Skocz do zawartości
Forum

Zwyrodnienie stawów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny, moja mama męczy się z bólem kolan już od dawna. Jest to reumatoidalne zapalenie stawów. Chodzi na rehabilitację i oczywiście przyjmuje leki, przeszła także na dietę jak zalecił jej lekarz. Niestety to nie pomaga wystarczająco. Macie jakieś lepsze sposoby na uporanie się z bólem? Czy można ubiegać się o jakąś operację?

Odnośnik do komentarza

co do operacji, to warto to skonsultować z lekarzem albo i z dwoma, a próbowała jakiś zabiegów przeciwbólowych? co do rehabilitacji, to jak często tam chodzi, może warto by było, żeby te ćwiczenia powtarzała w domu, jeśli może wykonywać je sama, może warto też pomyśleć o odpowiednim obuwiu? u nas na forum jest dział Rehabilitacja, możesz tam zapytać: http://forum.parenting.pl/rehabilitacja-doroslych

Odnośnik do komentarza

Lekarz nic nie mówił o operacji, może dlatego, że uznał że jest niepotrzebna? Czy powinna zmienić lekarza? A zabiegi przeciwbólowe to co to jest? Mama ma rehabilitacje codziennie po 1 h przez 2 tyg i tak co miesiąc. Nie chodzimy prywatnie, trzeba się zapisywać. A nie przeforsuje za bardzo kolana jeżeli będzie powtarzała te ćwiczenia w domu? No słyszałam właśnie o butach profilaktycznych, je chyba można kupić z dofinansowaniem? Czy moja mama w tej sytuacji może ubiegać się o stopień niepełnosprawności? Odnośnie rehabilitacji to i tak ma dużo zabiegów z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się, że przy RZS nie ma operacji, trzeba brać leki, ćwiczenia w przychodni na ugul-u (takie odciążające), pewnie jest i wersja 'domowa', takie odciążające to mogą pomóc, byle nie ćwiczyć, gdy boli. można i pójść do jeszcze jednego lekarza, ale co wtedy, gdy jego opinia i zalecenia będą sprzeczne z tymi wystawionymi przez lekarza prowadzącego, ale spróbować można. możecie też zapytać lekarza co myśli o czymś takim http://xeniapolska.com/tag/zwyrodnienie-stawow/ . ciekawa jestem jakie to te buty? a co do orzeczenia o niepełnosprawności to znajdź w swoim mieście siedzibę komisji ds. orzekania i tam na pewno udziela Ci informacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...