Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Tanna, Dobra Wróżko dziękuję za porady. Apteka odwiedzona i aplikujemy. Tylko mlody nie znosi słodkich syropow, ale zawsze cos tam wpadnie z calcium.
Dziewczyny przepiękne. Anela, jak ty wyglądasz tak zmeczona, to nie wiem, jak jestes wypoczęta.
Filip odpadl juz po 19, ale nie spal od 15.30, bo nie.
Matka za to pomroziła porcje obiadowe brokuła, cukinii i ziemniaka.
Wisienka, u mnie z piciem z butelki podobnie. Próbuję podawać wodę, ale tylko bawi się smoczkiem, a jak przypadkiem mu wyleci trochę wody, to się śmieje.
Nie pamiętam już co miałam napisać, przepraszam. Dobranoc

Odnośnik do komentarza

JESTEM, JESTEM <3 <3<br />
U nas jak to z dziećmi bywa różnie :D Czasem Oli mega grzeczny, a czasem (np dziś) wampir energetyczny.
Ważymy jakieś 7600 pewnie :)

Harmonogram dnia
6/00 mm 150
9/00 mm 150
11/30 mm 180
12/00 - 13/30 spanie
14.30 obiadek 125 g , woda
17.00 mm 150
20.00 mm 180, 4 miarki kaszki naturalnej ryżowej

Dołączam zdjęcia mojego terrorysty :)

monthly_2015_11/majoweczki-2015_38767.jpg

monthly_2015_11/majoweczki-2015_38768.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/rgtacd3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamy!
Szukalamw internecie pomocy i znalazłam wasze forum... Ostatnio juz wymiękam jestem u skraju załamania:/
Mam córkę z 23.06.2015
Jest na mm bebilon pepti z racji alergi;/ po 4mcu chciałam jej rozszerzyć dietę przez 3 dni podawałam marchewkę gerber po dwie trzy łyżeczki - dostała wysypki ;/
Wiec odstawiliśmy... Kaszki nie wchodzą w grę bo nimi pluje (oczywiście kaszki ekspert bo w nich nie ma mm) dzisiaj podałam jej kaszkę do butli zjadła 10ml i zaczęła tak płakać ze cieżko było ja uspokoić ;/ w końcu musiałam jej podac samo mm. Ostatnio byłam u lekarza/ alergologa i powiedział ze mam wprowadzić gluten na 5mc ale jak ?! Skoro ona nie moze kaszki z mm bo jest na pepti bez laktozy... No i jak mam jej rozszerzyć dietę skoro marchew nie, brokuł alergolog tez odradził :/ dodam ze mm je co 1,5h 90ml cieżko czasem nadążyć z myciem butelek :D
W dzien spi 2x 15/20minut :/ chodzi spać o 22:00/22:30 i budzi sie 6:00/7:00 budzi sie bo jest głodna staszliwie je łapczywie po czym zasypia. Moze powinnam jej dawać na noc cos pozywszego ?? Czytałam sklad pepti i jest dość lekkie... Hmm wlasnie milion pytań a mój lekarz, czasem wydaje mi sie ze nie wie co doradzić da jakaś ulotkę i tyle...
Mała przy urodzeniu ważyła 3500 a teraz 6350 jest drobna ale długa bo ur 54 a teraz 68 :D
Poza tym jest strasznie nerwowa, nie moge jej nawet położyć do przebrania pieluszki bo płacz odrazu, sama wgl nie poleży ani na macie ani w leżaku:/ non stop ręce 100% mojej uwagi :D martwię sie ta nerwowością - lekarz stwierdził "taki jej temperament"...
Doradźcie mi cos proszę, bo świruje głowa mi pęka:/

Odnośnik do komentarza

Cześć:) rano pisałam z tel i oczywiście ucięło mi post:/ staram się czytać regularnie ale nie zawsze się to udaje! u nas ok:) Błażej rośnie jak na drożdżach, wychodzą mu kolejne zęby (teraz górne jedynki).. już je czuć a nie mogą się wybić.
Ewelina86, pisałaś że zaniedbałaś córkę.. ja przez pierwsze 3 miesiące po porodzie też tak miałam ale teraz poświęcam jej minimum godzinkę dziennie i od razu widać różnicę:) u Ciebie tez będzie lepiej:)
Dobra wróżko- współczuję przeżyć!
wszystkie dzieciaczki cudne:D

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09khuh6257f.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasia 21 nie wiem co Ci poradzić, ale moja też od kilku dni ma jakąś nerwicę czy coś:-D
Tyyyle nadrabiania mialam, że jestem w szoku:-) niby nic nie pisałam, że mam test z angielskiego a chyba trzymałyście kciuki bo 5 dostałam, maksymalna liczba punktów:-D i nie wiem jak to zrobilam;-p
Anela jeśli będę wyglądała za 11 lat tak jak Ty teraz to już mi lepiej się żyje:-D
Wisienka daleko do nas nie masz, bierz Lenkę na jedną noc a ja Hanię:-) wyśpisz się i od razu będzie Ci lepiej.
Dobra Wróżko zlinczuj mnie bo nie mam weny na ten śpiworek, ale obiecuję sobie, że jutro siądę i uszyję bo mi się zima skończy w takim tempie a śpiworka jak nie było tak nie będzie:-)
Kwasnaa to ładnie Oliwierek wcina jedzonko:-)
Wydaje mi się, że miałam jeszcze coś ważnego napisać, ale nie pamiętam co:-/ może później mi się przypomni...
BTW- spróbuję wstawić fotkę mojej solenizantki z kwiatkiem bo tylko na fejsie zdążyłam przed angielskim.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Kasiu no właśnie może mamuśka m ma rację? A czemu nie dajesz jej większych porcji mleka na raz? Może spróbuj z dynią cukinią ziemniaczkiem kabaczkiem to są niby bezpieczne warzywa a marchew słyszałam że może uczulać. Możesz dać jabłuszko Nie zrażaj się że jej kaszka nie smakuje próbuj codziennie po ociupince może zaskoczy wreszcie. U nas tak było z warzywkami nic nie smakowało więc na spokojnie robiłam przerwy i znowu po kilku dniach coś podawałam. Teraz wszystko smakuje chociaż porcje są niewielkie. I może przy alergii to sama ugotuj warzywka. Nie zawsze dzieciom smakują słoiczki i na odwrót. Co do rąk to może ona faktycznie tego potrzebuje wiem jak jest trudno z dzieckiem na ręku bo sama tak miałam do niedawna teraz już sama się pobawi albo sadzam w krzesełko/leżaczek i patrzy co robię. Nie przejmuj się jeszcze troszkę zaraz ci podrośnie to będzie lepiej. Pozdrawiamy

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Kasia21 koniecznie przy podawaniu kaszki przez butelkę sprawdź czy leci ona przez smoczek u nas tez jak Oliwierkowi nie leci to jest płacz aż Ciężko uspokoić i dopóki nie zmienię smoka z większą lub mniejszą dziurką jest ryk i pamiętaj że konsystencjia zmienia się podczas jedzenia napoczatku będzie bardziej żadka a później gęsta Strasznie patologiczna odpowiedz wiem, ale chciałam żeby była dosadna, bo znam ten płacz podczas kleiku

Dominika myślisz, że powinnam zmniejszyć te posiłki Młodemu?

http://fajnamama.pl/suwaczki/rgtacd3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasia 21 może rzeczywiście powinnaś podawać córci trochę więcej niż 90 ml? Próbowałaś? Może to ją trochę uspokoi i wydłuży przerwy między karmieniami? Z warzyw spróbuj podać te najbardziej neutralne, typu ziemniak i cukinia. Twoja Mała ma niewiele ponad 4 m-ce, być może przechodzi skok?
Dobra wróżko teściowa nie śmie już brać małej na ręce, chociaż gdyby nie było mnie w pobliżu, to nie wiem, czy by się powstrzymała :-P cały czas kaszle, a mimo to otwiera (nie mylić z "uchyla") okna w mieszkaniu przy minusowej temp. na dworze.... ja tego nie ogarniam... a najlepsza jest jej "pomoc " przy karmieniu Antoninki warzywkami - staje gdzieś za plecami małej i mówi "ach jakie smaczne, mniam mniam ", a co robi wtedy moje dziecko? Kręci głową na wszystkie strony, żeby zobaczyć,kto to wydaje dźwięki.... a łyżeczka idzie w odstawkę...
Kwaśna, Oliwierek przecudnej urody kawaler ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Dominika pamiętałam i zapomniałam bo nie mogłam się zalogować. Sto latek dla florystki!!!!!
Kwasnaa cudny śmieszek. A czy on terroryzuje śmiechem;)
Zdrówka dziewczyny.
Ewelina czasem płacze bo mi szkoda chłopców też ich zaniedbuje choć bardzo się staram. Zła jestem na m. że wiecznie zasrany zalatany nie ma dla nich tyle czasu ile powinien a mi poprostu żal bo niedługo się okaże że oni nie będą mieli dla mnie czasu. Ciężko jest

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Kwasnaa nie no absolutnie, skoro tyle potrzebuje to niech je i rośnie:-) ale jak czasem czytam o tym ile Wasze dzieci jedzą to moja mam wrażenie, że je bardzo mało. I ciągle przeskakujemy w siatce centylowej, jak zaczynałyśmy od 97 centyla tak teraz już chyba na 75 spadłyśmy. No ale to jeszcze nie jest powód do zmartwień raczej. A próbowałaś może podawać większe porcje, ale np co 4 h? (To tylko pytanie, żebyś nie pomyślała, że coś narzucam czy doradzam, tak tylko mnie ciekawi);-) bo my jemy tak: 7:30 butla 180, 11:30-180, 15:30- pół słoiczka lub cały w zależności jak smakuje, jak pół to jeszcze ze 120-150 ml mm, potem zwykle około 18 z 90-120 ml i o 20-180. Trochę nam się teraz godziny pozmieniały bo wcześniej jedliśmy łyżeczką około 18 a o 15:30 była tylko butla 180 ml.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

bardzo bym chciala aby moja corcia jadla wiecej, ale nie ma szans 90ml to absolutne maximum jakie zje ;(
rano sie czasami uda 150ml jej wciasnac ale to na kilka razy... ;/

czytalam bebilon pepti i powinna spokojnie z 200ml jesc, a ona tak malutko ;/
a ziemniaczek normalnie ugotwany moge jej podac czy jak ?; D
kurcze nie znam sie na takim gotowaniu dla maluszkow... ugotowac zbledowac i podac czy cos dodawac trzeba ?

skok rozwojowy czytalam ze do 19 tyg. ;/ moja ma 2o tyg.

Odnośnik do komentarza

Kasiu ugotuj na próbe dosłownie kawałek ziemniaczka do garczka trochę wody to szybciutko zmięknie pod koniec gotowania dodaj troszkę oliwy z oliwek. Zblenduj z tą wodą jeśli jest jej za dużo to odlej i wtedy blenduj . jak za gęste to dodaj tej wody kapkę. Moja woli rzadszą konsystencję. Na początek to daj z 2 łyżeczki . możesz dynię ugotować . Ja tak gotuję łączę te warzywka ze sobą i niuni smakuje. Powodzenia

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Kasia nie patrz na te porcję na puszce z bebilonu bo my powinniśmy jeść wg niej 210 a zjadamy najwięcej 150 ml 4 razy dziennie i to tylko ma śpiąco bo inaczej nie wypije ani 1 ml
Co do słoiczków to spróbuj tak jak dziewczyny radzą. Na początku zawsze jest problem bo to nowe smaki u nas była masakra a teraz Adaś wsuwa 190g. A co do kaszki to większy przepływ w smoczku daj bo może mała się wkurza ze musi się napracować przy ciągnięciu a nie leci tak jak powinno ;)

Odnośnik do komentarza

Ewelinka, Anela, Kwaśna mam tak samo.Nie wiem jak ro sie stalo, że mój starszy syn tak urósł przez te kilka miesięcy.Uczucie, że fo zaniedbuje boli mnie nawet fizycznie.Staram się, bo chodzi do szkoły i i tak malo go widzę, ale często jak przychodzi wieczór to marze, żeby wszyscy są poszli spać i żeby mogla odpocząć sama ze sobą.Masakra.Szkoda mi tego, ze nie mam tyle sił i czasu dla mojego Antosia.Mam nadzieję, że on nie odczuwa tego zbyt boleśnie.Bardzo się staram, żeby tak było, ale mam ogromne wyrzuty sumienia.Czasem głośniej krzyknę ze zniecierpliwienia i zmęczenia.Ech..

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy4z17k1rkjpne.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/tb733e5ejn84p95y.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/svchw1d3d43y2f0f.png

Odnośnik do komentarza

Udało mi sie nadrobic Wasza produkcje :)
Dobra Wrozko z tym ogrodzeniem to kpina ale niestety czesto sie to zdarza przy budowach uwazajcie pozniej jak juz bedziecie miec pociagniete kable rury i wstawiony piec bo to tez kusi tych co lepkie rece maja :/

Anela moja Zuzka robi to samo :p widac imie zobowiazuje

Dominika to choinka u Was w tym roku bedzie zagrozona chyba ze Lena nie ma tak jak moj trzpiot ze wszystko musi dotknac i sprawdzic co to

Kasia na ilosc zjadanego przez dziecko posilku na opakowaniu mleka nie ma co patrzec ja bynajmniej tego nie robie bo juz dawno popadlabym w nerwice my co prawda na nutramigenie ale wg niego 8 miesieczne dziecko powinno jesc ponad 220 ml 4 czy 3 razy dziennie
a sklad mleka jest tak dobrany ze malej napewno nic nie brakuje pod wzgledem kalorycznym my jestesmy caly czas na 1 bo proby wprowadzenia 2 konczyly sie wymiotami a sklad 1 i 2 jest bardzo zblizony i tak jak dziewczyny radza sproboj od wazyw ktore najmniej albo wcale nie uczulaja i tak samo z owocami
My juz wiemy ze mamy alergie na banana i poki co brokula malo tego najprawdopodobniej na gluten tez :/ od tyg podaje malej kaszke pszenna z bobovity i jest strasznie rozdrazniona po poludniu do tego mecza ja pierdki i to mega toksyczne :/ musze znowu zrobic przerwe i spr czy mam racje
a Kasia ja na poczatku gotowalam zwykla kasze manne na wodzie i podawalam do obiadku plaska lyzeczke od herbaty (dodawalam do takiego obiadku po ktorym wiedzialam ze malej nic nie jest zeby nie miec watpliwosci co uczula)

Czestotliwosc i ilosc jedzenia mamy podobna tak jak Lenka Dominiki :)

Bede Was nadrabiac noca majac przerwe w pracy bo w dzien jak mala spi to ja razem z nia :) a apropo pracy Hanka jak tam po 3 godz bez mlodzienca?

Asia zazdroszcze tych kiteczek :D u nas dopiero czupryna zaczuna rosnac moze na roczek jakis skromny kikutek da sie zrobic

a i jeszcze mam pytanie do dziewczyn ktorych dzieci raczkuja/pelzaja kupujecie blokady na szafki i szuflady? Jak tak to gdzie? Musze sie rozejzec za czyms bo moj pelzacz sie ostatnio dobral do szuflady o.O

Jeszcze cos chcialam napisac ale mi ucieklo :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37ej28nvgsbwu6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfhgqs4627nb6y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witamy się po cyckowej nocy. Kubcio chyba wyspany bo już gada, mama ledwo oczy otworzyła. Ciężko z tym katarem niby nos nie jest zatkany ale czuję że mu spływa do buzi ta wydzielina :( Ela synio waży niecałe 9 kg bo się oczywiście ruszał na wadze i cały czas skakały cyferki. Mało przybrał ale jest ok podobno.
Rusanka masz teściowa bliźniaczke mojej :D stoi i pieprzy coś do małego jak je, wydarłam się na nią to się nie odzywa. Jak znowu zacznie kręcić awanturę że to jej mieszkanie itp to mąż ja chyba rozniesie bo za darmo tu nie mieszkamy. A co do wietrzenia jeśli nie mieszkasz w Krakowie bądź na śląsku to 15min przed snem trzeba otworzyć okna oczywiście malucha zabrać z tego pomieszczenia.
Anela dwie lasencje na zdjęciu :p
Madzia też mała modeleczka i jak do mamy podobna.
Ewelina ja tu się miałam chwalić że przy drugim dziecku to ja już wszystko będę wiedzieć i nie będę się martwić a ty mnie na ziemię sprowadzasz :D
Która mroziła cukinie bo nie pamiętam już? Tak po prostu pokroić i wrzucić do woreczka ją ?

Odnośnik do komentarza

Hej. My już nie śpimy od jakiejś godziny. Noc jak dla mnie koszmarna, chociaż wiem, że macie gorzej. Młody usiłował spać na boku i ciągle jęczał lub popłakiwał.
Cukinię mroziłam ja :-). Ugotowalam ją na parze, zmiksowalam i powlewałam do pojemnika na lód. To samo zrobiłam z brokułem i kartoflem. Nie wiem, czy cukini nie trzeba chociaż zblanszować przed mrożeniem.

Odnośnik do komentarza

Sylwunia 9 kg to juz dużo. A teraz nie będą dzieci juz tak szybko przybieraly.
Patka podziwiam cie za ta prace w nocy. To nasze cyckowe to Pikuś.
Spóźnione 100 lat dla Lenki
Jesli chodzi o uczucie zaniedbywania starszych dzieci to mam to samo. Teraz juz jest coraz lepiej ale do niedawna strasznie się czułam.
Panifiona i jak nocka minęła ?
Kasia dziewczyny juz chyba wszytko powiedziały.
Kwasna on nie wygląda na terroryste - taki słodki.
Rusanka wspolczuje teściowej.
Anela i zapomniałam dodać. Wyglądasz na szczęśliwą a nie umęczoną mamusię. Dzieci dodają sił i nie widac zmęczenia a wręcz bym powiedziała odmładzają.
Milena odzywaj sie częściej.
Wisienka jak czytałam twój opis Hani to jak bym swoje dziecko widziała. Jak marudzi to tez mysle zawsze ze chce cyca a teraz to juz niekoniecznie ( oprócz nocy oczywiście ) a i smoczek = kolejna zabawka.
Dobra wróżko ja odpadam na 2016 rok. Chciałabym miec córeczkę ale widocznie pisani mi są synki :-)))
Ja juz po 40 wiec odpuszczam. Ale mysle ze znajdziesz tu kogoś na 2016. Może Karinka ?
Ewelina udanej parapetówy !!!
Emagdalenka to mnie nie pocieszyłaś z tym 12 miesiącem. Czyli cycusiowala tak w nocy do roku ??? A jak ją w końcu oduczyłas ? To może ja zacznę juz to stosować.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Atka dzięki za info odnośnie cukini. Głupia jestem że dopiero teraz się obudziłam i zaczęłam warzywa mrozić zamiast robić to w lecie kiedy w ogródku wszystko było. Choć niby warzywa można trzymać pół roku w zamrażarce?!
Emagdalenka właśnie miałam już wcześniej pytać a może już pytałam czy po tych załóżmy 12 miesiącach po odstawieniu od piersi trzeba przejść na mm dla starszych maluchów czy to po prostu już można tylko zwykłe jedzonko dawać? Nurtuje mnie to bardzo, nawet nie mam butelek w domu oprócz jednej ze szkoły rodzenia co dali za darmo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...