Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zdolny Maluch"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,
jesień zbliża się dużymi krokami, więc z tej okazji organizujemy dla Was konkurs :) Tym razem nagrody ufundowało Wydawnictwo Skrzat, a są nimi 3 zestawy książeczek "Zdolny Maluch" - to książeczki edukacyjne dla najmłodszych. Pozwalają one przede wszystkim rozwinąć zdolności manualne dziecka i poszerzyć jego wiedzę o otaczającym świecie, a rodzicom dają informację o umiejętnościach zdobytych przez malucha.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Zdolny%20Maluch_konkurs.png

Co zrobić, aby jeden z 3 zestawów był Wasz?

Zadanie konkursowe:
Wykorzystaj znaki jesieni (np. kasztany, orzechy, żołędzie, liście) i stwórz ze swoim dzieckiem niepowtarzalne ludziki :) Ogranicza Was tylko wyobraźnia :)

Macie czas na przesyłanie prac (zdjęcia prac do 1 Mb, w wątku konkursowym) do 10 września.
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na forum i dopiero wtedy dokonać zgłoszenia.
Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.
Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Odnośnik do komentarza

Wraz z synkiem (3 lata) nazbieraliśmy w lesie liście. Po powrocie do domu synek od razu zaczął tworzyć :) Spacer po lesie bardzo mu się podobał dlatego postanowił zrobić drzewo. Sam namalował brązową kredką pień i koronę a później dokleił liście.
Później postanowiliśmy zrobić również pare zwierzątek - Filipek każdy listek smarował klejem, ja przyklejałam bo miał całe ręce w kleju.
Nasze prace tak się nam spodobały że postanowiliśmy zrobić wernisaż i powiesiliśmy je w oknie. Zwiedzający wystawę (tata i babcia) byli zachwyceni :)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15828.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15829.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15830.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15831.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15832.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15833.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15834.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15835.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziś był dalszy ciąg jesiennych inspiracji przyrodą :) Z kasztanów i żołędzi Filipek (3l) postanowił zrobić zagrodę dla koni i jeźdźców. Zrobiłam synkowi dziurki i buzie koników i ludzików, a synek sam robił ręce, nogi i łączył wszystko w całość :) Później rozpoczęło się zaganianie koników do zagrody, niektóre tak szybko galopowały że połamały nogi ;) Ale zapałek mieliśmy spory zapas :)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15846.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15847.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15848.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_15849.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasz maluszek jest jeszcze za mały na ludziki, dlatego postanowiliśmy w inny sposób wykorzystać dary jesieni. Z kartonu wycięłam drzewo - przynajmniej taki miałam pierwotny zamiar ;), wyszło jak wyszło ale liczą się chęci! :), na które nakleiłam taśmę dwustronną. Kilka dni podczas spacerów zbieraliśmy rzeczy, którymi można by ozdobić nasze drzewo i tym sposobem znaleźliśmy jarzębinę, kwiaty cyni i aksamitki, gałązki jodły, suche igły świerku, kwiaty i liście octowca i liście paprotki. Gdy wszystko było przygotowane poprosiłam moją córkę aby ozdobiła nasze drzewo i przyznam, że dawno nie widziałam jej tak zaangażowanej. Do tego te miny gdy badała rączkami różne kształty zebranych przez nas roślin i jej okrzyki gdy zakomunikowała, że gałązki kłują. :)
Być może praca nie jest zbyt piękna ani efektowna ale bardzo, bardzo twórcza. Pomysł zrodził mi się gdzieś w głowie ale już wiem, że na pewno jeszcze raz go wykorzystam.

Na zdjęciach Natalka, 2lata i 8 m-cy

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16180.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16181.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16182.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16183.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16184.jpg

Odnośnik do komentarza

Ahoj przygodo!
Oto grupa trzech śmiałków:
- zręczna i bardzo oddana swemu panu gąsienica,
- dzielny kasztanowy rycerz z magicznym lassem, które złapało już nie jedno smoczydło
oraz rączy rumak w jarzębinowej koronie zawsze skory do pościgu:))
Zawsze gotowi do działania: uwalniania kasztanowych księżniczek z jesiennych wież, rozwiązywania największych tajemnic oraz poznawania świata!:)

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16224.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja z moją córcią skorzystałyśmy z troszkę innych " darów jesieni" ponieważ, jesień to przede wszystkim czas zbiorów wielu cennych i smacznych warzyw oraz owoców. W związku z tym postanowiłyśmy skorzystać z kapusty (która jest m.in jesiennym warzywkiem) i stworzyć jeżyka, którego również najczęściej można spotkać na przełomie jesieni.

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16227.jpg

monthly_2014_09/konkurs-zdolny-maluch_16228.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...