Skocz do zawartości
Forum

Ubrania dla mamusiek


Gość arielka

Rekomendowane odpowiedzi

jak ci zależy na cenie to może warto pogrzebać wśród starych rzeczy w szafie i coś poprzerabiać? Jest to ostatnio coraz modniejsze. jak tak sobie zrobiłam sukienki, akurat pomysły brałam ze strony przepisnaszycie.

Odnośnik do komentarza

Ciekawy artykuł, czasami człowiek chciałby coś zmienić, ale zwyczajnie nie ma siły po całym dniu. Ten rok ma być dla mnie przełomowy, dlatego na pewno je wykorzystam. Szukałam na Bonprix bo tak jest najszybciej. Przysyłają mi katalogi do domu więc jak mam chwilę to przy kawce przeglądam. Od czegoś trzeba zacząć, zmiany w życiu.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najwygodniejsze dla mam są dresy, a do tego aktualnie stają się coraz bardziej modne, jeśli ktoś ma wątpliwości to polecam ten artykuł http://podsuwam.pl/jak-nosic-damskie-dresy . Osobiście nosze takie luźne rzeczy gdy mam zamiar aktywnie spędzać czas, czy na spacerach z psem, ale zauważyłam, że coraz więcej osób nosi spodnie dresowe np. na zakupach w galeriach handlowych i nie tylko.

Odnośnik do komentarza

 Zwracam uwagę na skład; odpada nawet 2% domieszki wełny (mam uczulenie), niewielka domieszka lnu doprowadza mnie do szału (drapie mnie niemiłosiernie), więc to ważne. Najbardziej lubię bawełnę z niewielką domieszką czegoś, co powoduje, że się nie szmaci i nie mechaci. Nie może to być też coś, co wymaga szczególnego traktowania (np.kaszmir), bo za leniwa jestem. Materiały muszą być miękkie, nie drapiące, miłe w dotyku, a ubrania wygodne - to jest najważniejsze kryterium. Etyka firmy to przy powyższym sprawa drugorzędna, niemniej jednak jeśli wiem, że firma "słynie" z łamania praw, to staram się omijać. Mam swój ulubiony sklep i jeśli czegoś potrzebuję, to w pierwszej kolejności zaglądam tam. Chciałabym móc kupować tylko polskie marki, ale niestety tutaj też często dają ciała w relacji cena-jakość (często są też przereklamowane), więc się tym szczególnie nie kieruję. W ciucholandach nie kupuję - żałuję, ale kompletnie nie umiem się tam odnaleźć (nawet jak pracowałam w jednym i osobiście rozwieszałam towar, to nigdy niczego godnego uwagi nie znalazłam). Od dawna mam skomponowaną kapsułkową garderobę, więc odkupuję tylko wtedy i tylko to, co się zużyło. Dziwne są dla mnie takie zabawy typu "nie kupię ubrań przez miesiąc", bo dla mnie nie jest wyczynem nie robić zakupów ubraniowych nawet przez pół roku, a bywało i dłużej.

Jeśli chodzi o buty, to dziewczyny polecam zajrzeć sobie na obecne wyprzedaże [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Przed porodem kupowałam ciuchy głównie w galriach. Obecnie jeśli już coś zamawiam to przez internet głownie na sinsay - dla dzieci i od razu dla siebie, ale przede wszystkim szukam fajnych ubrań w second handzie i czasem wymieniamy sie z koleżankami. Zawsze któraś ma cos w czym już nie chodzi, aco podoba sie innej. Polecam. 

Odnośnik do komentarza

W dresach mogę chodzić non stop! Szczególnie, że teraz jest duży wybór kolorów itd, tylko trzeba trafić na jakość, żeby się nie mechaciły czy wypychały. Mój ostatni zakup jest z by Insomnia i chyba wezmę jeszcze jeden kolor bo w końcu znalazłam spodnie które mają dość wąską nogawkę jak na dresy: https://byinsomnia.com/pl/madeline-pants-czarne--751-2186.html

Odnośnik do komentarza

Ja sporo odzieży robię sobie sama na drutach. To jakieś sweterki, to znowu czapki i szaliki. Czasami też wydziergam sobie chustę. ostatnio kupiłam sobie fajne druty SeeKnit   [reklama usunięta], które ułatwiają mi prace, ponieważ żyłka która je łączy pozwala odkładać robótkę na kolana. Jak szukacie hobby, które dodatkowo pomoże stworzyć coś do noszenia, to polecam 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 11/12/2022 o 6:37 PM, papitka napisał:

Nie wiem jakie to są ubrania "dla mamusiek"... Że wygodne? Jeśli tak to polecam spodnie dresowe i bluzy od Hibou. To polska marka modowa, która kładzie ogromny nacisk na jakość. Komplety dresowe od nich są bawełniane, ciepłe, oddychające. No i wygodne 🙂

Hahah no właśnie, to okreslenie dziwnie się kojarzy;) Od razu widzę worowate i mało atrakcyjne ciuchy.

Hibou faktycznie ma fajne bluzy, i ładne. Ja też noszę te z by Insomnia , mają też fajne spodnie i sukienki. fajna jakość

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Olivia78 napisał:

Hahah no właśnie, to okreslenie dziwnie się kojarzy;) Od razu widzę worowate i mało atrakcyjne ciuchy.

Hibou faktycznie ma fajne bluzy, i ładne. Ja też noszę te z by Insomnia , mają też fajne spodnie i sukienki. fajna jakość

U mnie to samo. Ubrania dla mam strasznie źle się kojarzą. Nie wiem czemu musimy wszystko rozgraniczać.

Odnośnik do komentarza

Warto nosić szersze bluzy 😉 Bo zakrywają to i owo. Tak przynajmniej sądzę po sobie. Ja mam akurat szerokie biodra i też muszę dość ostrożnie dobierać ubrania. Tak samo sprawa wygląda z sukienkami. Dlatego, że mam takie biodra a nie inne, troszkę brzuszek odstający muszę tak wybierać by była to taka sukienka dla figury gruszki  [reklama usunięta]. Nie mam innego wyjścia niestety. Też chętnie bym sobie ubrała np. sukienkę dopasowaną bardziej do mojej figury albo długą do ziemi. Bardzo mi się podobają plisowane spódnice, ale ze względu na mój niski wzrost takie ubrania mnie pogrubiają 😞

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

gdy byś szukała szałowych szpilek do swojej kreacji, to śmiało możesz wpaść do Manufaktury Obuwia. Moim zdaniem to jedne z sprawdoznych sklepów z solidnymi butami. Co ciekawe wszystkie ihc modele są szyte ręcznie, z wysoko gatunkowej naturalnej skóry, wiec takie buty są dosłownie na lata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...