Skocz do zawartości
Forum

Różnica między przyjęciem weselnym a weselem


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie rozróżniam:) na wszystkich zaproszeniach pisze się, że zapraszamy na przyjęcie weselne, które odbędzie się coś tam coś tam, nie spotkałam się z taką formą, zapraszamy na wesele, które odbędzie się...dla mnie to jedno i to samo i niezależnie od ilu osób i do której godziny...dla mnie to podobnie jak ślub i uroczystość zaślubin...albo ceremonia zawarcia związku małżeńskiego...

Odnośnik do komentarza

U mnie również wesele i przyjęcie weselne to synonimy. Stosuje się je zamiennie. Nie ma znaczenia, o której jest impreza, gdzie się odbywa i ile jest zaproszonych gości. Inni robią kameralne spotkania po ślubie, a inni organizują imprezę z pompą na 200 osób, ale w obu przypadkach jest to ciągle wesele, tudzież przyjęcie weselne ;)

Odnośnik do komentarza

My mieliśmy przyjęcie zamiast wesela. Zaprosiliśmy tylko rodziców i najbliższych znajomych, razem z nami cała impreza zamknęła się w 20 osobach, goście zjedli pożywny obiad, była zimna płyta, ciasto, zamiast dj wzięliśmy nasz komputer, internet i każdy na youtubie włączał sobie ulubiona piosenkę i wierzcie mi, nie nie grzał krzesła, wszyscy się świetnie bawili.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie przyjęcie weselne to obiad, tort, desery, jakaś zimna płyta. Bez tańców, wszystko trwa maksymalnie kilka godzin, np. do 22, z gości jest tylko najbliższa rodzina. Wesele natomiast to nasza tradycyjna polska zabawa dla ciotków i pociotków ;) - zespół lub DJ, tańce, zabawy, kilka dań ciepłych, impreza kończy się nad ranem :) ja miałam wesele, moja koleżanka samo przyjęcie - i szczerze mówiąc nie wiem, która wersja jest lepsza. Zależy od indywidualnych decyzji i oczekiwań :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...