Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze buciki - nauka chodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się uprzedziłam do Emeli. Na początku czerwca kupiliśmy córce pierwsze sandałki tej marki (roczki), które już po niecałym miesiącu wyglądały jakby były noszone przez kilka sezonów. Kolor się starł, nitki zaczęły się pruć a wewnętrzna wkładka wygląda jakby ktoś ją zmasakrował, chodzone były na prawdę sporadycznie bo i ile chodzi dziecko które stawia pierwsze samodzielne kroczki :/ Butki na jesień kupimy na pewno innej marki, byle dalej od emeli.

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxgsek2bs6ucm2p.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nroequ991iiyy.png

Odnośnik do komentarza

Specjalistami w pierwszych bucikach do nauki chodzenia jest firma z Częstochowy Emel. Ich kolekcja "Roczki" jest idealna do stawiania pierwszych kroczków. Możesz sprawdzić bogatą ofertę kolorów i modeli w naszym sklepie internetowym www.wesołebuciki.pl . Tak naprawdę każdy bucik profilaktyczny będzie spełniał idealną rolę jako pierwszy bucik.

Odnośnik do komentarza
Gość skerka344

Nie kupowalam butów córce jak nie chodziła i jedynie leżała. Wiem, ze niektóre mamuśki kupują takie buty, bo ładnie to wygląda, jednak sama nie widziałam w tym sensu. Buty najlepiej kupić kiedy już dziecko zaczyna poruszać się coraz sprawniej, a jego chód staje się stabilny, przychodzi w końcu moment na wybór pierwszych butów. Nie powinno sie robić tego wcześniej, bo niczym nieskrępowana stopa (i pisze tutaj nawet o skarpetkach) to najlepsze, co możemy podarować dziecku i jego rozwojowi.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość MamaNeli
Dziecko, które nie chodzi nie ma jeszcze bowiem na tyle rozwiniętych mięśni i więzadeł w stopie, by utrzymać swój ciężar ciała. Trzeba więc dać jego stópkom odpowiednio dużo swobody, by mogło nimi bez przeszkód poruszać, wzmacniając je tym samym i przygotowując do późniejszych wyzwań.
Warto postawić na dobrej jakości buty zdrowotne, które wesprą naturalny rozwój stopy i zadbają o profilaktykę, chroniąc przed powstawaniem wad. Memo właśnie dzięki temu zyskało uznanie wśród lekarzy specjalistów.
Odnośnik do komentarza
Gość miśka2205

Dzień dobry. 

Jestem właśnie po konsultacji z lekarzem ortopedom i polecił mi sandałki memo mówiąc , że moje dziecko powinno od samego początku mieć sztywny zapiętek i na trzy rzepy, ponieważ korzystnie wpływa na rozwój postawy i stóp dziecka aby zapobiec ewentualnej wadzie. Chyba dla każdego rodzica ważne jest aby dziecko miało zdrowe stópki od samego początku:)

Odnośnik do komentarza

W domu dziecko powinno chodzić w skarpetkach. Będzie to dla niego najwygodniejsze, dobrze jest przy tym zaopatrzyć malucha w specjalne skarpetki z powierzchnią antypoślizgową bo takie są polecane najbardziej.

Natomiast jeśli chcecie wyjść na zewnatrz, dobrze będzie zaopatrzyć dziecko w coś cieplejszego. Dobrze spiszą się na pewno śniegowce [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Powinno się kupować jak dziecko już samodzielnie chodzi (gdy zaczyna chodzić to stopa się kształtuje wiec może się okazać ze szybko będziesz musiała wymienic) - ja tak tez zrobiłam.

A co do chodzenia pod pachy to takie chodzenie jest ogólnie niewskazane.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Proponowałabym Emel oraz ich roczki 🙂 Buciki bardzo wygodne oraz jednocześnie z miękką podeszwą:

https://ebuciki.com/marki/f_emel/

Zerknij sobie tutaj 😉

Buty wygodne, jednocześnie z miękką podeszwą tak wiec maluch czuje się dobrze. Pamiętaj również o wyborze odpowiedniego rozmiaru dla malucha. Nie powinnaś mu kupować dużo za dużych butów z myślą, ze stopa urośnie ;0 Dziecku w takich butach będzie zdecydowanie mniej wygodnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...