Skocz do zawartości
Forum

Dobre gry niekomputerowe


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego dla kogo ma to być gra. Bo jak wiadomo dla malucha gra może być ciekawa, a starsze dziecko już się nią nie zainteresuje. :) Jeśli interesują Cię gry dla dziecka 3 letniego to zapraszam na bloga do poczytania recenzji m.in. takich jak: Cyferki - Clementoni - jest to dwujęzyczna gra, którą moja córcia bardzo lubi. Drugą jej ulubioną grą jest "Kształty" z serii Mały Odkrywca firmy Trefl. Te powyższe są to gry, które przy okazji uczą. :) Natomiast tak dla rozrywki polecam grę Frogs, czyli głodne żaby. :)

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

anaaa
Ala1986 a na czym ta gra Rummikub polega? Już nie raz spotykam się z polecaniem tej gry a ja dalej nie wiem na czym ona polega :P

Hmmm... to trochę skomplikowanie brzmi, ale jak się dojdzie do wprawy, to fajnie się gra, ćwiczy się spostrzegawczość i kombinowanie :-)

Każdy dostaje określoną liczbę takich żetonów, na których są 4-kolorowe cyferki. Wykłada się minimum 3 żetony (bardziej takie prostokątne kostki) albo w jednym kolorze, ale kolejne cyfry (np. 1,2 i 3), albo w różnych kolorach, ale takie same cyfry (7, 7, 7 - każdy kolor musi być inny). Można wyłożyć więcej żetonów lub w swojej kolejce np. dołożyć żeton do istniejącej już kombinacji wyłożonej wcześniej przez innego gracza. Można też przekształcać istniejące kombinacje i przekładać żetony, ale nie można dopuścić do tego, by w jednej kombinacji były mniej nić 3 żetony. A jak nie masz, co położyć, dobierasz żeton.

Nie wiem, czy moje wyjaśnienia coś rozjaśniły :-) jak w każdą grę, trzeba zagrać, by najlepiej zrozumieć :-) Ale powiem, że grałam z 7-latkiem, z 13-latką, z 38-latką i 42-latkiem i każdy zawsze miał dużo frajdy :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku 7-latek dawał radę, ale trzeba przyznać, że dobry jest w matematyce. Ale myślę, że z niewielką pomocą takie dziecko nawet przeciętnie uzdolnione spokojnie dałoby radę. A rzeczywiście można uprościć zasady dla swoich potrzeb i fajnie się bawić :-) A wieczorem z mężem pograć na wyższym poziomie :-) My często tak kombinowaliśmy, że gdy Amelka już poszła spać, to rozkładaliśmy grę :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

Odnośnik do komentarza

Myśląc o grach, które mamy i się sprawdziły, polecam:
-Kruk w ogrodzie (HABA)-wersja karciana (zajmuje mniej miejscai jest tańsza, a równie dobra)
-Gąski i lis (HABA) -wersja karciana
- Grzybobranie (tu wersję z mini grzybkami, my mamy GRANNĘ)
-Miś, pszczoły i miód (Granna)
-Spadające Małpki
-Pędzące żółwie
-Nogi stonogi
-Jeżyki
- Tik tak bum junior
- Moje pierwsze obrazki z serii "brainbox" (zamierzam kupić pozostałe z serii)
-boom, boom baloon
-gry firmy Revensabrgen, wersje mniejsze, które pojawiają się sezonowo w Biedronce ;) zresztą na szczęście Granna również się tam pojawia, np. zagadki Smoka Obiboka
-Skaczące jajeczka (potrzeba do niej sporo miejsca, bieganie dookoła stołu)
U znajomych grałam w DIXIT i tez się zakochałam ;)

Na razie tyle ;)

Odnośnik do komentarza

Anetka35, to jest całe sedno sprawy. Czas spędzany z mamą/ tatą/? podczas gry jest dla dziecka najcenniejszy. Ale właśnie dlatego musimy, my dorośli, wybierać gry po pierwsze do wieku dziecka, a po drugie, żebyśmy nie oszaleli grając wciąż w jedno i to samo. Choć nastawić się na to też trzeba. Bo dzieci lubią, to co oswojone, lubią powtarzalność. Trzeba się czasem starać uśmiechać, gdy po raz 20 rozstawiamy Małpki w ciągu trzech dni pod rząd ;)
Dzieciako lubią też grać w memo. Samemu można fajne stworzyć choćby z nakrętek po wodzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...