Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbiettaa

Jula pamiętasz jak kiedyś zdesperowana poszłam spać do innego pokoju A on z tatusiem przespal bez problemu. Od wtedy zaczął lepiej spać w nocy. Później zaczęłam go uczyć zasypiać bez cycka. Tzn najpierw trochę possal A później przytulanie i spanie. Po powrocie z pracy przekupilam go bajkami. Wiem mało wychowawcze Ale cel uświęca środki.
Nawet ja jeszcze nie wierzę że już tydzień bez cycka zaliczony. I nie wierzę że nawet tak gładko poszło. Jeszcze tydzień temu bym nie uwierzyła w to.
Za to Jula gratuluję odpieluchowania.
A pytałaś o mleko. Nie Wiktorek nigdy nie pił innego mleka niż moje. Tzn jada kaszke mleczno zbożową bobovita 4 owoce.
O i tu się odniosę do pytania co je. A więc kaszke rano i wieczorem. Koło 11 jakieś owoce jabłko banan. Z tego co wiem to babcia przemyca mu pączusie lub rogaliki.
Koło 15 obiad albo zupa albo drugie.

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbiettaa

Jula pamiętasz jak kiedyś zdesperowana poszłam spać do innego pokoju A on z tatusiem przespal bez problemu. Od wtedy zaczął lepiej spać w nocy. Później zaczęłam go uczyć zasypiać bez cycka. Tzn najpierw trochę possal A później przytulanie i spanie. Po powrocie z pracy przekupilam go bajkami. Wiem mało wychowawcze Ale cel uświęca środki.
Nawet ja jeszcze nie wierzę że już tydzień bez cycka zaliczony. I nie wierzę że nawet tak gładko poszło. Jeszcze tydzień temu bym nie uwierzyła w to.
Za to Jula gratuluję odpieluchowania.
A pytałaś o mleko. Nie Wiktorek nigdy nie pił innego mleka niż moje. Tzn jada kaszke mleczno zbożową bobovita 4 owoce.
O i tu się odniosę do pytania co je. A więc kaszke rano i wieczorem. Koło 11 jakieś owoce jabłko banan. Z tego co wiem to babcia przemyca mu pączusie lub rogaliki.
Koło 15 obiad albo zupa albo drugie.

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbiettaa

Juli trzymam mocno kciuki za was.
I nie myśl że on już zapomniał. Codziennie robi podchody i próbuje dorwać swój cyc. Ale teraz już się nie poddam.
Co do imprez to w sobotę mam studniówkę syna więc tam muszę stać na straży. Ale za tydzień mamy pożegnanie koleżanki z działu więc kto wie ?

Odnośnik do komentarza

Dostałam powiadomienie na pocztę, że Ela coś napisała i musiałam tu zajrzeć! Przeczytałam półtorej strony, resztę obiecuję doczytać później! Ela, Wiktorek mocarz daje radę bez cysiaka? Brawo! I jeżeli dobrze zrozumiałam - Justynka Panifiony straciła jedynkę??? ooooooj!!!! małą twardzielka!
Dobra wróżko, i Ty tutaj nadal ;) cieszę się!
A u nas - ja kończę 33 tydzień, kolejna panienka ;) Antoninka codziennie grzecznie maszeruje do przedszkola, a tam trochę rozrabia, odmawia jedzenia zup i marchewki... ;( za to uwielbia wszystko co słodkie....niestety... nasze ambitne plany pt."zero słodyczy" odeszły w siną dal jakiś rok temu....
poczytam Was jeszcze trochę i coś naskrobię!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Ela będzie dobrze ;-) jak tylko Ty nie ulegniesz to już raczej pełen sukces ;-) nocki się poprawiły i możesz wrócić na łóżko? Czy dalej oddzielnie?
Mój zakończył okres spania w łóżeczku i wrócił na nasze.. ehh.. konsekwencja u rodziców leży :-) domaga się nowego większego łóżka.. ale czy to nie ściema tylko nie wiem :-)
Dzięki za odpowiedzi co do jedzenia. Pediatra nasza stwierdziła, że faktycznie ubogie menu, ale że pewnie zacznie jeść jak do przedszkola pójdzie, bo z dziećmi całkiem inaczej niż z mamą, której można grymasić, no ale zobaczymy, gdzie tam wrzesień :-)
Zaleciła nam jednak logopede, bo wg niej za mało mówi, także chyba muszę zacząć szukać jakiegoś sensownego.. choć wszyscy wkoło mówią, że ma jeszcze czas i to tylko wywalanie kasy, no ale zobaczymy, bo szkoda mi go jak czasem się denerwuje jak chce coś przekazać, a nie umie i płacze. Korzysta ktoś z Was z logopedy? Jakie efekty i zachowanie dziecka na zajęciach?
Rusanka gratuluję córeczek ;-) i szybkiego porodu życzę ;-)

Odnośnik do komentarza

Cześć. Jestem mamą chłopca z 04. 2015 r i czasami Was podczytuję. Chciałabym kilka zdań do mam dzieci które nie mówią. Z moim małym poszłam do logopedy jak miał 20 miesięcy bo nie wypowiadał ani jednego słowa. Na zajęcia chodziliśmy 4 miesiące dwa razy w tygodniu. Dla małego to była zwykła zabawa. Ćwiczyłam z nim też trochę w domu. Efekt niesamowity- na drugie urodziny mówił pełnymi zdaniami. Teraz powie absolutnie wszystko. Umie opowiedzieć całe historie, zadaje miliony pytań. Świetnie się czuje wśród dzieci w każdym wieku bo bez problemu się z nimi porozumie. Naprawdę bardzo polecam bo dla dzieci takie zajęcia to czysta zabawa (polecam jednak jakiś doświadczony ośrodek A nie logopedę z przypadku )A pomoc dla dziecka ogromna. Wiadomo że trzeba poświęcić trochę czasu i pieniędzy Ale to procentuje. A poza tym mnie nie przekonuje teoria że trzylatek który prawie nic nie mówi nie ma żadnych problemów bo ma przecież jeszcze czas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Agam99 dzięki za info, logopeda umówiony ;-) a mogę wiedzieć jaka u Was była diagnoza czemu nie mówi?
Pola śpisz czy pierogi lepisz, że forum stoi? :-D
Jeśli chodzi o mleko to jakie piją Wasze dzieci? W sensie do płatków czy kakao, 3,2% czy inne, czy tylko jeszcze te sztuczne? Bo my nigdy sztucznego nie piliśmy, a teraz pije takie jak my już :-) ale może coś źle robię, poradźcie :-)

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Nowa gorzej...Zamarzam;) słońce dzis u nas świeci jak szalone i mróz tez szaleje do tego ten wiatr...;) brr.... czuje sie jakby było minus 20 a nie minus 10:D a tak na serio to jakoś mi humor ostatnio siadł..ale juz sie poprawiam:) w ubiegłym tygoniu byłam u lekarza rodzinnego i dała mi skierowanie na gastroskpie wiec boję się to i pisac nie moge;) do tego wczoraj miałam umówiona wizyte u onkologa bo z dr cos tam niby na piersi wyczułysmy niby nie( ale lepiej dmuchac na zimne) ale była kolejka na milaird osób i wyszłam jak po godzinie dalej lekarza nie było, bo dojezdza 100 km. umówie sie prywatnie na usg, trudno niech strace;p także do 1 lutego zejde na zawał przez gastroskopie, tzn samo myslenie;p
A pierogi..mniam...tak lubie a taaaak mi sie nie chce robic:P musze do Amellek wpaść jak Jej Mama bedzie, wtedy zawsze pierogi sa:D
co do mleka u nas pijemy 2%i zimne i podgrzane. Sztucznego Iza tez nie pije. No i narazie poddałam sie tylko 3 razy na cyca.;)
Agamm super, że u Was takie efekty rewelacyjne! :)
Rusanka u nas plany bezłodyczowe tez padły dawno temu..ale jak mogłoby byc inaczej jak i matka i ojciec to słodyczożercy? mieliśmy plan chować sie w piwnicy.. no ale nie wyszło:D
Elu i jak studniówka?:) poloneza to bym zatanczyła...:D
Asik, Emka, Tanna Odezwijcie sie Dziewczyny:)
Amellek też Cie do tablicy wywołuje!!!!:)
Miłego i ciepłego mimo mrozu dnia! :):)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

hej :) zajrzałam w okolicy Świąt ale posta nie dodało :(
Chciałam się pochwalić że nasza mała Ola wyskoczyła z brzucha w sylwestrową noc - 22:08 :D miałam skurcze od ran, od 17 regularne. Przed 19 byliśmy w szpitalu. Skurcze co 2,3 min a na dole zero akcji. Zrobili cc - bo pierwsze miałam cc. Także załapała się Panienka na 2017 :P

Cudna jest i kochana ale niestety jakieś problemy z brzuszkiem - dziś pół dnia płakała a ja razem z Nią. Mąż w domu to ogarnia Kacperka ale nie wiem co będzie jak zostaniemy sami :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Ela - wow!!!! Gratulacje :D napij sie dziewczyno w kóncu :D

Juli - powodzenia w odstawianiu :)

Panifiona - biedna Justysia - tak mi Jej szkoda :(

DObra Wróżko cieszę się że Odsetka grzeczna :) i mam nadzieję że z Agatką wychodzicie na prostą :)

pola - matko -10? ja od Sylwestra prawie nie wychodzę i nie jest mi bardzo smutno :P nie lubie zimy :) dużo zdrówka - i nie nakręcaj się - będzie dobrze :* ale sprawdzić trzeba!

Mleko daje 3,2 albo 2,0 co tam Mąż kupi - takie w butelce.

Ja też myśle o logopedzie - Kacperek siorbie śline fuj i mówi dużo ale po chińsku, wielu głoseknie wymawia. Poprosze pediatre o skierowanie a jak nie to pomyślę nad prywatną wizytą.

Ja też uwielbbiam pierogi - najbardziej mojej mamy :D

Rusnaka - trzymam za CIebie mocno kciuki!

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbiettaa

Wow !!! Hanka05 GRATULACJE!!!
Pochwal się córeczką.
No to się napije za wasze zdrowie :-)))
Rusanka odzywaj się częściej do nas.
Pola za twoje zdrowie też się napije :-)))
Wiktorek jeszcze nie odpuszcza i całuje mnie i woła mniam mniam ale ja już się nie poddam.

Odnośnik do komentarza

Hehe Wiktor mocarz :-) cwane bestie te chłopaki ;-)
Polaa weź nie pitol, gdzie tam guzki, Izunia wszystko wyssie i nic nie wyjdzie ;-) stresu przed nie zazdroszczę, oby jak najszybciej było po! łącznie z dobrymi wynikami na wszystko!
Hanka gratulacje! Ogarniesz na pewno, teraz jeszcze dochodzisz do siebie, ale za chwilę ruszysz pełną parą i nawet męża nie będziesz potrzebowała do dzieci ;-) co innego do siebie ;-)
Agamm dzięki za odpowiedź, nawet nie znałam, że może być taka nadwrażliwość i stąd kłopoty z mową, teraz też czekam z niecierpliwością na naszą pierwszą wizytę. Napisz proszę jak przygotować dziecko do tej wizyty? Czy mówić, że Pani będzie się z nim tylko bawić i rozmawiać? Czy bardziej sensownie, że sprawdzi buźkę oprócz zabawy?
Ela szalej a co ;-) tylko przypominam, że po takiej przerwie to człowiek baaaardzo "ekonomiczny" jest hehe (jeśli wiesz co mam na myśli :-p)
Dzięki za odpowiedzi mlekowe ;-)
A na ospę szczepicie? Czy znowu jestem opóźniona? :-D

Odnośnik do komentarza

Hanka ale mialas sylwestra!!teraz to beda huczne!!gratulacje!!!Oli sie spieszylo I na 2017 chciala sie zalapac.dasz rade nawet bez meza.kobiety maja wielozadaniowosc we krwi.
Ela....nie musze chyba pisac ze zazdroszcze.ale juz pare dni zapomina jak wracam z pracy.przed snem I w nocy bedzie najgorzej.
Rusanka ale wiadosc!!!oby ciaza byla bezproblemowa.zdrowka.super ze coraz nas wiecej
Pola az chyba sama pojde sie przebadac.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Hanka jeszcze raz gratulacje! Ola Ślicznotka bedzie najmłodsza w klasie ;) i najpiękniejsza po Mamusi!! Z Kacperkiem na pewno Dacie sobie super radę jak jyz Sami Zostaniecie- bedzie dobrze! A co do zimy ja tez nie lubię - ale cóż, jak to mówią taki klimat:D dzis caly dzień pada śnieg wiec chociaż krajobraz piękny :) gorzej z drogami :P 40 na liczniku i można szaleć :D
Ela Pij Pij, za zdrowie to przeciez trzeba:D ja właśnie pije Gripex, to Ty chociaż lepsze trunki Wybierz :D Silna Jesteś z tym nieodpuszczaniem, brawo!!:)
Nowa, to ja wiem ze tam nic nie wyjdzie, ba! Nie ma prawa:D dzis dzwoniłam sie rejestrować to nawet nikt nie odbieral- takze nie chca mnie nawet widzieć :P ale jak to P mówi, niech ktos inny tez sobie pomaca;);)
Na ospę nie szczepiliśmy. Chyba się zdecydujemy jak by Iza szla do przedszkola (kiedykolwiek to nastąpi) i jesli jeszcze to będzie możliwe :D
U mnie mówienie o logopedzie nie działa :P może niewyraźnie mowie:D:D
Juli, jak juz po pracy zapomina, to trzeba być myśli zw będzie tylko lepiej! Trzymam za Was kciuki:)a badać sie trzeba, zatem do dzieła ;)
A ja dzis byłam na akupunkturze. Pierwszy raz w życiu:P znajomi zachwalają ze i na stres i na wątrobę super , wiec spróbuje kilka razy :)
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbiettaa

Hanka Ola cudna a Kacperek jaki dorosły ja bym mu tu dała z 5 lat.
Nowa myślę że będę bardzo ekonomiczna bo póki co 2% smakowe piwo tak mi zaszumialo ze boje sie probowac dalej :-)))
Kurczę muszę i ja mojego postraszyc tym logopedą. Bo gada jak najety ale nie po naszemu.

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbiettaa

Julianowa. Spróbuj dac mu cyca wieczorem i jak będzie już śpiący to zabrać i pobawić się w usypianie z przytulaniem. U nas ta zabawa wypaliła i w końcu udało się usypianie bez cycka. Długi proces ale efekty są. Po pracy był telefon zamiast cyca. A w nocy jakos samo poszlo.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Hanka, jakie cudowne zdjęcie :-) ślicznie!
A ta akupunktura wcale nie jest taka brrrr:D tylko mi np stopy zdrętwiały ;)
Elu 2% to juz jest moc:D dzis Masz to pożegnanie koleżanki? Jesli tak to udanej imprezki!:)
Asik Jetta a Wy gdzie?:) Odezwijcie się :)
A ja dzis pól dnia z Tesciowa spędziłam - taki przeddzień Babci. Fajnie byli bo nawet na sankach jeździłyśmy :P raz jedna z Iza na sankach, raz druga i sie ciągałyśmy nawzajem;)miałam dzis robic pierogi bo mi Nowa smaku narobiła :D ale jutro Teściowa ma zrobić :P to się wycwaniłam:P:P
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Hej:)
U nas poczatek tygodnia fatalny- Iza rozpoczela go wymiotami od rana:| lekarka juz mnie szpitalem tez zdazyla postraszyć takze jak taki bedzie caly tydzień to o ja..... Weźcie Napiszcie ze u Was super tydzien sie zaczął to i na mnie moze przejdzie :D
Dobrej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...