Skocz do zawartości
Forum

Materac dla dziecka ze skoliozą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam pytanie troszkę z innej beczki. Mianowicie: jaki materac jest polecany dla dziecka z niewielką skoliozą? O tym jakie materace poleca się w przypadku zdrowych dzieciaków już co nieco poczytałam na stronie okolicznego sklepu (http://twojmaterac.pl/wybrac-materac-dziecka/ ) ale jak to się przeklada na plecy malucha z wadą postawy? bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Moim zdaniem dla dziecka ze skoliozą polecany jest materac taki, jak dla dzieci zdrowych. Materac powinien być równy, elastyczny, o grubości odpowiedniej do ciężaru ciała, położony na twardym podłożu. Materac musi być nie za miękki, nie za twardy. Ważne jest to, aby dostosowywał się do ciała, a nie wymuszał nieprawidłowej pozycji i asymetrycznej pracy mięśni podczas snu. MB

Odnośnik do komentarza

Ja z mojej strony polecam ci jednak zwrócić uwagę na dobry materac dla dziecka żeby złym mu nie pogłębić tej wady. Polecam ci materace z Hilding wiem że w ofercie mają też medyczne czyli własnie dla dziecka z jakimiś problemami. Zawsze można napisać do nich oni wtedy też doradzą jakiś odpowiedni.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak koleżanka polecam materace Hilding dla dzieci.😉 Mój synek śpi na Hilding Breakdance i jest bardzo zadowolony, nie narzeka na żadne bóle i wstaje wyspany ☺️

W dniu 15/10/2019 o 3:05 PM, Gość AlicjaYu napisał:

Ja z mojej strony polecam ci jednak zwrócić uwagę na dobry materac dla dziecka żeby złym mu nie pogłębić tej wady. Polecam ci materace z Hilding wiem że w ofercie mają też medyczne czyli własnie dla dziecka z jakimiś problemami. Zawsze można napisać do nich oni wtedy też doradzą jakiś odpowiedni.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Matylda

Proponuję, zakupić materac dla dzieci ze skoliozą taki jak dla dziecka ze zdrowym kręgosłupem.

Moje dzieci posiadają materac buzz 160/70 od FIKI MIKI. 

Ten materac jest bezpieczny, zapobiega różnym wadom postawy i kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Gość Tassama

Nie będę Wam tu niczego polecać, bo nie od tego jestem, ale wydaje mi się, że w tej kwestii to portal Zdrowy Kręgosłup może Wam pomóc. Znajdziecie tam przede wszystkim porady odnośnie kupowania odpowiednich materacy i wiele innych. Mam nadzieję, że to wam ogólnie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...