Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "Zdolny Maluch"

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,
jesień zbliża się dużymi krokami, więc z tej okazji organizujemy dla Was konkurs :) Tym razem nagrody ufundowało Wydawnictwo Skrzat, a są nimi 3 zestawy książeczek "Zdolny Maluch" - to książeczki edukacyjne dla najmłodszych. Pozwalają one przede wszystkim rozwinąć zdolności manualne dziecka i poszerzyć jego wiedzę o otaczającym świecie, a rodzicom dają informację o umiejętnościach zdobytych przez malucha.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Zdolny%20Maluch_konkurs.png

Co zrobić, aby jeden z 3 zestawów był Wasz?

Zadanie konkursowe:
Wykorzystaj znaki jesieni (np. kasztany, orzechy, żołędzie, liście) i stwórz ze swoim dzieckiem niepowtarzalne ludziki :) Ogranicza Was tylko wyobraźnia :)

Macie czas na przesyłanie prac (zdjęcia prac do 1 Mb, w wątku konkursowym) do 10 września.
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na forum i dopiero wtedy dokonać zgłoszenia.
Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.
Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wraz z synkiem (3 lata) nazbieraliśmy w lesie liście. Po powrocie do domu synek od razu zaczął tworzyć :) Spacer po lesie bardzo mu się podobał dlatego postanowił zrobić drzewo. Sam namalował brązową kredką pień i koronę a później dokleił liście.
Później postanowiliśmy zrobić również pare zwierzątek - Filipek każdy listek smarował klejem, ja przyklejałam bo miał całe ręce w kleju.
Nasze prace tak się nam spodobały że postanowiliśmy zrobić wernisaż i powiesiliśmy je w oknie. Zwiedzający wystawę (tata i babcia) byli zachwyceni :)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15828.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15829.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15830.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15831.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15832.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15833.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15834.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś był dalszy ciąg jesiennych inspiracji przyrodą :) Z kasztanów i żołędzi Filipek (3l) postanowił zrobić zagrodę dla koni i jeźdźców. Zrobiłam synkowi dziurki i buzie koników i ludzików, a synek sam robił ręce, nogi i łączył wszystko w całość :) Później rozpoczęło się zaganianie koników do zagrody, niektóre tak szybko galopowały że połamały nogi ;) Ale zapałek mieliśmy spory zapas :)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15846.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15847.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15848.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15849.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj byliśmy na spacerku a dzisiaj powstało nasze jesienne miasteczko, w którym mieszka wąż i różne kasztanowe i żołędziowe ludziki wg pomysłu Stasia :))

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16068.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16069.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16070.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16071.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto nasza Pani Jesień z koszyczkiem jabłek i małym dzidziusiem:-)Wykorzystałyśmy kasztany,żołędzie,liście,chmiel,zapałki i plastelinę.

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16072.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16073.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16074.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kubuś (4latka) z pomocą mamy wyczarował Panią Jesień z kolorowych liści, szyszki i jarzębiny. Zrobiliśmy również mini-zoo z żołędzi i kasztanów... pieska, myszkę, sowę i pszczółkę.

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16138.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16139.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16140.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16141.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz maluszek jest jeszcze za mały na ludziki, dlatego postanowiliśmy w inny sposób wykorzystać dary jesieni. Z kartonu wycięłam drzewo - przynajmniej taki miałam pierwotny zamiar ;), wyszło jak wyszło ale liczą się chęci! :), na które nakleiłam taśmę dwustronną. Kilka dni podczas spacerów zbieraliśmy rzeczy, którymi można by ozdobić nasze drzewo i tym sposobem znaleźliśmy jarzębinę, kwiaty cyni i aksamitki, gałązki jodły, suche igły świerku, kwiaty i liście octowca i liście paprotki. Gdy wszystko było przygotowane poprosiłam moją córkę aby ozdobiła nasze drzewo i przyznam, że dawno nie widziałam jej tak zaangażowanej. Do tego te miny gdy badała rączkami różne kształty zebranych przez nas roślin i jej okrzyki gdy zakomunikowała, że gałązki kłują. :)
Być może praca nie jest zbyt piękna ani efektowna ale bardzo, bardzo twórcza. Pomysł zrodził mi się gdzieś w głowie ale już wiem, że na pewno jeszcze raz go wykorzystam.

Na zdjęciach Natalka, 2lata i 8 m-cy

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16180.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16181.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16182.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16183.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto nasze stworzenia! Starsza córka zrobiła żołędziowego pieska i jego pana, a młodsza z moją pomocą wbiła w żołędzia wykałaczki, założyła kapelusiki i wbiła w dojrzałe, soczyste jabłko:)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16191.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ahoj przygodo!
Oto grupa trzech śmiałków:
- zręczna i bardzo oddana swemu panu gąsienica,
- dzielny kasztanowy rycerz z magicznym lassem, które złapało już nie jedno smoczydło
oraz rączy rumak w jarzębinowej koronie zawsze skory do pościgu:))
Zawsze gotowi do działania: uwalniania kasztanowych księżniczek z jesiennych wież, rozwiązywania największych tajemnic oraz poznawania świata!:)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16224.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z moją córcią skorzystałyśmy z troszkę innych " darów jesieni" ponieważ, jesień to przede wszystkim czas zbiorów wielu cennych i smacznych warzyw oraz owoców. W związku z tym postanowiłyśmy skorzystać z kapusty (która jest m.in jesiennym warzywkiem) i stworzyć jeżyka, którego również najczęściej można spotkać na przełomie jesieni.

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16227.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...