Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki sorki chciałam zabłysnąć a tu zonk ;) fryz super bo nie tak krótko - u nas tez już by trzeba przyciąć ale mi szkoda tej szopy :p zawsze lubiłam facetów w długich włosach :D sandałki ładne, nawet je dzis oglądałam ale wydawały mi sie szerokie bo mój ma chude giry ale trza przymierzyć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Hej ciotki :-)
U nas ok. Idą kolejne ząbki i zasypianie i spanie trochę gorsze, ale nie ma co narzekać. A no i jedzenie też jest koszmarem, ale wiadomo, że to minie. Dziś z tego bólu lub swędzenia Lenka tak gryzla plastikową dzdzownice, że sobie usta rozciela. Zabawka juz w koszu. Poza tym wczoraj nam z wózka wypadła na spacerze. Ale matka zdzierajac kolano szybko złapała w locie dziecko i nie upadła na chodnik. Wyszło tatusiowe zaufanie do rocznego dziecka. Miałam zawał, dobrze, że nic się nie stało. Nie była zapieta bo po placu zabaw się nie da zapiąć, ale ja ją zawsze trzymam. A tatuś jej ufa. Albo my jesteśmy jakimiś wyrodnymi rodzicami albo nasze dziecko jest wyjątkowo ruchliwe bo zawsze coś się musi wydarzyć. Na ułamek sekundy nie można jej spuscic z oka. A ja po tym gipsie jestem przewrazliwiona, ale to dlatego, że już znam możliwości mojego dziecka.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Witamy się z Zuzieńką tzn ona śpi a ja też padam na pysk. Bez bicia przyznaję że nie czytałam forum kilka dni. Wpadam na chwilę żeby złożyć zaległe życzenia wszystkim roczniaczkom. Wielkie buziaczki :):):)
Od wczoraj oficjalnie chodzimy tak śmiesznie jak kaczuszka. W sobotę mamy imprezę roczkowa i cholery dostaję bo ma byc grill i cała reszta w ogrodzie a u nas pogoda jak w marcu ciągle leje od piatku i zimno cholernie. Nie chcę zmieniać koncepcji i nerwy mnie biorą. Noce u nas coraz gorsze te 3 mnie wykończą. Żel i paracetamol to podstawa. Dzisiaj nawet z drzemki wstała z płaczem po 15 min. Bidulka moja tak mi jej szkoda. Jeszcze raz ślemy wszystkim moc uścisków i życzymy dużo zdrówka

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Anela mam nadzieję, że pogoda Wam wypali i że nie trzeba będzie nic kombinować!Ja też szczerze mam już dość tej pogody i zimna. Przybija mnie strasznie.

Hanka baw się dobrze na wyjeździe. Odsapnij:*

Zielona jaki piękny fryz:)fiu fiu...

Dominika i naszego gnoma trzeba mieć na oku non stop ,bo głowa pełna pomysłów:)

U nas kataru ciąg dalsZy,ale za to wyszły kolejne dwa zebulki. Tylko martwie sie,bo ma jęczmień Oskarek koło oczka...:(poradzicie cos?
Poza tym jestem bardzo zadowolona z tej naszej niani. Oskarek czuje się tam jak ryba w wodzie.W czw zostaje na 9h...to pierwszy raz na tak dlugo,ale musi sobie poradzić, bo w pn zaczynam pracę. Będzie 8,5h dziennie.

Odnośnik do komentarza

Moje słodkie roczniaki :**** całuje mocno, ściskam całym serduszkiem i macham różdżką do was same dobre rzeczy :D:D:D:D duuuuuużo zdrówka i radości wszystkim życzę :***

Gratuluję pierwszych kroczków, pierwszych tortów, wróżb i dni w pracy :D:D:D

Przeleciałam Was pobieżnie :D:D i:
Zielona: przecież wszędzie pisze, że bierzesz udział w konkursie na najbardziej cierpliwą i wyluzowaną petentkę w urzędach!!! Poczekaj na nagrodę główną :D
Tygrys z grzywą rządzi :D:D:D jaki słodziak superaśny!!
House- jak tam rozterki? Już plan ułożony? :D J na pewno pomogła :)
Marti- ale Majeczka laseczka!! A babciowy prezent rewelacyjny-taki jak lubie :D
Tanna- gratuluję odwagi, dobrej nianki i pracy :D brawo Ty!
Emka- ale zazdroszczę podglądania Ludzika <3 achh jak ja to lubiłam! i jeszcze taaaki prezent!<br /> wypoczywaj ile wlezie- masz ode mnie usprawiedliwienie na lenistwo ;) Jacie-może się na Mikołajki z terminem załapiesz :D:D
Hanka- ale mi radochę sprawiłaś tym ogłoszeniem :D jeśli rok siedzenia z dzieckiem można podciągnąć pod 'dośwaidczenie w pracy w branży dziecięcej' to spełniam wszystkie wymogi :D dzięki :*** Kacperek z muchą jak milijon dolców :D:D I jak jego zdrówko?
Wisienka - podziwiam Cię! Na prawdę! I bardzo się cieszę, że powrót do pracy sprawia ci taką radość. To ważne by móc robić w życiu to, co się lubi :)
Dominika - po takim czymś chyba każda z nas włożyłaby dziecko w bańkę dmuchaną,a i tak dostawała zawał serca co rusz ;)
Anela- podobno na łikend ma być 25'C i słonko - looozik :D specjalnie dla Zuzinki :*

U nas MASAKRA PIŁĄ ŁAŃCUCHOWĄ!!! i to dosłownie! Z wyjazdu do teściów Odsetka wróciła tak okropna, że mam ochotę się zamknąć w szafie :P Pobytu z szanownymi rodzicami nie komentuję, bo by mi post przez wykrywacz przekleństw nie przeszedł ;)
Co najgorsze to: w niedzielę mamy lot, a do tej pory nie wiadomo czy polecimy!! Dorotka złapała przedwczoraj taką temp, że brykała jej pod 40'C! Pierwszy raz ever takie coś! I od tamtej pory nie śpi W OGÓLE! Ja chodzę jak lunatyk przy niej :( Czekamy na wyniki badań i info od lekarza czy można lecieć, ale i tak-jak będzie się zachowywała jak ostatnio to nawet nie będę pamiętała czy już lecimy czy wracamy ze zmęczenia O.o

Rusanka- wy już w PL?
Panifiona????

ołwer!!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam pytanie:
Powinnam ograniczyć kp jak chce zaciążyć... i lekarz zaleci przerwy minimum 4godz! Odsetka (zwłaszcza w nocy!) jak się dossa wieczorem to odpada tuż przed pobudką rano :( Jak wyjmę cyc to WOJNA na caly blok!!! I niczym innym jak cycem nie jestem w stanie jej uspokoic :(

Mamusie, które ograniczaly/ rezygnowały z kp - jak sobie radziłyście z protestami?

HILFE!!!!

---
EDIT:
Wy takie wózki drogie (spacerówki) kupujecie, a ja do Frania za 65zł na olx wyhaczyłam w super stanie :D Najwyżej w drodze powrotnej (nie wcześniej!) się rozpadnie :P

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

czytałam już kiedyś, jak lekarz wspomniał o tzn niepłodności laktacyjnej.
"Przystawiając dziecko do piersi wysyłamy do mózgu, a potem do jajników ważny przekaz:”spoko, ona karmi jeszcze dziecko ale grunt jest bezpieczny. Ruszajcie z produkcją”."
U mnie albo coś nie łączy na linii albo coś nie gotowe :( buuu...
Zostaje Franek i jego super moc ;)

Ale dziękuję Marti:*

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko dacie radę!Franek pomoże:)I będziesz ciezarowa:)

Jak patrzę jak Oskarek wyrósł już to zachciewa mi się dzidziola, ale jak tylko przypomina mi się jak dał nam popalić ze spaniem to myślę, że teraz ze trzy latamuszę się porządnie wyspać:):):).Poza tym chcę trochę popracować i pobyć między ludźmi,bo trochę mi tego brakuje. Może za dwa lata pomyślę.... Mój mąż jest jedynakiem i chce mieć jedno dziecko.... Ale ja uważam,że to głupi pomysł, bo ja mam 3 rodzeństwa:)

A Emagdalenka?Ewelina?Olki?Co u Was?

Odnośnik do komentarza

Sory jeszcze pospamuj :D
Tanna- ja tez mam 3rodzenstwa i bardzo nie chce żeby Odsetka była jedynaczka!
U nas, niestety, umiejętność samodzielnego zasypiania nie przełożyła sie na jakość snu w nocy :-( chyba że coś robię źle...
Zielona- ja dałam Odsetce szczoteczkę do zabawek. I nic nie robiłam, ale jak ja sama wzięła do ręki to biłam brawo i w ogóle radość. A jak włożyła ja do buzi to już w ogóle fun! I tak za każdym razem. Teraz co wlezie do łazienki to chce myć zęby :D i śpiewa : o o o! Szczotko, szczotko hej szczoteczko o o o :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dobra Wrozko jak chcesz to napisz jak ogarniasz Dorotke przed spaniem,jak się przebudzi w nocy itd. To może coś Ci podpowiem. U nas było ciut łatwiej, bo bez cyca, ale czytałam opinie dziewczyn karmiacych u dobrej nocki, że dzieciaki przestały się wybudzac i potrafią zasnąć bez tulenia do piersi. chyba, że to lubicie i tego potrzebujecie...Ale może warto byś troche odsapnela....

Odnośnik do komentarza

Dobra wrozko też chcę się tego dowiedzieć. Próbowałam tulic śpiewać dawać butelkę z ciepłą wodą/zimną wodą,nic nie mówić, włączać misia usypiacza. Nic nie pomaga rozbudza się i o spaniu możemy pomarzyć. Ja naprawdę lubię kp ale marzę o śnie. Po prostu śnie na jawie. Uwielbiam jak się wtula we mnie ale nie jestem już wstanie ogarnąć tych mocy. Są chłopcy którzy mnie potrzebują a ja padam na pysk. Dolna czwórka to jakiś armagedon u nas. Zuzia płacze z bólu i nic nie pomaga tylko cyc.
Zuzia też uwielbia mycie zębów moze chociaż ona będzie to robić już zawsze bez przymusu awantury i wyciagania z łóżka w pół śnie. Chociaż chłopcy też uwielbiali ten rytuał i nie wiem kiedy i dlaczego nagle zmienili zdanie ???
No i się zaczęło upadki wywrotki i inne nieszczęścia. Chyba będę jej zakładać kask bo tak się dzisiaj poobijala że aż strach. Kaczuszka mała a tak się cieszy że już sama może coś zrobić zobaczyć i nie musi mnie ciągnąć.
Muszę spać za 5 godz zadzwoni budzik. Nienawidzę go szczerze.
Tanna no właśnie już kombinuję z tym roczkiem że chyba przeloze na 26 tak jak wypada i będziemy wszystko razem świętować i roczek i dzień matki i Boże cialo. Niby ma być już cieplej ale deszczowo. A na jęczmień to zawsze złota obrączka się pocieralo ale to taki ludowy sposób. Okulistka mi kiedyś powiedziała ze podczas tego pocierania odblokowuje się jakiś kanalik i i dla tego jest poprawa. Ale nam przepisała jakąś maść. Chyba oxycort a ? Nie pamietam już bo to kilka lat temu było. Może Hanka coś doradzi bo ona pani od oczu to pewnie wie.
Hanka miłego wypoczynku.
Nadal nie widzę fotek !!!!! Chce zobaczyć tygrysa i Majke i wszystkie dzieciaczki.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

TANNA RATUJ!!!!
Zapadła decyzja, że korzystamy z DobrejNocki! NIE DA SIĘ FUNKCJONOWAĆ jak obecnie!!
Proszę napisz (nie działa mi wiadomość prywatna) tu jak wyglądała konsultacja, ile $ wyszło was to i czy bardzo ciężko było ;)

Jak ona nam pomoże i da JAKIEKOLWIEK rozwiązanie na 'człowieka-smoczka' to się podzielę :D
poczytałam opinie i jestem w szoku-jak to zadziała (i nie będzie to drastyczne dla dziecka!) to jej pomnik zrobię!!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko!ja tak na szybko. Skontaktuj się z Panią Nocka przez formularz, albo zadzwoń do niej. Numer znajdziesz w regulaminie. Ona wyśle Ci cennik na meila,bo jest kilka wariantów współpracy.Ogólnie nie jest mega drogi,a efekt murowany. Albo ja byłam taaka zdesperowana:):)jestem więcej niż pewna,że Wam pomoże i że będziesz w szoku. Jest niesamowicie ciepłą osobą. Rezultaty będą szybciej niż myślisz!powodzenia

Anela napiszę Ci później jak było u nas może coś pomogę. Narazie pedz. Na basen.

Odnośnik do komentarza
Gość Zielooona

Filip w roczkowa noc zrobił jubel do 2 ... Dzizys, nie chciał siedzieć, leżeć, nosić się tylko się kulac po lozku i siadać mi na głowę. No ręce opadają ;p

Jestem ciekawa pani nocki vol. 2 ;D Tanna zadowolona, zobaczymy czy Dorotka jej nie da podpalić ;p

Anela poka corunie ;) ja zdj widzę ;p

Przyjecie pierwsze urodzinowe czas zacząć ;) zaraz przyjdzie tygrysia dziewczyna ;D

Równie miłego dnia jak nasz!!! Baaj!!!

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my, przeczytałam na razie tylko kilka ostatnich stron ale czasu brak na wszystko, dobrze że u nas roczek przypadł w kwietniu bo teraz bym nie dała rady :(
Także składam najlepsze życzenia urodzinowe i te zaległe i te bieżące dla wszystkich cudownych majowych maluszków :*
Kuba nie przejął się nic a nic moim powrotem do pracy a u babci to jest mu jak w raju kury, króliki, osobisty plac zabaw itd...nawet się miałam chwalić lepszym spaniem (sam w łóżeczku do 4/5 a potem jeszcze się udawało do 7 mu dospać ale już wczoraj znowu coś się kręcił, także nie ma reguły ) niestety próchnica przeszła już na trzeci ząbek więc chyba zostaje mi albo siąść i płakać albo się z tym pogodzić że będzie chodził z czarnymi zębami bo takie się robią po lapisowaniu ;( jeszcze dopytam pediatry o jakieś badania czy może czegoś mu brakuje że te zęby takie słabe ;( a cyc u nas daje tylko po pracy i oczywiście w nocy wedle życzenia także zobaczymy jak ta moja laktacja jeszcze się utrzyma...
Dominika Kuba mi też wczoraj wylazł dołem wózka tzn pod tą barierką także skończyło się jego cudowanie i jeździ w pasach!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Dobra wróżko, u nas jak była końcówka Kp, to nie było żadnego buntu czy płaczu. Wszystko się odbywało na spokojnie i sukcesywnie, po prostu ograniczalysmy kp i pod koniec juz samo wyszło, ze nie przystawialam Hani. Ja tez czułam ze mam mniej pokarmu wiec to się stało naturalnie.
I od momentu kiedy ostatni raz kp- noce stały się po prostu niesamowite, fantastyczne i w końcu zaczęłam normalnie funkcjonować. Nie wierzyłam ze to kiedyś nastąpi, ale odżyłam i teraz jest naprawdę super, a Hania nie wyglada na zagłodzona, biedna czy zaniedbana, wręcz przeciwnie :)
Sylwiunia super ze Kuba sobie dobrze radzi, współczuje tylko tych problemów z ząbkami. Może to chwilowe.
Tanna trzymam kciuki za dobry powrót do pracy! Fajnie ze niania się sprawdza. Nasze dzieciaczki naprawdę sobie bardzo dobrze radzą pod nasza nieobecność. Ja tez mam troje rodzeństwa i tez uważam ze to jest super, chociaż wiem ze Hania będzie niestety jedynaczka. Ale nie można mieć wszystkiego.
Jak Hania miała mały jęczmień to tylko przecierałam oczko sola fizjologiczna, tak jak robię codziennie i samo przeszło. Pediatra tez mówiła ze można zastosować jakiś żel ze świetlikiem.
My w sobotę robimy roczek, bo ostatnio Hania była trochę przeziębiona. Poza tym u nas wszystko super, nie mogę na nic ponarzekać :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Magdalena skończyła w niedzielę rok
Szybko zleciło
Jest duża i fajna
Chodzi od 10 miesiąca, ma 7,5 zęba
je wszystko czasem marudzi ale zazwyczaj jest grzeczna
Roczek robiliśmy dokładnie w roczek wszystko wyszło świętnie dekoracje robiłam sama, tort też wyszedł super
Także my już po roczku
U nas wszystko dobrze
Pozdrawiam Wszystkie Maluszki
Tym które już zdmuchnely już pierwszą świeczkę i tym które dopiero to zrobią życzę Sto latek radości uśmiechu zdrowia i szczęścia
Mamą siły i wytrwałości i dajcie majowe dzieciaczki
Mama w dwupaku zdrowie i szczęśliwego rozwiązania
Pozdrawiam z Madzia
Ps Dobra Wróżko i Dorotko dziękujęmy za pozdrowienia
Zielinka przekazała

monthly_2016_05/majoweczki-2015_47852.jpg

monthly_2016_05/majoweczki-2015_47853.jpg

monthly_2016_05/majoweczki-2015_47854.jpg

monthly_2016_05/majoweczki-2015_47855.jpg

http://s1.suwaczek.com/201505154965.png
http://s4.suwaczek.com/200805014670.png
http://s7.suwaczek.com/200510284670.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wybaczcie ale czytalam na raty i malo pamiętam.

Zielona, Tygrys super w nowej fryzurze.

Dominika, ja zawsze zapinam małą w pasy. A co do tatusiow to się nauczyłam że jak mnie R próbuje przekonać do czegoś odnośnie Alicji i ja czuję że to nie do końca ok to mam słuchać siebie a nie jego. W końcu to ja spędzam z nią najwięcej czasu i pp prostu wiem. Dlatego tatuś niech działa jak chce dopóki ja czuję że robi dobrze.

Dw, dziękuję za dobre słowa. Trzymaj się kochana i ślę dużo dobrej i wytrwałości. OgranicAlam kp w kilku etapach. Jak nocki były tragiczne to założyłam sobie ze omine 1 karmienie. Pory nie były stałe wiec postanowiłam że między 0 a 2 w nocy nie kp i chocbym miała ja nosić i lulac przez to pół nocy to nie dam. Pierwsza noc płakała godzinę i usnęła. Oczywiście nisilam i tulilam. Drugą noc też się obudziła ale zasnela po 5 min bujania. Efekt, od wtedy mialam 3 h snu! !!

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Drogi etap to jak nie miałam owu przestałam karmić w dzień. Pierwsze karmienie było przed snem i przed kąpielą i w nocy do woli.
Trzeci etap był dla mnie najtrudniejszy. Z dnia na dzień przestałam kp w nocy (bo biorę luteine). Przygotowalam się na ciężkie nieprzespane noce placzi histerie. W sumie to znów tylko pierwsza noc była kiepska. Druga już znacznie lepiej. Jeszcze kilka nocy było słabszych ale ogólnie to było lepiej. Unikalam brania małej w pozycji jak do kp. W nocy tata robi rozwodniona kaszke którą podaje przez kubek z dzubkiem (bo butelka jest ble). Teraz budzi się raz na kaszke czasem tylko na smoczek i śpi dalej. Jest Duuuużo lepiej w nocy. A najciekawsze jest to że mała w ogóle nie tęskni za cyckiem. To ja to przeżyłam a po niej to splynelo.
Życzę żeby u was poszło sprawnie i bezboleśnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko , u nas noce poprawiły się dopiero tuż przed roczkiem. Zdarza się czasem tylko jedna (!!!!) pobudka. Może i Dorotka szykuje dla Ciebie taką niespodziankę? Jak dzisiaj się czuje? Co powiedział lekarz? Dorotka ma dobre wyniki? Wierzę, że Franciszek wstawi się do kogo trzeba i wrócicie "w komplecie". Trzymam mocno kciuki!
My wylatujemy do Polski dokładnie za trzy tygodnie. Trochę się boję, jak Antoninka zniesie podróż, ale wyboru nie mamy. Lecimy i już ;)
Ostatni tydzień codziennie biegalysmy do przychodni - bilans rocznika. Neurolog, ortopeda, okulista, laryngolog, a dziś zrobiłyśmy ekg. W przyszłym tygodniu jeszcze dentysta i będziemy mieć trochę spokoju. Moja panna waży 11kg i mierzy 79 cm. I biedna męczy się straszliwie z kolejnymi zębami,- chyba dolne 4, ale nie jestem pewna, bo nie chce pokazać, co tam się dzieje w buzi. Łapki cały czas grzebią w Ząbkach, ale tak aktywnie, że kilka razy doprowadziły do wymiotów.... :/ moje dziecko najchętniej je owoce i warzywa, a mięsem gardzi... Nie wiem, czy to przez zęby, czy rośnie mi mała wegetarianka;) aaaa u nas nastąpiło jakieś apogeum kp. Antoninka w dzień co rusz intonuje coś podobnego do "cyś" i szarpie mnie za bluzkę ... odmówić nie mogę, bo te zębiska i tak ją straszliwie torturuja.

Anela, 26 to super data. Może rzeczywiście skumulowac uroczystości? A Zuzienka też kiedyś w końcu przestawi się i da Ci pospać! jeszcze chwila-moment i człowiek -smoczek zostanie po prostu ludziem ;)

Zielona, Tygrys jak zawsze czarujący! My jeszcze nie bardzo mamy z czym iść do fryzjera... i chyba jeszcze dluuuuugo mieć nie będziemy. Ech ...

Tanna, ja pamiętam z dzieciństwa zabobon , na jęczmień pomaga czarna nitka na którymś z palców ...wiem, głupota, lepsza już obrączka .... Jak dziś się czuje Oskarek?

Tanna , Dobra wróżko, ja też mam 3 rodzeństwa ;) a mąż jest jedynakiem :/ ale mam nadzieję, że Antoninka doczeka się jakiejś"domowej ferajny".

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...