ciążowe robione raz w tygodniu mówiły mi "nie" ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja na początku nie miałam żadnych mdłości, nadwrażliwych piersi czy wrażliwości na zapachy, to przyszło dopiero po jakichś 2 miesiącach. Przy pierwszej ciąży czułam się tak jakby mnie jakieś choróbsko łapało. Właśnie wróciliśmy z mężem z kilkudniowego pobytu w Ojcowie i Wieliczce, a że pogoda średnio dopisywała myślałam że się przeziębiłam. Wzięłam nawet kilka razy jakieś gripexy itp. A że po 3 dniach nie przechodziło zaczęłam myśleć że to może jednak ciąża, bo przecież staraliśmy się o to. :-) Zrobiłam test, wyszedł pozytywnie. W drugiej ciąży objawy miałam podobne, ale teraz byłam już o tyle mądrzejsza, że od razu nabrałam podejrzeń. Nie robiłam testu, po prostu czułam że znów zostanę mamą. Odczekałam jakieś 2 tygodnie i poszłam do lekarza, który potwierdził moje przeczucia że będziemy mieć dzidziusia.

Odnośnik do komentarza

U mnie też zawsze był pełen pakiet :) Najgorsze były mdłości od rana do wieczora. Próbowałam się ratować migdałami ale mało co pomagały. Gdybym teraz była w ciąży pewnie kupiłabym imbifem w kropelkach i brała codziennie. Niestety "za moich" czasów nie było takich udogodnień a nawet jeśli to nawet mi do głowy nie przyszło żeby ich szukać

Odnośnik do komentarza

U mnie brak miesiączki z 2 tygodnie,ale myślałam że organizm po prostu szaleje i najbardziej pamiętam jak jadłam pulpeciki i zrobiło mi się jakoś niedobrze,ale nie myślałam jeszcze o ciąży ,ponieważ było to po prostu niemożliwe,potem 3-4 tydzień brak miesiączki i myśli-a może jednak :-) i w te pędy do lekarza,wywiad,usg i najpiękniejsze słowa-a tu widzę ciąże :-) ale nie miałam mdłości ,ciąża przebiegała łagodnie,już pod koniec 9 miesiąca strasznie puchly mi nogi

Odnośnik do komentarza

Pierwasza ciąża była zaskoczeniem, w sumie mąż pierwszy zauważył zmiany np.powiększenie piersi czy rosnące boczki :-) ja ani tych uwag nie brałam serio ani braku miesiączki bo miewałam zatrzymania po 2 mies. W końcu wizyta u lekarza i usg potwierdziło i uświadomiło mi ciąże:-) zero mdłośći, wogle brak typowych objawów. Za to przy drugiej ciąży już bez testu po tyg opóznieniu miesiączki jakoś wiedziałam że jestem w ciąży i sprawdziło się :-) I pojawiły się wymioty, mdliło mnie od różnych zapachów, razem z córka zaczełam robić popołudniowe drzemki, taka nie wyspana byłam.

Odnośnik do komentarza
Gość aleksandra554

Co ciekawe ja nie miałam żadnych objawów Oo tak "o" dowiedziałam się o ciąży bo okres mi się spóźniał. Nie wiedziałam co się dzieje no oczywiśie ciut sie domyślałam bo z narzeczonym uprawialiśmy regularnie seks (jeszcze wtedy z narzeczonym dziś z mężuniem moim) i po 3 dniach jak mi się spóźniał no to stwierdziłam że czas najwyższy jest pyknąć test, zrobiłam w 1 dzień i wynik oczywisty a potem zrobiłam w drugi dzień i wynik się potwierdził :D w sumie ciceszyłam się chociaż początkowa reakcja była mieszana :P nie tak jak na filmach ^^ pierwsze objawy pojawiły się po 2-3 tygodnaich i były to raczej chumorki niżeli typowe nudności także nie wiem :)) ale właśnie część kobeit tak ma ponoć. Sprawdzałam z ciekawości objawy ciąży ale objawy które mnie dotyczyły były właśnie a raczej wystąpiły właśnie po tych 2-3 tygodniach :D także u mnie to wszystko to była prawdziwa niespodzianka hah :D:D

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
W moim przypadku nie było dolegliwości fizycznych, ale odczucia duchowe - od sugestywnych snów po wybuchy radości i płaczu (wzruszenia). Ogólnie czułam się inaczej, ale emocjonalnie, bo fizycznych objawów nie było - zresztą przez całą ciążę ciało współpracowało ze mną i nie miałam problemów z bólami, wzdęciami itp. W końcu po ponad tygodniu stanu przepełnionego miłością, radością, ciepłem, uśmiechem, który nie schodził mi z ust, Mąż zaczął głośno zastanawiać się, czy to nie najwyższa pora, by jednak zrobić test i potwierdzić nasze przypuszczenia, że noszę pod sercem dzieciątko. I potwierdziliśmy! Brak okresu czy spóźniający się okres nigdy nie byłby dla mnie powodem do przypuszczeń, bo całe życie męczę się z nieregularnym, zaburzonym miesiączkowaniem. Także kolejny spóźniający się okres nie byłby dla mnie znakiem.
Cieszymy się, że dzieciątko dało o sobie znać w tak czuły sposób.

Aniołowa rodzinka pozdrawia!
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2jw4z5sam6zal.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydi0p526n8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Malwa Lena

Ja dziewczyny w pierwszej ciazy nie mialam wogule dolegliwosci.a ze miesiaczka mi sie spozniala to bralam po uwage to ze mialam torbiele skretowe na jajnikach. Dopiero na wizycie kontrolnej po 8tygodniach lekarz powiedzial ze jest ciaza. Bylam szczesliwa bo mowili mi ze z jednym jajnikiem i slaba macica nie bede mogla miec dzieci. A dzis nasza jedyna kochana corka ma prawie 9lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...