Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak na chwilę.
Zielona, wyczytałem w książce "najszczesluwszy spioch w okolicy" H. Karp: " jesli twoj maluszek często cierpi na infekcje ucha, zapytaj lekarza, czy taki stan rzeczy ma związek z piciem z butelki lub ssaniem skoczka w łóżku". Nie wiem za bardzo o co chodzi ale jak to przeczytałam to od razu pomyślałam o Tygrysie.

Dw, to ja mam niedosyt bo moj men dużo ostatnio pracuje.

Napisze później więcej bo teraz Paczek domaga się kąpieli i snu

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Miodkowa, Staś wygląda super. I brzuszek piękny :-)

Wege to swietny sposób na życie jednak (uwaga, będzie kontrowersja) nie dla każdego. Przynajmniej ja tak uważam. Moj maź 10lat byl wege i probowal mnie zawrócić, ale się nie udało. Skończyło się na tym ze ograniczamy miecho. Nie nadaje się do wege bo po prostu marnieje w oczach. Chyba musi być coś na rzeczy z grupa krwi, bo ja mam A a on B.

I takie pytanie na koniec dnia, ile wasze maluchy piją płynów (woda, skok, herbatka) dziennie. Nie chodzi mi o mleko.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Emka, moja J. pije dużo. Rano robie herbatke bezcukrową to czasem spije cale 180, popoludniu soczek z wodą rozcienczony to jak na miescie jestesmy to potrafi znow wszytsko wytrąbić czyli nawet do 2ooml, czasem potem jeszcze woda i/ lub po kolacji lubi sobie popic po jakims czasie do nawet 100ml
Oczywiscie pije na raty (poza sokiem. tu potrafi więcej na raz wlać w siebie) :D
Ogólnie daje jej dużo pic bo powietrze suche od grzania i mi tez chce sie piciu ciągle.. Na spacerze lubi tez pic po jakims czasie, ale to i ja ze sobą zawsze biore cos dla siebie :D
Zdrowe picie najwyzej wysika wiec mysle ze nie ma ograniczen

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Myszeczka, obserwuj Natalke. Jeśli płakała tylko chwilę to na pewno wszystko ok. Moja Antoninka też już dwa razy mi spadła z łóżka. Za każdym razem brakowalo jej miejsca na turlanie i kończyła piruety na podłodze... I za każdym razem stałam obok :/

Emka, moja A praktycznie nie pije nic oprócz cyca. Kubek służy jej raczej do zabawy.

Miodkowa, Staś cudo młodzieniec, a brzusio już taaaaki duży! Ja taki chyba miałam ok.6-7 miesiąca. Czyli sprawdza się wszystko, co piszą znawcy tematu- kolejną ciążę widać dużo wcześniej!

Kamila, proszę pokaż dziewczynom wasze zdjęcie z Majeczka z FB. Mówię (pisze) Wam dziewczyny - ale czad! Oczywiście Majeczka przecudowna, ale mama i jej biust!!! Hohoho! Kamila, mam nadzieję, że się nie gniewasz, ale ja z takimi warunkami fotografowałabym się codziennie! Zazdroszcze!!! Ale tak pozytywnie! ;)

I jeszcze dziewczyny wege, zobaczcie, co znałazlam

monthly_2016_02/majoweczki-2015_44105.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Vsa, Emka, nie wiedziałam o tym. Dzięki, spróbuje!

Super laryngolog okazał się być (oby) strzałem w dziesiątkę! Baaardzo dlugo ( w porownani z reszta super ekipy) badal i rozmawial z Nami. Wyszło na to ze to uszko które pękło pierwsze jest juz zagojone ale tak to może wyglądać w czasie leczenia zobaczymy jak skonczymy antybiotyk. Uszko które pękło jakie drugie jest mocno unaczynione, goi sie . pytał czy chrapie. Chrapie! Jak weźmie do końca antybiotyk to trzeba zbadać trzeci migdal... Ehh tego się boje! Nie wziol 150 zl tylko 70zl tyle w sumie, z basenu ma nie rezygnować tylko najpierw się dobrze wyleczyć ;)

Marti. Poszukam ebuka ;p dzięki!

Zdrowia dużo!!!
Miodkowa slicznie wygladasz!

Emka, dawaj historie wege Twoja ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza
Gość VerySweetAngell

Moja mało pije niestety około 20-150 ml zależy czy słodki sok czy woda lub herbata bez cukru.

Dziś mi zwymiotowała sokiem i potem mlekiem w trakcie podróży samochodem. Trochę sie martwię bo mi kasłała dziś.

Bawiła sie chętnie i ładnie zasnęła wiec chyba będzie dobrze ale i tak ciagle mysle

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki kochane :)
Kurcze brak czasu na pisanie, jak nie szpital u taty to w domu cały czas coś, a to gotowanie, a to sprzatanie, a to korki a w tym wszystkim oczywiście moja najważniejsza laska Haniusia :)

DW dobrze pamiętasz ja też wege, ale mój mąż to okropny mięso Ooo oferta :( i musze mu gotowac jeszcze to mięso bleee Ale cóż teraz jak siedzę w domu to mu dogadzam, niech się cieszy :)

Kurcze dzieciaki wracać do zdrowia ino myk ( jak to mówi babcia mojego T) :)

Marti WELCOME BACK :) Gratuluje prawka :)

Ola jak to pielegniarka może mówić że karmienie w tym wieku Hallo a to rekomendacje nie są " co najmniej " do roku!!!

Szczesliwa mamusiu super ze juz jesteście w domku :)

Ja o roczku jeszcze nie myślałam. Ale am dużą rodzinę i nie wiem jak to ugryźć wiec narazie nie myślę może się samo wymyśli :)

Moja wazy 9 kg, ale jej nie mierzylam ostatnio, w grudniu miała 76 cm wiec teraz to nie wiem. Dluga jest ale nie wiem po kim bo my raczej tacy normalnego wzrostu.

DW nie poddawaj się, próbuj cały czas mąż na pewno jest zadowolony :) im to zawsze mało nawet jak codziennie by się szalalo he he
Tyle szczęścia Cię spotkało bo masz już umowiona wizytę w centrum u Franciszka i on się odwdzięcza :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Miodkowa super selfik i brzunio jaki juz fajniutki.
Zielona oby ten lekarz w końcu pomógł.
Co do picia to dobrze ze pojawilo się to pytanie bo ja właśnie ostatnio o tym caly czas mysle bo mój z racji tego ze nie toleruje smoka ani kubka nie chce nic pic oprócz cyca. Troche mnie to martwi ale kupki robi dobre i na odwodnionego tez nie wygląda. Mysle ze do lata go naucze może butelką z dziubkiem albo juz z normalnego kubka. Jedynie co to łyżeczką troche wypije.
A mam pytanie jeszcze odnośnie wit. D . Czy dajecie jeszcze ? Bo u nas właśnie konczy się buteleczka i tak się zastanawiam. Musze wybrac się do lekarza bo zglupialam czy jeszcze dawać czy juz nie. Niby lekarka mi mowila ze zimą nawet starszym powinnam profilaktycznie podawać.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko no nieee to ty i szyć potrafisz??? Kobieta o wielu talentach ;) a ja nic nie potrafię dlaczego... ;(

Elżbieta mój Kuba teraz bierze taka witaminę d na receptę że niby dawka zwiększona bo on miał kryzys w rozwoju fizycznym i lekarka stwierdziła że może po tej witaminie coś załapie...No i chyba ruszyło coś w końcu 10 mscy i zaczął sam siadać uffff kamień z serca

Odnośnik do komentarza

Hej jestem zawalona na całego... Gardło przestało boleć ale dusi mnie strasznie i katar się przyplatal wielki...strzele sobie kulkę w łeb dzisiaj...
Ja też cały czas podaję vit d
Miidkowa selfie super brzuszek rewelacja :)
Oli też mi pije kubek wody dziennie i kupuje jej tą małą wodę z dziubkieem zdrojek lub mama i ja,na szczęście nie ma problemu z piciem z butelek dziubjowych i szklanek,
Marti Majeczka słodka i ten kubek super

Ewelusik to wysoka będzie ta Twoja panna

Rozmawiałam w szpitalu z lekarka na temat tego że Oli taka kruszynka i uspokoiła mnie ze jeśli dziecko się dobrze rozwija i nie widzę nic niepokojącego to mam się nie martwić bo są dzieci które na początku są malutkie drobniutkie a potem zaczynają rosnąć..
No ale na forum nie ma już żadnego malucha który nie podwoil jeszcze masy urodzeniowwj... Oli jeszcze trochę brakuje...

Vsa oby już więcej nie było wymiotów
Zieloona oby w końcu Tygrys wyzdrowial

Odnośnik do komentarza

DW- moj tez musi byc w duzej potrzebie zeby zawolac mama ;-)
Miodkowa piekni Wy i jaki juz fajny brzucholek :-)
Kamila- to niedlugo nie bedziesz musiala sprzatac bo pomoc wszystko za Ciebie posprzata ;-)
Emka- ja wiem po sobie ze gdy jadlam mieso glowa mnie tak napierdzielala dzien w dzien ze az rozsadzalo. Odstawilam mieso i jak reka odjal. Dla mnie ma to same plusy :-)
Moj tylko pije sok i nic wiecej nie chce. Wody absolutnie,herbatki tez nie. Jedynie soku tak 120 ml.
Myszeczka- i jak tam z mala? Ok wszystko?
Zielona- mam nadzieje ze teraz naprawde juz Wam sie poszczesci z tym lekarzem
VSA- i jak tam ok z mala?
Ewelusik- zgadzam sie w 100% im zawsze malo ;-)
Ela-ja daje vit.D nawet lekarka kazala zwiekszyc dawke na 800. Moja kolezanka byla kiedys na takim wykladzie gdzie mowili ze w zwiazku z naszym klimatem powinno sie dawac vit.D nawet wiekszym dzieciom.
Szczesliwa Mamusiu- cieszymy sie ze juz Wy w domu :-) miejmy nadzieje ze Oli wroci jej rytm dnia.

Odnośnik do komentarza

Rusanka, dziękuję za miłe słowa. Nie chcę byc fałszywie skromna, ale "kształt" biustu obecnie to przede wszystkim kp i dobry stanik. Jak zakończe karmienie zapewne szalu nie będzie. Jakby nie bylo jeszcze raz dziękuję <3:-*<br /> Co do picia, to Maja oprócz cycka nic nie pije. Bardzo rzadko pociągnie dosłownie łyczek wody. Caly czas nie za bardzo lubi jakiekolwiek naczynia.
Witaminę D daje nadal, pediatra mowila nam, że ważne, aby podawać od wrzesnia do kwietnia i zaleciła dawanie również Kacprowi, bo podobno ponad 90% Polaków ma niedobór.
Ewelusik, my szczepiliśmy na pneumokoki, tu jest obowiązkowo. Nie było żadnych skutków ubocznych, Maja przyjęła to na miętowo. Też jakos nie rozmyślam specjalnie nad szczepieniami. Trzeba i koniec.
Zielona, dobrze, ze lekarz wyjaśnili co i jak, najważniejsze, ze wiecie na czym stoicie.

monthly_2016_02/majoweczki-2015_44135.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...