Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)
Jak tam pogoda u Was? U nas od rana skwar a od popoludnia leje i leje i konca nie widać :-o Jednak przed burza udalo mi sie wynieść wode konewką z baseniku ,po 4 rzedach schodów w te i we wte milion razy bo wody mi bylo szkoda....:D Iza pochlapala się w czysciutkim wypucowanym baseniku z 10min...a roboty bylo z dobra godzinę- weź i sie nie zdołuj:P
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaa05

hej :)
Ela ale szaleństwo :D baw sie dobrze nad morzem :*

Amellek -ja też bym odpuściła Mężowi Jego życie - jak On nie chce to nic nie pomoże. Sąsiadów współczuje za to domu zazdroszcze - oglądam sobie co jakiś czas i się ślinie ;)

Kacperek wyzdrowiał - za to mnie poskładało. Od soboty miałam zawalone zatoki, od niedzieli temp 38 st :( a że 13 tc to tylko apap. Poniedziałek też był słaby, nawet się do lekarza wybrałam a to mi się nie zdarza - ale Pani dr zaleciła inhalacje i rozłożyła ręce bo ciąża. Na szczęście od wczoraj temp odpuściła i jest lepiej ale glowa boli mnie non stop od soboty i mam już dość słaby nastrój :(

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaa05

Pola - my mamy basen jeszcze w szafie :) w czerwcu nie wyciągałam bo bałam się że się przed wyjazdem rozchoruje, a teraz ie ma pogody :p nie chce narzekać - ale caly rok człowiek czekana wakacje - a tu zamiast słonecznych weekendowych wypadów nad jezioro i grilla jest deszcz,zimno i choroby :P

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny propo pogody to nie chce mi się nawet pisać dno totalne. Człowiek czeka na wakacje a tu cały czas leje u mnie na działce to tak ziemia nasiąka że jak chodzę to się zapadam fuj. My na szczęście zdrowi ale przy takiej pogodzie rożnie może być . Co do sąsiadów to wspolczuje bo tez mam nieciekawych są takimi osiedlowymi wodzirejami złażą się do nich wszyscy i przez to mam taki hałas że okna trzeba latem zamykać żeby dzieci uśpić.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Hanka Biedulku:* choroby , gorączki nie dość ze normalnie zmora to w ciąży przekleństwo:| mam nadzieje ze głowa juz mniej boli:) na marne pocieszenie dodam ze od 2dni tez mnie glowa, u mnie chyba od gwałtownych zmian pogody.
Cp do baseniku- Wyciągaj z szafy!chociaż popatrzeć jak jest napompowany :D mpj Wujek wystawił wlasnie na początku czerwca i bardzo dobrze zrobil bo Maluchy chociaż troche sie wyszalały :)
A u nas pogoda wczoraj o dziwo uchowalo sie bez deszcze, za to dzisiaj leje jak z cebra. Przyjechalla do mnie moja Kolezanka i będziemy pewnie przez 2dni w domu siedzieć a miałyśmy w planie długie spacery z wózkami ;)
Asik z tym błockiem na działce to tez nienawidzę takiego taplania - u nas po zimie jak byl duży poziom wody tez tak nasiąkł brzeg ze przechodząc nie raz lądowałam na ziemi, cala utytłana a o suchych butach można bylo zapomnieć.
Miłego i choć odrobine słonecznego dnia!!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Oj to lato w tym roku to kapryśne! Wczoraj lalo i wiało ale dziś juz słonko - i tak ma zostać!!!
Wczoraj z Iza pieklysmy ciasto- sernik z brzoskwiniami, wg degustatorów pyszny;)- o efektem pieczenia oprócz wypieku bylo sprzatanie kuchni. Iza plus mikser i masło rowna sie tragedia :D
Nasi Znajomi juz pojechali- krotka ale fajna odskocznia- pośmialiśmy sie, powspominaliśmy:) i przypomniałam sobie jak to jest jak kupa wylewa sie z body :P:P Ich Córeczce ząbki idą :D
Dobrej nocki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki :)

Chyba macie rację, żeby odpuścić z tym paleniem męża. Sama widzę, że to mnie wykańcza psychicznie. Ale ciężko odpuścić, jeśli kilkoro moich znajomych umarło właśnie z powodu papierochów :(
Z miłych rzeczy, to naszym "sympatycznym" sąsiadom zazieleniła się woda w basenie, bardzo ładny widok, lubię zieleń :)

Pola, już się martwiłam, że gdzieś się zgubiliście na tych rowerach ;) U Was chyba znowu lepsza pogoda niż u nas, bo my dzisiaj mieliśmy mało słońca, ale o dziwo nie padało. (Edit: właśnie zaczęło lać, ale już jest jutro, więc jeden dzień był bez opadów)
Sernik z brzoskwiniami - mniam. Na pewno był pyszny. A za mną chodzi kruche ciasto z malinami i jagodami pod kokosową pianką, tylko u nas jagody drogie :(
Czekam na fb na zdjęcia z Twojego ogrodu, na pewno masz tam pięknie.

Hanka, jak tam samopoczucie? Mam nadzieję, że już lepiej. Mnie też w ciąży z Martynką dopadły chore zatoki i pamiętam ten koszmar. Byłam tak przytkana, że nie czułam ani zapachów, ani smaków i ledwie słyszałam. Ratowałam się ziołowymi inhalacjami z termosu.U nas też basenik (a nawet 2 bo były w promocji) jeszcze w szafie.
Z tym mieszkaniem w domu jednorodzinnym, to nie zawsze jest tak kolorowo. Ciągle jakieś pilne remonty, dużo sprzątania, koszenia. Jesienią i zimą wszędzie błoto i toksyczny smród z kominów sąsiadów, bo palą byle czym.

Asik, no to też masz niefajnie z tymi sąsiadami. Przez takich dziadów mysimy się kisić latem w domu przy zamkniętych oknach, żeby mieć ciszę w domu.

Juli, na pewno będzie Wam się fajnie mieszkało. Z siostrą za płotem zawsze raźniej. Zazdroszczę takiego sąsiedztwa.

Ela, jak tam nad morzem? Chłopaki dają mamie odpocząć?

Idą upały, więc udanego tygodnia Mamuśki :)

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Amellek ciacho z malinami i jagodami a do tego kokosowa pianka?!?!?!omg!! Ja nawet nie wiem jak wygląda taka pianka ale ślinka mi leci na sama myśl!! Jagody drogie w tym roku wszędzie, bo pomarzly kwiaty podczas tych przymrozków - tak słyszałam w radio. Ale pan leśniczy mówił tez ze jak jagodziniaki wypoczna to na drugi to będzie więcej jagód - oby miał rację!marza mi sie pierogi z jagodami...mniam:)
U nas dzis pogoda ni tl dobra ni to zła. Do poludnia padało, potem słońce sie zlitowalo i wyszło :D
Co do domów to o tak- remonty to duży minus, a praktycznie co roku cos do zdobienia - jak nie malowanie płotu, to malowanie dachu etc. Jednak i tak odśnieżanie jest chyba największy wyzwaniem :D
Emka co u Was?
Dobrej nocki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki :)

Do nas wróciło lato, dzisiaj było milutko i cieplutko :) Szkoda, że już zapowiadają na jutro burze. A jak u Was?

Pola, ja jeszcze nigdy nie piekłam tego ciasta, tylko natknęłam się na przepis na fb i aż się obśliniłam. Może kiedyś odważę się upiec, ale w moim piekarniku mało co się udaje, więc może wyjść drogi zakalec. Nie dość, że owoce drogie, to jeszcze masło coraz droższe, a ja nie uznaję margaryny. Wrzucam link, może któraś z Was upiecze i opowie, jak smakowało :) http://kamira90.blogspot.com/2017/07/letnie-ciasto-jagodowo-malinowe-pod.html?m=1
Póki co zajadamy się z Martynką jagodami i malinami do śniadania: chleb z twarożkiem, miodem i owocami smakuje prawie jak ciacho :)

Miłego letniego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Amellek jestem w szoku!! Ty o tak wczesnej porze na forum?;) ;)
Ach narobiłaś mi smaku na te maliny a u nas 5 na krzyż na krzakach to i jak cos sie pojawi sie Iza zjada:D a Jadłaś żółte maliny?
Ja ostatnio ciasto robiłam z margaryna a masę sernikową z masłem wiec tak poł na pół :P
U nas dzisiaj ez słonecznie ale troszkę wietrznie, wiec od razu wersja lato z klimatyzacją ;)
Jutro przyjeżdża mój Brat z nowa Dziewczyną i najgorsze jest to ze ja poprzednią bardzo lubię a juz do tej jestem troche negatywnie nastawiona...ech.. Mam nadzieje ze jakos sie dogadamy, bo zawsze lepiej jak sie w Rodzinie lubi:P
Dobra Wróżko co tam u Naszych slodkich Siostrzyczek?:)
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Wakacje pelna para na forum;) ale troche ruchu by sie tu przydało :D
Mój Barat juz przyjechał i obawy okazaly sie niesłuszne - bardzo mila jest nowa Sympatia:)
A jutro kolejne emocje- moi Rodzice przezdzaja:D w sobotę ruszamy cala Familiją na wesele:)
Izie albo będą szły piątki albo zeby bolą - pokazuje ze boli Ja cos w buźce, na zabku nic nie widać, na dziąśle tez nic- takze pożyjemy zobaczymy co to będzie.
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mimi2805

Postanowiłam napisać to może ruszy coś i Pola przestaniesz w końcu pisać sama do siebie :) więc trochę o nas. Jestem mamą majowej Melańki która miała być lipcowa lecz stan przedrzucawkowy robi swoje i mieliśmy w domu wczesniaka 1600g i 45cm. Na chwilę obecną jest wszystko super choć kontroli było co niemiara. Mamy też syna 9lat starszego więc taka dwójka jedynakow ale to plusy i minusy. A mała super nadrobila i wszyscy się dziwią że to wczesniak. Z mową u nas tak sobie podstawy i początki lub końcówki wyrazów a że jeszcze jestem z nią w domku to jakoś się rozumiemy. Dobre za chwilę się konczy i czas wracać do pracy a mała niestety do żłobka. Boję się bo nie lubi nowych miejsc a do nikogo nawet innego na kolana nie pójdzie. Będzie się działo:( z jedzeniem tak sobie obraziła się na wszystko i zostaje sucha bułka makarony rosół i zupa pomidorowa czasem ziemniaki jakiś owoc. Przeciwieństwo brata. Wychodzą nam ostatnie piątki górne i mam nadzieję że na jakiś czas spokój chociaż nie wiedziałam nawet że idą dolne. Rozpisalam się trochę ale postaram się pisać i udzielać częściej. Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Mimi witaj :) jak fajnie ze się Odezwalas :D dobrze wiedzieć ze nie pisze sie samej do siebie:):) jak najczęściej zapraszam do wpisów - troche konkurencji by mi sie przydało :D
W domu Masz prawdziwa Siłaczkę, brawo! Do tej pory świetnie sobie Radziła, wiec pewnie i żłobek szybciutko rozpracuje i będzie dobrze:) moze nawet z jedzeniem sie poprawi jak będzie towarzystwo? :)
Ach zazdroszczę takich bezobjawowych piątek! Oby i u nas nic oprócz tego lekkiego placzu nie było. Zreszta nie tylko u nas, ale u Wszystkich Majówkowych Maluchów :)
U nas dzis juz impreza- Iza szaleje z Babcia i Dziadkiem ;) mój Tata kupił lalkę Masze bo ostatnio razem tak oglądali i myślał ze rzuci taka prawie 30letnia po mojej Siostrze ale gdzie tam! Nawet teraz do łóżeczka te swoja " lala" wzięła :) ma jeszcze taka szmaciana lale z ktora uwielbia jeść - ta lala bardzo dobrze zna sue z pralką :D
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mimi2805

Wszystkie majoweczki pewnie na urlopach :) cisza ale co się dziwić jak tak czas ucieka i goni. Dziś też podczas wygłupów z małą uswiadomilam sobie że ten czas tak ucieka więc muszę ją wycałować i wytulić za wszystkie czasy bo podrosną i dooopa koniec :( teraz syn 11 latek to twierdzi że mama siare mu tylko robi całymi dniami z kolegami i hmmm koleżankami... Gdyby nie młoda byłabym samotna hehe. A Melka śpi bo dziś był dzień bez drzemki i choć takich nie lubię to jednak wieczorem padła. Jej ulubione buju buju zaliczone wiec dzien udany :) ciekawe co jutro z pogoda bo coś te wakacje w kratke

Odnośnik do komentarza

Mimi witaj wsrod majoweczek! Fajbie ze sie odezwalas! :-)

Pola dobra robota z tym podtrzymywaniem forum! Musisz sie wziasc za organizacje majowkowego spotkania...moze sie uda!

U nas wszystko ok. Dziewczyny w domu bo przedszkole zamkniete caly lipiec. Bylysmy w pl ponad 2 tyg. Bylo cudownie choc pogoda nie rozpieszczala! Dziewczyny zadowolone az nie chcialy wracac do domu.
W no upaly skandynawskie czyli 20-25 st i piekne sloneczko! Takich wakacji tu jeszcze nie pamietam! Najlepsze lato od 10 lat ;-) Jezdzimy nad morze, dziewczyny juz hebanowe...mama jak rak z luszczaca sie skora :-) Postaram sie czesciej pisac! ;-)

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

Witam po urlopie. Wszystko co dobre szybko sie kończy ;-((( buuuu .... Kwaterkę nad morzem mieliśmy super. Ogromny ogród i plac zabaw, basen , trampolina do tego pokój zabaw w domu. Wiktorek nie chcial wracać. Ale ja tez nie :-) co do cycowania myślałam ze uda mi sie go odzwyczajac. A przez ten urlop wydaje mi się ze cycuje jeszcze więcej. Nie mam pomysłu.
W ogóle to witam nową majóweczkę. Fajnie ze pomożesz poli.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Julianowa

Kuźwa Ela a ja miałam nadzieję że napiszesz że Wiktor olał cycka na urlopie!!nie nie ma dla nas nadziei.trzeba ich zgłosić do AA Monaru i wszędzie gdzie tylko mozliwe.my ruszamy nad morze za dwa tygodnie i jedziemy z moją siostrą.i sprzedam dzieciaki na jeden wieczór bo muszę z mężem iść chociaż na spacer tylko we dwoje.bo chyba się rozwiedziemy jak tak dalej pójdzie.boze jak ja podziwiam ludzi którzy mają więcej niż 1 dziecko.trojka to już dla mnie hardcore.
Pola a czy Iza już się odstawiła?

Odnośnik do komentarza
Gość Mimi2805

Jestem jestem i tak sobie myślę że nie zazdroszczę Wam tego od-cycoszenia od-smokowania bo nie znam tego bo cyca sama odrzuciła a smoka uwaga uwaga w ogóle nie miała!!! A starszy do 4lat nie potrafił się z nim rozstać. I jak tylko widziałam już po urodzeniu że nie chce to dla mnie był szok bo jak? Jak ja ją uspie czy uspokoje. Jak można żyć bez smoka??? No ale to jakoś naturalnie samo przyszło. Jedne co walczymy teraz to pieluchy. No koszmar. Bo woła siusiu usiadzie pospiewa lalala i wstaje i siusia obok. A jak nie ma pieluchy to tak wstrzyma aż z mężem nie założymy. Pocieszam się że idzie do żłobka to tam się nauczy.
Ale pewnie jak u wielu z Was brakuje chwil we dwoje. Naprawdę. Młody 11lat Mela 2 no i kiedy tu się gdzieś wyrwać. Opieki do dzieci żadnej. Teście bleee długi temat wnuczki nie znają. Moi kochani rodzice 100km od nas i choć każdą wolną chwilę chcą z nami spędzać to i tak dość mają zmartwień. Tata walczy z chorobą ale to też na inny temat. Więc jak tu wyrwać się choć na spacer we dwoje. Śmieje się do starszego że my na impreze a on zostanie i popilnuje hehe. Ale poważnie ciężko jest a jak pójdę do pracy to niedziele nam zostaną. Musimy coś wymyślić nie ma co. Rozpisalam się Wam trochę po trochu o sobie.
A tak w ogóle to dziękuję za miłe przyjęcie. Szkoda że tak późno tutaj trafiłam ale dobre i to.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;)
Witam nową majóweczkę!
Czytam co u Was ale b.bliska osoba, jest poważnie chora i się martwimy. Po za tym mój teść zmarł i jakos tak beznadziejnie jest.
Nawet nie chce mi się wyjeżdżać na urlop..
A młody dokazuje ostro, nie mam sposobu jak go wcześniej kłaść spać...poza tym jest przesłodki.
Ela Wiktor wie co dobre hehe
Pola masz u mnie pyszne ciacho za reanimowanie majówek :-)
Asik co Was?
Dobra Wróżko jak dziewczyny? Grilujecie w ogrodzie?
Emagdalenka fajnie że urlop się udał, pogoda w pl koszmarna.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jestem i czytam ale nie zawsze mogę napisać. Serdecznie witam nowa majóweczke.
Ela nie potrafię sobie wyobrazić że moja Marysia nadal doi tym bardziej że jak widzi że odciągam mleko to mówi ble, ale myśle że u nas bedzie podobny problem z odstawieniem butli. Ponieważ odkąd skończyłam rok temu karmić ją cycem to zasypia z butla:/
Natomiast mój mały juz 5 miesiąc pije moje mleko z butli i nie dostaje smoka od urodzenia bo tez nie był nim zainteresowany. Trochę mam wyrzuty sumienia bo trochę dla własnej wygody tak to ułożyłam no ale nie wyglada na nieszczęśliwego wiec staram się o tym nie myśleć.
I UWAGA UWAGA MARYSIA ODPIELUCHOWANA.
Po prostu wyciągnęliśmy nocniki moja córcia spojrzała ściągnęła majtki i zrobiła siusiu. Teraz wola na kibelek nawet jak ma pampersa. A na pietrze gdzie nie ma nocnika kładzie sama deskę dla dzieci na sedesie i wchodzi na podest i siusia. Myśle że wreszcie dojrzała do tego i teraz juz wiem że przy kolejnym dziecku tez poczekam aż samo bedzie gotowe. Oczywiście raz czy dwa dziennie zdarzają się wpadki ale na zakupy czy podróż tez nie zakładamy juz pieluch. Pampersy zostały tylko na noc ale na razie prawie ich nie moczy i woła siusiu zaraz po przebudzeniu. Jestem mega dumna i zadowolona że obeszło się bez większych stresów.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Emagdallenka tylko sue cieszyć ze w NO takie piękne lato- ja jestem tak opalona ze nawet w nocy swiece na biało i wszystkie komary do mnie jak ćmy do lampy:D jakbym sie opalała tez bym byla spieczonym rakiem, takze piąteczka :D super, ze urlop sie Wam udał - wcale sue nie dziwie ze Dziewczyny nie chciały wracac:D
Z tym spotkaniem bedzie trzeba pomyśleć:) i nie wątpię żeby Nam sie udało :D najlepiej gdzies nad morzem:P
Elu ja tez bym nie chciała wracac z takiego miejsca- super ze tak Wam się trafiło :) to mieliście warunki all exlusive:D basen dla dzieci czy taki full opcja? Ja najlepiej plywam po warszawsku ale basen robi wrażenie na mnie:D
Mimi jak to mówią: Lepiej późno niż wcale:) super, ze Jesteś, nieważne ok kiedy:) a z nocnikiwaniem to na pewno w żłobku Melanka szybko załapie - u nas jak Iza z wnuczka sąsiadów razem sue taj uczyły to jedna druga naśladowała i tak naprawde co chwile na nocniku siedziały - bedzie dobrze!
Z tymi chwilami we dwoje Masz racje - my z P tez bardzo malo czasu mamy tylko dla siebie, bo po pracy on dalej przy domu pelno pracy, bardzo późno kończy i często ja z Iza juz śpimy. Chciałam na pizze chociaż iść ale Rodzice za krótko byli a u Teściów nie zostawie:P poczekam jak Ma.a przyjedzie na dluzej moze wtedy chociaż taki spacer we dwoje, jak Piszesz:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Juli no co Ty! Iza tez sie nie poddaje:D nie chce być gorsza od Chłopaków ;) tak 4 -5 razy w ciągu dniu, w nocy tylko blogi sen:)
I podpisuje sie pod stwierdzeniem i chyle czolo przed Rodzicuelkami wiecej niż jednej Pociechy!!!:)
I Wy tez nad morzem.. Ech nie przepuszczę P jak mnie chociaż na będę dzień nie zabierze- tez chce troszkę jodu!!!:) na 5 rocznice ślubu cos mi sie należy przecież ;)
Sorki ze dzis tak na raty odpisuję :P chce dzis pobić ilość postów w ciągu dnia;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...