Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
angelika8484

Afazja Motoryczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mama 10 letniej Oliki u której zdjagnozowali Afazje bardzo prosze o kątakt czy jest tu ktos z tym samym problem mało wiem na ten temat wiem tylko tyle ze córki z oka spuścic nie moge bo np. odkreci kurek z gazu i nie pamieta co dalej sie robi :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Afazja to zaburzenie mowy powstałe w wyniku uszkodzenia oœśrodka mowy w dominującej półkuli mózgu i upośledzające proces mówienia lub/i rozumienia mowy. Afazja nie jest wynikiem zaburzeń samej artykulacji. Polega na ograniczeniu zdolności rozumienia komunikatów werbalnych oraz reguł ich tworzenia. Wyróżnia się afazję całkowitą i częściową, najczęściej występują formy mieszane. Afazja oznacza całkowity brak rozwoju mowy lub całkowitą utratę mówienia lub/i rozumienia. Bardzo często afazji towarzyszą inne problemy, np. zaburzenia czucia, apraksja czy deficyty w zakresie funkcji poznawczych. Konieczna jest dobra diagnoza - logopedyczna i neuropsychologiczna, na podstawie której będzie można zaplanować program terapeutyczny dla Pani córki. Odsyłam też na stronę: http://www.logopeda.piwko.pl/afazja.html, na której można więcej poczytać o formach terapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...