Skocz do zawartości
Forum

Czym kierujesz się w wyborze szpitala?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

wybierając szpital kierowałam się kilkoma aspektami
1. pracownikiem szpitala jest moja pani doktor prowadząca ciążę
2. opinie co do opieki w czasie i po porodzie - nie tylko te z internetu ale także znajomych i rodziny
3. sprzęt jakim dysponuje szpital oraz stopień referencyjności - można sprawdzić w internecie - polecane to te z II i III stopniem
4. Warunki pobytu pacjentek
5. w dużej mierze także podejście do szpitala w mojej miejscowości - niestety opinia, warunki i moje odczucia po wizycie tam są traumatyczne

Szpital w którym kobieta ma rodzic powinien dawać jej poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że zarówno ona jak i jej dziecko są pod doskonałą opieką.
Wiele kobiet jeszcze zwraca uwagę na możliwość otrzymania znieczulenia - bezpłatnie/płatnie oraz podejście personelu szpitala do tej kwestii oraz możliwość porodu w wodzie...
Na ten temat warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym który w tej kwestii może dużo podpowiedzieć i na pewno będzie chciał by kobieta trafiła w doskonałe ręce podczas porodu

Odnośnik do komentarza

1.odległość od domu;)
2.odległość od specjalistycznego szpitala (w razie czego)
3.opinie o szpitalu,warunkach,atmosferze (od koleżanek,które tam rodziły plus profilaktycznie sprawdzenie aktualnych rankingów porodówek w danym województwie)
4.na podstawie wizyty w szpitalu-ok miesiąc przed pojechałam obejrzeć blok porodowy,oddział noworodków itd,zostałam oprowadzona,wysłuchałam różnych opowieści,już sobie wyobraziłam,jak tam rodzę:)

Rodziłam w niewielkim szpitalu powiatowym,luksusów tam nie ma (porodów w wodzie,zzo,pokojów jednoosob czy łazienek w pokojach nie uświadczysz),ale przemówiło do mnie to,że przyjeżdżają tu rodzić kobiety z Wrocławia.choć u siebie mają sporo szpitali,a także kobiety z moich okolic (choć mamy też szpital powiatowy z podobną porodówką).

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...