Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Mózg mnie już boli, co 10 minut mierzę Lence temperaturę...:-) to przez to ostatnie szczepienie gdzie miała 38,3 ale dziś jest jak narazie ładnie, pięknie, nic się nie dzieje. Ale i tak będę czuwać. Już dziś się znudziła pozycja na brzuszku i maleństwo śpi na boczku. Zdążyłam to napisać i słyszę jakieś odgłosy z łóżeczka, patrzę a ona już znowu na brzuchu:-D bosheee:-)
Elżbietta to żeś mnie teraz nastraszyła z tą pocącą się główką, Lence też się poci. A co do wrzosów to ususzone będą na zimę jak znalazł;-p śnieg je ładnie pokryje jak choineczki:-D
Sylwiunia brawo!! Dostajesz odemnie tytuł perfekcyjnej pani domu;-p a z tymi naszymi dziećmi to ja też się z jednej strony boję, że Lenka będzie klockiem takim dużym a z drugiej strony wolę jak dużo przybierała niż tak jak teraz wciskać w nią na siłę jedzenie.
Kulka26 ja zamówiłam też chustę i mam podobny dylemat co Ty, moja jest do 13 kg, ja głównie na jeden wyjazd w góry ją potrzebuję a w domu to raczej sporadycznie będę jej używać, ale gdybym miała częściej korzystać to bym zainwestowała w coś lepszego.
Anela78 dziś w przychodni była 16 miesięczna dziewczynka i ważyła 9 kg, jest w 3 centylu a jak jej dziadkowi powiedziałam, że moja ma 3,5 miesiąca i jest w 97 centylu i waży 7500 to do babki leciał powiedzieć a babka skwitowała, że każde dziecko inne...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem ? dlaczego rządze ? :D Ale ok podoba mi sie to :D
Stwierdzilam ze nie moge miec dostepu do konta i allegro... straciam 400 zl !! na co ? na opaseczki, rajstopki, sukieneczki itp :D
przegladalam dzis ciuszki malej i ukladalam co za male it,,, znalazlam body ktore nosila w szpitalu.. takie maciupenkie ! tak szybko rosnie i tak szybko z nich wyrasta... ech :)
co do pacy to ja a urlopie do przyszlego maja a potem nwm... watpie aby mi przedluzyli umowe. z reszta ja sobie godz bez malej niewyobrazam a gdzie tam 8 i jeszcze 3 zmiany.. takze tak .
dziewczyny : ULANA, TYTKA ,BECIUNIA odezwijcie sie !!

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

Dominika nie przejmuj się zobaczysz że Lenka przystopuje i inne dzieci do niej "dorosnął" nawet nie bierz do głowy. Chyba że ma po kim być taka duża to będzie rosła dalej:) najważniejsze że jest zdrowa!!! A tak swoją drogą to lepiej być w 93 niż w 3 centylu nieprawdaż?
Kurcze my też czekamy na szczepienie po tym przeziębieniu tylko nosek cały czas zapchany już drugie opakowanie wody rozpoczęłam tyle pryskamy a katar jak był tak jest.
Wisienka podziwiam cię że dajesz radę( chyba że masz spokojne dzieciątko)

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi w sprawie morfologii, bede jeszcze obserwować to pocenie. I może w razie co zrobię ta morfologię ale z drugiej strony nie chce żeby go kłuli.
Ewek ja kupiłam podusie head care. Maly w niej ładnie śpi. Choc bardziej sprawdza mi sie do wózka niż w na noc bo śpi ze mną i dość czesto sie karmimy ( dzis chyba z 6-7 razy !!!) i wtedy by bylo nie wygodnie. Ale wydaje mi sie ze i tak jest juz lekka poprawa.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Emila, Wisienka, Karinka - niniejszym oświadczam, że opuszczam nasze zacne grono dziewic poporodowych. W końcu wczoraj był seks. Było bez szału i krótko ( w sumie nic dziwnego po 5 miesiącach postu), ale jak to potem skwitował mój Grześ "szlak przetarty" i teraz będzie juz tylko lepiej. No i co najważniejsze, nie bolalo :)
A tak poza tym to mój synek za tydzień idzie do szkoły. Troche się martwię, bo będzie chodził aż na 6 godzin... A ma dopiero 4 latka. Przed wakacjami chodził do przedszkola na 3h i bylo ok. Miał w grupie aż pięcioro polskich dzieci więc miał sie z kim bawić i rozmawiać, a z tego co wiem w tej szkole ich nie będzie. Dopiero co zaczął oswajać sie z angielskim, niewiele mówi, ale cos tam rozumie. Martwię się, ze przez to inne dzieci nie będą chciały się z nim bawić i nie będzie chciał chodzić do szkoły...
No ale nie będę więcej przynudzać w sumie nie na temat :D
Leżę jeszcze w łóżku z Maja, bo jak tylko wstanę to się obudzi. Macie na to jakiś sposób? Niby ma pieluszkę od karmienia, ale chyba juz na nią nie działa. A przydałaby się godzinka spokoju na śniadanie i kawkę zbożową :) Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanie, czy Wasze dzieciaczki pierwszą kupkę po szczepieniu na pnełmo robiły zieloną? Dzisiaj Nadia zrobiła zieloną pierwszy raz od urodzenia i myślę że to po szczepieniu a byłyśmy przedwczoraj, ale wolę się Was dopytać :-) i się pochwalimy ważymy 7080 kg i mamy ok. 68 cm (mierzyłam ją sama, bo nie zmierzyli), więc Dominika nie masz się co martwić ja też mam dużą kobitke, a wcale taka duża mi się nie wydaje. To nadal mały okruszkek :-)

Odnośnik do komentarza

Elżbieta 7razy tylko w nocy ? Boże biedna jesteś kochana. Wiem ze jakiś czas temu mówiłaś ze juz masz dość tego wiszenia na cycu to myślałam że u was już "lepiej" w tym temacie tym bardziej ze dzieci już mają po 3 msc i rzekomo mają już mniej tak wisieć.

Co do morfologii.. mały miał pobierana krew chyba a z 5 razy i każdy wynik był inny raz miał anemię raz nie .. generalnie te dzieci mogą mieć pewne niedobory bo do roku czasu to wszystko się w nich normuje.. skoro gr krwi może się do roku zmienić to te parametry krwi są tak różne ze uwierzcie mi szkoda tylko tego widoku zapłakanego dziecka kiedy juz nie leci z paluszka i trzeba znowu kłuć. Ja osobiście juz nie pójdę na kolejne badanie .. daje małemu "zapobiegawczo" acti ferol co kilka dni. W ciągu msc raz wyniki wykazywały ze ma raz ze nie ma anemi i bądź człowieku mądry. Pewien lekarz mówił mi ze do roku czasu badania krwi dziecka są zbędne. Jeżeli karmi się piersią to lepiej podać żelazo bo tego pierwiastka za mało mają kobiety i dziecku nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza

U mnie po rota byly normalne kupy ale na pneumo jeszcze nie szczepilam.
Co do morfologii to zrobiłam sobie. U mnie jest ok. Biorę witaminy, karmie piersią wiec chyba dziecko tez powinno miec ok. Ale się nie znam.
Co do karmien nocnych to robię juz to na śpiocha tzn. On zakwili i szuka cyca ja go daje, pociumka i kima od razu. Inaczej bym chodzila jak zombi. Czekam z utęsknieniem na kaszki i zupki

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Temperatury nie było, tylko trochę niespokojny sen, ale dało się przeżyć i spać. Uff...
Błagam zróbcie coś, żeby chciało mi się coś robić...
Wczoraj ugotowałam niezjadliwy obiad;-p nie dość, że od dwóch dni gotowałam tę botwinkę to jeszcze się nie udała i znowu byliśmy bez obiadu, to moja kolejna próba no i nie umiem, po prostu nie umiem ugotować barszczu czy botwinki:-/ a to niby taka prosta zupa...
U mojej siostry dziecko ma już 18 cm i waży pół kilograma:-D no i teraz już potwierdzone, że będzie dziewczynka.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Elżbieta już bliżej niż dalej do kaszek i zupek :)
Dominika siostra chyba na półmetku dopiero sądząc po wymiarach ? Wybrali już imię? Tez bym chciała mieć kiedyś córeczkę, wczoraj oszalałam w pepco bo kupowałam prezent dla znajomych małej. U nas dziesięć razy większy wybór dla dziewczynek niż dla chłopca :( kupiłam małemu body i jeszcze mnie oszukali z ceną, a że brałam kilka rzeczy to nie zauważyłam...i to nie pierwszy raz się zdarzyło...
Dominika o ile to możliwe to zrób to co lubisz najbardziej robić, może wtedy znajdziesz siłę na inne mniej ulubione czynności :)

Odnośnik do komentarza

Dominika a jak ty gotujesz? Ja sobie wcześnuej gotuje buraki tarkuje je do gara z wywarem lub rosołem. Trochę soku z cytryny lub octu sól cukier do smaku. Ja uwielbiam dużo kopru świeżego. Chwilkę gotujesz i voila. Wcześniej mi też średnio wychodził teraz smakuje. Gratulacje dla siostry moja dopiero w październiku się dowie bo we Francji dopiero jedno usg miała. Też bardzo chce dziewczynkę była by Charlotta. Oby się jej udało to bym miała komu ciuszki oddać bo szkoda wyrzucić.
Kamila1988 nie martw się dzieci sobie świetnie radzą. W nowych sytuacjach a bariera językowa to w niczym im nie przeszkadza będzie dobrze:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Sylwiunia chyba coś około 5 miesiąca jest siostra, termin ma na 6 stycznia. Ona chce, żeby była Zosia, ale jej facet nie chce bo mu się kojarzy z taką Zochą heh... Mojemu M też się wszystkie imiona z czymś kojarzyły i też mieliśmy przez to problem z wyborem:-)
Co do robienia czegoś w domu to wszystko co lubię czyli sprzątanie łazienki i pranie zrobiłam wczoraj a męczy mnie tak naprawdę tylko kuchnia, której nie cierpię sprzątać tak dokładnie bo jest tam tego za dużo i cały dzień trzeba by poświęcić.
Anela ja najpierw kroję buraczki na talerz, zasypuję cukrem i octem leję, gotuję wywar i wrzucam to, no i do smaku doprawiam mariankiem;-p i pieprzem itd. I wszystko już by było ok tylko nie czuć buraczków, już kolor mi dobry wyszedł, ale smakuje to jak woda z octem i cukrem:-/ chyba za mało ich dodałam, ale tylko półtora litra wody i na to dwa pęczki botwinki...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny których dzieci dostają żelazo jakie podajecie? I czy wasze dzieci mają problem z wyproznieniem ? Cholera moja tydzień juz nie robi aż się boję jak jej się zechce :) zdziwiona jestem że pobierają z paluszka czy stopki krew, mojej pobierają z główki po pirwsze mniej boli a po 2 szybko no i zazwyczaj jedno kłócie wystarczy no i śladów nie ma. Przeważnie w szpitalach tak pobierają.

Odnośnik do komentarza

i u nas 3 miesiące skończone! Jupiii :D
Z tej okazji zabieram dzis Jule na szczepienia (brrrr)

Elżbieta a Twoj synus mocon kwili w nocy? Moja dzis o 2 sie szamotała i denerwowała, ale se mysle, nie wstaje, nie chce mi sie. i ta po chwili zasnela :D i jak o 21 jadla to nastepne cycowanie dopiero o 4 :)
Musisz chyba malego powoli odzwyczajac od jedzenia co chwile. Ja w dzien daje cycom odpocząc i miedzy karmieniami dopajam. Cycki odpoczywaja i wiecej pokarmu sie zbiera. Młoda je rzadziej a wiecej i ma dosyc cycka dzieki temu na dluzsza chwile. Moze malec dostaje czesto i malo i nie umie sie najesc porzadnie i dlatego nie daje ci wytchnienia? Moja tez mega spi jak sie naje na noc. cyc plus odciagniete mleko z poprzedniej nocy. Beka jak świnia i od razu odpływa. Potrafi juz 5-6godz spac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...