Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Ela, Filip jest z 20.05 i dopiero 4 dni po urodzinach zaczął stawać przy meblach. Teraz próbuje zrobić jakieś kroczku przy ławie lyb kanapie. 23 byliśmy u neurologa i też powiedziała, że jeśli dziecko raczkuje i siada samo, to ma czas na chodzenie do 18 miesiąca. Filip ma minimalnie obniżone napięcie mięśniowe, ale podobno jest to w granicach normy fizjologicznej i jak zacznie chodzić, to zniknie. A podobno dobrze, jeśli za szybko dziecko nie chodzi z uwagi na kręgosłup.
Emka, gratuluję synka, bo nie miałam okazji. Super, że będzie parka :). A Gabryś to śliczne imię.
Filip lekko przeziebiony. Dostał syropy do picia i jest masakra. On za cholerę nie chce ich brać. Każda próba aplikacji konczy się histerią i klejącą matką, dzieckuen i podłogą.
Jutro jadę kupić smoczek do apkikacji leków. Albo będzie brał leki, albo przynajmniej może zrazi się do smoka.
Miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza

Gabryś -ładne imię ale ile razy próbuję przymierzyć je do mojego dziecka to mi tak jakoś nie leży, nie pasuje. Nie wiem dlaczego. Może z czasem mi się zmieni ale wątpię, skoro w pierwszej ciąży nie przeszło.

Attka zdrówka dla Filipa.

Ania, spóźnione życzenia dla Paulinki. Samych radości :-)

Ela, moja chodzi od kilku mies więc nie do mnie pytanie. Mam znajomą i jej synek jest starszy o 5 mies i chodzi za rączki. Sam nie. Ale u niego zdiagnozowali obniżone napięcie mięśniowe dopiero w 8 mcu. Jego starsza siostra zaczęła sama chodzić w 2, 5 roku bo też pediatra zawalił. I u nich to jest późno i widać to w ich rozwoju bo jak dziecko się porusza to lepiej i samodzielnie poznaje świat. A to z kolei wpływa na rozwój. Ale na czworakach też dziecko się porusza i poznaje świat. U nich to z raczkowaniem też jest problem. Więc wy macie jeszcze czas i nie ma się co martwić. Ale popytać zawsze warto.

A tak z innej beczki to jadę w sobotę nad morze ale to już chyba pisałam. Sory zapominam się :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Hej:) Iza dziś chodziła - u mnie w śnie:P w realu to tylko przy meblach i za rączki i to koniecznie obie. Jeszcze sie w życiu nachodzą Maluszki to po co już sie męczyć";)
A ja usłyszałam od kolegi komplement ostatnio mówi "czesc ale schudłaś" ja juz urosłam prawie do nieba ale zaraz spadlam w dol bo ostatnio sie widzieliśmy jak bylam w 9mscu:p prawdomówny chłopak ;)
Pisze tego posta od 18:40 juz myślałam ze nie skończę :P
Dobrej nocki!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie parę dni a tutaj ciężko nadążyć co się dzieje i u kogo. :) Urodziny naszych pociech już przeszły, więc mamy już drogie Mamy roczniaki! :) U mnie Kubie piąty ząb się pojawił, dwójeczka dolna prawa. A dziś mamy maraton płaczu, wychodzimy z kolejnej wirusówki. :( Ale już teraz miejmy nadzieje tylko lepiej. Chodzi przy meblach ten mój szkrab i coraz bardziej zaczyna wymuszać płaczem, krzykiem. Ehh cwane me dzieci. :)

Nie wypowiem się na temat każdej z Was kochane bo mam tylko chwilę jak śpi Kuba i pranie się jeszcze nie zrobiło. :)

Odnośnik do komentarza

Siemka dziewczyny, nie odzywalam się ze 100lat lub dłużej z jednej strony dlatego że ciągle łazimy po dworze a z drugiej jak mam coś zrobić na moim telefonie to dostaję szewskiej pasji więc tylko przeglądam Inatagrama :D Jak któraś ma to dawać nick :)
Na forum dalej jak w rodzinie czasem słodko czasem ostro tak ma być bo inaczej nuda :P
Gratulacje dla Emki chłopczysia, cudnie ci się złożyło :))
U nas bardzo fajnie mija czas, wiosna i lato są suuper. Mój Piotruś już chodzi, zaczął puszczać maminą rękę parę dni przed urodzinkami a teraz biega i lubi jak go gonię :) Szukamy sandalkow, Lasocki chyba najtańszy, wie ktoś coś?
Zazdroszczę tym, którym dane będą wakacje w tym roku. Gdybym miała możliwości to bym brała młodego za granicę,dzieci łatwo się przystosowuja, dałby radę :)
A ja niedługo idę do siostry na imprezę bo 18lat skonczyla i się kurczę zastanawiam co ja będę z bandą 18latkow robić jak ja nawet niepijąca ^^

Odnośnik do komentarza

Ola_1992 Sandałki Lasockiego są w cenie średnio 55złotych w CCC na Annopolu - wyprzedażowy sklep. :) Ja tam kupuję buciki dla Kuby, ale nie zawsze jest rozmiar i nie jest taki wybór jak w stacjonarnym sklepie, ale zawsze warto spróbować.
Myszeczka: nie martw się każde dzieciątko rozwija się w swoim tempie i to jest całkiem normalne. U mnie Kuba nie chciał siadać, ale ja spokojnie czekałam. A teraz jak się rozpędził to jedno po drugim robi. :)

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko, to jeszcze nie ten dzień :-)
Usiadłam napić się gerbatki w przerwie na pakowanie. Mam całe łóżko zasypane rzeczami które zbieralam cały dzień i świadomość że to jeszcze nie wszystko. Teraz myślę jak to sprytnie spakować bo jutro jedziemy nad morze w 2 auta. 2 ciężarne 2 dzieciaki i 2 mężów. Po kilku dniach mężowie wracają do wlkp i zostanie nam 1auto w które trzeba będzie spakować 2 ciężarne 2 dzieci i ich klamoty. Z tego wynika że dziś mogę zapakować tylko pół bagażnika :/ uff

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Hej:) DW, ja się melduje! U nas tez bez zmian. Hm.. Chociaż nie wiem czy Iza z dnia na dzień nie robi się wredniejsza i sprytniejsza:P
Ola 1992 na tej imprezie będziesz ich pilnować:D takie przygotowanie do imprez naszych Pociech;) a tak na serio na pewno będzie fajna imprezka:)
Antossia krzyk czy też wrzask i płacz to u nas juz sposób komunikacji- niedługo zakupię chyba zatyczki do uszy:P mam nadzieję ze niedługo minie bo mąż i tak mówi ze mi aparat sluchowy potrzebny;)
Dobrej nocki. Ja idę dalej Pottera oglądać. Tak są takie domy gdzie Euro sie nie ogląda :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko, jeszcze chyba nie ten czas. Ja z pytaniem do Ciebie, specjalistki chustowej. Ponieważ mój książe nie chce już się nosić wmei tai na brzuchu, a na pkecy nie umiem go wrzucić, wymyśliłam sobie chustę kółkową do noszenia na boku. Trochę o tym poczytałam, ale nie wiem, na jaką się zdecydować, żeby nie zabijała ceną. Znalazłam almelle za jakieś 150 (decoraliki) i amazonas za 100 (allegro) . Ktorą z nich polecasz?
A tak w ogóle u nas młody wyzdrowiał, chociaż nie wiem po czym, bo większość leków albo wypluł albo w ogóle nie udało mi się ich podać. Taka wyrodna matka jestem. Dlaczego nie robią wszystkiego w czopkach albo kroplach, tylko w tych oblesnych syropach, ktorych ja sama nie cierpię.
Dzisiaj w nocy moje dziecię od 1 do 3 non stop miało jakiś problem, a od 2 do 3 jego rozwiązaniem były ręce i kolana nieprzytomnej matki. Masakra. Teraz drzemka, zobaczymy jak długo.
Emka, zazdroszczę wyjazdu, ale pakować też się nie cierpię. Na ostatnim wyjeździe z małym byłam corsą, więc wiem ci znaczy ograniczenie w pakowaniu. Ja wybieram się za 2 tygodnie nad morze.
Zmykam ogarniać chatę. Buziaki dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza

melduje się i ja :)
Emka- miłego wyjazdu :)
pola - u mnie też mało piłki, tylko te mecze co Polska gra ale to akurat ja też lubie oglądać :)

A u nas tak - w poniedziałek Miś się przewrócił i ułamał ząbka :( we wtorek wstał z temperaturą więc wiozę go do mamy - po drodze płacz, skręcam na najbliższą stację a tam podwójna ciągła, policja, 200zł. Temperatura była 2 dni,później wysypka więc znów lekarz - diagnoza - choroba bostońska. Do tego chyba zęby bo się mega ślini. Jeść nie chce, na szczęście nie gorączkuje już. po drodze zaliczyliśmy stomatologa - na szczęście nic poważnego się nie stało - dentystka pofluorowała żeby zabezpieczyć. Także tak się bawimy :p

Odnośnik do komentarza

Hej:) Emka ja Was podziwiam! 2 kobitki i jeszcze tyleeee Dzieci! Szacun! A jeszcze większy za pakowanie:P ja mam 30km do domu rodzinnego i często jeżdżę a nasz bagażnik za każdym razem wygląda jakbyśmy gdzieś na rynek jechali ciuchy i zabawki sprzedawać :D a tak w ogóle to ja też chcę nad morze...:D z moim P może za 10lat dojedziemy;)
Hanka my w ogóle nie oglądamy żadnych meczów:D po co sie denerwować?:P a Wy macie ten tydzień rak szalony ze dobrze ze się już kończy!! Biedny Ząbek:*
A ja jutro idę na parapetówkę do Siostry. Będziemy my i Nasze 2 Babcie i Dziadek także szalona impreza przed nami:D
Dobrej nocki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

Emka- podziwiam :D ja jak jadę na łikenda do rodzicieli to sąsiedzi pytają czy się wyprowadzam :D
Hanka- co ty piszesz?! Co to za cholerstwo?? Kurde-muszę komp odpalić i poczytać :O Jejuńku- trzymam kciuki by Kacperek był już zdrowy i cholerstwa się go nie imały :***

Ola-jak imprezka? Poszalałaś? :D
Attka- moja pierwsza chusta to była almelle. One w dobrej cenie są i same chusty też fajne. Tylko pytanie czy dasz radę w kółkowej Fi nosić? Ciężar się inaczej rozkłada i mnie np plecy i bark bolą po chwili. My cały czas w chuście lub ostatnio w nosidle. Majtaj w razie W w wózku jeździ ;)

Hałs co u bliźniaczki?????????????????? ZIelona????
HELLLLOOOOOŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ maaaaaatki?????!?!?!?!?!?!?!?!!!

W końcu w czwartek Dobranocka ma dla nas czas :D ale się napalam-oby COŚ z tego wyszło :D najwyżej olejemy jej rady- dobrze że nie za drogo se liczy ;)
Jeszcze półtora miesiąca-i jak siebie nawzajem nie wykończymy i nie rozwiedziemy- to wprowadzamy się do domku. Tyle nerwów nas to kosztuje że już mnie nawet nie cieszy :/ FUCK...

ołwer!

monthly_2016_06/majoweczki-2015_48802.jpg

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Hello mamusie od kilku dni mamy 9 ząb lewą dolną 4 okupiona płaczem i strasznym bólem. Chwilowo jest ciut lepiej ale chyba nie za długo. Dziewczyny ja już nie wyrabiam czy u Was też te chodzace szkraby o wszystko się obijają? Co chwilę gleba albo gdzieś przywali i płacz tak mi jej szkoda pełno siniakow a najczęściej obrywa główka. Niby chodzi już stabilnie ba biega nawet a takie kolizje stwarza.
Dobra wróżko jakie wy piękne z Dorotka. Myślę ze dobra nocka wam pomoże i pisz koniecznie co i jak . Ja muszę sama sobie poradzić z naszymi nockami bo na nasze zadupie to pewnie nie przyjedzie.
Hanka jak Kacperek? Lepiej już? Większość dzieci tak łapie te chorobska na początku czy to w żłobku czy w przedszkolu.
Emka udanego wypoczynku i pięknej pogody.
My za tydzień jak będzie ladnie też na camping jedziemy. Muszę się zresetować od świata bo nerwy mi wysiadaja.
Attka to niedobrze że Filipek nie chce leków problem jak cholera. U mnie 3 lekomanow od małego tylko dziobki otwierali żeby jeszcze dać syrop.
Ola my też mamy lasocki kids i są bardzo fajne. Zuzia zasnela to lece młodego z religii odpytac bo sobie biedak przypomniał że musi coś jutro zaliczyć. Rychło w czas

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Czesc! Ja ostatnio tylko w pracy mam chwilke zeby zajrzec i kliknac! Dzuewczyny w domu szaleja, spac nie chca tylko buszuja po ogrodzie i przekopuja piaskownice :-)

My weekendy w ogrodzie lub nad morzem bo tu z kazdej strony woda.

Co do butkow to mamy ecco...tu sa to najtansze buty dla dzieci :-/

Moja w chuscie wcale teraz nie chce. Ona wszedzie na kolanach a matka tylko spodnie ceruje, klei laty lub kupuje nowe :-(

My za 3 tyg wakacje w pl. Troche w Wawie i kilka dni w Zakopcu. Ciesze sie strasznie!!! Musze tylko namowic Klaudie do chusty bo inaczej chyba tylko po krupowkach polazimy :-( Fajne byloby nosidlo turystyczne ale ciut drogie na taki krotki wypadzik.

Dominika...na fb jest milion dziewczyn z takim nazwiskiem. Zaprosic musisz mnie ty...Magdalena Ehirim.
Milego dnia mamuski! :-*

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :)

U nas czasu brak bo Hania chora :( W czwartek byliśmy na szczepieniu ale ze przeziebiona to nie szczepilismy. Pani doktor nie dała tez żadnych leków (wit C). W sobotę juz była masakra wiec pogotowie. Zapalenie gardła, zatok i górnych dróg oddechowych. Antybiotyk :( W środę idziemy do przychodni do naszej pediatry i mam nadzieje ze będzie juz ok.
Jeszcze T wyjechał dzisiaj z pracy i nie będzie go do czwartku :( A mialam jechać na dzialke do rodziców na ten tydzień a tak to teraz siedzimy a domu obydwie chore( bo mnie Hania zarazila).

A z innej beczki to za 2 tyg mam wypad w góry ( 5 mamusiek) koleżanki z pracy zaplanowaly wyjazd na 4 dni (pt-pn) same bez dzieci i mężów. Bije się z myślami co robić? Czy jechac, czy dam radę bez Hani tyle dni. Mąż będzie miał wolne i tesciowa z nimi będzie, ale boję się strasznie :( No cóż mam jeszcze trochę czasu do zastanowienia.

DW doooomek hmmm... tez mi się marzy, zobaczysz przeprowadzicie się i będzie git :)

Emagdalenka zazdroszczę wszędzie wody :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Ewelusik u nas zabudowana piętka. Buty kupuje tylko z "zółtą stopą" bo nie ufam tym nie rekomendowanym przez ortopedów :/ i mamy piękne różowe aurelki ze skóry (ale drogie cholerstwo 120zl)

Rzadko bywam ostatnio ale pamietam o Was!
Cięzko na kompa wejsc bo J. chce na nim od razu cos robic!

Od kilku dni moja J chodzi! 5-6 kroków umie zrobić bez trzymanki. Jest tak tym podjarana ze nie spi mi ostatnio w nocy a zasypia w ogole po 22-23 zeby o 2 juz byc wyspaną :/
Poza tym 8 zębów na liczniku od dawna ale widze ze nowe wychodzą. Ślina leci pełną parą!

DW - PIĘKNE WY! powodzenia z wykańczaniem wiem, że to wykańcza.. U nas powoli do przodu. 3 lampy kupione :D (z czego 2 nie działają bo chyba nie jest dobrze prąd poprowadzony do kabli?!) takze jest git.

Do pracy nie wracam ale sobie dorabiam od jakiegos czasu poznym popoludniem. M wraca o 17 a ja o 17.15 wychodze i wracam o 20.

Poza tym nie mam ostatnio natchenienia na gotowanie obiadow dla nas wszystkich :/ osobne obiadki dla j odpadają bo nie chce jesc, tylko to co my i koniec kropka. Wymyslanie posilkow juz mi wychodzi bokiem bo maruda ostatnio chleba nie, tylko to co na chlebie.. platkow nie. nawet z owocami.. uwielbia naleśniki ale jak urozmaicac diete dając nalesniki?!?! nawet placuszki z kaszy mannej juz sie jej znudziły :/ eh....

Musze isc od jakiego gin czy cos, bo nei karmie juz prawie 4 miesiace a mleko w cyckach caly czas sie robi...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Mam z zabudowana pięta, ale wydaje mi się że za gruba jest podeszwa i Hania nie chce w nich chodzić chyba za ciężkie dla niej. Bardzo dobrze jej się chodzi jak narazie w paputkach. Musze poszukać innych. Jak macie jakieś fajne do polecenia to będę wdzięczna. House fajne te aurelki no ale rzeczywiście cenę mają też sporą, ale dla małej nóżki to moze warto zainwestować. A jaki masz model?

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Myslalam ze forum beze mnie padnie haha a nie! Chwala!!!

Primo! Pstryk w nos za ten jad! Co to za humory? Emka moze wydziwiac bo jej chlopak hormonami szejkuje a Wy nie!! Bo nie i koniec kropka.

Emka! No super! Graaaaatulacje ;*

Dw pieknescie ! A to ogrodek juz domowy? Pozdrawiamy buziaaaaki! Jak tam zeby? Wyszly juz?

Tyle tematow ze nie pamietam.
Mam nowy szajsofon. Z okazji ze i tak go rozbije za miesiac wzielam najtanszy chinski internetowy tel z marketu i mi sie baaardzo podoba ;)

Tygrys jest mega! Chodzi po pare kroczkow, rozumie duzo,umie bardzo duzo, jest mega slodki i kochany. Jak chce mleka to wlazi mi na kolana i palcem pokazuje piers i mowi mniam hahaha poza tym jest juz komunikatywny w miare. Rano jak nie moge sie zwlec z lozka to mi przynosi stanik albo skarpetki hah i wola mamaaa mamaaaa mamaaaaa

21 lipiec- do pracy. Na rano. Dol jak ch....

Buziole!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

DW - teraz cieżko ale jeszcze chwila i będzie pięknie :) czizys jak ja Ci zazdroszczę domku!!! I piękne Wy :) i daj znać co dobra nocka na Wasz przypadek ;)

Ewelusiek - zdrówka dla Was!!!

Emagdalenka - ale Wam fajnie :) my na weekendy chorujemy ale każdy spędza wolny czas tak jak lubi ;)

Zielona - haha czasem najtańszy najlepszy ;) grunt ze wróciłaś! Dawaj na fB :))) super ze Tygrys już taki ogarnięty :) mój lata po domu i piszczy ;)

Anela - u nas to samo - ciagle sie o coś przewraca, tak mi go szkoda :( ale nie upilnujesz. Zreszta denerwuje sie jak go trzymam za ręce.

Ja w końcu kupiłam sandałki z lasocki kids. Skórzane z usztywniona piętka, dość lekkie za 80zl. Łazi nie protestuje ;) Myślałam o jakiś emelkach ale drogie jak diabli a nie mam gdzie przymierzyć a przez neta nie kupie bo Misiu ma tak chuda stopę ze większość które mierzyliśmy za szerokie. Duzo dziewczyn na fB ma lasockiego i zadowolone :)

Kacperek ogólnie już zdrowszy, wysypka schodzi ale dzis zauważyłam kilka plamek na plecach - chyba sie przejdę do lekarza na kontrole. Nie wiem co robić z tym żłobkiem - walczyć dalej czy odpuścić o szukac opiekunki :/ na razie 3 tyg będzie w domu i zobaczymy.

Aaa zielona - poukłada sie z praca - początki są trudne ale będzie dobrze. A co z Tygrysem, jak wrócisz do pracy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...